ID: 000818

Digitální kompakt Canon PowerShot SX10 IS

 • Rozlišení: 10 Mpx
 • Optický zoom: 20 x
 • Velikost displeje: 2,5 "
 • Rozlišení videa: VGA (640×480)

Sháníte Canon PowerShot SX10 IS?

„Canon PowerShot SX10 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot SX10 IS?

Začít s výkupem

Pro ty, kteří rádi snímají vzdálené objekty, ať jde o záběry ze sportovních akcí nebo živé přírody, je tu PowerShot SX10 IS s širokoúhlým objektivem od 28mm s 20x optickým zoomem, který umožňuje mimořádně velké přiblížení. Jeho stabilizátor obrazu je zárukou ostrých snímků. Rozlišení 10 Mpx dovoluje tisk kvalitních a působivých fotografií velkého formátu a neomezenou tvorbu výřezů. Chcete-li si fotografování usnadnit, používejte inteligentní automatické funkce. Můžete však také využít možnosti tvůrčího vyžití a v plně manuálním režimu ovládat všechna nastavení ručně. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Alternativy k již neprodávanému Canon PowerShot SX10 IS

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Canon PowerShot SX10 IS

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Canon PowerShot SX 10 IS je klasickou zastávkou mezi kompaktem a zrcadlovkou. O proti D-SLR je relativně kompaktní, díky kombinaci širokoúhlého ohniska a dvaceti násobného zoomu nevyžaduje
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon PowerShot SX10 IS

Parametry a popis

Canon obohacuje fotoaparáty PowerShot se supervýkonným zoomem o funkci snímání HD videa a souvislého fotografování rychlostí 5 sním./s.

Společnost Canon představila další dva výkonné přírůstky do řady digitálních kompaktů PowerShot: 10megapixelový PowerShot SX1 IS a PowerShot SX10 IS, které společně nahradí model PowerShot S5 IS.

Oba přinášejí do segmentu kompaktů vyšší standard - nabízejí 20x širokoúhlý objektiv (28mm) s 20x optickým zoomem a motor USM a VCM zajišťující rychlé a tiché zoomování. PowerShot SX1 IS přichází s revolučními novinkami, s nimiž se u kompaktního fotoaparátu Canon můžeme setkat vůbec poprvé - 10megapixelový snímač Canon CMOS, sériové snímání rychlostí 5 snímků za sekundu a natáčení Full HD videa. Oba fotoaparáty disponují novým procesorem Canon DIGIC 4, který zajišťuje jejich rychlý chod a je zárukou čistých, kvalitních snímků s velkým množstvím krásně prokreslených detailů, a to při fotografování za nejrůznějších podmínek.

Zeširoka k detailu

Díky širokoúhlému objektivu Canon (28mm) s 20x optickým zoomem si PowerShot SX1 IS a PowerShot SX10 IS poradí se vším od velkého přiblížení vzdálených objektů až po působivé panoramatické záběry krajin. Motor USM (Ultrasonic Motor) spolu s vysoce přesnou technologií VCM (Voice Coil Motor) umožňuje tichý a rychlý chod pro snímání sportovních událostí a živé přírody. A zásluhou optického stabilizátoru Canon, jenž nyní umožňuje prodloužení expozice až o 4 kroky nastavení, nehrozí rozostření snímků ani při maximálním nastavení zoomu.

Vysoké rozlišení 10 megapixelů
PowerShot SX1 IS a PowerShot SX10 IS nabízejí rozlišení 10 megapixelů, díky němuž lze z pořízených snímků tisknout krásné fotografie plakátové velikosti s kvalitním podáním detailů nebo tvořit působivé výřezy. Snímač Canon CMOS umožňuje fotoaparátu PowerShot SX1 IS snímat v plném rozlišení JPEG snímky rychlostí až 5 sním./s - přes své kapesní rozměry tak je vysoce výkonným přístrojem, který je ideální pro snímání rychlých akčních sekvencí.

Video ve vysokém rozlišení

Špičkovou vizuální kvalitu poskytuje PowerShot SX1 IS také pro video. Nabízí funkci natáčení HD videa 1080p (30 sním./s), jež lze okamžitě po pořízení přehrávat na libovolném HDTV přes vestavěné rozhraní HDMI1. PowerShot SX10 IS pak umožňuje zábavné natáčení spontánních videosnímků v kvalitě VGA. Videozáznamy z obou fotoaparátů doplňuje stereozvuk v CD kvalitě a pro jejich natáčení je k dispozici optický zoom a technologie detekce obličeje. PowerShot SX1 IS navíc zahrnuje výkonný telekonvertor Canon umožňující dodatečné 2x přiblížení bez snížení kvality videa.

DIGIC 4 - inteligentní zpracování obrazu, kvalitnější fotografie

Fotoaparáty PowerShot SX1 IS a PowerShot SX10 IS jsou vybaveny novým obrazovým procesorem Canon DIGIC 4. Kromě velmi svižné odezvy fotoaparátu a vysoce kvalitních snímků s malým šumem zajišťuje DIGIC 4 chod několika inteligentních technologií, díky nimž je pořizování krásných fotografií ještě snadnější než dříve.

Pro snímání portrétů a skupinových fotografií je k dispozici vylepšená technologie detekce obličeje, která rozpozná také tváře, jež jsou vůči fotoaparátu natočeny pod úhlem nebo z profilu. Funkce výběru a sledování obličeje je nyní ještě přesnější a nová funkce FaceSelf-timer (samospoušť po rozpoznání nové tváře v záběru), která automaticky spustí závěrku krátce na to, co se v záběru objeví nová tvář, usnadňuje fotografování skupinových záběrů a autoportrétů.

Zdokonalená technologie detekce pohybu Canon zajišťuje fantasticky ostré fotografie tím, že rozpozná pohyb fotoaparátu a objektu a poté automaticky nastaví úroveň ISO. Rozmazání snímků rovněž omezuje nový režim Servo AF, který nepřetržitě zaostřuje na objekty pohybující se směrem k fotoaparátu nebo od něj.

Procesor DIGIC 4 také řídí novou funkci i-Contrast, která zajišťuje přirozené zobrazení detailů v tmavých oblastech snímků - bez přepálení světlejších oblastí.

Plná kontrola

Maximálně přesné nastavení nabízí PowerShot SX1 IS a PowerShot SX10 IS díky možnosti manuálního ovládání clony a rychlosti závěrky (expozičních časů). Víceúčelový kruhový volič umožňuje snadný přístup ke všem hlavním nastavením fotoaparátu. A kompatibilita s širokou řadou příslušenství včetně profesionálních zábleskových jednotek Canon Speedlite EX dále rozšiřuje možnosti pro tvůrčí vyžití uživatelů.

S fotoaparátem PowerShot SX1 IS je dodáván ovladač Canon WC-DC300, který umožňuje bezdrátové ovládání fotografování a přehrávání snímků. Je ideální pro fotografování s použitím stativu a dlouhými expozičními časy nebo pro situace, kdy je lepší se od fotoaparátu vzdálit.

„Oba tyto fotoaparáty nabízejí úžasné možnosti a standardy zpracování obrazu," uvedl Mogens Jensen, ředitel divize Canon Consumer Imaging, Europe. „Zvláště model PowerShot SX1 IS pak zcela nově definuje schopnosti, kterými se může kompaktní digitální fotoaparát pochlubit. Tento výkon a všestrannost však musí uživatelé sami poznat, aby uvěřili, že jsou možné."

Stručná charakteristika:

 • Širokoúhlý objektiv (28mm, f/2.8) s 20x optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu
 • 10 megapixelů
 • Snímač Canon CMOS, sériové snímání rychlostí 5 sním./s v plném rozlišení
  (PowerShot SX1 IS)
 • Full HD video (1080p, 30 sním./s) a výstup HDMI (PowerShot SX1 IS)
 • Procesor DIGIC 4 - záruka snímků znamenité kvality a pružné odezvy fotoaparátu
 • Snímací režimy zahrnují režim plně manuálního ovládání
 • Krásné portréty a skupinky zásluhou funkcí Face Detection AF/AE/FE/WB (detekce obličeje), Face Select & Track (výběr a sledování obličeje) a FaceSelf
 • Timer (samospoušť po rozpoznání nové tváře v záběru)
 • Režim High ISO Auto, optický stabilizátor obrazu, technologie detekce pohybu (Motion Detection) a režim Servo AF potlačují účinky všech možných příčin rozmazání
 • Automatická korekce červených očí v režimu snímání a přehrávání snímků
 • Funkce i-Contrast zesiluje jas a zajišťuje zobrazení detailů v tmavých oblastech obrazu
 • 2,5" variabilně nastavitelný displej LCD II s širokým pozorovacím úhlem a elektronický hledáček (PowerShot SX10 IS)
 • 2,8" širokoúhlý variabilně nastavitelný displej LCD II s širokým pozorovacím úhlem (PowerShot SX1 IS)
 • Víceúčelový kruhový volič a Moje nabídka pro vlastní nastavení
 • Kvalitní VGA video 30 sním./s (PowerShot SX10 IS)
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 10 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 3648x2048, 3648x2736, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC IV
 
Objektiv
Optický zoom: 20 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-560
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 560 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/3200
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Rozlišení hledáčku: 235000
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 5,2 m
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 124 x 88 x 87
Hmotnost: 560 g
 
Ostatní
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot SX10 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot SX10 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot SX10 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (443 - 434)

 • 443

  Avatar

  Dobrý den, na aparátu není vstup na jack. Tedy nemělo by to být možné standardní cestou. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 15.04.2016 | Reagovat

 • 442

  Avatar

  Dobrý den, dlouhou dobu se snažím sehnat informace o tom jestli by šel k canon powershot sx 10 IS připojit mikrofon? Např. Rode videomic go Děkuji za odpověď .

  Pavel Linka, 14.04.2016 | Reagovat

 • 441

  Avatar

  Dobrý den. Mám foťák canon SX10 IS a při zoomu mi zapípá a napíše hlášku "chyba obj...zap. fotoaparát" na spoušť reaguje také tak. Kde může být problém a vyplatila by se v takovém případě oprava?

  Bob, 11.11.2011 | Reagovat

 • 440

  Avatar
  Reaguje na 101 | Musím reagovat.FZ28 je dobrý fotoaparát ale na Canon SX10 nemá a to ani co do kvality videa a ani co do kvality fotografií.Mám doma oba fotoaparáty ! Oba je dobře znám.FZ28 jsem spíše přenechal své patnáctileté dceři a sám užívám SX10.Video s SX10 je super se stereo zvukem, má možnost nastavení mikrofonu a to včetně větrného filtru a manuálního záznamu mikrofonu.Můžete použít taky automatiku a jen aktivovat větrný filtr.Dále má SX10 velmi tiché motory takže v běžném prostředí kde se mluví a je obvyklý hluk můžete zoomovat bez obav že by to bylo slyšet v záznamu.K tomu je dobré právě to ruční nastavení úrovně záznamu plus větrný filtr.Celkově obraz oproti FZ28 je u videa nesrovnatelně lepší.Plně mi nahradil mniDV kameru Panasonic NVGS60 tuším.Od doby kdy mám SX10 na kameru jsem nesáhl.Ten Panas není špatný, ale SX10 je prostě lepší, je to pan foťák v porovnání s FZ28.A to jak u videa, tak i u fotografií.Už jen ten šum .... u FZ28. SX10 je malinko těžší , ale to je při fotografování plus, nerozchvějete fotoaparát při mačkání spouště u delších časů.Soudkovitost moje SX10 nemá a o tom jak se píše o aberaci tak nevím, já ji prostě nemám.SX10 je vyspělý fotoaparát , subjektivně je lepší než FZ28. FZ28 je rovněž dobrý, ale je to spíše hračka pro děti v porovnání s SX10.

  Petr 120, 29.06.2011 | Reagovat

 • 439

  Bouška
  Reaguje na 438 | Dobrý den, SX10 jsem dříve používal spíše na natáčení videosekvencí, s výdrží baterek nebyl nikdy problém.

  Luděk Bouška - Megapixel, 15.06.2010 | Reagovat

 • 438

  Avatar
  Ráda bych se zeptala na výdrž baterií v tomto fotoaparátu? Má s tím někdo zkušenosti? Fotoaparát je pěkný, ale nechce se mi furt sebou tahat tunu náhradních baterií...

  sphinx, 15.06.2010 | Reagovat

 • 437

  Avatar
  Reaguje na 436 | Dobrý den, nadprůměrem v této kategorii je např. http://www.megapixel.cz/canon-powershot-sx1-is, ale ten se již pohybuje v cen. relaci zrcadlovek s dvěma výměnnými objektivy http://www.megapixel.cz/olympus-e-420-power-double -zoom-kit.

  Bohouš Brož - Megapixel, 24.05.2010 | Reagovat

 • 436

  Avatar
  Dobrý den, jsem začátečník a mám zájem o koupi nějakého kvalitního kompaktu (na zrcadlovku a příslušenství zatím nemám finance:)píšete zde že tenhle canon patří k průměru v této kategorii, mohl by jste mi doporučit nějaký nadprůměr v této kategorii? také by mne zajímalo jestli se u těchto typů fotoaparátů dá manuálně nastavit hloubka ostrosti..(fotím téměř vše od makra, přírodu/krajinu, portréty po zátiší) díky moc za rady..

  premio, 22.05.2010 | Reagovat

 • 435

  Avatar
  Reaguje na 434 | Dobrý den Michale, máte vesměs otázky, které vyplývají z individuálního lidského vnímání a náročnosti na obraz, která je u každého jedince jiná. Doporučuji Vám navštívit některou z našich prodejen a dané vyzkoušet. Osobně si nemyslím, že by jste měl být zklamaný po přečtení recenzí. V horších světelných podmínkách bude SX1 vykazovat vyšší hladinu šumu (ve srovnání s konkurencí se řadí k průměru).

  Bohouš Brož - Megapixel, 08.03.2010 | Reagovat

 • 434

  Avatar
  Dobrý den, Přečetl jsem si o tomto kompaktu několik recenzí a vašich reakcí zde. Jsem v podstatě rozhodnutý pro jeho koupi, nicméně i já bych se rád pro jistotu zeptal. Nejsem profesionální fotograf, jde mi zejména o kvalitní, ostré fotografie (full HD video nezmiňuji, vím že je u SX1 IS na špičkové úrovni), vybavením a čipem je fotoaparát také výborný. Zásadní otázka tedy zní, nebudu po přečtení i negativních rezencí na kvalitu fotografie (ce se týká šumu, světla, ostrosti ap....) zklamaný? Fotím zejména na cestách a přírodu, ale i zvířata, lidi ap.... Co se týká fotografování v horších světelných podmínkách či nočních jak je na tom SX1 IS? (nyní mám Canon v podstatě ze základní řady Power Shot A 470). Stejně tak byl kritizován i display s ne příliš dobrým rozlišením. Jde mi v zásadě o to, abych za téměř 12 000,- byl spokojený opravdu s výborným fotoaparátem, který dělá kvalitní ostré snímky a špičkové Full HD video se zvukem v CD kvalitě. Četl jsem že např SX10 IS je na kvalitu a ostrost fotografií lepší. Děkuji vám.

  Michal Purchart, 06.03.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím