Canon představil EOS M10, objektiv EF-M 15-45 mm a dva výkonné kompakty G5 X a G9 X Produktové aktuality

Canon představil EOS M10, objektiv EF-M 15-45 mm a dva výkonné kompakty G5 X a G9 X

Luděk BouškaVydáno: 13. 10. 2015 v 15:40 • Rubrika: Produktové aktuality

Canon uvádí zbrusu nový kompaktní systémový fotoaparát, který ve velmi malém těle přináší to nejlepší ze světa digitálních zrcadlovek – EOS M10. Tento nový model je ideální pro dokumentování okolního světa i pro přechod od focení pomocí chytrých telefonů na vyšší úroveň. Objektiv EF-M 15-45 mm f/3,5-6,3 IS STM je nový standardní objektiv jak pro fotoaparát EOS M10, tak i pro ostatní modely řady EOS M. Canon také rozšiřuje svoji uznávanou řadu PowerShot G o dva nové fotoaparáty – PowerShot G5 X a PowerShot G9 X. Oba modely se mohou pochlubit nejen nekompromisní obrazovou kvalitou a výjimečnou rychlostí a výkonem, ale také snímačem CMOS typu 1,0 s technologií back-illuminated a s rozlišením 20,2 miliónů pixelů nebo obrazovým procesorem DIGIC 6 – to vše zabalené do nádherně kompaktních těl.

Canon EOS M10 a objektiv Canon EF-M 15-45 mm f/3,5-6,3 IS STM

Čistota a detaily v každé fotografii

Nový Canon EOS M10 s obrazovým procesorem DIGIC 6 dokáže získat z každého pixelu více světla. Výsledný obraz se tak může pochlubit nižším šumem a uživatelé mají k dispozici tvůrčí svobodu, díky níž mohou zachytit krásu ve světlech i intriky ve stínech. Snímač velikosti APS-C s rozlišením 18 miliónů pixelů umožňuje zachytit opravdu každičký detail. Výsledné fotografie, které mají prostřednictvím objektivu zaznamenat složitost i živost barev snímané scény, tak mohou předvést svoji výjimečnost.

Nový fotoaparát je ideální pro zachycení rychlých a spontánních okamžiků, ať již jde o akce během dovolené nebo o děti v pohybu. Díky automatickému zaostřování s technologií Hybrid CMOS AF II a se 49 AF body může Canon EOS M10 přesně zaostřit prakticky okamžitě. A natáčení filmů v režimu průběžného zaostřování tak vedle větší svobody pro kompozici zajišťuje i to, že v záběru nebude chybět nic podstatného. Navíc při použití kompatibilních objektivů včetně EF-M 15-45mm f/3,5-6,3 IS STM mohou uživatelé využívat dynamickou stabilizaci obrazu, která eliminuje důsledky chvění fotoaparátu při natáčení v pohybu.

Intuitivní design a přizpůsobitelné ovládání

Canon EOS M10 umožňuje používání stylem, který vychází z ovládání digitálních zrcadlovek systému EOS. Díky minimalistickému stylu ovládání, dotykovému displeji LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) a uživatelsky definovaným nabídkám mohou uživatelé fotoaparát přizpůsobit přesně svým konkrétním požadavkům. K dispozici je i kreativní asistent, režim Creative Assist, který méně zkušeným uživatelům zjednodušuje ovládání nejdůležitějších fotografických nastavení. Kreativní asistent zobrazuje popis nejčastěji měněných nastavení v individuálně vybraném jazyce – vysvětlení tak může pochopit opravdu každý. Pokročilí uživatelé, kteří vyžadují větší míru kontroly, ocení ergonomicky umístěný přední volič. Tento prvek umožňuje rychlý přístup k pokročilým nastavením, včetně ovládání clony a rychlosti závěrky.

Dotykový displej umožňuje vyklopení v rozsahu až 180 stupňů a pro všechny zájemce o skutečně kreativní tvorbu představuje jistotu, že již nikdy nepřijdou o záběry z obtížných úhlů nebo z blízkosti země. Nový EOS M10 navíc při dosažení maximálního úhlu automaticky spustí režim Self Portrait, který umožňuje pořizovat vysoce kvalitní selfie snímky.

Sdílení a ukládání snímků z připojené kamery

Díky vestavěné Wi-Fi konektivitě je v případě EOS M10 naprosto bezproblémový i přenos a ukládání fotografií a filmů do cloudu (včetně služby irista), a to přímo z fotoaparátu. Nový model podporuje i dynamickou komunikaci na krátkou vzdálenost NFC, která umožňuje například snadné propojení fotoaparátu s chytrým telefonem. Uživatelé tak mohou začít své snímky přenášet a ukládat do telefonu prakticky ihned po vzájemném dotyku obou zařízení. K dispozici je i aplikace EOS Canon Camera Connect, která uživatelům přináší výhody bezdrátového dálkového fotografování s plně ručním ovládáním.

Objektiv, který stojí za to mít neustále u sebe – EF-M 15-45 mm f/3,5-6,3 IS STM

Perfektním společníkem EOS M10 je objektiv EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM, který je tak lehký (váží pouhých 130 gramů), že si ho mohou fotografové vzít naprosto kamkoli. Bez ohledu na to, zda má jít o detailní portrét nebo snímek rozlehlé krajiny, rozsah ohniskových vzdáleností 24 až 72 mm (ekvivalentní pro 35 mm film) umožňuje pořídit bez výměny objektivu obrovskou škálu snímků. S cílem zajistit opravdu mimořádnou čistotu i míru podrobnosti každého snímku vybavil Canon objektiv EF-M 15-45 mm f/3,5-6,3 IS STM třemi asférickými členy, díky kterým již nejsou při snímání pomocí menších zařízení nutné kompromisy v kvalitě. Součástí objektivu je i 3,5krokový optický stabilizátor obrazu, který snižuje negativní vliv chvění při fotografování a zvyšuje obrazovou kvalitu výsledných snímků. Nový objektiv potěší i začínající filmaře – využívá technologii motoru STM, díky které je zaostřování během natáčení filmů plynulé a téměř neslyšitelné.

Klíčové výhody fotoaparátu EOS M10:

 • Kompaktní systémový fotoaparát s výkonem digitální zrcadlovky 
 • Krásně jednoduché a kreativní ovládání
 • Bezdrátové připojení, fotografování i sdílení 
 • Podpora růstu tvůrčích schopností a zkušeností 
 • Natáčení filmů je stejně jednoduché jako focení

Klíčové výhody objektivu EF-M 15-45 mm f/3,5-6,3 IS STM:

 • Univerzálnost ideální pro uživatele EOS M 
 • Snadné nošení díky lehkému, kompaktnímu a stylovému designu 
 • Snadnější natáčení plynulých a neroztřesených filmů 
 • Perfektně ostré snímky díky optickému stabilizátoru obrazu 
 • Rychlé automatické zaostřování pro zachycení spontánních okamžiků


Canon PowerShot G5 X a Canon PowerShot G9 X

Fotoaparát PowerShot G5 X je ideální pro pokročilé uživatele, kteří vyžadují ovládání ve stylu profesionálních digitálních zrcadlovek. Model PowerShot G9 X ocení všichni, kteří chtějí dát volný průchod svým kreativním nápadům prostřednictvím prvotřídního kapesního fotoaparátu umožňujícího zachytit spontánní okamžiky.

Úžasné snímky v kapse

Součástí modelu PowerShot G5 X je širokoúhlý objektiv s výchozí ohniskovou vzdáleností 24 mm, 4,2násobným zoomem, špičkovou světelností f/1,8 až 2,8 a clonou s devíti lamelami, který je vhodný pro rozlehlé krajinky i detailní portréty. Díky tomuto objektivu je pořízení vynikajících snímků s atraktivním bokehem a působivě rozostřeným pozadím opravdu velmi snadné. Canon PowerShot G9 využívá 28mm širokoúhlý objektiv s trojnásobným optickým zoomem a světelností f/2 až 4,9, který umožňuje pořizovat ostré a vysoce podrobné snímky i během cest a v náročných světelných podmínkách.

Intuitivní ovládání a nadčasový design

Canon PowerShot G5 X staví na kultovní DNA modelové série G a v pohodlném kompaktním těle přináší uživatelům možnost prozkoumat širokou škálu fotografických funkcí a nastavení. Pokročilejší fotografové ocení středový OLED elektronický hledáček, který nabízí ovládání podobné tomu u digitálních zrcadlovek i maximální komfort při focení. Je tak ideální pro všechny, kteří chtějí mít zaznamenávanou scénu neustále před očima. Výklopný dotykový displej s variabilním úhlem natočení usnadňuje pořízení jedinečných snímků z různých úhlů pohledu, a to jak v případě detailních fotografií architektury při procházce městem, tak i u širokoúhlých záběrů v otevřené krajině.

Model PowerShot G9 X disponuje všemi funkcemi a vlastnostmi, které uživatelé potřebují k vyjádření svých tvůrčích nápadů a zachycení nečekaných okamžiků. Nový fotoaparát je o celých 25 procent štíhlejší než Canon PowerShot G7 X a díky kompaktnějšímu designu je perfektní pro fotografy, kteří vyžadují prvotřídní obrazovou kvalitu i při focení a natáčení na cestách. Součástí tohoto modelu je také intuitivní a velký dotykový displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) a s vysokým rozlišením, který umožňuje ovládat fotoaparát snadno a kreativně konečky prstů. Uživatelé mají snadný přístup k jednotlivým funkcím i nastavením přístroje, který se může pochlubit stylovým a lehkým tělem. Oba modely navíc umožňují rychle přiřadit ovládacímu kroužku objektivu některou z široké škály fotografických funkcí, včetně ovládání clony a rychlosti závěrky.

Filmová díla s rodinou a přáteli? Proč by ne?!

Díky režimu ručního filmu Manual Movie, úžasné kvalitě záběrů ve Full HD rozlišení při rychlostí 60 snímků za sekundu i plné kontrole nad clonou, závěrkou a citlivostí ISO mohou uživatelé dát svým tvůrčím záměrům volný průchod. Z každého majitele nových fotoaparátů se tak může stát nadějný kameraman. S cílem zabránit roztřesení záběrů u natáčení za běhu nebo při chůzi obsahují oba fotoaparáty pětiosý inteligentní optický stabilizátor obrazu s vylepšeným dynamickým režimem. Navíc vedle této již tak vysoké míry kontroly nad fotoaparátem mají uživatelé k dispozici i velmi přesné ruční zaostřování se zvýrazňováním obrysů. Tvorba filmových záběrů včetně přizpůsobení výstupů pomocí proměnné snímkovací frekvence je tak velmi jednoduchá a nevyžaduje víc, než několik tahů na dotykovém displeji.

Sdílení tvůrčích výstupů

Fotoaparáty PowerShot G5 X a PowerShot G9 X se mohou pochlubit řadou pokročilých kreativních režimů a širokou konektivitou, které uživatelům umožňují vyjádřit jejich vlastní tvůrčí nápady. Od zachycení mihotavé noční oblohy nebo stopy hvězd pomocí vylepšeného režimu Hvězda až po automatického přidávání retro filtrů pouhým stisknutím spouště v kreativních režimech. K dispozici je i vzdálené ovládání s využitím Wi-Fi připojení, které zpřístupňuje plnou manuální kontrolu nad klíčovými funkcemi fotoaparátu z prostředí chytrého zařízení a umožňuje prozkoumat kreativnější způsoby focení a natáčení. Díky vestavěné podpoře Wi-Fi a dynamické komunikace na krátkou vzdálenost NFC je snadný rovněž přenos fotografií a filmů do chytrého zařízení i jejich přímé sdílení na sociální sítě. Široké možnosti komunikace zjednodušují i zálohování snímků do cloudových služeb, jako je irista a Google Drive, a to přímo z prostředí fotoaparátu – nikdo tak již nemusí přijít o žádnou ze svých drahocenných vzpomínek.

Vestavěný elektronický hledáček

Součástí fotoaparátu PowerShot G5 X je velký vestavěný elektronický hledáček (EVF) typu 0,39. Díky stoprocentnímu pokrytí má oblast zobrazená v hledáčku stejný zorný úhel jako výsledná fotografie a uživatelé tak mohou velmi přesně naplánovat kompozici svých záběrů. Elektronický hledáček využívá displej OLED s vysokým rozlišením 2,36 miliónů bodů, který věrně reprodukuje širokou škálu barevných gamutů i vysoký kontrast. Díky pečlivému nastavení je rozdíl mezi barvami v hledáčku a na výsledném snímku naprosto minimální. Hledáček se navíc může pochlubit ultra rychlou obnovovací frekvencí 120 snímků za sekundu, která umožňuje použití elektronického hledáčku i pro sledování pohyblivých objektů.

Elektronický hledáček je umístěný kolmo k optické ose a umožňuje tak přirozené používání fotoaparátu. Bod oka 22 milimetrů pak znamená, že mohou hledáček snadno používat i fotografové s brýlemi.

Uživatelé si PowerShot G5 X mohou přizpůsobit tak, aby vybrané informace, jako je režim fotografování nebo ostatní nejdůležitější nastavení expozice, zobrazoval u dolního okraje hledáčku. Informativní prvky pak ruší živý obraz mnohem méně a fotografové se mohou snadněji soustředit na samotný záběr.

Klíčové vlastnosti modelu PowerShot G5 X:

 • Prvotřídní obrazová kvalita a ovládání podobné jako o tradičních digitálních zrcadlovek 
 • Okamžité sdílení nádherných snímků s celým světem 
 • Vynikající rychlost a ovládání pro vyjádření vlastní kreativity 
 • Působivé filmy v ohromujícím Full HD rozlišení 
 • Profesionální nástroje pro podporu vlastního tvůrčího stylu

Klíčové vlastnosti modelu PowerShot G9 X:

 • Tenký kapesní fotoaparát s prvotřídní obrazovou kvalitou 
 • Okamžité sdílení tvůrčích výstupů s celým světem 
 • Stvořený pro přirozenost a kreativitu 
 • Působivé filmy v ohromujícím Full HD rozlišení 
 • Perfektně jednoduché ovládání


Zobrazeny komentáře (5 - 1)

 • 5

  Avatar

  Je pravda, že f/6.3 není žádná sláva, ale je to malé a funkční. Samozřejmě to má co dohánět proti Fujinám a Sony NEXům, ale je to pořád o míle dále než tragický Nikon 1.

  SpookY, 14.10.2015 | Reagovat

 • 4

  Bouška

  Reaguje na (3) | Dobrý den, máte samozřejmě pravdu. Já jsem jenom zvědav, co na to řekne autofokus, když nebude zrovna moc světla. Ale snad to nebude taková hrůza.

  Luděk Bouška - Megapixel, 14.10.2015 | Reagovat

 • 3

  Avatar

  Proč výsměch? Canon už v řadě M objektivů má podobný: EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM. Uvědomte si, že f/6,3 je pouze o 1/3 clonového čísla pomalejší než f/5,6, tedy minimální rozdíl ve světelnosti. Mirrorless je o kompromisech, velmi lehké a kompaktní rozměry, cena za přenosnost. 14-45mm má pouze 130 gramů oproti 210 gramům 18-55mm, to už je znát. Kdo chce světelnost a maximální kvalitu, tak si koupí velký objektiv a k tomu velkou zrcadlovku s velkým snímačem. Ale kdo se s tím bude tahat každý den? :)

  Jan Tichavský, 13.10.2015 | Reagovat

 • 2

  Avatar

  Reaguje na (1) | Já myslím, že chtěli k malému EOS-M10 udělat malej a lehkej zoom, podobně jako jiné značky. S f/5,6 by to už asi vypadalo jinak... Třeba Nikon má ve své nabídce 18-300/3,5-5,6 a 18-300/3,5-6,3. První váží 830g a druhý jen 550g...

  Michal M., 13.10.2015 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Nechápu těch 6,3 na konci, to je od Canonu výsměch a úmyslné brzdění eos-m systému

  js, 13.10.2015 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím