1775B013AA
zkopírováno do schránky
007104
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Canon PowerShot A550
- Rozlišení snímače: 7,1 Mpx
- Optický zoom: 4 x
- Velikost displeje: 2 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Canon PowerShot A550?
„Canon PowerShot A550“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 06.07.2008

Canon PowerShot A550
Popis a parametry
Kvalita obrazu za příznivou cenu a velmi snadné ovládání jistě velmi potěší každého fotografa. Je určen všem, kteří se fotografováním příliš nezabývají a ocení kromě kompaktních rozměrů i výtečnou automatiku. Rozlišení 7,1 Mpx, 4x optický zoom (35-140 mm), režimy Auto, přednastavené programy, ISO 80-800, LCD 2,0, 160 g.
7,1megapixelový PowerShot A550 nahrazuje model PowerShot A530 a můžeme u něj nalézt několik zcela nově vyvinutých funkcí pro snadnější používání. Je mimořádně kompaktní a lehký, nabízejí špičkovou kvalitu typickou pro celou řadu fotoaparátů PowerShot.
- 7,1 megapixelů
- 4x optický zoom
- DIGIC II, iSAPS a 9bodový AiAF
- Modernizovaný volič režimů fotografování
- Ozvučené VGA filmy rychlostí 30 políček/s
- 2,0" LCD se samostatným tlačítkem pro přehrávání
Snadnost použití
Při konstrukci PowerShotu A550 byl na snadné použití kladen opravdu důraz. Klíčové ovladače a tlačítka jsou umístěny tak, aby byly rychle intuitivně přístupné jediným prstem. Volitelné zobrazení mřížky na LCD napomáhá sestavení kompozice snímku a 2,0" obrazovka dovoluje všem členům rodiny si společně prohlížet pořízené snímky bez nutnosti připojovat fotoaparát k počítači. Praktická je možnost napájení běžnými tužkovými bateriemi AA. Fotoaparát navíc vyniká nízkou spotřebou - vydrží až 11 hodin přehrávání na jedno nabití (s bateriemi Canon NB-3AH).
Široká řada režimů fotografování pokrývá téměř všechny rodinné a společenské situace. Uživatelé mohou fotografovat bez jakýchkoli obav z nastavení přístroje. PowerShot A550 fotografování ještě více zjednodušuje, neboť přesouvá nejčastěji používané režimy Speciální scény - jako jsou Noční momentka a Děti a zvířata - ze systému nabídky na volič režimů na fotoaparátu. Funkce Mé barvy umožňuje uplatňovat fotoefekty přímo ve fotoaparátu během fotografování, a to včetně voleb Sépie a Černobíle.
Aparát nabízí režim Film pro ozvučené filmové klipy v kvalitě VGA v délce až 60 minut nebo velikosti souboru 1 GB (podle toho, co nastane dříve). Filmy a fotografie je možné prohlížet na televizoru přes připojení AV Out.
Přímý tisk
A 550 vyhovuje standardu PictBridge pro okamžitý přímý tisk na kompatibilních tiskárnách. Při připojení fotoaparátu k tiskárně řady SELPHY CP lze také tisknout pasové (ID) fotografie a fotografie z filmů. Tlačítko Tisk/sdílení na všech fotoaparátech umožňuje tisk jedním stisknutím a snadné nahrání snímků do systémů Windows a Macintosh.
Menu fotoaparátu je i v češtině.
Software
Model PowerShot A550 je dodáván s tímto softwarem Canon.
- ZoomBrowser EX 5.8 (Windows), ImageBrowser 5.8 (Macintosh): Pro organizaci a editaci snímků, filmů a prezentací nebo pro vytváření a tisk digitálních fotoalb. - PhotoStitch 3.1: Pro vytváření panoramatických fotografií z několika snímků (Windows a Macintosh).
Dodávaný software podporuje Windows 2000 (SP4), XP (SP1/2), Vista a Macintosh OS X v10.3-v10.4. Fotoaparát podporuje PTP pro bezovladačový přenos do operačních systémů Windows XP a Macintosh OS X a také MTP pro přenášení snímků a filmů do Windows Vista.
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Makro od | 5 cm |
| Počet AF bodů | 9 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 7,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1600x1200, 3072x2304, 2592x1944, 3072x1728 |
| Technologie snímače | CCD |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Směrné číslo blesku | 3,5 |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | DIGIC II |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 4 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-140 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 140 mm |
| Konstrukce objektivu | 7 členů (2 asférické) / 5 skupiny |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 800 |
| Rychlost sériového snímání | 1,4 sn./s |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 15 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 86000 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 91,2 x 64,0 x 43,1 |
|---|---|
| Hmotnost | 160 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 1775B013AA |
|---|---|
| Značka | Canon |
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Canon PowerShot A550
Související články s Canon PowerShot A550
Užijte si léto s Canonem a získejte zpět až 22 500 Kč
Využijte jedinečnou letní nabídku a získejte za nákup vybrané techniky Canon až 22 500 Kč zpět na váš bankovní účet. Stačí si pořídit vybraný produkt v období od 13. dubna do 31. července 2026 a…
13. 4. 2026 v 9:47

Novinky ve světě fotografie a videa | Únor 2026
Ve světě foto a video techniky se neustále objevují nové produkty a technologie. Zorientovat se v nich není vždy jednoduché. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme ty, které skutečně…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 6. 2. 2026 v 10:31

Novinky ve světě fotografie a videa | Listopad 2025
Listopadové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 11. 2025 v 11:07

Zimní cashback Canon: získejte zpětnou slevu až 17 500 Kč
Pořiďte si novou výbavu od Canonu nebo si ji doplňte o nové produkty a ušetřete! Zakupte si vybrané produkty v období od 20. 10. 2025 do 31. 1. 2026, zaregistrujte je a získejte zimní cashback až 17…
ŽANETA SIKOROVÁ • 17. 10. 2025 v 11:06

Dotazy k Canon PowerShot A550
Expert Megapixelu
Martin Plíva














Komentáře
DP
A nestačila mi to vysvětlit jak to funguje
Denisa Plosova, 28. 5. 2024 |Canon PowerShot A550 |Reagovat
DP
Dobrý den chtěla bych se zeptat jak se na fotoaparátu powershot A550 dělají fotky měla ho moje babička akorát ta už odešla za duhový most a nedtaihla
Denisa Plosova, 28. 5. 2024 |Canon PowerShot A550 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 1. 3. 2010 |Canon PowerShot A550 |Reagovat
S
Mám Lumix DMC-LZ7 - potřebují poradit v jakém programu mám skládat panorama a jestli to vůbec jde z takového přístroje. Děkují
Standa, 28. 2. 2010 |Canon PowerShot A550 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 5. 1. 2009 |Canon PowerShot A550 |Reagovat
Z
Zdena, 5. 1. 2009 |Canon PowerShot A550 |Reagovat
M
Milan, 17. 3. 2008 |Canon PowerShot A550 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 18. 1. 2008 |Canon PowerShot A550 |Reagovat
P
Přemek, 18. 1. 2008 |Canon PowerShot A550 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 3. 1. 2008 |Canon PowerShot A550 |Reagovat
Všechny dotazy (65)