Digitální kompakt Canon PowerShot Pro1

  • Značka: Canon
  • Rozlišení: 8 Mpx
  • Optický zoom: 7 x
  • Velikost displeje: 2 "

Sháníte Canon PowerShot Pro1?

„Canon PowerShot Pro1“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot Pro1?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Digitální zrcadlovka, rozlišení 8 Mpx, 7x optický zoom (EQ 28-200 mm), F2,4-F3,5, režim P, A, S, M, C, ISO 50, 100, 200, 400, závěrka 15 - 1/4000s, elektronický hledáček + výklopný LCD 2,0in, paměťové karty CompactFlash I a II, videosekvence, rozhraní USB, TV výstup Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Canon Powershot Pro 1 mnozí řadí mezi poloprofesionální digitální kompaktní fotoaparáty. Kovové tělo a konstrukce by tomu jistě nasvědčovali. Obrazová kvalita, při nízké citlivosti, je také vynikající
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon PowerShot Pro1

Parametry a popis

Představením nového 8,0megapixelového fotoaparátu PowerShot Pro1, nové vlajkové lodi produktové řady PowerShot, upevňuje společnost Canon své postavení významného vyrobce digitální foto techniky. Tento fotoaparát, určený profesionálním a velmi vyspělým fotografům, je prvním kompaktním fotoaparátem od společnosti Canon, který je opatřen profesionálním objektivem řady L; objektivem f/2.4-3.5, 7.2-50.8 mm USM (ekvivalent 35mm filmu 28-200 mm). Množství funkcí obecně vyhrazených pro digitální zrcadlovky Canon nejvyšší třídy, poskytuje výjimečnou výkonnost a mimořádnou kvalitu snímků umožňující zhotovovat zvětšeniny až do velikosti A2.
K profesionálním funkcím patří nahrávání souborů RAW a hybridní AF systém kombinující TTL s externími zaostřovacími systémy pro rychlé a přesné automatické zaostřování. PowerShot Pro1 je schopen souvisle fotografovat rychlostí 2,5 snímků za sekundu a má rozsah nastavení závěrky 15s až 1/4000 s. Fotografové mají úplnou kontrolu nad všemi zaostřovacími body i parametry expozice. Dvanáct režimů fotografování včetně dvou uživatelských režimů pokrývají široké spektrum fotografických situací. Speciální zabudovaný procesor DIGIC, fotoaparátu zajišťuje dokonale přesné podání barev a vysokorychlostní zpracování obrazu bez šumů. Tento model je prvním fotoaparátem PowerShot, který podporuje barevné prostory sRGB a Adobe RGB. Pokročilí fotografované jistě ocení PowerShot Pro1 jako "systémový fotoaparát" umožňující používat blesky Canon Speedlite řady EX, předsádky a optické telekonvertory.

Objektivy řady L
Jasná červená linka na objektivu PowerShot Pro1 je značkou profesionálních objektivů řady L reprezentujících nejvyšší standard z hlediska optické výkonnosti a konstrukční dokonalosti požadovaný profesionály. Tato značka je vyhrazena pouze pro nejlepší objektivy Canon a doposud jsme ji mohli vidět pouze u řady vyměnitelných objektivů Canon EF nejvyšší úrovně pro zrcadlovky a u profesionální digitální videokamery Canon XM2. Objektiv 28-200 mm L USM obsahuje jak fluoritové, tak UD (ultra-low dispersion) členy zaručující bezkonkurenční ostrost obrazu. Optické charakteristiky fluoritu umožňují technikům Canon překročit teoretické limity optického skla, neboť úplně vymýtily jevy sekundárních chromatických aberací, jež snižují kvalitu obrazu i u nejkvalitnějších objektivů se skleněnými čočkami. Irisová kruhová clona vytváří elegantní, rozostřené pozadí, zatímco neutrální filtr (ND) umožňuje nastavit menší clonové číslo při jasnějších scénách.

USM
Zoom je ovládán miniaturním ultrazvukovým motorem (USM). Motor k pohonu miniaturního rotoru využívá vibrace v ultrazvukovém pásmu, je velmi výkonný a vyznačuje se rychlou reakcí. To je zárukou rychlosti a přesného ovládání zoomu. Vynikající kroutící moment motoru rovněž umožňuje velmi rychlé zastavení zoomu přesně a fixně na požadované pozici.

