PN: 2077B011BA, ID: 007144

Digitální kompakt Canon PowerShot S5 IS

 • Rozlišení: 8 Mpx
 • Optický zoom: 12 x
 • Velikost displeje: 2,5 "
 • Rozlišení videa: VGA (640×480)

Sháníte Canon PowerShot S5 IS?

„Canon PowerShot S5 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot S5 IS?

Začít s výkupem

Nový, výkonnější a v mnoha ohledech vylepšený nástupce velmi oblíbeného modelu S3 IS je určen pro náročné fotoamatéry, kteří chtějí využívat velkého množství funkcí a skvělého videa. Rozlišení 8 Mpx, 12x optický zoom (36-432 mm), F 2,7-3,5, ISO až 1600, režimy Auto, Program AE, A, S, M, výklopné LCD 2,5 palce, 450 g. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Alternativy k již neprodávanému Canon PowerShot S5 IS

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Canon PowerShot S5 IS

Parametry a popis

Canon uvádí fotoaparát PowerShot S5 IS s rozlišením 8 megapixelů a 12x optickým zoomem. Tento nový kompakt používá technologii optické stabilizace obrazu (IS), optiku fotoaparátů profesionální třídy, je vybaven četnými funkcemi pro pořizování videosekvencí a přináší celou řadu novinek navržených s cílem přispět k vyšší úspěšnosti fotografa.
Technologie detekce obličeje (Face Detection), řízená obrazovým procesorem Canon DIGIC III, optimalizuje zaostření, expozici a intenzitu blesku při fotografování osob a nová funkce korekce červených očí1 účinně odstraňuje nežádoucí červené oči na zachycených snímcích. Širší rozsah citlivosti ISO 80-1600, doplňující systém optické stabilizace obrazu, umožňuje kvalitní fotografování i za slabého osvětlení.
K dalším klíčovým vylepšením patří větší výklopný 2,5" LCD displej s vyšším rozlišením, nové režimy snímání a širší možnosti pro natáčení videa. Kompaktní tělo fotoaparátu disponuje novou paticí pro příslušenství, která je kompatibilní s vybranými externími blesky
Canon EX Speedlite2 a umožňuje použití širokoúhlého konvertoru, telekonvertoru a předsádky.

Stručná charakteristika:

 • Objektiv s 12x optickým zoomem, ultrazvukovým motorem (USM) a UD členem
 • Optický stabilizátor obrazu
 • CCD snímač s rozlišením 8 megapixelů
 • Procesor DIGIC III s vyspělou technologií redukce šumu a detekce obličeje pro fotografování a natáčení videosekvencí
 • Korekce červených očí v režimu přehrávání
 • 2,5" výklopný LCD displej s vysokým rozlišením
 • Dlouhá VGA videa se stereozvukem a funkce Photo in Movie (Foto při snímání videa)
 • 22 režimů snímání včetně plného ručního ovládání a režimu Super Macro se zaostřením od 0 cm
 • Nastavení vysoké citlivosti ISO 1600 a automatický posun ISO
 • Možnost použití širokoúhlého konvertoru, telekonvertoru, předsádky a blesků Canon EX Speedlite

Přesná optika
Objektiv s 12x optickým zoomem (f/2.7-f/3.5, 36-432 mm), čerpající ze 70leté tradice společnosti Canon na poli optiky, je vybaven stejnými špičkovými technologiemi, které se používají v profesionálních EF objektivech:

 • Optický stabilizátor obrazu (IS) potlačuje rozostření fotografií a minimalizuje roztřesení obrazu při pořizování videosekvencí. Stabilizace obrazu společnosti Canon umožňuje fotografům prodloužení expozičního času o 3 kroky, aniž by se znatelně zvýšilo rozmazání snímku.
 • Ultrazvukový motor (USM) zajišťuje rychlou odezvu zoomu a téměř neslyšný provoz, což snižuje riziko rušení zvukem při natáčení videosekvencí nebo při snímání objektů v živé přírodě.
 • Člen UD (Ultra-low Dispersion - ultranízký rozptyl) objektivu zabraňuje vzniku chromatických vad při použití dlouhých ohniskových vzdálenostech a zajišťuje věrnou reprodukci barev a ostré vykreslení obrazu.

Volitelný širokoúhlý konvertor a telekonvertor prodlužují ohniskovou vzdálenost od 27 mm do 648 mm (ekvivalent 35mm filmu). Pro makrofotografii lze využít režim Super Macro, který umožňuje zaostřit od vzdálenosti 0 cm, a volitelnou předsádku 500D (58 mm). Funkce Safety Zoom1 (Bezpečný zoom) umožňuje uživatelům rozšířit rozsah zoomu, aniž by došlo k interpolaci, ovlivňující kvalitu obrazu - snímky lze pořizovat s použitím až 24x zoomu s rozlišením dostatečně vysokým pro zhotovování fotografií pohlednicové velikosti (10 x 15 cm) v kvalitě profesionální fotolaboratoře. Fotografové mohou také použít funkci digitálního telekonvertoru 3 pro mimořádně velké přiblížení (1,6x nebo 2,0x), a to bez menšího rozevření clony, které běžně způsobují optické telekonvertory.

Nové technologie pro kvalitnější fotografie
Obrazový procesor Canon DIGIC III s sebou přináší několik nových funkcí, které byly navrženy s cílem usnadnit pořizování kvalitnějších fotografií. Funkce Face Detection AF/AE/FE ve snímané scéně automaticky detekuje až devět obličejů a podle podmínek optimalizuje zaostření, expozici a intenzitu blesku. Tento systém pracuje přesně při fotografování velkých skupin a vzdálených a pohybujících se objektů. Na fotoaparátu PowerShot S5 IS jako na jediném modelu lze technologii Face Detection AF/AE použít také při snímání videosekvencí, kdy se zaostření a expozice průběžně nastavuje pro pohybující se objekty. Jelikož jde o hardwarovou technologii, funguje stejně rychle jako standardní AiAF společnosti Canon.

Vedle funkce potlačení jevu červených očí, která funguje na bázi předblesku a používá se během fotografování, disponuje fotoaparát PowerShot S5 IS také funkcí korekce červených očí, která odstraňuje červené oči na již pořízených snímcích a snižuje tak nutnost úprav snímků na počítači. Funkce korekce červených očí se aktivuje v režimu přehrávání a využívá technologii detekce obličeje (Face Detection), která provádí analýzu vybraného snímku a odstraňuje červené oči, které detekuje. Uživatelé mohou červené oči rovněž odstraňovat ručně.

Všestrannost
Na základě požadavků uživatelů jsme zvětšili výklopný LCD displej prodloužením jeho úhlopříčky z 2,0" na 2,5" a zvýšili jsme také jeho rozlišení, které je nyní 207 tis. pixelů. LCD displej lze natočit v různých směrech a umožňuje tak snímání scén při držení fotoaparátu v neobvyklých polohách - např. u pasu nebo nad hlavou.

Kvalitnější záznam při snímání za slabého osvětlení při vysokém nastavení citlivosti ISO (až ISO 1600) zajišťuje kombinace optického stabilizátoru obrazu a vyspělé technologie redukce šumu procesoru DIGIC III. Díky nové funkci automatického posunu ISO (Auto ISO Shift) zamezíte jediným stisknutím tlačítka rozmazání, jelikož umožňuje zvýšení nastavení ISO, a tím rychlosti závěrky, kdykoli fotoaparát detekuje otřes.

Pro fotografování s bleskem je fotoaparát vybaven novou paticí pro příslušenství, díky níž mohou uživatelé používat externí blesk EX Speedlite nebo pomocný „slave" blesk pro dosažení přirozeného nebo dramatického efektu.

Četné funkce pro natáčení videa
Kromě funkce detekce obličeje pro natáčení videosnímků má model PowerShot S5 IS vyčleněné tlačítko pro natáčení videa, díky němuž mohou uživatelé okamžitě spustit natáčení videa, aniž by museli přepínat z režimu fotografování - ideální pro uchování neopakovatelných okamžiků. Nový režim Long Play (Dlouhý záznam) významně prodlužuje dobu natáčení videozáznamů v kvalitě VGA při zachování rychlosti snímání 30 sním/s. Stereofonní nahrávání zvuku pro zvukové soubory a videosekvence je nyní nastavitelné v 64 úrovních a filtr zvuku větru zajišťuje jasný a čistý zvukový záznam. Praktická funkce Photo In Movie (Foto při snímání videa) umožňuje během nahrávání videa snímání fotografií v plném rozlišení.

Tvůrčí fotografování
Širší výběr z 22 režimů snímání zahrnuje vedle automatického a plně ručního režimu režim priority clony, priority rychlosti závěrky a uživatelem definovaný režim Vlastní. Funkce Má kategorie usnadňuje organizaci snímků tím, že automaticky řadí snímky do kategorií, např. Lidé, Scenérie, Události, a to podle výsledků detekce obličeje a vybraného režimu snímání.

Fotoaparát PowerShot S5 IS je vybaven celou řadou funkcí, které zvláště využijí zkušení fotografové. Nová funkce Continuous Shooting AF (AF pro souvislé fotografování) zajišťuje zaostření pohyblivého objektu při snímání rychlostí 1,5 sním./s. Funkce Safety FE (Bezpečná FE) automaticky upravuje clonu pro zamezení přesvětlení při použití blesku blízko objektů a Safety MF (Bezpečný MF) provádí během ručního zaostřování jemné nastavení zaostření. Fotoaparát si uchovává funkci AEB (auto exposure bracketing - automatické posouvání expozice) a zobrazení histogramu v reálném čase pro přesné ověření expozice.

Díky snadné obsluze a vyspělým funkcím nabízí PowerShot S5 IS nováčkům i zkušeným fotografům skutečný požitek z všestranného a kvalitního fotografování.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: EVF kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 8 Mpx
Obrazový snímač: CCD
Rozlišení fotografií: 2048x1536, 640x480, 1600x1200, 3264x2448, 2592x1944
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Optický zoom: 12 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 36-108
Minimální ohnisková vzdálenost: 36 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 108 mm
Konstrukce objektivu: 11 členů (1 asférický) / 9 skupin
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 1
Pomocné světlo AF: Ano
Manuální ostření: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/3200
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 1,5 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Noční momentka, Sport, Stitch Assist, Film, Speciální scéna (Interiér, Noční scéna, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Akvárium, Zdůraznit barvu, Zaměnit barvu), Super makro
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Rozlišení hledáčku: 115000
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 207000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 5,2 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, MMC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Zvuková poznámka: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 117 x 80 x 78
Hmotnost: 450 g
 
Ostatní
Číslo produktu:2077B011BA
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot S5 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot S5 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot S5 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (538 - 529)

 • 538

  Avatar

  Reaguje na (537) | Dobrý den, našel jsem pouze zde. Děkuji za pochopení

  Václav Křížek - Megapixel, Komunitní specialista, 27.02.2017 | Reagovat

 • 537

  Avatar

  Dobrý den. Prosím kde by se dal sehnat ke stažení návod k použití.Děkuji.

  Milan Merta, 27.02.2017 | Reagovat

 • 536

  Avatar

  Reaguje na (535) | Dobrý den, no x-s1 lze doporučit, je velice slušně vybaven. Ohledně oprav se musíte obrátit na AWH servis na Vinohradské 100, Praha. Cenu bohužel neodhadnu. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 03.06.2015 | Reagovat

 • 535

  Avatar

  Dobrý den, po 8 letech užívání tohoto fotoaparátu mi vypověděl službu. Z ničeho nic je jak v hledáčku, tak na displeji černo. Jinak vše funguje. I fotku vyfotí, ale je rovněž černá. Zkoušel jsem všechny režimy a nic. Když jsem se díval do objektivu, tak závěrka by zaseklá být neměla, protože jsem viděl pohyb při vyfocení. Tak mě napadá, jestli neodešel snímací čip. Pokud ano, otázka zní, jestli má cenu to nějak opravovat a kolik by to stálo? Popřípadě kde jinde je závada. Nebo rovnou investovat do nového? V tom případě bych prosil o nějaké doporučení. Líbí se mi např. tento: http://www.megapixel.cz/fujifilm-finepix-s1 protože jeho světelnost začíná oproti jiným na 2,8, má rovněž výklopný displej, časosběr, předpokládám že funkce panorama "zamkne" nastavení pro všechny fotky jako tomu bylo u S5 IS. Děkuji za odpověď.

  Štěpán, 02.06.2015 | Reagovat

 • 534

  Michalík

  Reaguje na (533) | Dobrý den, řekl bych že jste si asi nastavila samospoušť. Ta je označena zpravidla symbolem budíku (hodin). Podívejte se, zda ji nemáte náhodou spuštěnu a pokud ano vypněte ji. Následně bude fotoaparát pořizovat snímky neprodleně po domáčknutí spouště. 

  David Michalík - Megapixel, Specialista na fototechniku, 14.02.2014 | Reagovat

 • 533

  Avatar

  V názvu přeloženo do češtiny by měl být fotoaparát rychlý,ale stává se mi,že spoušť začne fotografovat o někollik sekund později,což mi vadí.Máte někdo zkušenost s tím,zda jsem nenastavila nějaký špatný program,který by to mohl způsobovat?

  R.Daňková, 14.02.2014 | Reagovat

 • 532

  Avatar
  Reaguje na 531 | Dobrý den Zuzano, výrobce se zmiňuje o makropředsádce 500D (58 mm). Ale osobně s ní nemám zkušenost.

  Bohouš Brož - Megapixel, 19.11.2010 | Reagovat

 • 531

  Avatar
  Dobrý den, ačkoli už tento fotoaparát neprodáváte, chci se zeptat, jestli k foťáku existují makro předsádky, případně jestli je nutné použít nějaký konvertor. Díky za odpověď! ZJ.

  Zuzana, 18.11.2010 | Reagovat

 • 530

  Bouška
  Reaguje na 529 | Dobrý den, je pravděpodobné, že při zápisu snímku nastala chyba. Většinou je možno tuto chybu napravit formátováním karty, čímž ale dojde k vymazání všech snímků na kartě. Pokud to nepomůže, doporučuji kontaktovat servis www.awh.cz.

  Luděk Bouška - Megapixel, 25.11.2008 | Reagovat

 • 529

  Avatar
  mám tento foták a při focení se zobrazuje na displeji malinký snímek a pod ním nápis nedefinovaný snímek,při stažení na pc se snímek nezobrazí, prosím poradte co s tím není-li chyba někde v nastavení nemám ho dlouho, tak ani nevím jak se to stalo.Ze začátku focení se to neobjevovalo

  Anna, 23.11.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc
Rozumím