007118
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Canon PowerShot A700
- Rozlišení snímače: 6 Mpx
- Optický zoom: 6 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Canon PowerShot A700?
„Canon PowerShot A700“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 21.09.2006

Canon PowerShot A700
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
Mezi hity této sezony bude určitě patřit PowerShot A700 vychází ze známé koncepce A-čkové řady.To co zdobí tento fotoaparát je 6 násobný objektiv, který vyniká kresbou v celém rozsahu. Tento fotoaparát se hodí na sportovní snímky, dobře reaguje na spoušť a rychle ostří. Při nejvyšším nastaveném…
Popis a parametry
Vhodný pro tvůrčí fotografii, rozlišení 6,0 megapixelů, 6násobný optický zoom (35mm film: 35–210 mm), 19 režimů fotografování, LCD displej 2,5“, citlivost až ISO 800, menu v češtině.
Model PowerShot A700 s rozlišením 6,0 megapixelů definuje novou úroveň výkonnosti v řadě A - objektiv s šestinásobným optickým zoomem má optický hledáček s reálným obrazem. Fotoaparát je vybaven širokým rozsahem režimů tvůrčího fotografování a je kompatibilní s volitelnými konvertory, které nabízejí rozšíření možností fotografování.
PowerShot A700 nabízí mnoho doplňkových luxusních funkcí v pozoruhodně kompaktním těle, například:
- Obrazový procesor DIGIC II vyvinutý společností Canon a technologie iSAPS, která umožňuje rychlé a skvělé fotografování
- Přesné zaostřování Flexizone AF/AE (PowerShot A700) a 9bodové inteligentní zaostřování AiAF
- Fotografování s citlivostí ISO 800
- Fotografie v širokoúhlém formátu (16 : 9)
- Nahrávání filmů rychlostí 30 sním./s v rozlišení VGA
- LCD displej 2,5" s funkcemi Noční zobrazování a Zobrazení mřížky
Díky velké výkonnosti optiky a bohaté sadě funkcí se stává model PowerShot A700 novou vlajkovou lodí řady A.
Optika
Objektiv s šestinásobným optickým zoomem (ekvivalent 35mm filmu: 35-210 mm) modelu PowerShot A700 poskytuje ostré a jasné fotografie, které plně využívají rozlišení fotoaparátu 6,0 megapixelů. Model PowerShot A700 je první kompaktní digitální fotoaparát s objektivem se šestinásobným optickým zoomem, který je vybaven optickým hledáčkem se skutečným obrazem umožňujícím rychlé a přesné komponování snímku a přesné ruční zaostření bez použití LCD displeje.
Pro A700 jsou k dispozici volitelné konvertory: širokoúhlý konvertor (0,7x) a Telekonvertor (1,75x), které rozšiřují ohniskovou vzdálenost až na platný patnáctinásobný optický zoom. Fotoaparát je kompatibilní také s volitelnými předsádkami pro makro fotografii.
Navrženo pro tvořivé
Model PowerShot A700 má 19 režimů fotografování a je jsou výborně vybaven pro uměleckou fotografii. Režim Tvůrčí zóna obsahuje například režim Ruční, Priorita clony a Priorita závěrky. Režimy Speciální scéna - například Noční momentka nebo Sníh - pomáhají při fotografování za složitých světelných podmínek a režimy Zdůraznit barvu a Zaměnit barvu umožňují použít dramatické barevné efekty na fotografie i filmy přímo ve fotoaparátu. Uživatel může nahrávat filmy se zvukem v rozlišení VGA rychlostí 30 sním./s až do velikosti 1 GB a také vytvářet filmy s rychlostí 60 sním./s v rozlišení QVGA, které lze přehrávat zpomaleně. Praktický Kompaktní režim umožňuje snímat filmy v malém formátu o délce do tří minut, které lze snadno odeslat e-mailem. Efekty Mé barvy lze pro filmy zapnout již před natáčením.
Nový širokoúhlý režim záznamu (2816 x 1584 pixelů) dovoluje snímat fotografie ve formátu s poměrem stran 16 : 9, který je dokonalý pro prohlížení na širokoúhlém televizoru nebo pro tisk fotografií na široký formát na kompaktních fototiskárnách řady SELPHY CP.
Fotografování za nízké hladiny osvětlení
Nově přidaná citlivost ISO 800 umožňuje fotografovat v interiéru a v dalších prostředích s nízkou hladinou osvětlení bez blesku. Dovoluje také používat větší rychlost závěrky, což zvyšuje stabilitu obrazu při velkém přiblížení a snižuje riziko rozmazání pohybu v obrazu. Fotoaparát PowerShot A700 má novou možnost nastavení Vysoká citlivost ISO Auto automaticky nastavuje expozici za použití vyšší citlivosti ISO. Použití moderního procesoru DIGIC II v obou fotoaparátech snižuje šum při vyšším nastavení citlivosti.
Okamžitý tisk fotografií
Fotoaparát je kompatibilní s rozhraním PictBridge pro okamžitý přímý tisk na kompatibilních tiskárnách, například na kompaktních fototiskárnách Canon SELPHY CP a většině tiskáren Canon PIXMA. Při připojení fotoaparátu ke kompaktní fototiskárně řady SELPHY CP lze také tisknout pasové fotografie a fotografie z filmů.
Tlačítko Tisk/sdílení na všech fotoaparátech umožňuje tisk jedním stisknutím a snadné nahrání snímků do systémů Windows a Macintosh. Nová nabídka Tisk výrazně usnadňuje organizaci tiskových úloh přímo z fotoaparátu.
Systém nabídek v nových fotoaparátech nyní podporuje 23 jazyků, včetně češtiny.
Software
Fotoaparáty PowerShot A700 jsou dodávány s následujícím softwarem Canon:
- ZoomBrowser EX 5.6 (Windows), ImageBrowser 5.6 (Macintosh): organizace a úprava fotografií, filmů a prezentací.
- PhotoStitch 3.1: vytváření panoramatických fotografií z několika snímků (Windows a Macintosh).
Součástí dodávky je také software ArcSoft PhotoStudio pro úpravu fotografií.
Dodávaný software podporuje Windows 98 (SE), ME, 2000 (SP4), XP (SP1/2) a Macintosh OS X v10.2-v10.4. Model PowerShot S3 IS umožňuje bezovladačový přenos ve formátu PTP do podporovaných operačních systémů Windows XP a Macintosh OS X
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Makro od | 1 cm |
| Počet AF bodů | 9 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 6 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 640x480, 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 2816x1584 |
| Technologie snímače | CCD |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Korekce expozice blesku | ± 2 EV po 1/3 EV |
| Směrné číslo blesku | 3,5 |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | DIGIC II |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 6 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-210 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 210 mm |
| Konstrukce objektivu | 9 členů (1 asférický) / 7 skupiny |
Expozice a fotografování
| Digitální zoom | 4 |
|---|---|
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 800 |
| Rychlost sériového snímání | 2 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 15 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 115000 |
Záznam
| Formáty souborů | AVI, JPEG |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 94,5 x 66,5 x 43,4 |
|---|---|
| Hmotnost | 200 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | 2x AA baterie, paměťová karta 16 MB, USB kabel, AV kabel, řemen, Software, návod |
|---|---|
| Značka | Canon |
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Canon PowerShot A700
Související články s Canon PowerShot A700
Užijte si léto s Canonem a získejte zpět až 22 500 Kč
Využijte jedinečnou letní nabídku a získejte za nákup vybrané techniky Canon až 22 500 Kč zpět na váš bankovní účet. Stačí si pořídit vybraný produkt v období od 13. dubna do 31. července 2026 a…
13. 4. 2026 v 9:47

Novinky ve světě fotografie a videa | Únor 2026
Ve světě foto a video techniky se neustále objevují nové produkty a technologie. Zorientovat se v nich není vždy jednoduché. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme ty, které skutečně…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 6. 2. 2026 v 10:31

Novinky ve světě fotografie a videa | Listopad 2025
Listopadové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 11. 2025 v 11:07

Zimní cashback Canon: získejte zpětnou slevu až 17 500 Kč
Pořiďte si novou výbavu od Canonu nebo si ji doplňte o nové produkty a ušetřete! Zakupte si vybrané produkty v období od 20. 10. 2025 do 31. 1. 2026, zaregistrujte je a získejte zimní cashback až 17…
ŽANETA SIKOROVÁ • 17. 10. 2025 v 11:06

Dotazy k Canon PowerShot A700
Expert Megapixelu
Martin Plíva




















Komentáře
f
P.S.české menu je nenahraditelné.
franta, 20. 8. 2006 |Canon PowerShot A700 |Reagovat
o
ondra, 15. 8. 2006 |Canon PowerShot A700 |Reagovat