ID: 007140

Digitální kompakt Canon PowerShot S3 IS

 • Značka: Canon
 • Rozlišení: 6 Mpx
 • Optický zoom: 12 x
 • Velikost displeje: 2 "

Sháníte Canon PowerShot S3 IS?

„Canon PowerShot S3 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot S3 IS?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Je přesně pro ty, kteří chtějí od foťáku víc! Výkonný ultrazoom s množstvím funkcí a ergonomicky řešeným ovládáním. Rozlišení 6 Mpx, 12x optický zoom se stabilizátorem (eqv. 36–432 mm f/2,7-f.3,5), 20 režimů fotografování, rozsah citlivosti od ISO 80 do ISO 800, film VGA 30 sním./s se zvukem, menu v češtině. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Alternativy k již neprodávanému Canon PowerShot S3 IS

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Canon PowerShot S3 IS

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Tento model nahrazuje Canon PS S2 a výrobce u něj zaměnil stříbrné tělo za černé. U fotoaparátu bylo zlepšené nahrávání videosekvencí, ISO zvýšeno na 800 a displej zvětšen na úhlopříčku 2".
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon PowerShot S3 IS

Parametry a popis

Nástupce populárního modelu PowerShot S2 IS, nejnovější přírůstek do řady PowerShot S je vybaven obrazovým snímačem CCD s rozlišením 6,0 megapixelů, oceňovanou technologií optické stabilizace obrazu společnosti Canon a funkcemi natáčení videa, které jsou srovnatelné s jednoúčelovými digitálními videokamerami. Kompaktní fotoaparát PowerShot S3 IS s okouzlujícím novým bronzově šedým povrchem odpovídá požadavkům pokročilých fotografů - má proti svému předchůdci několik vylepšení, například větší rozsah citlivosti od ISO 80 do ISO 800, větší nastavitelný LCD displej s úhlopříčkou 2,0", záznam v širokém formátu (16 : 9), nové funkce nahrávání filmů a další režim Sport.

Charakteristiky fotoaparátu PowerShot S3 IS:

 • Objektiv s dvanáctinásobným optickým zoomem s členy USM a UD
 • Optický stabilizátor obrazu
 • Snímač CCD 6,0 megapixelů
 • Větší nastavitelný LCD displej s úhlopříčkou 2,0"
 • Filmy v rozlišení VGA s rychlostí 30 sním./s se stereo zvukem a funkce Foto ve filmu
 • Procesor DIGIC II, technologie iSAPS a Flexizone AF/AE pro rychlé a přesné fotografování a souvislé fotografování rychlostí 2,3 sním./s
 • 20 režimů fotografování a fotografické efekty Mé barvy
 • Nastavení Vysoká citlivost ISO Auto a ISO 800 pro zhoršené světelné podmínky
 • Záznam v širokoúhlém formátu (16 : 9)

PowerShot S3 IS vyhovuje potřebám vážných zájemců o fotografování, kteří hledají velký rozsah zoomu a plnohodnotné nahrávání filmů ve všestranném kompaktním fotoaparátu.

Optika
Objektiv fotoaparátu PowerShot S3 IS má největší rozsah zoomu ze všech kompaktních digitálních fotoaparátů (36-432 mm, f/2,7-f3,5) a používá stejnou nejmodernější technologii jako profesionální objektivy EF společnosti Canon. Motor USM (Ultra-Sonic Motor) ovládá rychlý a téměř neslyšitelný zoom. Člen objektivu UD (Ultra-low Dispersion) výrazně snižuje chromatickou aberaci snímků fotografovaných s velkým přiblížením. Optický stabilizátor obrazu (IS) společnosti Canon působí proti roztřesení fotoaparátu a snižuje rozostření obrazu při fotografování a filmování z ruky při delších ohniskových vzdálenostech. Technologie IS umožňuje získat ostré fotografie bez blesku v prostředí s nízkým osvětlením s expozičními časy až o tři kroky delšími.

Dvanáctinásobný optický zoom modelu PowerShot S3 IS poskytuje v kombinaci s digitálním zoomem přiblížení 48x pro fotografování i natáčení filmů. Ještě širší možnosti kompozice obrazu lze získat použitím volitelných konvertorů, širokoúhlého a telekonvertoru, které rozšiřují rozsah ohniskových vzdáleností od širokého úhlu 27 mm až k mimořádně dlouhému ohnisku 648 mm (ekvivalent 35mm filmu), což znamená působivé optické přiblížení 24x. Pro makrofotografii lze využít režim Supermakro, který umožňuje zaostřit od vzdálenosti 0 cm a volitelnou předsádku 500D (58 mm).

Zvýšená citlivost ISO
Kromě stabilizace obrazu je fotoaparát PowerShot S3 IS vybaven také novými nastaveními Vysoká citlivost ISO Auto a ISO 800, které dále rozšiřují možnosti fotografování za podmínek s nízkou hladinou osvětlení. Nastavení Vysoká citlivost ISO Auto automaticky nastavuje expozici za použití vyšší citlivosti ISO, což zkracuje expoziční časy za zhoršených světelných podmínek a zvyšuje stabilitu obrazu při velkém přiblížení. Speciální tlačítko ISO umožňuje snadné přepínání nastavení citlivosti ISO.

Funkce filmování
Výkonné funkce filmování mění PowerShot S3 IS na více než jen digitální fotoaparát s velkou výkonností. Díky speciálnímu tlačítku pro filmování není třeba k nahrávání filmu přepínat režim, takže spontánní okamžiky lze ihned zachytit v pohybu. Uživatel může nahrávat filmy se stereofonním zvukem v rozlišení VGA rychlostí 30 sním./s až do velikosti 1 GB a také vytvářet filmy s rychlostí 60 sním./s v rozlišení QVGA, které lze přehrávat zpomaleně. V režimu Film může uživatel také předem nastavit expozici a vyvážení bílé, používat zoom v celém fokálním rozsahu fotoaparátu a během natáčení ručně upravit zaostření. Funkce Foto ve filmu umožňuje během nahrávání filmu zaznamenat digitální fotografii v plném rozlišení.

Tvořivé fotografování
Fotoaparát PowerShot S3 IS je vybaven 20 režimy fotografování, k dispozici je například Ruční režim, Priorita clony a Priorita rychlosti závěrky. Souvislé fotografování rychlostí 2,3 sním./s a nový režim Sport s vylepšenou přesností automatického ostření nabízejí nebývalé možnosti zachycení sportovních akcí. Režimy Speciální scéna - například Noční momentka nebo Sníh - pomáhají při fotografování za složitých světelných podmínek a režimy Zdůraznit barvu a Zaměnit barvu umožňují použít dramatické barevné efekty na fotografie i filmy. V tomto modelu jsou vylepšené fotografické efekty Mé barvy vyvinuté společností Canon - nyní je lze aplikovat před fotografováním i na již vyfotografované snímky.

Model PowerShot S3 IS má nový širokoúhlý režim záznamu (2816 x 1584 pixelů), který dovoluje pořizovat fotografie ve formátu s poměrem stran 16 : 9 - ten je dokonalý pro prohlížení na širokoúhlém televizoru nebo pro tisk fotografií na široký formát (10 x 20 cm) na kompaktních fototiskárnách řady SELPHY CP.

Tisk a další funkce
Nová speciální nabídka Tisk zjednodušuje tisk více fotografií Díky plné podpoře standardu PictBridge mohou uživatelé tisknout přímo na všechny tiskárny kompatibilní s PictBridge bez použití počítače. Mezi nové funkce rozhraní PictBridge při připojení k tiskárnám Canon PIXMA patří možnost tisknout údaje o parametrech fotografování a optimalizovat pleťové tóny na portrétech. Při tisku na tiskárny řady Canon SELPHY CP lze rovněž využít funkce tisku pasových fotografií a tisku fotografií z filmu, které fotoaparát nabízí. Nové praktické tlačítko Tisk/sdílení dovoluje jediným stisknutím snadno tisknout a nahrávat obrazové soubory do systému Windows nebo Macintosh.

Software
Fotoaparát PowerShot S3 IS je dodáván s následujícím softwarem Canon:

 • ZoomBrowser EX 5.6 (Windows), ImageBrowser 5.6 (Macintosh): organizace a úprava fotografií, filmů a prezentací.
 • PhotoStitch 3.1: vytváření panoramatických fotografií z několika snímků (Windows a Macintosh).

Součástí dodávky je také software ArcSoft PhotoStudio pro úpravu fotografií.

Dodávaný software podporuje Windows 98 (SE), ME, 2000 (SP4), XP (SP1/2) a Macintosh OS X v10.2-v10.4. Model PowerShot S3 IS umožňuje bezovladačový přenos ve formátu PTP do podporovaných operačních systémů Windows XP a Macintosh OS X.

Příslušenství
K fotoaparátu PowerShot S3 IS je nabízena kompletní řada příslušenství, jež rozšiřuje jeho funkce:

 • Telekonvertor 1,5x (TC-DC58B)
 • Širokoúhlý konvertor 0,75x (WC-DC58A)
 • Sada adaptér/sluneční clona (LAH-DC20)
 • Předsádka 500D (58 mm)
 • Vysoce výkonný blesk HF-DC1
 • Měkké kožené pouzdro (DCC-90)
 • Kompaktní napájecí adaptér (CA-PS700)
 • Sada baterií a nabíječky (CBK4-300)

Fotoaparát je kompatibilní s kartami MMC/SD a je dodáván s 16MB kartou Canon.

 

Ostatní
Značka: Canon
Příslušenství v balení: karta SD 16 MB, 4x AA alkalické baterie, řemínek NS-DC4, kryt objektivu, USB kabel, AV kabel, Software, návod
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: EVF kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 6 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2272x1704, 2816x1584, 2816x2112, 640x480
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC II
 
Objektiv
Optický zoom: 12 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 36-108
Minimální ohnisková vzdálenost: 36 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 108 mm
Konstrukce objektivu: 11 členů (1 asférický) / 9 skupin
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 1
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 800
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/3200
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 2,3 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, Programovatelná
 
Hledáček
Typ hledáčku: Elektronický
Rozlišení hledáčku: 115000
 
LCD
Velikost displeje: 2 "
Rozlišení displeje: 115000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Korekce zábleskové expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku: 5,2 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: AVI, JPEG
Rozlišení videa: VGA (640×480)
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 113,4 x 78 x 75,5
Hmotnost: 410 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot S3 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot S3 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot S3 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (376 - 367)

 • 376

  Avatar

  Reaguje na (375) | Díky za informaci,měl jsem stejnou závadu a tímto postupem je ji podařilo odstranit. Foták slouží už 9 let k plné spokojenosti.

  Roman, 01.05.2017 | Reagovat

 • 375

  Avatar

  Reaguje na (372) | Nevím, v čem spočívala ona vada "poškozená závěrka". Ale možná se všem hodí jedna rada zjištěná ze zahraniční diskuze. Jde o problém, kdy se v hledáčku (resp. displeji) nezobrazuje snímaná scéna (obraz je černý, ale ostatní symboly, histogram, ostřící rámeček atd. jsou zobrazené). Prohlížení pořízených snímků však funguje. Na vině je "přilepená" závěrka. Původně pomáhalo přepnout páčku režimů na prohlížení a zpět na fotografování a snímaná scéna se zobrazila (došlo k uvolnění závěrky). Posléze ani toto nepomáhalo. Problém se odstraní následovně: Se zavřeným bleskem a vypnutou stabilizací (kvůli šetření baterií) v režimu priority závěrky (Tv) nastavte 15 s, zmáčkněte spoušť a po několika sekundách (např. 5 s) otevřete kryt baterií. Nechte chvíli "působit" sílu, která otvírá závěrku. Poté zavřete kryt - fotoaparát dokončí činnost. Po této operaci se závěrka odlepí a závada je odstraněna. Pokud ne, opakujte třeba 10x. Je vhodné poté nafotit několik snímků, aby se závěrka řádně "rozhýbala". Rovněž je vhodné v případě dlouhodobějšího nepoužívání fotoaparátu udělat občas pár snímků, aby se předešlo "přilepení" závěrky.

  kaje, 21.10.2013 | Reagovat

 • 374

  Avatar

  Reaguje na 373 | ěkuji za odpověď.

  , 16.08.2011 | Reagovat

 • 373

  Lukeš

  Reaguje na 372 | Dobrý den, osobně si myslím, že je oprava nerentabilní. V této třídě Vám mohu nabídnout například Nikon P500.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 16.08.2011 | Reagovat

 • 372

  Avatar

  Dobrý den, jsem amatérský fotograf a v současné době řeším dilema zda si nechat opravit Canon Powershot 3S. Je poškozená závěrka a výměna celé optiky by stála okolo 4000 Kč. Fotoaparát mi dost přirostl k srdci a nerad bych hledal náhradu. Můžete mi poradit zda je takováto investice smysluplná a nebo mi poradíte nějakou ,,náhradu´´ z dnešní nabídky s podobnými vlastnostmi. Předem děkuji.

  Vladislav, 15.08.2011 | Reagovat

 • 371

  Luděk Bouška - Megapixel, 04.04.2010 | Reagovat

 • 370

  Avatar
  Dobrý den , prosím doporučíte mi nejlepší nabíjecí tuž baterie do fotáku typu S3IS . děkuji

  Tomáš, 04.04.2010 | Reagovat

 • 369

  Avatar
  Reaguje na 368 | Dobrý den, ano, videozáznam je v rozlišení 640 x 480, 15/30 sekund.

  Bohouš Brož - Megapixel, 23.11.2009 | Reagovat

 • 368

  Avatar
  dobry den já se chci na jednou malou otázku zeptat má to i kameru? děkuji moc

  veronika , 22.11.2009 | Reagovat

 • 367

  Bouška
  Reaguje na 366 | Dobrý den, S3 se už dlouho neprodává, ale pokud si vzpomínám, sportovní režim měl.

  Luděk Bouška - Megapixel, 25.11.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím