007115
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Canon PowerShot A640
- Rozlišení snímače: 10 Mpx
- Optický zoom: 4 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Canon PowerShot A640?
„Canon PowerShot A640“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 10.12.2007

Canon PowerShot A640
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
Je spousta fotografů, kteří chtějí co nejkvalitnější a zároveň co nejmenší fotoaparát s velkou nabídkou funkcí a také nechtějí utratit moc peněz. Pravděpodobně si jeden z nich právě čte tyto řádky. Tento fotoaparát je dalším pokračovatelem velmi osvědčené a léty prověřené řady. Má snad všechno, na…
Popis a parametry
Volba pro náročné amatérské fotografy, kteří chtějí mít neustále po ruce výkonný přístroj skvěle vybavený funkcemi, přístroj s výklopným displejem, přístroj, který zachytí ve vynikající kvalitě každou situaci. Díky výtečné optice a rozlišení 10Mpx zachytí každý detail. Rozlišení 10,0 Mpx, 4x optický zoom, ISO až 800, LCD 2,5, 245 g
- Rozlišení 10,0 megapixelů
- 2,5palcový nastavitelný LCD displej a optický hledáček s reálným obrazem
- 4násobný optický zoom
- DIGIC II, iSAPS, 9bodový AiAF, FlexiZone AF/AE
- Digitální telekonvertor a bezpečný zoom
- 21 režimů fotografování
Kompaktní fotoaparát PowerShot řady A s 10,0megapixelovým rozlišením - PowerShot A640. Tento vyspělý fotoaparát, nastupující na místo populárního modelu PowerShot A620, nabízí 2,5palcový nastavitelný LCD displej, 4násobný optický zoom a širokou škálu režimů kreativního fotografování.
Vysoká kvalita
10,0megapixelový snímač umožňuje kreativní úpravy fotografií s možností výřezu a zároveň disponuje dostatečně velkým rozlišením pro tisk vysoce kvalitních detailních fotografií velkého formátu. Nová funkce bezpečný zoom využívá vysokého rozlišení fotoaparátu a umožňuje mimořádné zvětšení zoomu bez negativního vlivu na kvalitu obrazu – až 16násobný zoom při fotografování malých snímků. Uživatelé rovněž mohou použít nový digitální telekonvertor a dosáhnout na snímcích mimořádně velkého přiblížení; jde o podobný efekt jako při nasazení telekonvertoru na fotoaparát.
Objektiv s 4násobným optickým zoomem má ohniskový rozsah 35–140 mm (ekvivalent 35mm filmu) a díky své konstrukci zároveň umožňuje zachování kompaktních rozměrů fotoaparátů. Konstrukce objektivu zahrnuje 8 členů uspořádaných do 7 skupin, včetně dvou asférických členů pro zajištění maximální kvality v celé ploše obrazu. Objektiv má vysokou světelnost f/2.8 (W) až f/4.1 (T) při největším přiblížení.
Nastavení vysoké citlivosti na hodnotu ISO 800 usnadňuje fotografování v prostředích s nízkou hladinou osvětlení a umožňuje fotografování v interiérech bez nutnosti použití blesku. Nastavení hodnoty citlivosti na volbu Auto či Vysoká citlivost ISO umožní exponovat s rychlejším expozičním časem při současném nastavení vyšších hodnot citlivosti ISO, čímž se sníží riziko nežádoucího roztřesení snímku.
Vylepšený LCD displej a přehrávání
Větší 2,5palcový nastavitelný LCD displej umožňuje přesné komponování snímků z neobvyklých úhlů, např. při použití režimu Makro, dovolujícího fotografování ze vzdálenosti 1 cm. Vylepšené uživatelské rozhraní má i nadále volitelné zobrazení mřížky, která usnadňuje kompozici podle pravidla třetin, a nově mají uživatelé při fotografování k dispozici zobrazení ve formátu 3 : 2, umožňující vidět tiskovou oblast odpovídající standardní fotografii 10 x 15 cm. Přehrávání je rozšířeno o funkci upozornění na přeexponování, která na zachycených snímcích označuje přeexponované oblasti.
Flexibilní fotografování
Fotoaparát PowerShot A640 uživatelům nabízí širokou řadu všestranných funkcí pro kreativní fotografii. 21 režimů fotografování zahrnuje režim Program, Priorita clony, Priorita závěrky a Manuální režim pro plné ovládání expozice. Funkce synchronizace blesku na druhých lamelách závěrky poskytuje široké možnosti pro kreativní zábleskové expozice, jakými jsou např. světelné stopy a zachování přirozené atmosféry tlumeného osvětlení. Umělecké fotografické efekty lze aplikovat během fotografování i následně pomocí funkce Mé barvy.
Možné je i natáčení filmů ve vysoké kvalitě – filmy lze pořizovat se zvukem v rozlišení VGA rychlostí 30 sním./s. AV výstup a dodaný kabel pak umožňuje přehrání snímků v televizi.
Obsáhlá řada doplňků
Pro fotoaparát jsou k dispozici volitelné konvertory, včetně širokoúhlého konvertoru (0,7x) a telekonvertoru (1,75x). Konvertory a další příslušenství v podobě filtrů a speciálních předsádek pro makrofotografii je možné nasadit na fotoaparát pomocí konverzního adaptéru LA-DC58F. Volitelný vysoce výkonný blesk HF-DC1 rozšiřuje možnosti pro noční fotografování a volitelné vodotěsné pouzdro WP-DC8 umožňuje plné ovládání fotoaparátů až do hloubky 40 metrů.
Tisk
Fotoaparát PowerShot A640 má vyčleněnou nabídku Tisk pro rychlý přístup k funkcím přímého tisku. Díky plné podpoře standardu PictBridge mohou uživatelé tisknout přímo na všechny tiskárny kompatibilní s PictBridge bez použití počítače. Při tisku na kompaktních fototiskárnách Canon SELPHY, např. SELPHY CP730, lze rovněž využít funkce tisku pasových fotografií a tisku fotografií z filmu, které fotoaparáty nabízejí. Nové tlačítko Tisk/sdílení dovoluje jediným stisknutím snadno tisknout a nahrávat obrazové soubory do systému Windows nebo Macintosh.
Funkčnost PictBridge je rozšířena o funkce tisku kontaktních kopií s 35 snímky na list formátu A4 a tisku indexu s 20 snímky s informacemi o fotografování, s jejichž pomocí může uživatel porovnat snímky a nastavení, při nichž byly pořízeny.
Podpora paměťových karet
Vedle paměťových karet SD a MMC fotoaparát podporuje velkokapacitní paměťovou kartu nového formátu SDHC pro ukládání dat o objemu 4 GB a výše. S fotoaparátem PowerShot A640 je dodávána paměťová karta s kapacitou 32 MB.
Software
Fotoaparát PowerShot A640 je dodáván s následujícím softwarem Canon:
- ZoomBrowser EX 5.6 (Windows), ImageBrowser 5.6 (Macintosh): organizace a úprava fotografií, filmů a prezentací.
- PhotoStitch 3.1: vytváření panoramatických fotografií z několika snímků (Windows a Macintosh).
Dodávaný software podporuje Windows 98 (SE), ME, 2000 (SP4), XP (SP1/2) a Macintosh OS X v10.2–v10.4. Modely PowerShot A640 a PowerShot A630 podporují bezovladačový přenos ve formátu PTP do operačních systémů Windows XP a Mac OS X.
Volitelné příslušenství
- Konverzní adaptér předsádek (LA-DC58F)
- Širokoúhlý konvertor 0,7x (WC-DC58N)
- Telekonvertor 1,75x (TC-DC58N)
- Souprava nabíječky baterií (CBK4-300)
- Vysoce výkonný blesk (HF-DC1)
- Měkké kožené pouzdro (DCC-300)
- Vodotěsné pouzdro (WP-DC8)
- Závaží pro vodotěsné pouzdro (WW-DC1)
- Baterie NiMH (NB4-300)
- Souprava napájecího adaptéru (ACK600)
Ostření
| Manuální ostření | Ano |
|---|---|
| Pomocné světlo AF | Ano |
| Makro od | 1 cm |
| Počet AF bodů | 9 |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 800 |
| Rychlost sériového snímání | 1,5 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/1,8 |
| Rozlišení snímače | 10 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 640x480, 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 3648x2736, 3648x2048 |
| Technologie snímače | CCD |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Směrné číslo blesku | 4,2 |
Objektiv
| Optický zoom | 4 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-140 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 140 mm |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 15 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2500 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 115000 |
Záznam
| Formáty souborů | AVI, JPEG |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 109,4 x 66 x 49,1 |
|---|---|
| Hmotnost | 245 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Značka | Canon |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Canon PowerShot A640
Související články s Canon PowerShot A640
Novinky ve světě fotografie a videa | Květen 2026
Květnové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má reálný dopad: technicky pokročilé produkty, zajímavé posuny ve funkcích nebo…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 15. 5. 2026 v 14:09

Představujeme nové foto/video bezzrcadlovky Canon EOS R6 V a Sony Alpha A7R VI
Tak jako každé jaro, i to letošní je ve znamení novinek. Jednotliví výrobci foto a videotechniky postupně představují nové přírůstky do svých stájí a pozadu nezůstávají ani přední hráči, jimiž jsou…
MARTIN LUKEŠ • 13. 5. 2026 v 16:01

Užijte si léto s Canonem a získejte zpět až 22 500 Kč
Využijte jedinečnou letní nabídku a získejte za nákup vybrané techniky Canon až 22 500 Kč zpět na váš bankovní účet. Stačí si pořídit vybraný produkt v období od 13. dubna do 31. července 2026 a…
13. 4. 2026 v 9:47

Novinky ve světě fotografie a videa | Únor 2026
Ve světě foto a video techniky se neustále objevují nové produkty a technologie. Zorientovat se v nich není vždy jednoduché. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme ty, které skutečně…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 6. 2. 2026 v 10:31

Dotazy k Canon PowerShot A640
Expert Megapixelu
Martin Plíva














Komentáře
Dobrý den, samozřejmě mohu doporučit náhradu. Jen bych potřeboval znát alespoň zhruba vaše požadavky na přístroj a cenovou relaci v jaké se chete pohybovat.
Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 9. 1. 2012 |Canon PowerShot A640 |Reagovat
L
Dobrý večer. Vlastníme tento fotoaparát již cca třetím rokem a mohu potvrdit, že fotky z něj jsou opravdu povedené. Nyní přemýšlíme o pořízení dalšího fotoaparátu, jelikož ne vždy cestujeme v rodině společně a také proto, že do pohyblivé části objektivu se dle vyjádření servisu dostal písečný prach a je otázkou času, kdy přestane objektiv reagovat. Mohl by jste prosím doporučit podobný fotoaparát (kvalitově) jako A640? Nebo se vyplatí podívat po bazerech po tomto modelu?
Děkuji.
Lukáš, 7. 1. 2012 |Canon PowerShot A640 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 28. 8. 2007 |Canon PowerShot A640 |Reagovat
V
Veronika, 27. 8. 2007 |Canon PowerShot A640 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 24. 8. 2007 |Canon PowerShot A640 |Reagovat
L
Lidka, 23. 8. 2007 |Canon PowerShot A640 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 6. 8. 2007 |Canon PowerShot A640 |Reagovat
p
pajkazed, 5. 8. 2007 |Canon PowerShot A640 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 17. 7. 2007 |Canon PowerShot A640 |Reagovat
M
Martin, 16. 7. 2007 |Canon PowerShot A640 |Reagovat
Všechny dotazy (39)