ID: 007163

Digitální kompakt Canon PowerShot S90

 • Rozlišení: 10 Mpx
 • Optický zoom: 3,8 x
 • Velikost displeje: 3 "
 • Rozlišení videa: VGA (640×480)

Sháníte Canon PowerShot S90?

„Canon PowerShot S90“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot S90?

Začít s výkupem

Využijte nákup na splátky s 0% navýšením do 31. 12. 2010! PowerShot S90 obnovuje nabídku fotoaparátů řady Canon PowerShot S. S90 navazuje na tradici fotoaparátů řady PowerShot S vybavených špičkovými ručně ovládanými funkcemi, které zaručují excelentní kvalitu obrazu a vynikající uživatelskou zkušenost. Nabízí systém duálního potlačení šumu (Dual Anti-Noise System), širokoúhlý objektiv se světelností f/2.0, 3palcový LCD displej PureColor II a nový intuitivní ovládací kroužek objektivu. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Alternativy k již neprodávanému Canon PowerShot S90

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Canon PowerShot S90

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

S90 je synonymem pro návrat. Canon tak oživil legendární a oblíbenou řadu „S". Oživení se vším všudy - optická pomyslná laťka kvality je stále vysoko, širokoúhlý a světelný objektiv a
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon PowerShot S90

Parametry a popis

Návrat malého borce - řada PowerShot S se vrací

PRAHA, 19. srpna 2009 - Společnost Canon představuje fotoaparát PowerShot S90, jímž obnovuje nabídku fotoaparátů řady Canon PowerShot S. Model PowerShot S90 navazuje na tradici fotoaparátů řady PowerShot S vybavených špičkovými ručně ovládanými funkcemi, které zaručují excelentní kvalitu obrazu a vynikající uživatelskou zkušenost. Patří mezi ně mimo jiné systém duálního potlačení šumu (Dual Anti-Noise System), širokoúhlý objektiv se světelností f/2.0, 3palcový LCD displej PureColor II a nový intuitivní ovládací kroužek objektivu.

Vynikající kvalita obrazu za jakýchkoliv podmínek

Fotoaparát PowerShot S90 disponuje systémem duálního potlačení šumu (Dual Anti?Noise System) vyvinutým společností Canon, který pro potlačení obrazového šumu používá vysoce citlivý 10Mpix obrazový snímač fotoaparátu a zdokonalený obrazový procesor DIGIC 4. S pomocí tohoto systému, který maximálně využívá dostupné světlo a zároveň významně potlačuje obrazový šum, mohou fotografové snímat fotografie s plným rozlišením, a to i za nepříznivých světelných podmínek. Najde své uplatnění zvláště při fotografování portrétů za slabého světla a krajinné fotografii, jelikož uživatelům umožňuje pořídit vysoce kvalitní záběry v plném rozlišení při nastavení ISO 3200. Procesor DIGIC 4 navíc nabízí vylepšenou verzi technologie i?Contrast, tj. inteligentní technologii korekce kontrastu z dílny společnosti Canon, která poskytuje širší dynamický rozsah, aby zamezila přeexponování světlých částí snímků při zachování detailů v jejich tmavých oblastech.

Výhoda světelnosti f/2.0

Společnost Canon osadila PowerShot S90 širokoúhlým objektivem se světelností f/2.0, jenž fotografům umožní plně využít systému duálního potlačení šumu. Širokoúhlý objektiv se světelností f/2.0 propustí do fotoaparátu dvojnásobné množství světla (jako objektiv se světelností f/2.8), čímž fotografům dovolí použít vyšší rychlost závěrky, a tím zamezit rozostření nebo dosáhnout menší hloubky ostrosti. Fotoaparát je rovněž vybavený optickým stabilizátorem obrazu (IS) Canon, který posunem optických čoček minimalizuje vliv chvění fotoaparátu na snímky a zamezuje jejich rozostření - v porovnání s jinými fotoaparáty fotografům dovoluje až čtyřnásobné prodloužení expozičního času.

K pořízení dokonalého záběru pak uživatelům pomáhá 3palcový LCD displej s technologií Canon PureColor II LCD. Díky mimořádně širokému pozorovacímu úhlu, rozlišení 461 tisíc bodů a vynikajícímu podání barev výrazně usnadňuje kompozici a prohlížení snímků.

Sofistikované funkce, fantasticky snadné ovládání

Jak se sluší na fotoaparát tohoto kalibru, PowerShot S90 nabízí nesčetné možnosti pro ruční i automatické nastavení, čímž fotografům poskytuje naprostou volnost pro tvůrčí ztvárnění fotografií.

PowerShot S90 disponuje intuitivním ovládacím kroužkem objektivu, který umožňuje nastavení různých funkcí otočením selektoru v základně tubusu objektivu doleva či doprava. Ovládací kroužek objektivu lze používat jako jakýsi ruční zoom umožňující přiblížení objektů v krocích nastavení 28 mm, 35 mm, 50 mm, 85 mm a 105 mm. Fotografové mohou provádět i další nastavení, např. nastavení úrovně ISO (s krokem nastavení 1/3), závěrky, clony, zaostření a kompenzace expozice, kdy si mohou vychutnat také příjemný hmatový zážitek. Ovládací kroužek zvyšuje interakci uživatele s fotoaparátem i tím, že umožňuje rychlé a přesné procházení položkami menu, funkcemi a snímky. Při nastavení nového režimu Nostalgický (Nostalgic) lze pomocí ovládacího kroužku ozvláštnit snímek efektem starobylosti, a to od mírně vybledlého snímku až po zrnitou černobílou fotografii.

Dokonalejší detekce scény

Fotoaparát uživatelům nabízí možnost výběru z různých scénických režimů (na kruhovém voliči označených zkratkou SCN), s jejichž pomocí vyberou pro konkrétní snímané scény nejvhodnější nastavení - ideální pro kreativní efekty a fotografování za zhoršených světelných podmínek. Nový režim Slabé osvětlení (Low Light) umožňuje uživatelům fotografovat snímky s nižším rozlišením 2,5 megapixelů v prostředí s tlumeným osvětlením při nastavení citlivosti až ISO 12800 a rychlosti snímání 2,4 sním./s.

Fotografové mohou rovněž vybírat z četných kreativních režimů, jako jsou AE s prioritou rychlosti závěrky, AE s prioritou clony, Program AE, Ruční nebo vlastní režimy. Výběr a použití různých nastavení fotoaparátu je nyní také snadnější díky vylepšenému systému navigace v nabídkách, který pro většinu nastavení a funkcí nabízí volbu Tipy a rady (Hints and Tips).

PowerShot S90 dovoluje přesné vlastní nastavení vyvážení bílé, které zajišťuje kompenzaci světla z různých zdrojů (klasické žárovky, zářivky a jiné typy osvětlení) pro dosažení dokonalých výsledků.

Rychlé a snadné snímání umožňuje fotoaparát PowerShot S90 při nastavení automatického režimu Smart Auto s technologií detekce scény. Tento režim vybírá typ scény z 22 proměnných, aby pro snímanou scénu použil nejvhodnější nastavení a dosáhl optimálního výstupu - vynikající funkce pro ty, kteří rádi fotografují stylem „namiř a foť" a neradi se zabývají technickými detaily. Smart Auto nyní detekuje pohyb objektů či osob ve snímané scéně a aktivuje režim Servo AF/AE, který pro snímaný objekt zajišťuje optimální zaostření a expozici.

Kromě toho fotoaparát PowerShot S90 poskytuje možnost fotografování ve formátu RAW a je kompatibilní se softwarem společnosti Canon Digital Photo Professional (DPP), s jehož pomocí se snadno integruje do digitálních pracovních procesů uživatele. Uživatelé mohou také snímky prohlížet s rodinou a přáteli na obrazovce kompatibilního televizoru, k němuž se fotoaparát snadno připojí přes miniport HDMI pomocí dokoupitelného kabelu.

Díky své tradici a široké škále špičkových funkcí je kompaktní fotoaparát PowerShot S90 ideální volbou pro technologické a fotografické nadšence.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,7
Rozlišení: 10 Mpx
Obrazový snímač: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 320x240, 3648x2048, 3648x2736, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 3,8 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-105
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 105 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 5 cm
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1600
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 0,9 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 461000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/500
Dosah vestavěného blesku: 6,5 m
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, MOV, RAW
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 100 x 58 x 31
Hmotnost: 175 g
Barva: černá
 
Ostatní
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot S90 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot S90, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot S90

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (81 - 72)

 • 81

  Avatar
  Reaguje na 81 | Dobrý den Majkle, Váš komentář jsem smazal z důvodu obsahu vulgarismu.

  Bohouš Brož - Megapixel, 09.08.2010 | Reagovat

 • 80

  Avatar
  Reaguje na 79 | Pripravuje, patrne do zari se objevi (predpoklada se jeho predstaveni na Photokine, nebo mozna jeste drive, stejne jako nastupce G11, SX1 IS a dalsich). Otazkou zustava, zda pujde o zmenu k lepsimu nebo horsimu.

  Mino, 06.08.2010 | Reagovat

 • 79

  Avatar
  Dobrý den, chci se zeptat, jestli se už nepřipravuje nějaký nástupce tohoto téměř dokonalého foťáčku?

  majkl, 04.08.2010 | Reagovat

 • 78

  Avatar
  Rok jsem váhal, G11, G12, ??? Pročítaní x www s výsledkem - x hodin bez vysledku. V pondělí šel do Megapixel.cz, sáhl pevně a jistě po S90. Pocit po dvou dnech perného focení a počáteční nejistotě je A+. Svědomitě mne pan prodavač seznamoval i s dalším fotoaparátem jak o cenu mírně vyšší, tak i mírně pod S90, ale stál jsem za rozhodnutím pro S90 a udělal jsem dobře. JPEG něco neduhu má (jpeg), ale co většinu zajímá je RAW.A ten je excelentní, světelnost také a širokej je taky pěkně. Měl jsem 5D, současně 50D (tahejte to každej den :)) a "fóbii" bytí bez foťáku vždy a všude jsem vyřešil. Škoda, ze to nejde na VZP.

  tonda foton, 14.07.2010 | Reagovat

 • 77

  Avatar
  Reaguje na 75 | Dobrý den, nejlépe v důsledku vychází právě S90. Ale na takovéto domácí focení (: jak píšete, je asi zbytečné zasahovat do expozice,ztratit možnost lepší kvality videa, rozpětí zoomu atd. Pro Vaše účely je vhodnější právě HX5.

  Bohouš Brož - Megapixel, 06.07.2010 | Reagovat

 • 76

  Avatar
  Reaguje na 74 | Dobrý den, nejčastější příčinou tohoto hlášení - bývá zaseknutý objektiv povětšinou nějakou nečistotou, nárazem nebo vadou materiálu. V každém případě není jiné řešení, než kontaktovat autorizovaný servis (AWH servis)

  Bohouš Brož - Megapixel, 06.07.2010 | Reagovat

 • 75

  Avatar
  Dobrý den, mohu Vás poprosit o srovnání a doporučení těchto tří fotáku, co se týče takového toho domácího focení..:) CyberShot DSC-HX5 ,Panasonic Lumix DMC-TZ10 a Canon PowerShot S90? Který by jste pane Bouško doporučil na výlety, dovolené, domácí párty. Popravdě řečeno se mi nejvíce zamlouvá HX5, ale mc rád si od Vás jako od odborníka nechám poradit... Na S90 se mi moc nelíbí rozsah zoomu... Děkuji Vám.

  Chorche, 06.07.2010 | Reagovat

 • 74

  Avatar
  dobrý den, mám tento foták a jsem spokojená. bohužel včera se mi foták sekl a při zapnutí mi na displeji píše- chyba obj., zap. fotoaparát. neví někdo co mam zmáčknout, abych ho rozchodila. nejde ani prohlížet fotky, nic. děkuji za rady. zdenka

  zdenka, 06.07.2010 | Reagovat

 • 73

  Avatar
  Reaguje na 71 | Kdyz zazoomujes na cca 40-45 milimetru, stale muzes ostrit z cca 5 cm (coz je ekvivalent toho, jak bys ostril z cca 2-3 cm na nejsirsim), jen budes mit mensi uhel zaberu, coz je dle meho nazoru pozitivni. Virtualni zvetseni 0,7x pak neni k zahozeni. Prebornik v makru sice neni, ale neni ani nejhorsi.

  Mino, 13.06.2010 | Reagovat

 • 72

  Bouška
  Reaguje na 71 | Dobrý den, bohužel o žádné použitelné předsádce nevím.

  Luděk Bouška - Megapixel, 09.06.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím