Digitální kompakt Canon PowerShot A620

  • Značka: Canon
  • Rozlišení: 7,1 Mpx
  • Optický zoom: 4 x
  • Velikost displeje: 2 "

Sháníte Canon PowerShot A620?

„Canon PowerShot A620“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot A620?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Kompaktní digitální fotoaparát s kvalitním objektivem a výklopným LCD dokáže zaujmout i náročnější fotoamatéry svými širokými možnostmi využití. Rozlišení 7,1 Mpx, 4x optický zoom (35-140 mm), F 2,8-4,1, ISO 50-400, závěrka 15-1/2500 s, optický hledáček, LCD 2 in, paměťové karty SD/MMC, hmotnost 255 g Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Tento přístroj je určený jak začátečníkům, kteří ocení především automatické a scénické módy, tak pokročilejším uživatelům, kterým fotoaparát nabízí také plně manuální režimy, včetně priorit času
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon PowerShot A620

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

PowerShot A620 a PowerShot A610 s obrazovým snímačem 7,1 a 5,0 megapixelů jsou vybaveny množstvím špičkových funkcí, které jsou normálně vyhrazeny modelům PowerShot řady G. Procesor DIGIC II představuje výkonnost s vysokou rychlostí a okamžitou odezvou a v kombinaci s objektivy se 4násobným optickým zoomem zaručuje špičkovou kvalitu obrazu. Široká řada ručních a automatických režimů a režimů Speciální scéna zaručuje flexibilitu, kreativní volnost a jednoduchost obsluhy.

Fotoaparáty jsou opatřeny 2,0” nastavitelným LCD, mají režim Mé barvy a také režim Makro, který umožňuje fotografovat ze vzdálenosti pouhý 1 cm. VGA filmy rychlostí 30 políček/s lze zhotovovat s oběma modely. K dispozici je rovněž kompletní řada volitelného příslušenství pro širší uplatnění fotoaparátů, včetně širokoúhlého konvertoru, telekonvertoru a vodotěsného pouzdra. Standardně kupující získá s přístrojem rozsáhlou sadu softwaru. Oba modely A620 i A610 jsou vybaveny tlačítkem Tisk/sdílení, jsou kompatibilní s PictBridge a umožňují tisknout v nastaveních Tisk ID foto a Tisk filmu [1] . Rychlý přenos obrazových dat zajišťuje vysokorychlostní připojení USB 2.0 Hi-Speed.

Nastavení lze zobrazovat ve 22 jazycích, mezi kterými samozřejmě nechybí ani čeština.

Lepší rozlišení, zoom i kvalita obrazu
Tyto nové fotoaparáty nahrazující populární PowerShot A95 se vyznačují vysokým nárůstem výkonnosti. Model A610 je vybaven 5,0megapixelovým obrazovým snímačem CCD a model A620 dokonce 7,1megapixelovým snímačem – kvalita snímků u obou modelů je postačující pro zvětšeniny do velikosti A3 a umožňuje poměrně značné výřezy bez viditelné známky ztráty kvality.

Přesné objektivy Canon v těchto nových fotoaparátech kopírují design a konstrukci objektivů řady G, uspořádáním osmi prvků do sedmi skupin a začleněním dvou asférických členů. Modernizace na 4násobný optický zoom znamená dosažení optické ohniskové vzdálenosti 35–140 mm (ekvivalent 35mm filmu). Objektivy mají základní clonové číslo f/2.8 (W) až f/4.1 (T) a vyznačují se výbornou světelností při největším přiblížení. Navíc bylo dosaženo zvýšení výkonnosti při nedostatečném osvětlení až o 2 kroky nastavení, což dává fotografovi větší svobodu při fotografování za šera.

Spektrální charakteristiky objektivů byly optimalizovány specificky pro konfiguraci objektivu a snímače – je zajištěno přesné podání barev a významné snížení chromatických vad (např. nafialovělé okraje), které lze často vidět u objektivů nižší kvality.

Vylepšené zpracování a zaostřování
Díky osazení moderním procesorem Canon DIGIC II jsou fotoaparáty rychlejší, s kratší odezvou a zlepšenou kvalitou obrazu. Doba zaostření byla zkrácena přibl. o 60 % a prodleva závěrky je téměř zanedbatelná, na úrovni nepřesahující 0,1 s. Plynulé souvislé fotografování je nyní nabízeno s rychlostí přibl. 1,9 sním./s (A620) a přibl. 2,4 sním./s (A610). Protože procesor DIGIC II dokáže dokonale nastavit vyvážení bílé, je zlepšena současně přesnost barevného podání.

Nové modely PowerShot jsou i nadále vybaveny 9bodovým AiAF pro rychlé a přesné zaostřování objektů i mimo střed. AF/AE s posuvnou zónou umožňuje volný pohyb po ploše rámečku AF a vybrat tak dokonale objekt, který má nejvíce ovlivnit nastavení expozice. Ruční ostření je samozřejmě také možné.

Větší univerzálnost
Velký 2,0” nastavitelný LCD dává uživatelům velkou univerzálnost při sestavování kompozice snímků i z těch nejkomplikovanějších zorných úhlů, např. v úrovni země nebo pasu, nad hlavou nebo při autoportrétech. Volba zobrazení mřížky pomáhá s kompozicí a vyrovnáním horizontu.

Oba modely A620 i A610 nabízejí celkem 20 režimů fotografování, včetně plně ručního režimu, uživatelského režimu umožňujícího přidělit preferované nastavení fotografování, a režimu priority rychlosti závěrky s rozsahem nastavení času expozice 15 až 1/2500 s. Osm režimů scény – např. Noční momentka, Sníh a Pod vodou – maximalizují výsledky v různých fotografických podmínkách. Režim Stitch Assist usnadňuje fotografování panoramat, kde jednotlivé snímky lze snadno spojit pomocí dodaného softwaru PhotoStitch. Mé barvy – jedna z poloh na voliči režimů – rozšiřuje kreativitu v digitálním fotografování. Speciální efekty, jakými jsou např. Záměna barev nebo Vlastní barvy, dovolují uživateli vybrat upřednostněné barevné vyvážení pro libovolný konkrétní snímek a úkon provést přímo ve fotoaparátu a zobrazit na LCD při fotografování nebo filmování. Tyto efekty byly dříve dosažitelné pouze po vyfotografování a za použití softwaru na počítači.

Vysoce kvalitní videoklipy lze nahrávat v režimech VGA (30/15 políček/s), QVGA (30/15 políček/s), Vysoká rychlost snímání (pro zpomalené přehrávání ve fotoaparátu) a Kompaktní (pro klipy určené pro odesílání elektronickou poštou).

Rozšiřující příslušenství

Pro rozšíření schopností fotoaparátů je nabízena kompletní řada volitelného příslušenství. Nový konverzní adaptér objektivu LA-DC58F byl překonstruován podle potřeb těchto modelů. Pro více možností zarámování objektů a rozšíření rozsahu účinné ohniskové vzdálenosti fotoaparátu jsou k dispozici širokoúhlý konvertor WC-DC58N (0,7x) a telekonvertor TC-DC58N (1,75x).

Speciální vodotěsné pouzdro WP-DC90 – ponořitelné do hloubky až 40 m – je opatřeno protizamlžujícím dvojitým sklem a difúzní deskou zábleskového světla. K pouzdru lze dokoupit samostatná závaží WW-DC1 pro vyrovnání vztlaku. Další příslušenství zahrnuje sadu napájecího adaptéru ACK600, sadu nabíječky CBK4-200 se čtyřmi NiMH bateriemi a měkké pouzdro DCC-300.

Vylepšený tisk
V kombinaci s novou kompaktní fototiskárnou Canon SELPHY CP510 a sadou inkoustu a papíru Canon (KP-108IP) je možné zhotovovat fotografie v ceně pouhých 9 Kč za kus [2]. Tisk na kompaktních fototiskárnách SELPHY CP rovněž umožňuje uživateli pohodlně tisknout tisky formátu ID foto a políčka z filmů.

Při připojení k některé z tiskáren nejnovější řady PIXMA se způsobilostí PictBridge (také dnes uvedeny na trh) je možné provádět zdokonalení snímků s využitím takových funkcí, jako je Redukce šumu a Živé barvy nebo nové funkce Rozjasnění tváře. Modely jsou vybaveny také tiskem Captured Info, při kterém se na okrajích fotografie vytisknou fotografická data, např. rychlost závěrky, clonové číslo a režim fotografování. [3]

Tisk snímků bez nutnosti připojení k počítači je zajištěn tlačítkem Tisk/sdílení, které lze rovněž použít pro snadné načítání snímků do operačních systémů Windows XP a Mac OS X.

Rozsáhlý software
Nové fotoaparáty jsou dodávány s rozsáhlou sadou softwaru, včetně programu pro prohlížení a správu snímků ZoomBrowser EX 5.5 (Windows) a ImageBrowser 5.5 (Mac), programu pro snadný tisk PhotoRecord 2.2 a pro tvorbu uchvacujících panoramat PhotoStitch 3.1 od společnosti Canon. Součástí dodávky je také software PhotoStudio pro manipulaci s fotografiemi od společnosti ArcSoft.


OBRAZOVÝ SENZOR
Typ 1/1,8” CCD
Efektivní pixely 7,1 miliónů
Typ barevného filtru Primární barvy
OBRAZOVÝ PROCESOR
Typ Procesor DIGIC II s technologií iSAPS
OBJEKTIV
Ohnisková vzdálenost 7,3–29,2 mm (ekvivalent 35mm
Zoom Optický zoom 4x, digitální zoom přibl. 4x (6), kombinovaný zoom přibl. 16x
Základní clonové číslo f/2,8–f/4,1
Konstrukce 8 členů v 7 skupinách (2 asférické členy)
ZAOSTŘOVÁNÍ
Typ TTL
Systém AF/body 9bodový AiAF, 1bodový AF (možnost libovolné polohy nebo fixní uprostřed)
Výběr bodu AF Ruční výběr pomocí AF/AE s posuvnou zónou
Blokování AF Možnost zapnutí/vypnutí
Pomocné světlo AF Ano
Ruční zaostřování Ano
Nejkratší vzdálenost zaostření 1 cm
NASTAVENÍ EXPOZICE
Režimy měření Poměrové, celoplošné se zdůrazněným středem, bodové (středové nebo svázáno s rámečkem zaostřování)
Blokování AE Zablokováno při polovičním stisknutí
Kompenzace expozice +/-2 EV s krokem 1/3
Ekvivalent citlivosti ISO AUTO, 50, 100, 200, 400
ZÁVĚRKA
Rychlost 15–1/2500 s (Expoziční doby 1,3 s a delší jsou dostupné pouze v režimech Ruční nastavení a AE s prioritou rychlosti závěrky. Při expozicích 1,3 s a delších se uplatňuje redukce šumu. Určité kombinace rychlosti závěrky a clonového čísla nemusejí být dostupné.)
VYVÁŽENÍ BÍLÉ
Typ TTL
Nastavení Auto, Denní světlo, Zataženo, Žárovka, Zářivka, Zářivka H, Pod vodou, Uživatelské
HLEDÁČEK
Hledáček Optický hledáček s reálným zobrazením zoomu
LCD MONITOR
Monitor Nastavitelný 2” TFT, přibl. 115 000 pixelů
Pokrytí 100 %
BLESK
Režimy Auto, Zapnutý/vypnutý ruční blesk
Pomalá synchronizovaná rychlost závěrky Ano
Redukce jevu červených očí Ano
Kompenzace zábleskové expozice +/-2 EV s krokem 1/3
Synchronizace na druhých lamelách závěrky Ano
Dosah vestavěného blesku 45 cm–4,2 m (W)/3 m (T) (při ekvivalentní citlivosti ISO AUTO)
Externí blesk Vysoce výkonný blesk HF-DC1 Canon
FOTOGRAFOVÁNÍ
Režimy Auto, Program AE, AE s prioritou rychlosti závěrky, AE s prioritou clony, Ruční, Uživatelské, Portrét, Krajina, Noční scéna, Mé barvy (9 nastavení), Stitch Assist, Film, Speciální scéna (Noční momentka, Děti a zvířata, Interiér, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Pod vodou)
Fotografické efekty Živé barvy, Neutrální barvy, Rozostření, Sépie, Černobíle, Mé barvy (9 nastavení)
Režimy řízení Po snímcích, Souvislé fotografování, Samospoušť
Souvislé fotografování Přibl. 1,9 sním./s (1) (do zaplnění paměťové karty) (2)
ZÁZNAMOVÉ PIXELY/KOMPRESE
Velikost snímku (L) 3072 x 2304, (M1) 2592 x 1944, (M2) 2048 x 1536, (M3) 1600 x 1200, (S) 640 x 480, (vkládání data do pohlednice) 1600 x 1200
Komprese Superjemný, Jemný, Normální
Filmy (L) 640 x 480, 30/15 sním./s (M) 320 x 240, 60/30/15 sním./s (S)160 x 120, 15 sním./s
Délka filmu Až 1 GB 640 x 480/320 x 240, Až 1 min (320 x 240), 60 sním./s, Až 3 min (160 x 120) (2)
TYPY SOUBORŮ
Fotografie Komprese JPEG (vyhovuje standardu Exif 2.2 [Exif Print])/Design typu systém souborů pro fotoaparáty, vyhovuje DPOF (Digital Print Order Format), verze 1.1
Filmy AVI [komprese Motion JPEG + WAVE (monofónní)
Zvukové soubory WAVE (monofónní)
PŘÍMÝ TISK
Tiskárny Canon Kompaktní fototiskárny Canon SELPHY a tiskárny Pixma podporující PictBridge (režimy Tisk ID foto, Tisk filmu jsou podporované pouze na tiskárnách CP SELPHY)
PictBridge Ano
DALŠÍ FUNKCE
Můj fotoaparát Uživatelské přizpůsobení úvodního obrázku a zvuků fotoaparátu
Zvuková poznámka Až 60 s na snímek
Inteligentní senzor orientace Ano
Histogram Ano
Zoom při přehrávání Přibl. 2–10x
Samospoušť Přibl. 2 nebo 10 s nebo Uživatelské nastavení
Jazyky nabídky Angličtina, němčina, čeština, francouzština, holandština, finština, italština, norština, švédština, španělština, zjednodušená čínština (tradiční), japonština, ruština, portugalština, korejština, řečtina, polština, maďarština, turečtina, thajština
ROZHRANÍ
Počítač USB 2.0 High Speed (Mini-B, PTP)
Další Výstup A/V (PAL/NTSC)
PAMĚŤOVÁ KARTA
Typ Karta Secure Digital (SD) nebo MultiMediaCard, dodaná 32MB karta SD
PODPOROVANÝ OPERAČNÍ SYSTÉM
PC Windows 98SE/Me/2000 SP4/XP/XP SP1–2
Macintosh
OS X v10.2–10.3
SOFTWARE
Prohlížení a tisk ZoomBrowser EX (PhotoRecord)/ImageBrowser
Další PhotoStitch, RemoteCapture
Ovladače TWAIN (Windows 98/2000), WIA (Windows Me)
Manipulace se snímky ArcSoft PhotoStudio
NAPÁJENÍ
Baterie 4 alkalické nebo NiMH baterie velikosti AA (NB4-200) (dodané alkalické)
Životnost Přibl. 350 snímků (4) (s dodanými bateriemi)
Přibl. 500 snímků (s volitelným akumulátorem Canon NB-2AH) (4)
Přehrávání přibl. 960 min (s dodaným akumulátorem)
Přehrávání přibl. 960 min (s akumulátorem Canon NB-2AH)
Napájení ze sítě Volitelné, sada napájecího adaptéru ACK600
PŘÍSLUŠENSTVÍ
Pouzdro Měkké pouzdro DCC-300
Pouzdro odolné vodě/povětrnostním podmínkám Vodotěsné pouzdro (40 m) WP-DC90 , závaží k vodotěsnému pouzdru WW-DC1
Objektivy Adaptér konvertoru LA-DC58F, 1,75x telekonvertor TC-DC58N
0,7x širokoúhlý konvertor WC-DC58N
Blesk Vysoce výkonný blesk HF-DC1
Napájení a nabíječky Sada nabíječky CBK4-200, Ni-MH baterie NB4-200, sada napájecího adaptéru ACK600
FYZIKÁLNÍ SPECIFIKACE
Provozní prostředí 0–40 °C, vlhkost 10–90 %
Rozměry (Š x V x H) 104,8 x 66,0 x 49,1 mm (bez výstupků)
Hmotnost (pouze tělo) Přibl. 235g


(1) Velký/Jemný s vypnutým LCD monitorem.
(2) V závislosti na rychlosti a kapacitě paměťové karty.
(4) Stanoveno podle standardu CIPA, použity baterie a formát paměťové karty dodané s fotoaparátem, pokud není výslovně uvedeno jinak.
(6) Digitální zoom dostupný pouze pro nepohyblivý snímek a standardní režim filmu.

Ostatní
Značka: Canon
Příslušenství v balení: 4x AA alkalické baterie, SD 32 MB karta, USB kabel, Audio/video kabel, Návod, Software, záruční list, řemínek na ruku
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,8
Rozlišení: 7,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2048x1536, 2592x1944, 3072x2304, 640x480
Poměr stran snímku: 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Optický zoom: 4 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-140
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 140 mm
 
Zaostřování
Makro od: 1 cm
Počet AF bodů: 1
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 400
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 1,9 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2 "
Rozlišení displeje: 115000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 104,8 x 66 x 49,1
Hmotnost: 235 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot A620 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot A620, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot A620

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách.
Dozvědět se víc.
Souhlasím