Digitální kompakt
Canon PowerShot A590 IS
- Rozlišení snímače: 8 Mpx
- Optický zoom: 4 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Canon PowerShot A590 IS?
„Canon PowerShot A590 IS“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 18.02.2009

Canon PowerShot A590 IS
Popis a parametry
Kompaktní digitální fotoaparát s optickým stabilizátorem obrazu, manuální režimy, rozlišení 8 mpx, 4x optický zoom, ISO 80-1600, LCD 2,5 palce, 175 g.
Canon PowerShot A590 IS
Fotoaparát Easy PowerShot A590 IS je vybaven celou řadou inteligentních funkcí umožňujících okamžité focení bez přípravy, včetně pohodlného režimu snadného snímání Easy, ale také nabízí plné ruční ovládání každému, kdo s fotoaparátem již zacházet umí nebo se to chce naučit. Navíc umožňuje použití volitelných předsádek, které rozšiřují možnosti pro uplatnění fotografické kreativity.
Dokonalé řešení rozmazaných snímků
S novou technologií detekce pohybu (Motion Detection Technology) a optickým stabilizátorem obrazu Canon nabízí komplexní a inteligentní řešení proti rozostření snímků. Technologie detekce pohybu, která se aktivuje v režimu High ISO Auto, za použití informací získaných z několika zdrojů - technologie detekce obličeje, jas scény, pohyb objektu a optický stabilizátor obrazu (kde je k dispozici) - vyhodnocuje pohyb fotoaparátu nebo snímaného objektu. Poté vypočítá minimální zvýšení úrovní ISO (v rozsahu ISO 80-800) nutné pro kompenzaci tohoto pohybu. Široký rozsah vstupů a přesnost algoritmů detekce pohybu zajistí, že systém Canon dosáhne menšího rozostření bez zvýšení nežádoucího obrazového šumu.
Optický stabilizátor obrazu s plovoucí čočkou, který je přítomný v modelu PowerShot A590 IS, také napomáhá dosažení nízkého šumu. Pomocí pohyblivého optického členu - ne tedy zvýšením úrovně citlivosti ISO - zmírňuje dopad chvění fotoaparátu na snímky, aniž by docházelo ke zvýšení šumu. Proto fotoaparáty se stabilizací obrazu a technologií detekce pohybu potlačují rozostření obrazu účinněji - technologie detekce obličeje při výpočtu úrovní ISO zohledňuje informace ze stabilizátoru obrazu, čímž dosahuje výrazného zvýšení kvality obrazu.
Technologie detekce obličeje
Fotoaparát disponuje technologií detekce obličeje s novou funkcí vyvážení bílé (White Balance) a funkcí výběru a sledování obličeje (Face Select & Track), které jsou zárukou krásných portrétů a záběrů osob i za méně příznivých podmínek pro fotografování. Vedle nastavení zaostření, expozice a blesku, které prováděla detekce obličeje předchozích verzí, nová detekce obličeje s vyvážením bílé nastavuje vyvážení bílé pro rámeček detekce obličeje. Výsledkem jsou portréty s přirozenými tóny pleti při fotografování v nejrůznějších prostředích - s umělým osvětlením, přirozeným denním světlem i smíšeným osvětlením. Pomocí funkce výběru a sledování obličeje (Face Select & Track), která sleduje uživatelem vybraný obličej v rámečku, lze zajistit nejlepší výsledky již v momentě pořízení záběru.
Také korekce červených očí doznala pro rok 2008 zlepšení. Vedle korekce červených očí prováděné v režimu přehrávání snímků se nyní každý z modelů může pochlubit automatickou korekcí červených očí prováděnou během fotografování. Automatická korekce červených očí detekuje a odstraňuje červené oči v průběhu fotografování, a zajišťuje tak přirozené snímky bez nevzhledných červených očí.
Dokonalejší automatické zaostřování
Nová funkce AF Point Zoom umožňuje fotografům zvětšit AF rámeček při stisknutí spouště závěrky do poloviny - před vlastním pořízením záběru tak lze zkontrolovat výraz tváře. Výkon automatického zaostření za slabého osvětlení se výrazně zlepšil a umožňuje zaostření ve scénách přibližně o jednu úroveň tmavších než dříve. Uživatelé tak nyní mohou pořizovat snímky excelentní kvality za světelných podmínek, za nichž by to dříve nebylo možné.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1600x1200, 3264x2448, 2592x1944, 3264x1832 |
| Technologie snímače | CCD |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | DIGIC III |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 4 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-140 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 140 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Ostření
| Makro od | 5 cm |
|---|
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 15 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 115000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3,5 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 94,3 x 64,7 x 40,8 |
|---|---|
| Hmotnost | 175 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Značka | Canon |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Hlídat dostupnost Canon PowerShot A590 IS použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Canon PowerShot A590 IS použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Canon PowerShot A590 IS
Související články s Canon PowerShot A590 IS
Užijte si léto s Canonem a získejte zpět až 22 500 Kč
Využijte jedinečnou letní nabídku a získejte za nákup vybrané techniky Canon až 22 500 Kč zpět na váš bankovní účet. Stačí si pořídit vybraný produkt v období od 13. dubna do 31. července 2026 a…
13. 4. 2026 v 9:47

Novinky ve světě fotografie a videa | Únor 2026
Ve světě foto a video techniky se neustále objevují nové produkty a technologie. Zorientovat se v nich není vždy jednoduché. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme ty, které skutečně…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 6. 2. 2026 v 10:31

Novinky ve světě fotografie a videa | Listopad 2025
Listopadové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 11. 2025 v 11:07

Zimní cashback Canon: získejte zpětnou slevu až 17 500 Kč
Pořiďte si novou výbavu od Canonu nebo si ji doplňte o nové produkty a ušetřete! Zakupte si vybrané produkty v období od 20. 10. 2025 do 31. 1. 2026, zaregistrujte je a získejte zimní cashback až 17…
ŽANETA SIKOROVÁ • 17. 10. 2025 v 11:06

Dotazy k Canon PowerShot A590 IS
Expert Megapixelu
Martin Plíva







Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 17. 2. 2009 |Canon PowerShot A590 IS |Reagovat
L
Lula, 16. 2. 2009 |Canon PowerShot A590 IS |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 30. 1. 2009 |Canon PowerShot A590 IS |Reagovat
m
marcela, 30. 1. 2009 |Canon PowerShot A590 IS |Reagovat