Zaostřování
PowerShot Pro1 je vybaven novým hybridním systémem AF, který kombinuje TTL zaostřování s detekcí kontrastu s externím triangulačním zaostřováním k zajištění perfektního automatického zaostřování. Zaostřování s detekcí kontrastu může být přesné, ale je pomalé, zatímco externí měření je rychlé, ale může být méně přesné. PowerShot Pro1 jako první fotoaparát využívá triangulaci k přemístění zaostřovacího členu objektivu do přibližně správné polohy. Potom se uplatní zaostřování TTL s detekcí kontrastu, které provede jemné doladění. Výsledkem je to nejlepší, co oba systémy nabízejí, tedy rychlost i přesnost zaostřování. AF/AE s posuvnou zónou znamená, že je možné vybírat bod automatického zaostřování fixní uprostřed nebo libovolný v rámečku. Systém AF umožňuje blokování AF, ruční zaostřování a nejkratší vzdálenost zaostření 3 cm v režimu Supermakro. Tlačítkem na zadní stěně fotoaparátu lze přepínat fotoaparát z AF do ručního režimu zaostřování a tím kroužek zoomu na objektivu přeměnit na zaostřovací kroužek.

Expozice
Režimy měření zahrnují měření poměrové, celoplošné se zdůrazněným středem a bodové (střed nebo svázané s rámečkem zaostřování). Pro expozici jsou k dispozici blokování AE, kompenzace +/-2EV s krokem nastavení 1/3 a posouvání AE, navíc rozsah nastavení ISO (Auto a ekvivalent ISO 50/100/200/400) poskytuje flexibilitu pro rozmanité světelné podmínky.

Kompozice
PowerShot Pro1 je vybaven 2,0" nastavitelným LCD z polykrystalického křemíku TFT s rozlišením 235 000 pixelů umožňujícím volitelně přepínat na zrcadlový obraz (laterálně převrácený). 2 až 10násobné přehrávání dovoluje přesnou kontrolu zaostření a detailů. Pokud je to zapotřebí, inteligentní senzor orientace snímek před zobrazením automaticky otočí. Fotoaparát je vybaven velkým elektronickým hledáčkem EVF s úhlopříčkou 0,44" a rozlišením 235 000 pixelů, který se nachází přímo nad objektivem, jak je běžné u zrcadlovek.

Tisk, filmy a monitorování
Podobně jako všechny ostatní nejnovější digitální fotoaparáty Canon i PowerShot Pro1 vyhovuje standardu PictBridge, jenž umožňuje přímý tisk bez počítače na libovolné kompatibilní tiskárně, bez ohledu na výrobce. Fotoaparát zaznamenává 3minutové filmové klipy v rozlišení QVGA a QQVGA a 30sekundové klipy v rozlišení VGA. Pro monitorování studiové práce v reálném čase je možno zvolit videovýstup v normě PAL/NTSC. Pomocí intervalového měřiče je možné zhotovit až 100 snímků s intervalem 1 až 60 minut.

Blesk, příslušenství a další výhody
Fotoaparát PowerShot Pro1 je kompatibilní s úplnou řadou blesků Speedlite včetně kruhového makroblesku Lite MR-14EX a dvojitého makroblesku Lite MT-24EX. Vestavěný zasouvatelný blesk nabízí 3 úrovně ručního nastavení výkonu, přičemž při použití externího blesku Speedlite je k dispozici 13 nastavení. Příslušenství objektivu zahrnuje 1,5násobný telekonvertor pro rozšíření fokálního rozsahu nad 300 mm a předsádku pro detailní záběry. S fotoaparátem je dodávána 64MB vysokorychlostní CF karta, clona chránící před bočním světlem, kroužek adaptéru filtru a dobíjitelné Li-ion baterie (BP-511A) s nabíječkou. Na jedno nabití lze zhotovit až 420 snímků.

Software
Dodáván je software pro prohlížení a tisk ZoomBrowser EX (Windows) a ImageBrowser (Mac). S přístrojem obdržíte rovněž PhotoStitch pro slučování více snímků do širokoúhlých panorámat a software ArcSoft PhotoStudio a VideoImpression pro manipulaci s fotografiemi a filmy. Dodávány jsou ovladače TWAIN (Windows 98/2000) a WIA (Windows Me). Podpora PTP (Picture Transfer Protocol) umožňuje připojit fotoaparát k libovolnému počítači se systémem Windows XP a Mac OS X (v10.1/v10.2) bez nutnosti instalovat ovladač.


OBRAZOVÝ SNÍMAČ
Typ 2/3" CCD
Efektivní pixely Přibl. 8,0 M
Typ barevného filtru Primární barvy
OBRAZOVÝ PROCESOR
Typ Procesor DIGIC s technologií iSAPS
OBJEKTIV
Ohnisková vzdálenost 7,2–50,8 mm (ekvivalent 35mm filmu: 28–200 mm)
Zoom 7,0násobný optický zoom, přibl. 3,2násobný digitální zoom, přibl. 22násobný kombinovaný zoom
Minimální clonové číslo f/2.4–f/3.5
Konstrukce 14 členů v 10 skupinách, objektivy řady L (1x fluoritový, 1x UD sklo a 2x asférický člen)
Ultrazvukový motor (USM) Ano, zoom
ZAOSTŘOVÁNÍ
Typ Hybridní AF (TTL a externí systémy)
Systém AF/body 1bodový AF (možnost libovolné polohy)
Režimy AF Po snímcích, Souvislé
Volba bodu AF Ruční výběr pomocí posuvné zóny
Blokování AF Zablokováno při polovičním stisknutí spouště
Ruční zaostřování Ano
Posouvání zaostření Ano
Nejkratší vzdálenost zaostření 3 cm (v režimu Supermakro)
NASTAVENÍ EXPOZICE
Režimy měření Poměrové, celoplošné se zdůrazněným středem, bodové (středové nebo svázáno s rámečkem zaostřování)
Blokování AE Ano
Kompenzace expozice +/-2 EV s krokem 1/3
AEB 1/3 - 2 EV s krokem 1/3
Ekvivalent citlivosti ISO AUTO, 50, 100, 200, 400
ZÁVĚRKA
Rychlost závěrky 15–1/4000 s
(Pomalé rychlosti závěrky 1,3 s a delší jsou dostupné pouze v režimech Ruční nastavení a AE s prioritou rychlosti závěrky. Při expozicích 1,3 s a delších se uplatňuje redukce šumu v obraze)
VYVÁŽENÍ BÍLÉ
Typ TTL
Nastavení Automatika, Denní světlo, Zataženo, Žárovka, Zářivka, Zářivka H, Blesk, Uživatelské (2)
BAREVNÁ MATICE
Typ sRGB, Adobe RGB.
HLEDÁČEK
Hledáček EVF (0,44"), přibl. 235 000 pixelů
Pokrytí (vertikální/horizontální) 100 %
Dioptrická korekce -5,5-1,5 D
LCD MONITOR
Monitor Nastavitelný 2,0” P-Si TFT, přibl. 235 000 pixelů
Pokrytí 100 %
Jas Nastavitelný ve dvou úrovních
BLESK
Režimy Automatika, ruční vypnutí/zapnutí blesku
Pomalá synchronizovaná rychlost závěrky Ano
Redukce jevu červených očí Ano
Kompenzace zábleskové expozice +/-2 EV s krokem 1/3
Blokování zábleskové expozice Ano
Synchronizace na druhých lamelách závěrky Ano
Dosah vestavěného blesku 50 cm-5,0 m (W)/1,0-3,5m (T) (při ekvivalentní citlivosti ISO 100)
Externí blesk E-TTL s blesky Speedlite řady EX, podpora více bezdrátových zábleskových jednotek
FOTOGRAFOVÁNÍ
Režimy Automatika, Program AE, Priorita rychlosti závěrky , Priorita clony AE, Ruční, Uživatelské (2), Portrét, Krajina, Noční scéna, Stitch Assist, Film
Fotografické efekty Živé barvy/Neutrální barvy/Rozostření/Sépie/Černobíle/Uživatelské nastavení
Režimy řízení Po snímcích, Souvislé
Souvislé fotografování Vysoká rychlost: přibl. 2,5 snímku/sekundu? (rychlost udržována až pro 6 snímků)
Normální rychlost: přibl. 1,0 snímku/sekund? (rychlost udržována až pro 18 snímků) (2)
Intervalový měřič Až 100 snímků v intervalech 1–60 minut?
ZÁZNAMOVÉ PIXELY/KOMPRESE
Velikost snímku (L) 3264 x 2448, (M1) 2272 x 1704, (M2) 1600 x 1200, (M3) 1024 x 768, (S) 640 x 480, (RAW) 3504 x 2336
Komprese Superjemný, Jemný, Normální nebo RAW (záznamové pixely nelze vybírat)
Filmy (L) 640 x 480 , (M) 320 x 240, (S) 160 x 120, 15 políček/s
Délka filmu Až 30 s (640 x 480) (2)
Až 3 min (320 x 240, 160 x 120) (2)
FORMÁT SOUBORU
Formát nepohyblivých snímků JPEG (vyhovuje standardu Exif 2.21 [Exif Print])/Design typu systém souborů pro fotoaparáty, RAW, vyhovuje DPOF (Digital Print Order Format), verze 1.1,
Filmy AVI [Motion JPEG + WAVE (monofonní)]
Zvukové soubory WAVE (monofonní)
PŘÍMÝ TISK
Tiskárny Canon Tiskárny fotografií Canon CP a tiskárny Bubble Jet s funkcí přímého tisku
PictBridge Ano
DALŠÍ FUNKCE
My Camera Uživatelské přizpůsobení úvodního obrázku a zvuků fotoaparátu
Zvuková poznámka Až 60 s na snímek
Inteligentní senzor orientace Ano
Histogram Ano
Zoom při přehrávání 2x–10x
Samospoušť Přibl. 2sekundová nebo 10sekundová
Jazyky nabídky Angličtina, němčina, francouzština, holandština, dánština, finština, italština, norština, švédština, španělština, zjednodušená čínština, japonština.
ROZHRANÍ
Počítač USB (Mini-B, PTP)
Další Výstup A/V (PAL/NTSC)
PAMĚŤOVÁ KARTA
Typ CompactFlash, typ I/II (kompatibilní s Microdrive)(3)
PODPOROVANÝ OPERAČNÍ SYSTÉM
Počítač Windows 98 (včetně SE)/2000/Me/XP
Macintosh OS 9.0 – 9.2, OS X v10.1/v10.2
SOFTWARE
Prohlížení a tisk ZoomBrowser EX (PhotoRecord)/ImageBrowser
Další PhotoStitch
Ovladače TWAIN (Windows 98/2000), WIA (Windows Me)
Manipulace se snímky ArcSoft PhotoStudio, ArcSoft VideoImpression
NAPÁJENÍ
Akumulátor/baterie Vyměnitelná Li-ion baterie BP-511A/BP-514/BP-511/BP-512 (v balení baterie BP-511A a nabíječka)
Životnost akumulátoru/baterií Přibl. 420 sním. (LCD monitor zapnut)
Přibl. 420 sním. (elektronický hledáček zapnut)
Přibl. 400 min (Přehrávání)
Napájení ze sítě Kompaktní napájecí adaptér CA-560
VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ
Pouzdro Měkké pouzdro SC-DC30
Objektivy 1,5x telekonvertor TC-DC58A
Sluneční clona objektivu LH-DC58A
Adaptér konvertoru LA-DC58C
Adaptér filtru FA-DC58A
Blesk Canon Speedlite (220EX, 380EX, 420EX, 550EX, Kruhový makroblesk MR?14EX, Dvojitý makroblesk Lite MT-24EX, Vysílač Speedlite ST-E2)
Dálkové ovládání/spoušť Dálkový ovladač WL-DC100
Napájení a nabíječky baterií AC napájecí adaptér CA-560, nabíječka baterií (jednotlivě) CB-5L (dodaná v sadě fotoaparátu), nabíječka baterií (páry) CG-560/570/580, adaptér napájení z autobaterie CR-560, kabel napájení z autobaterie CB-560/570
FYZIKÁLNÍ SPECIFIKACE
Provozní prostředí 0–40 °C, vlhkost 10–90 %
Rozměry (Š x V x H) 117,5 x 72,0 x 90,3 mm (bez okuláru hledáčku a výstupků)
Hmotnost (pouze tělo) Přibl. 640 g


Ostatní
Značka: Canon
Příslušenství v balení: Akumulátor BP 511A, nabíječka, CF 64 MB karta, adaptér filtru, sluneční clona, dálkové ovládání, USB kabel, AV kabel, síťový kabel, návod, záruční list, software
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 2/3
Rozlišení: 8 Mpx
Typ snímače: CCD
Poměr stran snímku: 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Optický zoom: 7 x
Digitální zoom: 3,2
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-200
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 200 mm
 
Zaostřování
Makro od: 3 cm
Možnost použít předsádkové čočky: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 400
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 2,5 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Elektronický
 
LCD
Velikost displeje: 2 "
Rozlišení displeje: 235000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash)
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 118 x 72 x 90 mm
Hmotnost: 640 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot Pro1 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot Pro1, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot Pro1

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím