Recenze Canon PowerShot A710 IS

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Plně manuální ovládání včetně priorit
 • České menu
 • 6ti násobný zoom
 • Velké rozlišení
 • Optický stabilizátor
 • Snadné ovládání
 • Optický hledáček

Co se nám nelíbí

 • ISO je do 800
 • Menší hledáček
 • Poměrně dlouho nabíjí blesk
 • Menší rozlišení LCD

Představení Canon PowerShot A710 IS

Představení Canon PowerShot A710 IS

Canon tímto modelem udržel tempo s konkurencí a nabídl tak svůj vylepšený model A700 se středně velkým zoomem doplněný stabilizátorem.

Tak jako většina PowerShotů, ani u tohoto modelu nechybí plně manuální funkce včetně preferencí času i clony. Pro méně zkušené uživatele je ale samozřejmě připravená celá řada přednastavených scénických módů. Když navíc vezmeme v potaz zajímavý objektiv s 6x optickým zoomem který je podpořený stabilizátorem, můžeme shrnout, že se jedná o velice univerzální přístroj. Tento model si nalezne obdivovatele jak mezi úplnými laiky, kteří chtějí moderní fotoaparát pro běžnou rodinou fotografii, tak si ho oblíbí i Ti, jejichž fotografické ambice míří poněkud výš a hledají přístroj, který by jim kromě automatických funkcí umožnil ovlivnit fotografii také manuálním nastavením expozičních hodnot.

Popis a parametry

Popis a parametry

Vhodný pro tvůrčí fotografii jako jeho velmi oblíbený předchůdce, nabízí ovšem daleko víc! Díky stabilizátoru obrazu a vysoké citlivosti produkuje ostré snímky i při špatném osvětlení a je tak daleko univerzálnější. Obrazová kvalita a snadné nastavení velkého množství funkcí jsou na prvním místě. Rozlišení 7,1 Mpx, 6x optický zoom, ISO až 800, LCD 2,5 palce, 210 g

 • Rozlišení 7,1 megapixelů
 • 6násobný optický zoom s optickým stabilizátorem obrazu
 • DIGIC II, iSAPS, 9bodový AiAF, FlexiZone AF/AE
 • Digitální telekonvertor a bezpečný zoom
 • 2,5palcový LCD displej se širokým pozorovacím úhlem a optický hledáček s reálným obrazem
 • 20 režimů fotografování

PowerShot A710 IS, první fotoaparát PowerShot řady A vybavený technologií optické stabilizace obrazu (IS). Vedle 6násobného optického zoomu se stabilizací obrazu je kompaktní fotoaparát PowerShot A710 IS plně vybaven nejrůznějšími funkcemi a je tak plnohodnotným nástupcem populárního fotoaparátu PowerShot A700, na jehož místo přichází. Vylepšení dále zahrnují 7,1megapixelový snímač a nové fotografické efekty, které dále obohacují již tak široké kreativní možnosti.

PowerShot A710 IS si ponechává mnohé z funkcí, díky nimž si jeho předchůdce získal širokou popularitu; jsou jimi nesčetné režimy fotografování, plné ruční ovládání, pořizování videosnímků v kvalitě VGA, fotografování s citlivostí ISO 800 a v neposlední řadě 2,5palcový LCD displej.

Kvalita obrazu
Objektiv s 6násobným optickým zoomem má ohniskový rozsah 35–210 mm (ekvivalent 35mm filmu) a díky své konstrukci zároveň umožňuje zachování kompaktních rozměrů fotoaparátu. Optický hledáček s reálným zobrazením uživatelům umožňuje komponovat snímky bez použití LCD displeje v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti a tím se významně prodlužuje životnost akumulátorů.

Optický stabilizátor obrazu fotoaparátu PowerShot A710 IS byl navržen speciálně pro tento kompaktní formát s využitím zkušeností získaných od uvedení této technologie do profesionální řady EF objektivů. Optická stabilizace zabraňuje rozmazání obrazu v důsledku chvění fotoaparátu, a fotografům umožňuje pořizovat snímky s expozičními časy až o tři kroky delšími. Zvyšuje také stabilitu obrazu při fotografování při plném zoomu a v režimu Makro, umožňujícím fotografování ze vzdálenosti 1 cm. Čip, ovládající digitální stabilizaci obrazu, zpracovává až 4000 signálů za sekundu, řídí pohyby jednotlivých členů objektivu a zajišťuje tak kompenzaci veškerých nechtěných pohybů rukou. Režimy ISO 800 a Auto, vysoká citl. ISO, jimiž fotoaparát PowerShot A710 IS disponuje, doplňují optickou stabilizaci obrazu a usnadňují fotografování bez nutnosti použití blesku v prostředích s nízkou hladinou osvětlení a v interiérech.

Fotografická flexibilita
Nová funkce bezpečný zoom1 využívá vysokého rozlišení fotoaparátu a umožňuje mimořádné zvětšení zoomu bez negativního vlivu na kvalitu obrazu. Uživatelé mohou pořizovat snímky až při 12násobném zoomu a jejich rozlišení bude dostatečné pro zhotovení pohlednic (10 x 15 cm) v kvalitě fotolaboratoře. Uživatelé rovněž mohou použít nový digitální telekonvertor3 a dosáhnout na snímcích mimořádně velkého přiblížení – má podobný efekt jako nasazení telekonvertoru na fotoaparát.

20 režimů fotografování zahrnuje různé režimy Speciální scéna, které usnadňují fotografování za nepříznivých podmínek, a ruční režimy zkušenému uživateli umožňují plnou kontrolu nad nastavením expozice. Umělecké fotografické efekty lze aplikovat během a po fotografování pomocí funkce Mé barvy. PowerShot A710 IS rovněž disponuje pěti režimy pro pořizování filmů, včetně kvality VGA při rychlosti 30 políček/s a kvality QVGA při rychlosti 60 políček/s.

Vylepšení LCD
Pro snazší sestavení kompozice snímku lze na LCD displeji s úhlopříčkou 2,5" zobrazit mřížku, s jejíž pomocí fotograf zajistí dokonalé vyrovnání snímku. Dále mají uživatelé k dispozici užitečnou funkci zobrazení ve formátu 3 : 2, umožňující vidět tiskovou oblast odpovídající standardní fotografii 10 x 15 cm. Nová funkce upozornění na přeexponování označuje na zachycených snímcích přeexponované oblasti.

Obsáhlá řada doplňků
Pro fotoaparát jsou k dispozici volitelné konvertory, včetně širokoúhlého konvertoru (0,7x) a telekonvertoru (1,75x). Konvertory a další příslušenství v podobě filtrů a speciálních předsádek pro makrofotografii je možné nasadit na fotoaparát pomocí konverzního adaptéru LA-DC58G. Volitelný vysoce výkonný blesk HF-DC1 rozšiřuje možnosti pro noční fotografování a volitelné vodotěsné pouzdro WP-DC6 umožňuje plné ovládání fotoaparátů až do hloubky 40 metrů.

Tisk
Fotoaparát PowerShot A710 IS má vyčleněnou nabídku Tisk pro rychlý přístup k funkcím přímého tisku. Díky plné podpoře standardu PictBridge mohou uživatelé tisknout přímo na všechny tiskárny kompatibilní s PictBridge bez použití počítače. Při tisku na kompaktních fototiskárnách Canon SELPHY, např. SELPHY CP730, lze rovněž využít funkce tisku pasových fotografií a tisku fotografií z filmu, které fotoaparáty nabízejí. Nové tlačítko Tisk/sdílení dovoluje jediným stisknutím snadno tisknout a nahrávat obrazové soubory do systému Windows nebo Macintosh.

Funkčnost PictBridge je rozšířena o funkce tisku kontaktních kopií s 35 snímky na list formátu A4 a tisku indexu s 20 snímky s informacemi o fotografování, s jejichž pomocí může uživatel porovnat snímky a nastavení, při nichž byly pořízeny.

Podpora paměťových karet
Vedle paměťových karet SD a MMC fotoaparát PowerShot A710 IS podporuje velkokapacitní paměťovou kartu formátu SDHC pro ukládání dat o objemu 4 GB a výše. S fotoaparátem je dodávána paměťová karta s kapacitou 16 MB.

Software
Fotoaparát PowerShot A710 IS je dodáván s následujícím softwarem Canon:

 • ZoomBrowser EX 5.6 (Windows), ImageBrowser 5.6 (Macintosh): organizace a úprava fotografií, filmů a prezentací.
 • PhotoStitch 3.1: vytváření panoramatických fotografií z několika snímků (Windows a Macintosh).

Dodávaný software podporuje Windows 98 (SE), ME, 2000 (SP4), XP (SP1/2) a Macintosh OS X v10.2–v10.4. Modely PowerShot A640 a PowerShot A630 podporují bezovladačový přenos ve formátu PTP do operačních systémů Windows XP a Mac OS X.

Volitelné příslušenství

 • Konverzní adaptér předsádek (LA-DC58G)
 • Širokoúhlý konvertor 0,7x (WC-DC58N)
 • Telekonvertor 1,75x (TC-DC58N)
 • Předsádka 250D (58 mm)
 • Souprava baterií a nabíječky (CBK4-300)
 • Vysoce výkonný blesk (HF-DC1)
 • Souprava napájecího adaptéru (ACK800)
 • Vodotěsné pouzdro WP-DC6
 • Závaží k vodotěsnému pouzdru WW-DC1
 • Měkké pouzdro DCC-80

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt

Obrazový snímač

Formát snímače 1/2,5
Rozlišení 7,1 Mpx
Rozlišení fotografií 2048x1536, 640x480, 1600x1200, 3072x2304, 2592x1944, 3072x1728
Obrazový snímač CCD
Stabilizátor snímače Ano

Objektiv

Optický zoom 6 x
Digitální zoom 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 35-210
Minimální ohnisková vzdálenost 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 210 mm
Konstrukce objektivu 9 členů (1 asférický) / 7 skupiny
Typ stabilizátoru Optický

Zaostřování

Makro od 1 cm
Počet AF bodů 9
Pomocné světlo AF Ano

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Středové, Bodové
Korekce expozice ± 2 EV po 1/2 EV
ISO - minimální citlivost 80
ISO - maximální citlivost 800

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 15
Nejkratší expoziční čas 1/2000

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání 2 sn./s
Prodleva samospouště 10, 2, Programovatelná
Scénické režimy Portrét, Krajina, Noční scéna, Stitch Assist, Noční momentka, Děti a zvířata, Interiér, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Pod vodou, Barevný akcent, Záměna barev

Hledáček

Typ hledáčku Optický

LCD

Velikost displeje 2,5 "
Rozlišení displeje 115000

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Dosah vestavěného blesku 3,5 m

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I), MMC
Formáty souborů AVI, JPEG
Rozlišení videa VGA (640×480)
Audiozáznam Ano

Obecné

České menu Ano

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 97,5 x 66,5 x 41,2
Hmotnost 500 g

Ostatní

Značka Canon

Zobrazit popis a parametry