PN: 2082B013AA, ID: 007135

Digitální kompakt Canon PowerShot G9

 • Značka: Canon
 • Rozlišení: 12,1 Mpx
 • Optický zoom: 6 x
 • Velikost displeje: 3 "

Sháníte Canon PowerShot G9?

„Canon PowerShot G9“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot G9?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 393 Kč?

Začít s výkupem

Nová vlajková loď řady PowerShot přináší řadu vylepšení oproti svému předchůdci. Je to především rozlišení 12 Mpx a velmi žádaný záznam snímků ve formátu RAW pro jedinečnou kvalitu snímků. Optická stabilizace obrazu, 6x optický zoom, ISO 80-1600, LCD 3,0 palce, 320 g. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Alternativy k již neprodávanému Canon PowerShot G9

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Canon PowerShot G9

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Bez nadsázky lze říct že modelová řada G společnosti Canon patřila vždy k tomu nejlepšímu co může kategorie kompaktů nabídnout. Vyrůstal na ní nejeden fotograf, předtím než si mohl dovolit svojí
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon PowerShot G9

Parametry a popis

Díky zvětšenému snímači s rozlišením 12,1 megapixelu (1/1.7") nabízí fotoaparát PowerShot G9 fotografovi flexibilní možnosti oříznutí obrazu a vysoce kvalitní tisk až do velikosti A2. Přidáním možnosti záznamu snímku ve formátu RAW a simultánního ukládání RAW+JPEG dostali uživatelé do rukou plnou kontrolu nad zpracováním obrazu. Software ZoomBrowser dodávaný s fotoaparátem obsahuje nástroj RAW Image Task, ve kterém lze provést jemné úpravy, například kompenzaci expozice, vyvážení bílé, křivek tónů a barevné teploty. Potom lze obrazy RAW převést do formátu JPEG nebo TIFF.

 • Rozlišení 12,1 megapixelu (snímač 1/1,7") s režimem RAW pro maximální kontrolu obrazu
 • Objektiv s 6násobným optickým zoomem, optickým stabilizátorem obrazu a povrchovou úpravou SR
 • Procesor DIGIC III a funkce iSAPS přinášejí bleskovou odezvu, vynikající kvalitu obrazu a zdokonalenou redukci šumu
 • Detekce obličeje AF/AE/FE a korekce červených očí v režimu Přehrávání
 • Displej PureColor LCD II 3" s vysokým rozlišením a s výjimečně širokým pozorovacím úhlem
 • ISO 1600 a Auto ISO Shift
 • Kompaktní tělo se samostatným ovladačem ISO a víceúčelovými ovladači
 • 25 režimů fotografování včetně plného manuálního ovládání a 2 uživatelská nastavení
 • Mimořádné přiblížení teleobjektivem při použití digitálního telekonvertoru a funkce Safety Zoom
 • Patice pro příslušenství podporující blesky Canon Speedlite a výměnné objektivy jako příslušenství

Přesná optika Canon přináší dokonale jasný obraz
Výjimečnou optickou výkonnost zajišťuje rychlý objektiv Canon f/2,8 (W) - f/4,8 (T) s 6násobným optickým zoomem (ohnisková vzdálenost 35-210 mm, ekvivalent 35mm filmu), který obsahuje oboustranný asférický člen snižující zkreslení objektivu. Přidáním povrchové úpravy SR se výrazně redukuje výskyt odlesků a stínů i chromatická aberace a technologie optického stabilizátoru obrazu Canon působí proti roztřesení snímku. Nebezpečí, že snímek bude rozostřený, dále snižuje funkce ISO Shift, která umožňuje okamžité zvýšení nastavení ISO v případě, že hrozí snížení kvality snímku vlivem roztřesení fotoaparátu.

Funkce Safety Zoom využívá vyšší rozlišení snímače a umožňuje větší digitální zoom bez interpolace - snímek lze přiblížit až 15x a stále bude mít dostatečné rozlišení pro vytištění pohlednice v kvalitě fotolaboratoře (10 x 15 cm). Digitální telekonvertor umožňuje další velké přiblížení snímků (1,5x nebo 2x) bez snížení clonového čísla.

Vylepšené funkce Detekce obličeje a Korekce jevu červených očí
Fotoaparát PowerShot G9 pracuje vysokou rychlostí a přesně vykresluje obraz díky použitému procesoru Canon DIGIC III, který také poskytuje technologii Detekce obličeje. Kromě ovládání zaostření a expozice upravuje nyní vylepšená funkce Detekce obličeje u fotoaparátu PowerShot G9 také zábleskovou expozici, což je užitečné zejména při použití blesku zblízka. Nové funkce Výběr obličeje a Sledování umožňují uživateli, aby ručně vybral a sledoval vybraný obličej z až 35 obličejů detekovaných ve snímku. Fotografové také získají výhodu funkce korekce jevu červených očí při prohlížení fotografií, která umožní odstranit jev červených očí z nasnímaných fotografií již ve fotoaparátu.

Navržen pro fotografy
Fotoaparát PowerShot G9 je navržen pro nadšence do fotografie - nabízí externí ovladače, například samostatný kruhový ovladač ISO, víceúčelový kruhový ovladač a tlačítko pro rychlou volbu s uživatelským nastavením. Design fotoaparátu PowerShot G9 inspirovaný analogovými fotoaparáty je u tohoto modelu doplněn speciální povrchovou úpravou a černým kovovým kroužkem objektivu. Větší rukojeť a výrazné místo pro palec zajišťují bezpečné a pohodlné držení fotoaparátu.

Na zadní stěně fotoaparátu najdete displej PureColor LCD II s úhlopříčkou 3" a několika specialitami. Displej s vysokým kontrastem a s rozlišením 230 000 pixelů reprodukuje barvy mnohem lépe, zobrazení scény je zřetelněji viditelné a má široký pozorovací úhel. Antireflexivní povrchová vrstva pomáhá při slunečném počasí a ochranná vrstva chrání displej před odřením a poškrábáním. Flexibilní možnost kompozice je i u modelu PowerShot G9 zajištěna optickým hledáčkem.

Neomezená kreativita
Pokročilí fotografové si mohou vybrat jeden z 25 režimů fotografování, mezi nimiž najdou režim Ruční, Av, Tv, a také dva uživatelské režimy, které si mohou sami definovat. Režimy fotografování jsou doplněny celou řadou dalších funkcí, které pomáhají fotografovat kreativně. Funkce bezpečného ručního ostření Safety MF jemně upravuje ruční zaostření, a funkce bezpečné expozice blesku Safety FE snižuje riziko přepálení světlých míst při použití blesku. Pro jemnější ovládání zaostření je nyní k dispozici menší rámeček AF, což je výhodné zejména při použití režimu Makro od 1 cm. K dalším užitečným funkcím patří například vestavěný šedý filtr ND (Neutral Density), AEB (automatické posouvání expozice), posouvání zaostření a okamžité zobrazení histogramu. Pomocí funkce Změna rozměrů obrazu mohou uživatelé zmenšit obrazy v plném rozlišení na velikost 1600 x 1200, 640 x 480 nebo 320 x 240 pixelů. To je vhodné jak pro úsporu paměťového místa, tak i pro přípravu snímků k odeslání e-mailem nebo na Web.

Výkonné funkce snímání filmu
Za fotografickými funkcemi fotoaparátu PowerShot G9 nezaostává ani široká nabídka možností snímání filmů. Kromě nahrávání filmů v rozlišení VGA (30 sním./s.) a filmů s vysokým rozlišením XGA (15 sním./s.) nabízí PowerShot G9 také režim LP (Long Play). V tomto režimu lze natáčet filmy poloviční velikosti, aniž by se snížilo rozlišení nebo rychlost. Nová filmová funkce Time Lapse umožňuje prodloužené snímání měnících se scén, například rozkvétající květiny nebo rušné ulice, které lze potom zrychleně přehrávat jako plynulé filmové klipy v kvalitě VGA.

Bez hranic: zábleskové jednotky Speedlite a systémové příslušenství
Fotoaparát PowerShot G9 je vybaven paticí pro příslušenství podporující blesky řady Canon Speedlite EX, což je ideální pro uživatele digitálních jednookých zrcadlovek EOS i pro ty, kdo chtějí experimentovat s kreativními možnostmi blesku při fotografování. Fotoaparát podporuje bezdrátový transmitter Speedlite ST-E2, který umožňuje nasvítit scénu více blesky. Z nabídek fotoaparátu lze také ovládat nastavení nového blesku Speedlite 580EX II.

Fotoaparát PowerShot G9 je kompatibilní s řadou volitelných objektivů, do níž patří například širokoúhlý konvertor (0,75x) a telekonvertor (2x). Vodotěsné pouzdro umožňuje fotografovat v hloubkách až do 40 metrů.

PowerShot G9 nabízí úroveň flexibility, kterou lze obvykle očekávat pouze od jednooké zrcadlovky. Je plně vybaven pro nadšence do fotografie a posune hranice jejich kreativity.

Ostatní
Značka: Canon
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,7
Rozlišení: 12,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2592x1944, 3264x2448, 4000x2248, 4000x3000, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Optický zoom: 6 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-210
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 210 mm
Konstrukce objektivu: 9 členů (1 asférický) / 7 skupiny
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 1 cm
Počet AF bodů: 1
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/2500
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 1,5 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, Programovatelná
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Noční scéna, Sport, Noční momentka, Děti a zvířata, Interiér, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Akvárium, Pod vodou
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 4 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 106,4 x 71,9 x 42,5
Hmotnost: 320 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot G9 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot G9, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot G9

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (268 - 259)

 • 268

  Avatar
  Reaguje na 266 | Pokud se neoznačí odstranění červených očí automaticky (reaguje na pár červených očí jako celek), lze zvolit volbu "označit rámeček" a posléze odstranění červeně i u jednotlivého oka. V ojedinělých případech se to nepodaří ani tak - pak je třeba odstranit v PC.

  Winterschlag, 05.08.2009 | Reagovat

 • 267

  Bouška
  Reaguje na 266 | Dobrý den, právě jsem to zkoušel a funguje to bez problémů... Postupoval jsem podle instrukcí, takže netuším, kde je problém.

  Luděk Bouška - Megapixel, 09.12.2008 | Reagovat

 • 266

  Avatar
  Dobrý den, nedaří se mi u tohoto fotoaparatu zapnout funkci odstraneni cervenych oci u fotografovanych osob. Při mych pokusech - stisknu tlacitko display a nastaveni cervene oci zap/vyp jsou oci na fotografiich stale cervene. Predem diky za odp. Hezky den

  P944, 09.12.2008 | Reagovat

 • 265

  Bouška
  Reaguje na 264 | Dobrý den, pokud vím, tak to jde. Mělo by to být popsáno v návodu.

  Luděk Bouška - Megapixel, 17.11.2008 | Reagovat

 • 264

  Avatar
  Dobrý den, při focení G9, fotoaparát zaměřuje střed foceného obrazu ostrým zeleným světlem. V případě focení osob je toto světlo focenému poměrně nepříjemné. Má otázka je, zda-li jej lze nějak vypnout. Děkuji.

  Karel, 14.11.2008 | Reagovat

 • 263

  Bouška
  Reaguje na 262 | Dobrý den, zatím těžko porovnat, s Ixusem mám zatímjen minimum zkušeností, ale řekl bych, že kvalit G9 asi nedosáhne. Minimálně kvůli objektivu.

  Luděk Bouška - Megapixel, 23.10.2008 | Reagovat

 • 262

  Avatar
  Dobrý den.Je velký rozdíl v kvalitě snímku mezi Ixus 980 a G9?

  georg, 23.10.2008 | Reagovat

 • 261

  Bouška
  Reaguje na 260 | Pokud chcete zrcadlovku (ideálně s videem), bude to určitě http://www.megapixel.cz/nikon-d90-18-105-vr, objektiv je velmi univerzální a foťák dokonce umí video. Obrazová kvalita je vynikající.

  Luděk Bouška - Megapixel, 22.10.2008 | Reagovat

 • 260

  Avatar
  Reaguje na 259 | Děkuji za odpověď G10 byla v mém výběru,mám jen malinko obavy z těch 15megapixelů kontra kvalita snímků,teď narážím na šum a jiné nešvary spojené s malým čipem a pixelovou mánií.Doposud mi 5megapixelů naprosto dostačovalo.Širokoúhlý objektiv, ale není rozhodně k zahození.Počkám si na názor Megapixelu a ukázkové fotky. Kdyby jste mi měl přesto doporučit zrcadlovku, která by to byla a s jakým objektivem?Raději bych dala přednost 1kvalitnímu univerzálnímu objektivu (není nutný superzoom stačí 6xzoom),abych nemusela mít příliš mnoho zavazadel.:o) Důležitá je pro mě rychlost,což si myslím,že splňuje asi každá zrcadlovka, obrazová kvalita a jednoduchá obsluha.Líbil se mi Canon EOS 450D a Pentax k200,ten hlavně kvůli odolnému tělu.(nevím ale jak je to u zrcadlovek s videem.Video není podmínkou,ale sem tam se hodí.) Děkuji za trpělivost

  Lenka, 22.10.2008 | Reagovat

 • 259

  Bouška
  Reaguje na 258 | Dobrý den, až na světelnost (se kterou se už u kompaktů v dnešní době nesetkáváme) splní Vaše požadavky určitě http://www.megapixel.cz/canon-powershot-g10.

  Luděk Bouška - Megapixel, 22.10.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím