ID: 000780

Digitální kompakt Canon Powershot G11

 • Rozlišení: 10 Mpx
 • Optický zoom: 5 x
 • Velikost displeje: 2,8 "

Sháníte Canon Powershot G11?

„Canon Powershot G11“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon Powershot G11?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 1 065 Kč?

Začít s výkupem

Canon nabízí svou řadu G těm fotografům, kteří potřebují co nejkompaktnější a přitom co nejvýkonnější přístroj, který je schopen se svými výsledky přiblížit kvalitě digitálních zrcadlovek. Model G11 je přesně takový. Nabitý funkcemi a poskytující bezkonkurenční obrazovou kvalitu, která se u kompaktů hned tak nevidí. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Alternativy k již neprodávanému Canon Powershot G11

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Canon Powershot G11

Nahoru

Recenze

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

PowerShot G11 - kompaktní fotoaparát pro profesionální snímky

PRAHA, 19. srpna 2009 - Dnes společnost Canon uvedla na trh plně vybavený fotoaparát PowerShot G11, nástupce vícenásobného vítěze, modelu PowerShot G10 - oblíbeného kompaktu profesionálních fotografů a fotoagentur celého světa.

Gary Knight, představitel a spoluzakladatel uznávané fotožurnalistické agentury VII Photo Agency ve svém komentáři k modelu PowerShot G10, předchůdci nové PowerShot G11 uvedl: „My fotožurnalisté pokrývající různé válečné zóny máme za úkol, jako jednu z hlavních výzev, získat vysocekvalitní snímky v nepřátelském prostředí. K tomuto účelu potřebujeme fotoaparát, který v kompaktním těle nabízí výbornou obrazovou a vestavěnou kvalitu, a produktová řada PowerShot G se k tomuto účelu perfektně hodí. Když pracujeme v oblastech konfliktu, je důležité mít při sobě kompaktní fotoaparát umožňující diskrétní práci a současně zaručující úroveň kvality vyžadovanou od našich fotografií. Řada G v tomto ohledu vyniká, poskytuje úžasnou kvalitu snímků a kompaktnost těla je v porovnání se zrcadlovkami značnou výhodou."

Profesionální fotografové jistě využijí u modelu G11 významné rozšíření dynamického rozsahu. Nový systém Canon Dual Anti-Noise System spojuje schopnosti vysoce citlivého 10megapixelového obrazového snímače a vylepšené technologie zpracování obrazu s procesorem Canon DIGIC 4 ke zvýšení obrazové kvality a značnému vylepšení v oblasti potlačení šumu, a to až 2 kroky nastavení (v porovnání s modelem PowerShot G10). PowerShot G11 je rovněž vybaven technologií i-Contrast, která zabrání přeexponování v místech s vysokým jasem a přitom uchová detail v místech s nízkým jasem - ideální pro složité světelné situace.

Objektiv Canon prémiové kvality poskytuje perfektní optickou výkonnost, nabízí 5násobný zoom se širokoúhlým záběrem (28 mm) a optický stabilizátor obrazu (IS). Umožňuje fotografovat z ruky až 4x menší rychlostí závěrky (tj. delší expozicí až o 4 kroky nastavení) oproti tradičním modelům bez IS. Lze tak zhotovovat dokonalé snímky v nedostatečně osvětleném prostředí nebo s nižšími nastaveními citlivosti ISO. Díky významnému snížení rozmazání v důsledku rozpohybování přístroje mohou fotografové pořizovat své snímky s delšími ohniskovými vzdálenostmi a v horších světelných podmínkách bez nutnosti mít stativ.

Digitální kompakt umožňuje fotografovat ve formátu RAW a je kompatibilní se softwarem Canon Digital Photo Professional (DPP), což zajišťuje, že fotografie lze snadno začlenit do pracovní programu fotografa.

Stephen Munday, na pozici Senior Operations Director, Editorial, Getty Images, uvedl: „Kvalita snímků zhotovovaných fotoaparáty řady PowerShot G je natolik dobrá, že snímky z G10 používáme v naší redakční knihovně. Naši fotografové je zhotovují modely řady G, protože přesně poskytují potřebnou obrazovou kvalitu a flexibilitu."

A dodává: „Nepředvídatelná povaha povolání zpravodajských fotožurnalistů vyžaduje od našich fotografů získávat snímky v rozmanitých situacích, a velikost G10 jim umožňuje toho dosahovat bez upoutávání zbytečné pozornosti. Schopnost nového modelu G11 fotografovat v nízkém osvětlení bude jistě vítanou pomocí, protože umožní našim fotografům ve větší míře zhotovovat vysoce kvalitní snímky bez nutnosti použít blesk."

Kromě vynikající obrazové kvality dělají kompaktní rozměry a 2,8" nastavitelný displej PureColor II VA LCD (461 000 obrazových bodů) z modelu PowerShot G11 ideální volbu pro profesionální fotografy tam, kde je použití zrcadlovky nepraktické nebo nevhodné. G11 je ergonomicky navržena pro rychlejší a přesnější procházení nabídkami. Ovladače pro nastavení ISO a kompenzaci expozice ve stylu analogových modelů nabízejí fotografům okamžitý, jim dobře známý přístup k běžným nastavením a funkcím.

„Vlastním fotoaparáty řady G již od modelu G5," pronesl Edmond Terakopian, fotožurnalista a nositel ocenění British Press Awards Photographer of the Year a World Press Photo za zpravodajské spoty. „V poslední době pracuji s G10, která je absolutně přesná - obrazová kvalita, použitelnost, spolehlivost a vestavěná kvalita jsou excelentní. Je to fotoaparát číslo jedna, který beru všude s sebou, ať mířím kamkoli, pracovně nebo soukromě. Vím, že se na ni mohu spolehnout, že mi vždy pomůže získat za všech okolností perfektní záběr. Během let se mi osvědčilo volit fotoaparáty řady G v situacích, kdy je vyžadována diskrétnost. Je potěšující pocit oznámit editorovi, že fotografii, kterou právě vybral, jsem pořídil z kompaktního fotoaparátu."

G11 má vše potřebné k vypořádání se s různými světelnými podmínkami. Režim Nízké osvětlení umožňuje fotografům zhotovovat brilantní snímky s citlivostí až ISO 12 800 v redukovaném rozlišení 2,5 MP rychlostí 2,4 sn./s v interiéru bez nutnosti použít blesk. Vestavěný šedý ND-filtr (Neutral Density) snižuje úroveň osvětlení o 3 kroky nastavení, a tím dává tvůrčí volnost v situacích s vysokým jasem. Nejvyšší synchronizovaná záblesková rychlost fotoaparátu byla zvýšena na 1/2000 s, tím se snížilo riziko přeexponování jasných scén. Histogram zobrazovaný na obrazovce PureColor II VA LCD ukazuje uživateli v reálném čase jasové úrovně záběru, a tím mu umožňuje snadno kontrolovat a případně měnit při fotografování nastavení.

PowerShot G11 dává fotografům volnost dokonale dokumentovat rychle se měnící akci. Režim Okamžitý snímek zhotovuje snímky téměř okamžitě se stisknutím spouště, aby se s jistotou zachytily rychle se pohybující objekty. Na druhé straně režim Servo AF/AE kontinuálně při fotografování pohybujících se objektů upravuje zaostření a expozici na optimální nastavení.

S modelem PowerShot G11 lze použít širokou řadu příslušenství Canon, včetně blesků Speedlite 270EX, 430EX II a 580EX II; dvojitého makroblesku Lite MT-24EX a kruhového makroblesku Lite MR-14EX pro širší možnosti fotografování; vysílače Speedlite ST-E2, konzoly pro blesk Speedlite BKT-DC1 a dálkové spouště RS-60E3. Podvodní fotografové mohou přístroj PowerShot G11 doplnit o speciální konstruované vodotěsné pouzdro WP-DC34 - pouzdro pro fotografování pod vodou nabízející úplnou kontrolu nad fotoaparátem a vhodným do hloubek až 40 m. PowerShot G11 je opatřen portem HDMI umožňujícím prohlížet si snímky na monitorech a televizorech Full HD přes volitelný kabel HDMI.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,7
Rozlišení: 10 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 320x240, 3648x2048, 3648x2736, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-140
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 140 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 1 cm
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 1,1 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,8 "
Rozlišení displeje: 461000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 7 m
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 112 x 76 x 48
Hmotnost: 355 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon Powershot G11 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon Powershot G11, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Canon Powershot G11 v bazaru

Nahoru

Komentáře (280)

Zobrazeny komentáře (280 - 271)

 • 280

  Lukeš
  Reaguje na 279 | Dobrý den, výrobce uvádí, že jde o režim je snímek vytvořen téměř okamžitě po zmáčknutí spouště. Určitě to bude lépe popsané v návodu.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 14.04.2011 | Reagovat

 • 279

  Avatar
  Reaguje na 278 | Je na voliči programů na horní části foťáku. Mezi AUTO, svíčka, SCN, P, Tv, Av, M atd.

  Petr Vácha, 13.04.2011 | Reagovat

 • 278

  Lukeš
  Reaguje na 277 | Dobrý den, bohužel model G11 již nemáme skladem, takže to nemohu prověřit. Kde přesně se tento režim nalézá?

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 13.04.2011 | Reagovat

 • 277

  Avatar
  G11 mám k veliké spokojenosti asi rok a půl. Ale nerozumím režimu "Okamžitý snímek". Mohu si u něj nastavit všechno, až na clonu. Tu tam mám pořád na 2,8 a nelze ji změnit. Čas se nastaví sám. Ptám se, k čemu je tedy tento režim vhodný. Děkuji a přeji pěkný den.

  Petr Vácha, 12.04.2011 | Reagovat

 • 276

  Avatar
  Reaguje na 275 | Dobrý den Petře, bohužel dané nemůžeme vyzkoušet pro nedostupnost.

  Bohouš Brož - Megapixel, 19.01.2011 | Reagovat

 • 275

  Avatar
  Dobrý den, vracím se ke svému dotazu (č. 269). Pokud jsem to z diskuse na Vámi uvedeném odkazu (odpověď č. 270) pochopil správně, Vámi uvedený redukční kroužek LA-DC58K je pro použití polarizačního filtru (či jiných filtrů) v podstatě nepoužitelný, zvláště kvůli vinětaci na nejširším ohnisku (s polar. filtrem zřejmě budu většinou fotit na nejširší ohnisko). U později uvedeného red. kroužku(dotaz č. 271 - red. kroužek FA-DC58B) se uvedené problémy nevyskytují? Lze ho použít pro polarizační filtr na G11 při všech ohniscích? Díky za odpověď.

  Petr Karas , 17.01.2011 | Reagovat

 • 274

  Avatar
  Reaguje na 273 | Nazdar, blázne ! Pokúsim sa vymenovať rozdiely, ako som ich ja postrehol. Som majiteľom G11-ky. Rozsah ohniskových vzdialeností majú oba rovnaký. Video uvádzaš správne. G-12 má navyše elektronický horizont, predný otočný roler, možnosť jemnejšieho ručného nastavenia ISO, režim HDR, rýchlejšie sériové snímanie 2fps, možnosť fotiť vo viacerých formátoch, ako G11, ale to je len orezom, takže to si ľahko urobíš aj v počítači. Keby som mal tvoju možnosť voľby, tak si priplatím. Ja však G11-ku za G12-ku meniť nebudem. Akurát teraz som ju splatil.

  Miro zo Senice, 16.01.2011 | Reagovat

 • 273

  Avatar
  Jaké jsou rozdíly(kromě videa a širokáče)mezi touhle hračkou a g12? Respektive vyplatí se eventuální cenový rozdíl?

  blázen, 16.01.2011 | Reagovat

 • 272

  Avatar
  Reaguje na 271 | Dobrý den, obojí je podle specifikace Canonu s G11 kompatibilní.

  Bohouš Brož - Megapixel, 10.01.2011 | Reagovat

 • 271

  Avatar
  Reaguje na 269, 270 | Dobrý deň, v tejto súvislosti sa chcem spýtať, či by na G11 nepasoval redukčný krúžok FA-DC58B, ktorý vyšiel s G12-kou a ak áno, či by sa naň dala okrem filtrov namontovať aj telepredsádka TC-DC58D ? Vopred ďakujem

  Miro zo Senice, 07.01.2011 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím