PN: AJ0314B002AA, ID: 007149

Digitální kompakt Canon PowerShot S80

  • Značka: Canon
  • Rozlišení: 8 Mpx
  • Optický zoom: 3,6 x

Sháníte Canon PowerShot S80?

„Canon PowerShot S80“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot S80?

Začít s výkupem

Kvalitní široký objektiv v malém kovovém těle, rozlišení 8 Mpx, 3,6x optický zoom (eqv. 28–100 mm, F 2,8-5,3), 21 režimů fotografování, rozsah citlivosti od ISO 50 do ISO 400, velikost LCD 2,5", film VGA 30 sním./s se zvukem, menu v češtině. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Alternativy k již neprodávanému Canon PowerShot S80

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Canon PowerShot S80

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Pokud máte zájem o kompaktní fotoaparát do kapsy, takový který nabídne co nejvíc, určite zvolte Canon PowerShot S 80. Jediné co by se dalo vytknout je šum při vyšších citlivostech. To je však vyváženo
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon PowerShot S80

Parametry a popis

8,0megapixelový PowerShot S80 – nová vlajková loď řady PowerShot S. Bohaté vybavení fotoaparátu zahrnuje širokoúhlý objektiv 28–100 mm f/2.8-5.3 s 3,6násobným optickým zoomem vybavený technologií Canon UA, procesorem DIGIC II, stejným procesorem, kterým je vybavena profesionální řada digitálních zrcadlovek, a příjemně velikým 2,5" LCD. Poutavá a moderní povrchová úprava doplňuje kompaktní tělo fotoaparátu, jež je v porovnání se svým předchůdcem – PowerShot S70 – o poznání menší.

Je to poprvé, kdy je u digitálního kompaktu použit víceúčelový ovladač ve stylu modelů EOS pro rychlé nastavování nabídek a fotografických funkcí a také rychlé procházení snímky při přehrávání. Ke špičkovým funkcím patří zobrazování histogramu v reálném čase, AF/AE s posuvnou zónou umožňující volné posouvání zaostřovacího bodu a ruční doostřování, 21 režimů fotografování, videoklipy v kvalitě XGA do velikosti až 1 GB a nové, vylepšené uživatelské rozhraní s nově zkonstruovaným a umístěným voličem režimů.

Kvalitní stavba, kvalitní optika
Díky senzoru s působivými 8,0 megapixely je fotoaparát schopen zhotovovat snímky vhodné pro zvětšeniny formátu A3+ a dovolit fotografům větší svobodu při uplatňování výřezů.

Moderní obrazový procesor Canon DIGIC II dává fotoaparátu vynikající rychlost a reakci, a to při současném zvýšení kvality obrazu. Rychlost automatického zaostřování je nyní o 20 % vyšší a schopnost zaostřování při nízkém osvětlení je vylepšena o 1 krok nastavení – fotograf získává větší volnost při fotografování v šeru. Procesor DIGIC II dokáže zpracovat 1,8 snímků za sekundu při souvislém fotografování a podporuje 9bodový AiAF pro rychlé a přesné zaostřování objektů i mimo střed. AF/AE s posuvnou zónou umožňuje volný pohyb po ploše rámečku AF a vybrat tak dokonale objekt, který má nejvíce ovlivnit nastavení expozice. Ručně ostřit je rovněž možné.
Kompatibilita s rozhraním Hi-Speed USB 2.0 znamená rychlejší komunikaci s počítači, a tedy rychlejší přenos souborů.

Síla 8,0 megapixelů doplněná o procesor DIGIC II
Menší rozměry fotoaparátu rozhodně nejsou na úkor snadnosti používání. Nový velký 2,5” LCD lze nastavit v 15 jasových úrovních a je rovněž vybaven funkcí rychlého zjasnění pro snazší fotografování v ostrém slunci. Histogram zobrazovaný na LCD monitoru v reálném čase umožňuje uživateli snadno vyhodnocovat během sestavování kompozice expozici. Volba zobrazení mřížky pomáhá s kompozicí a vyrovnáním horizontu.

S80 s nově navrženým uživatelských rozhraním dovoluje rychlejší a intuitivnější obsluhu. Víceúčelový ovladač je zárukou rychlého nastavování nabídek a funkcí fotografování a také je ideální pro procházení snímky při přehrávání. Umístění voliče režimů je nyní zvoleno vhodněji, aby byl lépe viditelný při sestavování kompozice záběrů. Funkce přímého přístupu fotoaparátu zvyšuje flexibilitu tím, že umožňuje tlačítku Tisk/sdílení přiřadit libovolnou z široké řady funkcí nastavení pro fotografování nebo filmování.

Pohodlnější prohlížení snímků nyní dovoluje tlačítko fotoaparátu pro přeskočení do složky, které umožňuje přejít na první snímek v určené složce. Složky mohou být vytvářeny automaticky podle zadání uživatelem, např. týdně, a do složky lze uložit až 2000 snímků.

Režimy, Mé barvy a filmy
S80 disponuje celkem 21 režimy fotografování: kromě plně ručního režimu a dalších režimů tvůrčí zóny očekávaných u fotoaparátů řady S má přístroj 9 nových režimů Speciální scéna. Tyto režimy pomáhají uživateli efektivněji se vypořádat s celou řadou fotografických situací – vybrat lze např.: Sníh, Portrét, Pod vodou, Digitální makro a další. Uživatelský režim umožňuje uživateli přidělit preferované nastavení fotografování.

Mé barvy – jedna z poloh na voliči režimů – rozšiřuje kreativitu v digitálním fotografování. Speciální efekty, jakými jsou např. Záměna barev nebo Vlastní barvy, dovolují uživateli vybrat upřednostněné barevné vyvážení pro libovolný konkrétní snímek a úkon provést přímo ve fotoaparátu a zobrazit na LCD při fotografování nebo filmování. Tyto efekty byly dříve dosažitelné pouze po vyfotografování a za pomoci softwaru na počítači.

Rozšířené funkce filmování u modelu S80 zahrnují nyní i poprvé na trhu režim XGA s vysokým rozlišením (1024 x 768, 15 políček/s), a to díky úžasné rychlosti zpracování procesorem DIGIC II. Filmy v tomto režimu mohou být velké až 1 GB a jsou ideální pro prohlížení na obrazovce počítače nebo televizoru. Je rovněž možné nahrávat vysoce kvalitní filmy VGA (30/15 políček/s) se zvukem nebo filmy QVGA (30/15 políček/s), režim Kompaktní rovněž umožňuje zaznamenávat krátké klipy v rozlišení 160 x 120 pro sdílení elektronickou poštou.

Široká škála příslušenství
Již tak široké uplatnění fotoaparátu S80 rozšiřuje kompletní řada volitelného příslušenství včetně nového telekonvertoru s koeficientem 2,0x (TC-DC10) a širokoúhlého konvertoru s koeficientem 0,8x (WC-DC10). Další příslušenství:

  • Konverzní adaptér objektivu (LA-DC20)
  • Vodotěsné pouzdro WP-DC1 – možnost fotografování až do hloubky 40 m
  • Vysoce výkonný blesk HF-DC1
  • Nová kompaktnější nabíječka (CB-2LWE)
  • Praktická nabíječka napájená z autobaterie (CBC-NB2)
  • Sada napájecího adaptéru ACK-DC20 pro napájení ze sítě

Fotoaparát je kompatibilní s kartami MMC/SD a je dodáván s 32MB kartou Canon SD.

Vylepšený tisk
V kombinaci s novou kompaktní fototiskárnou Canon SELPHY CP710 a sadou inkoustu a papíru (KP-108IP) je možné zhotovovat fotografie v ceně pouhých 9 Kč za kus. Tisk na tiskárnách řady SELPHY CP rovněž umožňuje uživateli pohodlně tisknout tisky formátu ID foto a políčka z filmů.

Při připojení k některé z tiskáren nejnovější řady PIXMA se způsobilostí PictBridge je možné provádět zdokonalení snímků s využitím takových funkcí, jako je Redukce šumu, Živé barvy a Rozjasnění tváře a také na okrajích fotografií tisknout pomocí funkce Captured Info data, jako jsou rychlost závěrky, clonové číslo a režim fotografování.

Tisk snímků bez nutnosti připojení k počítači je zajištěn tlačítkem Tisk/sdílení, které lze rovněž použít pro snadné načítání snímků do operačních systémů Windows XP a Mac OS X.

Software
S80 je dodáván s rozsáhlou sadou softwaru, včetně programu pro prohlížení a správu snímků ZoomBrowser EX 5.5 (Windows) a ImageBrowser 5.5 (Mac), programu pro snadný tisk PhotoRecord 2.2 a pro tvorbu uchvacujících panoramat PhotoStitch 3.1 od společnosti Canon. Součástí dodávky je také software PhotoStudio pro manipulaci s fotografiemi od společnosti ArcSoft.

Podporované operační systémy: Windows 98 (SE), Me, 2000 (SP4), XP (SP1/2) a Mac OS X v10.2–v10.3. Fotoaparát podporuje bezovladačový přenos ve formátu PTP na operační systémy, které toto umožňují, tj. Windows XP nebo Mac OS X.


OBRAZOVÝ SENZOR
Typ 1/1,8" CCD
Efektivní pixely Přibl. 8,0 Mpx
Celkem pixelů Přibl. 8,3 Mpx
Poměr stran obrazu 4:3
Typ barevného filtru Primární barvy
OBRAZOVÝ PROCESOR
Typ Procesor DIGIC II s technologií iSAPS
OBJEKTIV
Ohnisková vzdálenost 5,8–20,7 mm (ekvivalent 35mm filmu: 28–100 mm)
Zoom Optický zoom 3,6x, digitální zoom přibl. 4,0x (6), kombinovaný zoom přibl. 14x
Základní clonové číslo f/2,8–f/5,3
Konstrukce 8 členů v 7 skupinách (2 asférické členy včetně 1 členu UA)
ZAOSTŘOVÁNÍ
Typ TTL
Systém AF/body 9bodový AiAF, 1bodový AF (možnost libovolné polohy nebo fixní uprostřed)
Výběr bodu AF Ruční výběr pomocí AF/AE s posuvnou zónou
Zobrazení vybraného bodu AF Indikováno na zadním LCD panelu
Blokování AF Možnost zapnutí/vypnutí
Pomocné světlo AF Ano
Ruční zaostřování Ano
Posouvání zaostření Ano
Nejkratší vzdálenost zaostření 4 cm
NASTAVENÍ EXPOZICE
Režimy měření Poměrové, celoplošné se zdůrazněným středem, bodové (středové nebo svázáno s rámečkem zaostřování)
Blokování AE Zablokováno při polovičním stisknutí
Kompenzace expozice +/-2 EV s krokem 1/3
AEB 1/3–2 EV s krokem 1/3
Ekvivalent citlivosti ISO AUTO, 50, 100, 200, 400
ZÁVĚRKA
Typ Mechanická závěrka a elektronická závěrka
Rychlost 15–1/2000 s (Expoziční doby 1,3 s a delší jsou dostupné pouze v režimech Ruční nastavení a AE s prioritou rychlosti závěrky. Při expozicích 1,3 s a delších se uplatňuje redukce šumu. Určité kombinace rychlosti závěrky a clonového čísla nemusejí být dostupné.)
VYVÁŽENÍ BÍLÉ
Typ TTL
Nastavení Automatika, Denní světlo, Zataženo, Žárovka, Zářivka, Zářivka H, Blesk, Pod vodou, Uživatelské nastavení
HLEDÁČEK
Hledáček Optický hledáček s reálným zobrazením zoomu
Bod oka 16 mm
LCD MONITOR
Monitor 2,5” P-Si TFT, přibl. 115 000 pixelů
Pokrytí 100 %
Jas Nastavitelný v patnácti úrovních
BLESK
Režimy Auto, Zapnutý/vypnutý ruční blesk
Rychlost X-sync 1/250 s (max.)
Pomalá synchronizovaná rychlost závěrky Ano
Redukce jevu červených očí Ano
Kompenzace zábleskové expozice +/-2 EV s krokem 1/3
Blokování zábleskové expozice Ano
Ruční nastavení výkonu 3 úrovně s interním bleskem
Synchronizace na druhých lamelách závěrky Ano
Dosah vestavěného blesku 55 cm–4,2 m (W)/2,0 m (T) (při ekvivalentní citlivosti ISO AUTO)
Externí blesk Vysoce výkonný blesk HF-DC1 Canon
FOTOGRAFOVÁNÍ
Režimy Auto, Program AE, AE s prioritou rychlosti závěrky, AE s prioritou clony, Ruční, Uživatelské, Mé barvy (9 nastavení), Stitch Assist, Film, režim Speciální scéna (Portrét, Krajina, Noční scéna, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Pod vodou, Interiér, Děti a zvířata, Noční momentka, Digitální makro)
Fotografické efekty Živé barvy, Neutrální barvy, Rozostření, Sépie, Černobíle, Uživatelské, Mé barvy (9 nastavení
Režimy řízení Po snímcích, Souvislé fotografování, Samospoušť
Souvislé fotografování Přibl. 1,8 sním./s (1) (do zaplnění paměťové karty) (2)
Intervalový měřič Až 100 snímků s krokem 1–60 minut (2)
ZÁZNAMOVÉ PIXELY/KOMPRESE
Velikost snímku (L) 3264 x 2448, (M1) 2592 x 1944, (M2) 2048 x 1536 (M3) 1600 x 1200, (S) 640 x 480
Komprese Superjemný, Jemný, Normální
Filmy (L1) 1024 x 768, 15 sním./s, (L2) 640 x 480, 30/15 sním./s, (M) 320 x 240, 30/15 sním./s, (S) 160 x 120, 15 sním./s
Délka filmu Až 1 GB (1024x 768, 15 sním./s a 640 x 480, 320 x 240, 30/15 sním./s) (2) Až 3 min (160 x 120) (2)
TYPY SOUBORŮ
Fotografie Komprese JPEG (vyhovuje standardu Exif 2.2 [Exif Print])/Design typu systém souborů pro fotoaparáty, vyhovuje DPOF (Digital Print Order Format), verze 1.1
Filmy AVI [komprese Motion JPEG + WAVE (monofónní)
Zvukové soubory WAVE (monofónní)
PŘÍMÝ TISK
Tiskárny Canon Kompaktní fototiskárny Canon SELPHY a tiskárny Pixma podporující PictBridge (režimy Tisk ID foto, Tisk filmu jsou podporované pouze na tiskárnách CP SELPHY)
PictBridge Ano
DALŠÍ FUNKCE
Můj fotoaparát Uživatelské přizpůsobení úvodního obrázku a zvuků fotoaparátu
Zvuková poznámka Až 60 s na snímek
Inteligentní senzor orientace Ano
Histogram Ano, aktuální histogram
Zoom při přehrávání Přibl. 2–10x
Formáty zobrazování Po snímcích/Indexově (9 přehledových snímků)/Procházení snímky/Prezentace snímků/Zvětšeně/Film
Ochrana před smazáním snímků Ochrana před smazáním snímků
Smazání snímku Jeden snímek, Všechny
Samospoušť Přibl. 2 nebo 10 s nebo Uživatelské nastavení
Kategorie nabídek (1) Nabídka nahrávání
(2) Nabídka přehrávání
(3) Nabídka Nastavit
(4) Nabídka Můj fotoaparát
(5) Nabídka Func.
Jazyky nabídky Angličtina, němčina, čeština, francouzština, holandština, finština, italština, norština, švédština, španělština, zjednodušená čínština (tradiční), japonština, ruština, portugalština, korejština, řečtina, polština, maďarština, turečtina, thajština
Aktualizace Firmwaru Možnost aktualizace uživatelem
ROZHRANÍ
Počítač USB 2.0 High Speed (Mini-B, PTP)
Další Výstup A/V (PAL/NTSC)
PAMĚŤOVÁ KARTA
Typ Karta Secure Digital (SD) nebo MultiMediaCard, dodaná 32MB karta SD
PODPOROVANÝ OPERAČNÍ SYSTÉM
PC Windows 98SE/Me/2000 SP4/XP/XP SP1–2
Macintosh
OS X v10.2–10.3
SOFTWARE
Prohlížení a tisk ZoomBrowser EX (PhotoRecord)/ImageBrowser
Další PhotoStitch, RemoteCapture
Ovladače TWAIN (Windows 98/2000), WIA (Windows Me)
Manipulace se snímky ArcSoft PhotoStudio
NAPÁJENÍ
Akumulátor Dobíjitelný Li-ion akumulátor NB-2LH/NB-2L (akumulátor NB-2LH a nabíječka dodávány s fotoaparátem)
Životnost Přibl. 200 snímků (4)
Přehrávání přibl. 300 min
Úspora energie Displej se vypne po 10, 20, 30 s 1, 2, 3 min, Zapnutí/vypnutí automatického vypnutí napájení
Napájení ze sítě Volitelné, sada napájecího adaptéru ACK-DC20
PŘÍSLUŠENSTVÍ
Pouzdro Měkké kožené pouzdro DCC-100
Pouzdro odolné vodě/povětrnostním podmínkám Vodotěsné pouzdro (40 m) WP-DC1, Vodotěsné pouzdro Hmotnost WW-DC1
Objektivy 2,0x telekonvertor TC-DC10, 0,8x širokoúhlý konvertor WC-DC10,
konverzní adaptér objektivu LA-DC20
Blesk Vysoce výkonný blesk HF-DC1
Napájení a nabíječky Sada napájecího adaptéru ACK-DC20, nabíječka napájená z autobaterie CBC-NB2, nabíječka CB-2LWE
FYZIKÁLNÍ SPECIFIKACE
Materiál těla Kovové kryty
Provozní prostředí 0–40 °C, vlhkost 10–90 %
Rozměry (Š x V x H) 104,0 x 57,0 x 38,8 mm (bez výstupků)
Hmotnost (pouze tělo) Přibl. 225 g


(1) Velký/Jemný s vypnutým LCD monitorem.
(2) V závislosti na rychlosti a kapacitě paměťové karty.
(4) Stanoveno podle standardu CIPA, použity baterie a formát paměťové karty dodané s fotoaparátem, pokud není výslovně uvedeno jinak.
(6) Digitální zoom dostupný pouze pro nepohyblivý snímek a standardní režim filmu.

Ostatní
Značka: Canon
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,8
Rozlišení: 8 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2048x1536, 2592x1944, 3264x2448, 640x480
Poměr stran snímku: 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC II
 
Objektiv
Optický zoom: 3,6 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-100
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 100 mm
Konstrukce objektivu: 8 členů (2 asférické) / 7 skupiny
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 4 cm
Počet AF bodů: 9
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/2 EV, ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 400
 
Závěrka
Typ závěrky: Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 1,8 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, Programovatelná
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Noční scéna, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Pod vodou, Interiér, Děti a zvířata, Noční momentka, Digitální makro
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Rozlišení displeje: 115000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/250
Korekce zábleskové expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku: 4,2 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: AVI, JPEG, zvuk WAV
Rozlišení videa: VGA (640×480)
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 104 x 57 x 38,8
Hmotnost: 225 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot S80 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot S80, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot S80

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím