ID: 007120

Digitální kompakt Canon PowerShot A720 IS

 • Značka: Canon
 • Rozlišení: 8 Mpx
 • Optický zoom: 6 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Canon PowerShot A720 IS?

„Canon PowerShot A720 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot A720 IS?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Vhodný pro tvůrčí fotografii jako jeho velmi oblíbený předchůdce. Díky stabilizátoru obrazu a vysoké citlivosti produkuje ostré snímky i při špatném osvětlení a je tak daleko univerzálnější. Obrazová kvalita a snadné nastavení velkého množství funkcí jsou na prvním místě. Rozlišení 8 Mpx, 6x optický zoom, ISO 80-1600, LCD 2,5 palce. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Alternativy k již neprodávanému Canon PowerShot A720 IS

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Canon PowerShot A720 IS

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Společnost Canon rozšířila svojí rodinu PowerShotů o další model s označením A720 IS. Oproti svému předchůdci vzrostlo především rozlišení na 8 Mpx, které zaručuje možnost zvětšit fotografie až
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon PowerShot A720 IS

Parametry a popis

Fotoaparát PowerShot A720 IS přichází s kombinací 8megapixelového snímače CCD a objektivu se 6x optickým zoomem a 2,5" LCD displejem. Model je vybaven technologií optického stabilizátoru obrazu a vysokou citlivostí ISO. Nabízí tedy ucelené řešení problémům s rozostřeným obrazem.

Fotoaparát PowerShot A720 IS, který nahrazuje model PowerShot A710, také využívá předností procesoru Canon DIGIC III, jenž ovládá funkce AF/AE/FE s detekcí obličeje a korekce červených očí. Poskytují tak dokonalejší snímky lidí.

 • 8 megapixelů a 6x optický zoom
 • Optický stabilizátor obrazu a automatické vysoké ISO pro nerozostřené snímky
 • Procesor DIGIC III s AF/AE/FE s detekcí obličeje a korekcí červených očí při prohlížení snímků
 • 2,5" LCD displej s optickým hledáčkem s reálným zobrazením zoomu
 • 19 režimů fotografování, včetně plně manuálního ovládání a LP (Long Play) VGA filmů
 • Volitelné příslušenství zahrnuje objektivy a vodotěsné pouzdro

S fotoaparátem PowerShot budete o krok dál
Fotoaparát PowerShot A720 IS s rozlišením 8 megapixelů umožňuje uživatelům vytvářet výtisky velikosti plakátu nebo oříznout části obrazu bez ztráty detailů. Objektiv se 6x optickým zoomem čerpá ze 70leté tradice společnosti Canon v oboru optiky a využívá řadu předních technologií. Zatímco asférické členy zajišťují maximální ostrost a čistotu obrazu v celém rozsahu zoomu, optický stabilizátor obrazu (IS) s posunem optických členů zamezuje rozostření snímků bez jakékoli ztráty na kvalitě.

Díky vestavěnému digitálnímu telekonvertoru a funkci bezpečného zoomu, které nabízejí všechny přednosti digitálního zoomu bez rizika interpolace, se uživatelé ke svým fotografickým objektům dostanou ještě blíže. Model lze rozšířit o řadu konvertorů Canon - včetně předsádky, telekonvertoru a širokoúhlého konvertoru.

DIGIC III: energie na pozadí úžasných fotografií
Procesor Canon DIGIC III zajišťuje nejen vysokou výkonnost, vynikající reprodukci barev a přesné vyvážení bílé, ale také ovládá pomocné funkce, které ocení fotografové všech úrovní. Technologie pokročilé redukce šumu obrazy „chrání" před zrnitostí, a to i při vysoké citlivosti ISO. AF/AE/FE s detekcí obličeje dokáže před optimalizací nastavení zaostření, expozice a blesku rozpoznat až 9 obličejů, a dosáhnout tak dokonalých snímků lidí. A při prohlížení fotografií pořízených s bleskem, kdy je značné riziko vzniku jevu červených očí, prokáže svou službu zdokonalená funkce odstranění červených očí. Tento inovativní systém využívá k rozpoznání obličejů a korekci červených očí na zachycených snímcích technologii detekce obličeje, a proto si můžete být jisti, že proces neovlivní žádnou jinou část obrazu. Korekci červených očí je možné v případě potřeby provést i ručně.

Funkce zabraňující rozostření
Kombinace technologií umožňuje fotoaparátu A720 IS vytvářet úžasné fotografie s minimálním rizikem rozostřením.

Oba modely jsou vybaveny optický stabilizátor obrazu Canon, který byl vyvinut pro profesionální objektivy Canon EF předních světových jednookých zrcadlovek EOS. Optický stabilizátor obrazu používá k neutralizování třesení fotoaparátu technologii posunu optických členů.

V situacích, kdybyste běžně museli kvůli nedostatečnému osvětlení použít delší expozici, přichází na řadu řada funkcí vysokého ISO, která se vypořádá s rozostřením způsobeným pohybem objektu a také třesení fotoaparátu. PowerShot A720 IS nabízí uživatelská nastavení ISO až do hodnoty 1600 a automatické vysoké ISO, které upřednostňuje vysoké nastavení citlivosti ISO umožňující pořídit lepší snímky při slabém osvětlení.

Naprostá všestrannost
Díky 19 různým režimům fotografování fotoaparátu PowerShot A720 IS zachytí úžasné snímky s minimálním úsilím i naprostí nováčci, a to i za náročných světelných podmínek. Zkušenější fotografové ocení plně manuální ovládání, které poskytuje široký prostor k experimentování. Oba modely disponují funkcí Canon Mé barvy, pomocí níž lze při fotografování uplatnit různé efekty a vylepšení.

Za použití nové funkce Změna rozměrů obrazu mohou uživatelé zmenšit obrazy v plném rozlišení na velikost 1600 x 1200, 640 x 480 nebo 320 x 240 pixelů. Tato možnost je praktická s ohledem na úsporu místa a také při přípravě snímků k odeslání e-mailem nebo na Web.

Filmové momenty
S fotoaparátem PowerShot A720 IS, mohou uživatelé uchovat své vzpomínky v podobě ozvučených VGA filmů s parametrem 30 sním./s - a to buď ve standardním režimu nebo LP (Long Play) režimu, který pořizuje filmy v poloviční velikosti souboru bez snížení rozlišení nebo rychlosti snímání.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 8 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2048x1536, 2592x1944, 3264x1832, 3264x2448, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 6 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-210
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 210 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 1 cm
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 115000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 97,3 x 67,0 x 41,9
Hmotnost: 200 g
 
Další parametry
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot A720 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot A720 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot A720 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (340 - 331)

 • 340

  Avatar

  Reaguje na (339) | mám tCanon power shot A720is se 4 GB SD HC kartou funguje skvěle.

  Sylvie, 26.01.2018 | Reagovat

 • 339

  Avatar

  Reaguje na (338) | Dobrý den, v návodu je napsáno max SD, tedy karta větší 2GB možná 4Gb nepůjde použít. Ale nemohu to otestovat aparát není již v prodeji. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 05.01.2016 | Reagovat

 • 338

  Avatar

  Dobrý den. Mám Canon powershot A720 is, jakou největší kartu a jakého typu si do něj mohu pořídit?

  Rostislav, 04.01.2016 | Reagovat

 • 337

  Lukeš

  Reaguje na 336 | Dobrý den, pro záchranu se můžete zastavit na kterékoliv naší prodejně. Nejčastější příčina podobných úkazů je neformatování karty.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 03.09.2012 | Reagovat

 • 336

  Avatar

  Dotaz k SX100 IS. Při přechodu číslování (ze 103-9999 na 104-0001) došlo k zvláštnímu úkazu. Fotografie se normálně ukládaly na kartu - šly prohlížet, ale po focení další den celá sada od 104-0001 zmizela (71 fotek). Tušíte někdo proč, jak tomu předcházet a jak foto zachránit? Díky

  Michal Babič, 31.08.2012 | Reagovat

 • 335

  Avatar
  Reaguje na 334 | Díky moc za tip, pro člověka který trh soustavně nesleduje je každá rada dobrá. O SX200 jsem silně uvažoval, ale nedokážu posoudit, jestli by mi nevadilo to, že při focení nelze zasunout blesk, ale asi jo. Taky jsem uvažoval o Casio Exilim H10, právě teď si ho u vás koupil brácha, a je spokojen. Maličký, šikovný - jenže já jsem asi nějak zatížený na značku Canon. Nakonec se asi rozhodnu pro Canon PowerShot SX120 IS, má sice horší tabulkové parametry, ale na druhou stranu cena zase je o něco nižší a pro běžné rodinné focení by to mělo stačit. Ukázkové fotky mě připadají, že to nebude za ty peníze špatný foťák. Každopádně ještě jednou díky za radu a nasměrování.

  Honza, 24.04.2010 | Reagovat

 • 334

  Avatar
  Reaguje na 333 | Dobrý den, v současné době (a této cenové relaci) je potřeba počítat s nepatrně vyšší hladinou šumu při snímcích např. z interiéru (za nižšího osvětlení). Jinak jako priority jsem volil výhody A720 (zoom, stabilizace, man. zásahy do expozice atd.) a doporučoval bych http://www.megapixel.cz/canon-powershot-sx200-is-m odry

  Bohouš Brož - Megapixel, 21.04.2010 | Reagovat

 • 333

  Avatar
  Dobrý den, mám tento foťák v práci a jsem maximálně spokojen. Konečně jsem našetřil na to, abych si něco takového koupil i domů, bohužel už tento model není dostupný. Můžete mi prosím doporučit něco s obdobnými paramety z aktuální nabídky? Nemusí to být nutně Canon, cena tak max do 7 tis. Děkuji.

  Honza, 21.04.2010 | Reagovat

 • 332

  Bouška
  Reaguje na 331 | Dobrý den, nejlepší z nich je určit A630, ale už se možná několik let neprodává.

  Luděk Bouška - Megapixel, 29.05.2009 | Reagovat

 • 331

  Avatar
  Dobry den. ROzhodujem sa medzi fotoaparatom Canon A720 IS a Canon SX110 , a A630 IS . Najviac budem viuzivat na krajini , makro , ... a ludi . Cital som ze A630 ma velk cip .a A720 zas vibornu kvalitu obrazu. Cena A720 je 120 E , CAnon Sx110 150 A630 150 E . Pripadne mi poradte ini fotak do 180 Eur ---------- DAKUJEM

  Kristian , 28.05.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím