Ke 30. výročí systému EOS Canon představil EOS 77D a 800D a také EOS-M6 Produktové aktuality

Ke 30. výročí systému EOS Canon představil EOS 77D a 800D a také EOS-M6

Luděk BouškaVydáno: 15. 2. 2017 v 14:42 • Rubrika: Produktové aktuality

V těchto dnech je to přesně 30 let, co společnost Canon představila systém EOS a bajonet EF. EOS byl prvním elektro-optickým systémem a umožňoval plně elektronickou komunikaci mezi tělem a objektivem. Čas ukázal, že krok tímto směrem byl správný, takže se systém EOS stal během své třicetileté existence nejrozšířenějším fotografickým systémem na světě. Dnes do tohoto systému přibylo hned několik přírůstků.

Královská kvalita v podání nových digitálních zrcadlovek Canon EOS 77D a EOS 800D

Nejnovější fotoaparáty v sobě spojují špičkové technologie pro zpracování obrazu včetně CMOS snímače typu APS-C s rozlišením 24,2 megapixelů a obrazového procesoru DIGIC 7. Canon EOS 77D nabízí špičkový výkon i plnou kontrolu nad přístrojem. Je tak ideální pro všechny uživatele, kteří chtějí inovovat stávající vybavení a zdokonalit své fotografické dovednosti. Model EOS 800D pak představuje skvělý způsob, jak vstoupit do světa digitálních zrcadlovek.

Spolu s novými fotoaparáty uvedla společnost Canon i svůj nejnovější objektiv EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM, který je v tomto rozsahu ohniskových vzdáleností nejmenším setovým modelem, a dálkový ovladač BR-E1, jenž je skvělým pomocníkem pro vzdálené snímání, a to při přímé viditelnosti ze vzdálenosti až pěti metrů.

Kvalita, detaily i rychlost

Díky nejnovějšímu obrazovému procesoru DIGIC 7 a stejné technologii snímače jako u ikonické digitální zrcadlovky EOS 80D vytváří oba nové fotoaparáty snímky v působivé kvalitě i s podrobnými detaily a mají i dostatečný výkon pro naprosto čisté výstupy. Nejnovější digitální zrcadlovky se mohou pochlubit i nejrychlejším automatickým zaostřováním v režimu živého náhledu na světě – stačí jim ohromující tři setiny sekundy na to, aby výsledné snímky byly perfektně ostré. Všechny tyto vlastnosti spolu s rychlostí fotografování až 6 snímků za sekundu zjednodušují například pořizování záběrů objektů v pohybu.

Nové digitální zrcadlovky si skvěle poradí i s fotografováním při špatných světelných podmínkách, například během východu nebo západu slunce. Díky maximální hodnotě citlivosti ISO 25 600, kterou lze rozšířit až na 51 200, zachytí uživatelé bez problémů opravdu každou scénu. V případě záběrů, u nichž záleží na každém detailu, je užitečné i rychlé automatické zaostřování s 45 křížovými body. Tento systém dovoluje přesné sledování pohybujících se objektů, což ve výsledku přináší perfektně ostré záběry. Součástí obou nových modelů je také měřící snímač RGB+IR s rozlišením 7 560 pixelů, který zohledňuje i jemné nuance v záběru – jako je například tón pleti – a zajistí přesnou expozici.

Hollywoodské ochutnávky

Díky podpoře rozlišení Full HD při snímkovací frekvenci 60p a režimu HDR Movie Shooting umožňují nové zrcadlovky jak natáčení filmů v opravdu výjimečných detailech a s plynulým pohybem, tak i pořizování statických snímků rychle se pohybujících objektů. Nechybí ani technologie automatického zaostřování s duálními pixely senzoru CMOS, která si skvěle poradí se sledováním objektů v pohybu a nabízí plynulé zaostřování pro profesionální kvalitu výstupů. Na safari, při sportu i v prosluněných scénách. K dispozici je také pětiosý digitální stabilizátor obrazu, jenž eliminuje vliv pohybu fotoaparátem při natáčení filmů z ruky.

Model EOS 77D navíc společnost Canon navrhla tak, aby uživatelům usnadnil pořizování záběrů jejich vlastním stylem. Součástí této digitální zrcadlovky je proto dvojice ovladačů, které zajišťují plnou kontrolu nad fotoaparátem včetně clony i rychlosti závěrky. Nechybí ani horní LCD panel pro snadné informování o jednotlivých nastaveních. Méně zkušení uživatelé určitě ocení průvodce ovládáním EOS 800D, který přímo na fotoaparátu vysvětlí vliv jednotlivých nastavení na pořizování snímků, poradí s přenosem výsledných záběrů a pomůže se zdokonalováním fotografických dovedností.

Vyfotit, připojit a sdílet

Díky Wi-Fi konektivitě a funkci NFC mohou uživatelé své fotografie i filmy velmi snadno nahrát na chytrá zařízení nebo do Canon Connect Station a následně je upravit nebo sdílet s celým světem. Nechybí ani podpora trvalého propojení pomocí technologie Bluetooth, tedy i možnost prohlížení snímků bez vyndání fotoaparátu z brašny, nebo vzdálené ovládání z chytrého zařízení či pomocí nového dálkového ovladače BR-E1.

Širší možnosti fotografování i natáčení filmů

Nový setový objektiv EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM je ideální variantou pro první zkušenosti s univerzálními digitálními zrcadlovkami. Úspěšně si poradí s širokou škálou záběrů počínaje fotografováním krajiny a konče například snímáním portrétů. Novinka se může pochlubit 4krokovým stabilizátorem obrazu, díky němuž jsou ostré i snímky pořízené při špatných podmínkách nebo při maximálním zoomu. Základem nového objektivu je kruhová clona se sedmi lamelami umožňující nádherně rozostřené pozadí, které ocení například autoři portrétních fotografií. Skvělé je i spojení inteligentního průběžného automatického zaostřování s technologií téměř neslyšitelného pohonu STM, díky kterému již zaostřování při natáčení filmů nezpůsobuje nežádoucí zvuková rušení.

Klíčové vlastnosti digitální zrcadlovky EOS 77D:

Instinktivní ovládání
Rozlišení 24,2 megapixelů
Snadno použitelné automatické zaostřování se 45 křížovými body
Technologie Bluetooth pro vzdálené bezdrátové ovládání a sdílení pomocí chytrých zařízení
Plynulé, rychlé a přesné zaostřování při natáčení filmů díky technologii automatického zaostřování s duálními pixely CMOS

Klíčové vlastnosti digitální zrcadlovky EOS 800D:

 • Obrazová kvalita digitální zrcadlovky se snímačem typu APS-C a rozlišením 24,2 megapixelů 
 • Optický hledáček a otočný dotykový displej 
 • Snadné bezdrátové sdílení snímků pomocí chytrých zařízení 
 • 45 křížových bodů AF a nejrychlejší automatické zaostřování v režimu živého náhledu na světě 
 • Snadné natáčení špičkově ostrých filmů v rozlišení Full HD

Klíčové vlastnosti objektivu EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM:

 • Zoom s univerzálním rozsahem ohniskových vzdáleností 18 až 55 mm 
 • Délka 61,8 mm a váha pouhých 215 g
 • 4krokový stabilizátor obrazu
 • Automatické zaostřování s pohonem STM 
 • Špičková obrazová kvalita

Klíčové vlastnosti dálkového ovladače BR-E1:

 • Připojení pomocí technologie Bluetooth
 • Dosah 5 metrů ze všech směrů 
 • Snadno dostupné ovládací prvky 
 • Fotografování i natáčení filmů 
 • Ovládání zaostřování i zoomu


Nový systémový fotoaparát Canon EOS M6

Nový fotoaparát spojuje špičkové technologie značky Canon do kompaktního těla a staví na nejnovějších fotografických inovacích včetně CMOS snímače typu APS-C s rozlišením 24,2 megapixelů nebo automatického zaostřování s duálními pixely CMOS. Novinka se tak může ve snadno přenosném provedení pochlubit rychlostí i kvalitou digitálních zrcadlovek. Canon nový model navrhl s ohledem na maximální podporu tvůrčího vyjádření autorů – focení prostřednictvím LCD displeje otevírá možnost pořizovat snímky z neobvyklých úhlů a zajišťuje, že uživatelé budou vždy připraveni zachytit tu správnou událost před objektivem.

Výkon pro nádherné výsledky

Nový fotoaparát je vhodný pro focení v různých obdobích, od zářivých letních dnů až po zimní večery. Za touto univerzálností stojí vysoký výpočetní výkon obrazového procesoru Canon DIGIC 7, který bez ohledu na světelné podmínky zajišťuje bohatší tóny i detaily výsledných snímků. Díky kombinaci tohoto procesoru, CMOS snímače s rozlišením 24,2 megapixelů a automatického zaostřováním s duálními pixely CMOS, dokáže nový EOS M6 za každé situace nabídnout uživatelům kvalitu a rychlost známou z digitálních zrcadlovek.

Canon EOS M6 je vhodný i pro zachycení spontánních okamžiků, kdy nelze mít scénu plně pod kontrolou – od živého pouličního umění až po vysoce dynamické akce. Nový fotoaparát totiž umožňuje kontinuální snímání rychlostí 7 snímků za sekundu (v případě pevného zaostření dokonce 9 snímků za sekundu). Uživatelé tak mají jistotu, že nikdy nepropásnou žádný záběr. Součástí EOS M6 je i pětiosá stabilizace pro natáčení filmů, díky níž jsou výsledná videa v rozlišení Full HD se snímkovací frekvencí 60p naprosto plynulá a neroztřesená – a to i při pořizování záběrů v pohybu. Výsledky mohou být navíc ještě lepší, stačí jen využít objektiv s podporou technologie dynamického IS, jako je například Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM.

Ikonický design EOS včetně způsobu ovládání

Nový přírůstek staví na klasickém designu systému Canon EOS a díky ideální velikosti je vhodný partner pro jakékoli dobrodružství. Canon EOS M6 se může pochlubit také snadným používáním bez ohledu na konkrétní situaci a kompozici – konstruktéři mu dali do vínku velký výklopný dotykový LCD displej i volič pro ovládání palcem, tedy prvky, které doslova na dosah prstu nabízí plnou a intuitivní kontrolu nad fotoaparátem.

Připojit a sdílet

Díky integrované Wi-Fi konektivitě a funkci NFC mohou uživatelé celému světu snadno a rychle ukázat dění okolo sebe. Součástí přístroje je i technologie Bluetooth, která zajišťuje neustálé propojení EOS M6 s chytrým telefonem nebo tabletem a tedy i prohlížení snímků na těchto zařízeních bez nutnosti fotoaparát vynadávat z brašny. Technologie Bluetooth dovoluje i vzdálené fotografování, které je ideální například pro perfektní skupinové selfie snímky nebo pro zachycení scén bez vyrušení snímaného objektu – například při focení divoké zvěře.

Zbrusu nový hledáček

Spolu s EOS M6 Canon představil i nový elektronický hledáček EVF-DC2. Tento kompaktní a lehký externí hledáček je určený pro kompatibilní fotoaparáty EOS M – včetně novinky EOS M6 – i pro řadu modelů PowerShot. Základem hledáčku typu 0,39 je displej s rozlišením 2,36 miliónu bodů, jenž zobrazuje každý složitý detail. Důležité je i stoprocentní pokrytí zajišťující identický obsah zorného pole i výsledného záběru. Elektronický hledáček EVF-DC2 zobrazuje dění před fotoaparátem v reálném čase s obnovovací frekvencí až 120 snímků za sekundu. Přecházení mezi používáním displeje a hledáčku je velmi jednoduché – stačí fotoaparát přiblížit k obličeji a uživatelé si tak mohou vychutnat podporu opravdu pohotového pořizování snímků. A díky hmotnosti pouhých 29 gramů a kompaktnímu provedení je nový hledáček ideální do fotografické brašny každého majitele EOS M6.

Klíčové výhody fotoaparátu EOS M6:

 • Velká kvalita v malém těle 
 • Špičkový výkon i v nejdůležitějších okamžicích 
 • Nová úroveň filmové kreativity 
 • Skvělá kombinace kompaktního provedení a vlastností digitálních zrcadlovek
 • Sdílení snímků s celým světem bez použití kabelů

Klíčové výhody elektronického hledáčku EVF-DC2:

 • Dostatečný klid pro přípravu záběru 
 • Nový styl práce s fotoaparátem 
 • Přenosné provedení umožňující mít hledáček neustále u sebe


Zobrazeny komentáře (5 - 1)

 • 5

  Bouška

  Reaguje na (4) | Dobrý den, v této kategorii přístrojů bohužel výrobci vůbec neuvádějí. Ale znám závěrku amatérské zrcadlovky, která bez problémů pracovala i s nafocenými 550 000 záběry. Na druhou stranu kdysi kamarád měnil závěrku u Canonu 40D s cca 30 000 snímky. Závěrka je klasická mechanická.

  Luděk Bouška - Megapixel, 22.02.2017 | Reagovat

 • 4

  Avatar

  Přeji příjemný den, jaká je garance cyklú závěrky u 77D, 80D - pro pokročilémá uživatele má garanci 100tisíc. Já vím nejsem cenově v garanci "profi" s 200tisíc cyklů a tím také odpovídající ceně. Dále můžete mě vysvětlit činnost závěrky 77D - mechanická / elektronická. Děkuji předem

  Milan, 21.02.2017 | Reagovat

 • 3

  Avatar

  Reaguje na (2) | Děkuji

  František Lamla, 16.02.2017 | Reagovat

 • 2

  Bouška

  Reaguje na (1) | Dobrý den, o nástupce se nejedná, tyto modely budou v nabídce souběžně. Zařadit ho můžeme tedy mezi 760D a 80D.

  Luděk Bouška - Megapixel, 16.02.2017 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat kam bude Canon EOS 77D zapadat mezi ostatní Canony. Podle předběžných specifikací to vypadá, že to bude nejspíš nástupce modelu 760D? Děkuji

  František Lamla, 15.02.2017 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím