Stěhujeme prodejnu v Ostravě. Od 21. 9. nás najdete na nové adrese 28. října 960/178, Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky, 709 00.

ID: 000817

Digitální kompakt Canon PowerShot SX1 IS

 • Rozlišení: 10 Mpx
 • Optický zoom: 20 x
 • Velikost displeje: 2,8 "
 • Rozlišení videa: VGA (640×480)

Sháníte Canon PowerShot SX1 IS?

„Canon PowerShot SX1 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot SX1 IS?

Začít s výkupem

Technické nadšence a zkušené fotografy jistě zaujme kromě rozlišení 10 Mpx hlavně vysoce výkonný širokoúhlý objektiv (s 20x optickým zoomem a širokoúhlým objektivem už od 28mm) fotoaparátu PowerShot SX1 IS, díky jehož schopnosti sériového snímání rychlostí 4 sn./s a mimořádně pružné odezvě nepropásnete ani jeden záběr. Kromě úchvatných fotografií na něm můžete také pořizovat špičkové Full HD videosekvence vhodné pro přehrávání na počítači nebo HDTV.

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

SX1 IS je nejvyšším zástupcem tzv. ultrazoomů z produkce Canon. Jeho profesionalitu potvrzuje celá řad manuálních nastavení v expozici (TV, AV, M), ostření (MF) apod. dále plná kompatibilita s
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon PowerShot SX1 IS

Parametry a popis

Canon obohacuje fotoaparáty PowerShot se supervýkonným zoomem o funkci snímání HD videa a souvislého fotografování rychlostí 5 sním./s.

Společnost Canon představila další dva výkonné přírůstky do řady digitálních kompaktů PowerShot: 10megapixelový PowerShot SX1 IS a PowerShot SX10 IS, které společně nahradí model PowerShot S5 IS.

Oba přinášejí do segmentu kompaktů vyšší standard - nabízejí 20x širokoúhlý objektiv (28mm) s 20x optickým zoomem a motor USM a VCM zajišťující rychlé a tiché zoomování. PowerShot SX1 IS přichází s revolučními novinkami, s nimiž se u kompaktního fotoaparátu Canon můžeme setkat vůbec poprvé - 10megapixelový snímač Canon CMOS, sériové snímání rychlostí 5 snímků za sekundu a natáčení Full HD videa. Oba fotoaparáty disponují novým procesorem Canon DIGIC 4, který zajišťuje jejich rychlý chod a je zárukou čistých, kvalitních snímků s velkým množstvím krásně prokreslených detailů, a to při fotografování za nejrůznějších podmínek.

Zeširoka k detailu

Díky širokoúhlému objektivu Canon (28mm) s 20x optickým zoomem si PowerShot SX1 IS a PowerShot SX10 IS poradí se vším od velkého přiblížení vzdálených objektů až po působivé panoramatické záběry krajin. Motor USM (Ultrasonic Motor) spolu s vysoce přesnou technologií VCM (Voice Coil Motor) umožňuje tichý a rychlý chod pro snímání sportovních událostí a živé přírody. A zásluhou optického stabilizátoru Canon, jenž nyní umožňuje prodloužení expozice až o 4 kroky nastavení, nehrozí rozostření snímků ani při maximálním nastavení zoomu.

Vysoké rozlišení 10 megapixelů
PowerShot SX1 IS a PowerShot SX10 IS nabízejí rozlišení 10 megapixelů, díky němuž lze z pořízených snímků tisknout krásné fotografie plakátové velikosti s kvalitním podáním detailů nebo tvořit působivé výřezy. Snímač Canon CMOS umožňuje fotoaparátu PowerShot SX1 IS snímat v plném rozlišení JPEG snímky rychlostí až 5 sním./s - přes své kapesní rozměry tak je vysoce výkonným přístrojem, který je ideální pro snímání rychlých akčních sekvencí.

Video ve vysokém rozlišení

Špičkovou vizuální kvalitu poskytuje PowerShot SX1 IS také pro video. Nabízí funkci natáčení HD videa 1080p (30 sním./s), jež lze okamžitě po pořízení přehrávat na libovolném HDTV přes vestavěné rozhraní HDMI1. PowerShot SX10 IS pak umožňuje zábavné natáčení spontánních videosnímků v kvalitě VGA. Videozáznamy z obou fotoaparátů doplňuje stereozvuk v CD kvalitě a pro jejich natáčení je k dispozici optický zoom a technologie detekce obličeje. PowerShot SX1 IS navíc zahrnuje výkonný telekonvertor Canon umožňující dodatečné 2x přiblížení bez snížení kvality videa.

DIGIC 4 - inteligentní zpracování obrazu, kvalitnější fotografie

Fotoaparáty PowerShot SX1 IS a PowerShot SX10 IS jsou vybaveny novým obrazovým procesorem Canon DIGIC 4. Kromě velmi svižné odezvy fotoaparátu a vysoce kvalitních snímků s malým šumem zajišťuje DIGIC 4 chod několika inteligentních technologií, díky nimž je pořizování krásných fotografií ještě snadnější než dříve.

Pro snímání portrétů a skupinových fotografií je k dispozici vylepšená technologie detekce obličeje, která rozpozná také tváře, jež jsou vůči fotoaparátu natočeny pod úhlem nebo z profilu. Funkce výběru a sledování obličeje je nyní ještě přesnější a nová funkce FaceSelf-timer (samospoušť po rozpoznání nové tváře v záběru), která automaticky spustí závěrku krátce na to, co se v záběru objeví nová tvář, usnadňuje fotografování skupinových záběrů a autoportrétů.

Zdokonalená technologie detekce pohybu Canon zajišťuje fantasticky ostré fotografie tím, že rozpozná pohyb fotoaparátu a objektu a poté automaticky nastaví úroveň ISO. Rozmazání snímků rovněž omezuje nový režim Servo AF, který nepřetržitě zaostřuje na objekty pohybující se směrem k fotoaparátu nebo od něj.

Procesor DIGIC 4 také řídí novou funkci i-Contrast, která zajišťuje přirozené zobrazení detailů v tmavých oblastech snímků - bez přepálení světlejších oblastí.

Plná kontrola

Maximálně přesné nastavení nabízí PowerShot SX1 IS a PowerShot SX10 IS díky možnosti manuálního ovládání clony a rychlosti závěrky (expozičních časů). Víceúčelový kruhový volič umožňuje snadný přístup ke všem hlavním nastavením fotoaparátu. A kompatibilita s širokou řadou příslušenství včetně profesionálních zábleskových jednotek Canon Speedlite EX dále rozšiřuje možnosti pro tvůrčí vyžití uživatelů.

S fotoaparátem PowerShot SX1 IS je dodáván ovladač Canon WC-DC300, který umožňuje bezdrátové ovládání fotografování a přehrávání snímků. Je ideální pro fotografování s použitím stativu a dlouhými expozičními časy nebo pro situace, kdy je lepší se od fotoaparátu vzdálit.

„Oba tyto fotoaparáty nabízejí úžasné možnosti a standardy zpracování obrazu," uvedl Mogens Jensen, ředitel divize Canon Consumer Imaging, Europe. „Zvláště model PowerShot SX1 IS pak zcela nově definuje schopnosti, kterými se může kompaktní digitální fotoaparát pochlubit. Tento výkon a všestrannost však musí uživatelé sami poznat, aby uvěřili, že jsou možné."

Stručná charakteristika:

 • Širokoúhlý objektiv (28mm, f/2.8) s 20x optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu
 • 10 megapixelů
 • Snímač Canon CMOS, sériové snímání rychlostí 5 sním./s v plném rozlišení
  (PowerShot SX1 IS)
 • Full HD video (1080p, 30 sním./s) a výstup HDMI (PowerShot SX1 IS)
 • Procesor DIGIC 4 - záruka snímků znamenité kvality a pružné odezvy fotoaparátu
 • Snímací režimy zahrnují režim plně manuálního ovládání
 • Krásné portréty a skupinky zásluhou funkcí Face Detection AF/AE/FE/WB (detekce obličeje), Face Select & Track (výběr a sledování obličeje) a FaceSelf
 • Timer (samospoušť po rozpoznání nové tváře v záběru)
 • Režim High ISO Auto, optický stabilizátor obrazu, technologie detekce pohybu (Motion Detection) a režim Servo AF potlačují účinky všech možných příčin rozmazání
 • Automatická korekce červených očí v režimu snímání a přehrávání snímků
 • Funkce i-Contrast zesiluje jas a zajišťuje zobrazení detailů v tmavých oblastech obrazu
 • 2,5" variabilně nastavitelný displej LCD II s širokým pozorovacím úhlem a elektronický hledáček (PowerShot SX10 IS)
 • 2,8" širokoúhlý variabilně nastavitelný displej LCD II s širokým pozorovacím úhlem (PowerShot SX1 IS)
 • Víceúčelový kruhový volič a Moje nabídka pro vlastní nastavení
 • Kvalitní VGA video 30 sním./s (PowerShot SX10 IS)
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 10 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 1920x1080, 640x480, 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 3648x2736, 3640x2160
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC IV
 
Objektiv
Optický zoom: 20 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-560
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 560 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/3200
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 4 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Noční momentka, Sporty, Stitch Assist, Film, Speciální scéna (Interiér, Noční scéna, Západ slunce, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Dlouhé otevření závěrky, Akvárium, ISO 3200, Zdůraznit barvu, Zaměnit barvu), Supermakro
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Rozlišení hledáčku: 148000
 
LCD
Velikost displeje: 2,8 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 5,2 m
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, MMC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 128 x 88 x 88
Hmotnost: 585 g
 
Ostatní
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot SX1 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot SX1 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot SX1 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (609 - 600)

 • 609

  Lukeš
  Reaguje na 608 | Dobrý den, bohužel neexistuje.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 21.06.2011 | Reagovat

 • 608

  Avatar
  zdravím,mám tento foták asi dva roky a chci se zeptat jestli neexistuje nějaký nový firmware nebo ovladač kde by bylo možné aby foták natáčel video v jiném formátu.....soubory MOV moc televize nebo blu-ray playery neumí....misím to pořád převádět

  Daniel Klimek, 18.06.2011 | Reagovat

 • 607

  Lukeš
  Reaguje na 606 | Dobrý den, osobně mohu doporučit http://www.megapixel.cz/vanguard-espod-203ap

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 14.06.2011 | Reagovat

 • 606

  Avatar
  Dobrý den, chci si pořídit stativ pro CANON POWERSHOT SX 1 IS do 2000,-. Který byste mi doporučil, díky.

  Tomáš Till, 13.06.2011 | Reagovat

 • 605

  Avatar
  Reaguje na 604 | Dobrý den, v tomto případě půjde o placenou výměnu a více informací informací Vám poskytnou na www.awh.cz

  Bohouš Brož - Megapixel, 04.01.2011 | Reagovat

 • 604

  Avatar
  Dobrý den, Mám dotaz.Koupil jsem tento fotoaparát,Canon PowerShot SX1 IS,od známého a n na objektivu je melý škrábanec.Chtěl jsem se zeptat,zdali se to dá nějak vyměnit.Děkuji

  Tom, 03.01.2011 | Reagovat

 • 603

  Avatar
  Reaguje na 597 | a co je na něm tak špatného? klasický univerzální objektiv se stejnými nebo téměř stejnými parametry jako ostatní ultrazoomy, nic lepšího asi nikdo nevykouzlí na objektivu, který má být pro makro, krajiny i portréty. Myslím že těžko najdeš lepší ultrazoom ... těžko najdeš kompakt, co fotí 4 fotky za vteřinu - velmi praktické pro momentky.

  lukypuky, 22.10.2010 | Reagovat

 • 602

  Avatar
  Reaguje na 601 | Dobrý den Josefe, nejsem expert na reklamační řád - nevím jste-li povinen přijmout náhradu, když je ve vyšší kvalitativní náhradě. Obrátil bych se asi na patřičné instituce pro radu - úřad na ochr. spotřebitele, popřípadě ČOI (v obou případech se jedná o bezplatné odborné poradenství)

  Bohouš Brož - Megapixel, 09.09.2010 | Reagovat

 • 601

  Avatar
  Žádost o radu - jen pro pana Brože. SX1 IS mám už delší dobu, v prosinci bude končit záruka. Protože mi přestalo jít na zadní stěně mazací tlačítko (přes to že to jde mazat i v programu, od do, nebo i napřeskáčku) poslal ho na moji žádost, můj prodejce na záruční opravu. Ponechme stranou dobu opravy, to není tímto požadavkem rady myšleno. Po dlouhé době mi prodejce zprostředkovaně zdělil, že závada nejde opravit, a že mi poslali místo toho fotoaparát G11. To jsem, po zvažování, odmítl. Vím že tento fotoaparát je asi kvalitnější než SX1. Jsem už ale starší a špatně se mi chodí, proto jsem velmi používal větší rozsah zoomu. Krom toho jsem také dost využíval dálkové ovládání. Touto změnou bych o obě výhody přišel. Zatím se mi SXjednička nevrátila, co byste mi radil? Děkuji moc, s pozdravem Josef Přibyl

  Josef P, 08.09.2010 | Reagovat

 • 600

  Avatar
  Reaguje na 565 | Dobry den, Tomasi, mohl byste mi prosim doporucit nejaky odzkouseny adapter filtru na Canon SX1 IS? Predem diky moc. Tomas

  Tomáš, 12.08.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím