ID: 007115

Digitální kompakt Canon PowerShot A640

 • Rozlišení: 10 Mpx
 • Optický zoom: 4 x
 • Velikost displeje: 2,5 "
 • Rozlišení videa: VGA (640×480)

Sháníte Canon PowerShot A640?

„Canon PowerShot A640“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot A640?

Začít s výkupem

Volba pro náročné amatérské fotografy, kteří chtějí mít neustále po ruce výkonný přístroj skvěle vybavený funkcemi, přístroj s výklopným displejem, přístroj, který zachytí ve vynikající kvalitě každou situaci. Díky výtečné optice a rozlišení 10Mpx zachytí každý detail. Rozlišení 10,0 Mpx, 4x optický zoom, ISO až 800, LCD 2,5, 245 g Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Alternativy k již neprodávanému Canon PowerShot A640

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Canon PowerShot A640

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Je spousta fotografů, kteří chtějí co nejkvalitnější a zároveň co nejmenší fotoaparát s velkou nabídkou funkcí a také nechtějí utratit moc peněz. Pravděpodobně si jeden z nich právě čte tyto řádky.
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon PowerShot A640

Parametry a popis

 • Rozlišení 10,0 megapixelů
 • 2,5palcový nastavitelný LCD displej a optický hledáček s reálným obrazem
 • 4násobný optický zoom
 • DIGIC II, iSAPS, 9bodový AiAF, FlexiZone AF/AE
 • Digitální telekonvertor a bezpečný zoom
 • 21 režimů fotografování

Kompaktní fotoaparát PowerShot řady A s 10,0megapixelovým rozlišením - PowerShot A640. Tento vyspělý fotoaparát, nastupující na místo populárního modelu PowerShot A620, nabízí 2,5palcový nastavitelný LCD displej, 4násobný optický zoom a širokou škálu režimů kreativního fotografování.

Vysoká kvalita
10,0megapixelový snímač umožňuje kreativní úpravy fotografií s možností výřezu a zároveň disponuje dostatečně velkým rozlišením pro tisk vysoce kvalitních detailních fotografií velkého formátu. Nová funkce bezpečný zoom využívá vysokého rozlišení fotoaparátu a umožňuje mimořádné zvětšení zoomu bez negativního vlivu na kvalitu obrazu – až 16násobný zoom při fotografování malých snímků. Uživatelé rovněž mohou použít nový digitální telekonvertor a dosáhnout na snímcích mimořádně velkého přiblížení; jde o podobný efekt jako při nasazení telekonvertoru na fotoaparát.

Objektiv s 4násobným optickým zoomem má ohniskový rozsah 35–140 mm (ekvivalent 35mm filmu) a díky své konstrukci zároveň umožňuje zachování kompaktních rozměrů fotoaparátů. Konstrukce objektivu zahrnuje 8 členů uspořádaných do 7 skupin, včetně dvou asférických členů pro zajištění maximální kvality v celé ploše obrazu. Objektiv má vysokou světelnost f/2.8 (W) až f/4.1 (T) při největším přiblížení.

Nastavení vysoké citlivosti na hodnotu ISO 800 usnadňuje fotografování v prostředích s nízkou hladinou osvětlení a umožňuje fotografování v interiérech bez nutnosti použití blesku. Nastavení hodnoty citlivosti na volbu Auto či Vysoká citlivost ISO umožní exponovat s rychlejším expozičním časem při současném nastavení vyšších hodnot citlivosti ISO, čímž se sníží riziko nežádoucího roztřesení snímku.

Vylepšený LCD displej a přehrávání
Větší 2,5palcový nastavitelný LCD displej umožňuje přesné komponování snímků z neobvyklých úhlů, např. při použití režimu Makro, dovolujícího fotografování ze vzdálenosti 1 cm. Vylepšené uživatelské rozhraní má i nadále volitelné zobrazení mřížky, která usnadňuje kompozici podle pravidla třetin, a nově mají uživatelé při fotografování k dispozici zobrazení ve formátu 3 : 2, umožňující vidět tiskovou oblast odpovídající standardní fotografii 10 x 15 cm. Přehrávání je rozšířeno o funkci upozornění na přeexponování, která na zachycených snímcích označuje přeexponované oblasti.

Flexibilní fotografování
Fotoaparát PowerShot A640 uživatelům nabízí širokou řadu všestranných funkcí pro kreativní fotografii. 21 režimů fotografování zahrnuje režim Program, Priorita clony, Priorita závěrky a Manuální režim pro plné ovládání expozice. Funkce synchronizace blesku na druhých lamelách závěrky poskytuje široké možnosti pro kreativní zábleskové expozice, jakými jsou např. světelné stopy a zachování přirozené atmosféry tlumeného osvětlení. Umělecké fotografické efekty lze aplikovat během fotografování i následně pomocí funkce Mé barvy.

Možné je i natáčení filmů ve vysoké kvalitě – filmy lze pořizovat se zvukem v rozlišení VGA rychlostí 30 sním./s. AV výstup a dodaný kabel pak umožňuje přehrání snímků v televizi.

Obsáhlá řada doplňků
Pro fotoaparát jsou k dispozici volitelné konvertory, včetně širokoúhlého konvertoru (0,7x) a telekonvertoru (1,75x). Konvertory a další příslušenství v podobě filtrů a speciálních předsádek pro makrofotografii je možné nasadit na fotoaparát pomocí konverzního adaptéru LA-DC58F. Volitelný vysoce výkonný blesk HF-DC1 rozšiřuje možnosti pro noční fotografování a volitelné vodotěsné pouzdro WP-DC8 umožňuje plné ovládání fotoaparátů až do hloubky 40 metrů.

Tisk
Fotoaparát PowerShot A640 má vyčleněnou nabídku Tisk pro rychlý přístup k funkcím přímého tisku. Díky plné podpoře standardu PictBridge mohou uživatelé tisknout přímo na všechny tiskárny kompatibilní s PictBridge bez použití počítače. Při tisku na kompaktních fototiskárnách Canon SELPHY, např. SELPHY CP730, lze rovněž využít funkce tisku pasových fotografií a tisku fotografií z filmu, které fotoaparáty nabízejí. Nové tlačítko Tisk/sdílení dovoluje jediným stisknutím snadno tisknout a nahrávat obrazové soubory do systému Windows nebo Macintosh.

Funkčnost PictBridge je rozšířena o funkce tisku kontaktních kopií s 35 snímky na list formátu A4 a tisku indexu s 20 snímky s informacemi o fotografování, s jejichž pomocí může uživatel porovnat snímky a nastavení, při nichž byly pořízeny.

Podpora paměťových karet
Vedle paměťových karet SD a MMC fotoaparát podporuje velkokapacitní paměťovou kartu nového formátu SDHC pro ukládání dat o objemu 4 GB a výše. S fotoaparátem PowerShot A640 je dodávána paměťová karta s kapacitou 32 MB.

Software
Fotoaparát PowerShot A640 je dodáván s následujícím softwarem Canon:

 • ZoomBrowser EX 5.6 (Windows), ImageBrowser 5.6 (Macintosh): organizace a úprava fotografií, filmů a prezentací.
 • PhotoStitch 3.1: vytváření panoramatických fotografií z několika snímků (Windows a Macintosh).

Dodávaný software podporuje Windows 98 (SE), ME, 2000 (SP4), XP (SP1/2) a Macintosh OS X v10.2–v10.4. Modely PowerShot A640 a PowerShot A630 podporují bezovladačový přenos ve formátu PTP do operačních systémů Windows XP a Mac OS X.

Volitelné příslušenství

 • Konverzní adaptér předsádek (LA-DC58F)
 • Širokoúhlý konvertor 0,7x (WC-DC58N)
 • Telekonvertor 1,75x (TC-DC58N)
 • Souprava nabíječky baterií (CBK4-300)
 • Vysoce výkonný blesk (HF-DC1)
 • Měkké kožené pouzdro (DCC-300)
 • Vodotěsné pouzdro (WP-DC8)
 • Závaží pro vodotěsné pouzdro (WW-DC1)
 • Baterie NiMH (NB4-300)
 • Souprava napájecího adaptéru (ACK600)
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,8
Rozlišení: 10 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 3648x2048, 3648x2736, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Optický zoom: 4 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-140
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 140 mm
 
Zaostřování
Makro od: 1 cm
Počet AF bodů: 9
Pomocné světlo AF: Ano
Manuální ostření: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 800
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/2500
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 1,5 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
Scénické režimy: ortrét, Krajina, Noční scéna, Stitch Assist, Film, Speciální scéna (Noční momentka, Děti a zvířata, Interiér, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Pod vodou, Barevný akcent, Záměna barev)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 115000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 4,2 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: AVI, JPEG
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Zvuková poznámka: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 109,4 x 66 x 49,1
Hmotnost: 245 g
 
Ostatní
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot A640 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot A640, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot A640

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (39 - 30)

 • 39

  Lukeš

  Reaguje na 38 | Dobrý den, samozřejmě mohu doporučit náhradu. Jen bych potřeboval znát alespoň zhruba vaše požadavky na přístroj a cenovou relaci v jaké se chete pohybovat.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 09.01.2012 | Reagovat

 • 38

  Avatar

  Dobrý večer. Vlastníme tento fotoaparát již cca třetím rokem a mohu potvrdit, že fotky z něj jsou opravdu povedené. Nyní přemýšlíme o pořízení dalšího fotoaparátu, jelikož ne vždy cestujeme v rodině společně a také proto, že do pohyblivé části objektivu se dle vyjádření servisu dostal písečný prach a je otázkou času, kdy přestane objektiv reagovat. Mohl by jste prosím doporučit podobný fotoaparát (kvalitově) jako A640? Nebo se vyplatí podívat po bazerech po tomto modelu? Děkuji.

  Lukáš, 07.01.2012 | Reagovat

 • 37

  Bouška
  Reaguje na 36 | Dobrý den, ano, i noční snímky s tímto přístrojem můžete vyfotit, budete ale potřebovat nějaký stativ. Vybrat si můžete zde http://www.megapixel.cz/stativy

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.08.2007 | Reagovat

 • 36

  Avatar
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je Canon A 640 vhodný k fotografování ve večerních a nočních hodinách? Jezdím po večerních akcích a potřebovala bych, abych si přivezla i pěkné večerní fotografie. Děkuji

  Veronika, 27.08.2007 | Reagovat

 • 35

  Bouška
  Reaguje na 34 | Dobrý den, pokud chcete využívat i manuálního nastavení expozice, je lepší A710, jinak bych asi bral Ixus 950 IS.

  Luděk Bouška - Megapixel, 24.08.2007 | Reagovat

 • 34

  Avatar
  Dobrý den, rozhoduji se mezi Canonem A710 IS a Canonem IXUS 950 IS, poradíte mi, který je lepší. Děkuji.

  Lidka, 23.08.2007 | Reagovat

 • 33

  Bouška
  Reaguje na 32 | Dobrý den, je to bez přerušení maximálně do 1 GB nebo 1 hodiny.

  Luděk Bouška - Megapixel, 06.08.2007 | Reagovat

 • 32

  Avatar
  Dobry den,chtel bych se zeptat jak dlouhy lze poridit videozaznam se zvukem na a640?

  pajkazed, 05.08.2007 | Reagovat

 • 31

  Bouška
  Reaguje na 30 | Dobrý den, ne, nijak zásadní to není.

  Luděk Bouška - Megapixel, 17.07.2007 | Reagovat

 • 30

  Avatar
  Dobrý den, A640 má obrazový procesor Digic2, je to velký rozdíl oproti přístrojům s Digic3? Děkuji.

  Martin, 16.07.2007 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím