Recenze Canon SELPHY CP1500

Richard Hanáčik

Richard Hanáčik • 12. 09. 2022

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • kompaktnost
  • barevná stálost
  • náklady na tisk
  • spotřební materiál nezasychá

Co se nám nelíbí

  • drahá baterie
  • lehká neostrost fotografií
  • omezené množství formátů

Představení Canon SELPHY CP1500

Představení Canon SELPHY CP1500

Canon navazuje na již několikátou generaci malé přenosné tiskárny fotografií z řady Selphy. Tyto tiskárny využívají termosublimační technologii tisku. Zjednodušeně tiskárna používá fólii, kde se za sebou nanášejí 4 vrstvy fólie. Azurová, purpurová, žlutá a ochranná, což je obdoba spektra barev CMYK. Pokud tedy do tiskárny zakoupíte novou náplň, skládá ze dvou částí, jsou to papíry a kazeta s fólií. Výhoda této technologie je barevná stálost a odolnost proti UV záření. Hlavní benefit této technologie je, že pokud tiskárnu delší dobu nepoužíváte, nic vám nezaschne. Prostě po delší době zapnete a tisknete, klidně po roce.

Tiskárnu můžete sbalit kdekoliv na cesty. Váží 850 g a rozměry jsou 182,2 × 57,6 × 133 mm. Je napájená externím síťovým adaptérem s možností dokoupení baterie, na kterou vytisknete cca 70 fotek. K dispozici je ve třech barvách černá, bílá a růžová. Ovládání je velice jednoduché a intuitivní pomocí tlačítek a velkého barevného displeje. Pokud budete na mobilu používat aplikaci SELPHY Photo Layout, tiskárnu pouze zapnete, vše ostatní ovládáte a nastavujete v aplikaci. Lze k ní pořídit brašnu, do které zabalíte tiskárnu spolu s veškerým příslušenstvím. 

Spotřební materiál

Nejpoužívanější rozměr náplně je fotografie standardních rozměrů 10 x 15 cm, která je k dispozici v balení po 108 nebo po 36 kusech. Pokud koupíme větší balení, vyjde nás jedna fotografie na cca 9 Kč. Dále je možné tisknout na karty a samolepky velikosti kreditní karty a na miniaturní štítky. 

Konektivita

Myslím, že zde tiskárna nikoho nezklame. Možnosti jsou různorodé, přes USB-C, možné redukovat třeba na “velké” usb nebo použít čtečku karet. Čtečku SD karet obsahuje přímo tiskárna, která spolu s redukcí na micro SD pokryje nejpoužívanější média v zařízeních. Dnes je ale doba bezdrátová a tiskárna samozřejmě disponuje WIFI připojením. Tisknout lze přímo z počítače, podporuje jak operační systém Windows, tak i Mac OS. Z mobilních zařízení tiskneme skrze aplikaci SELPHY Photo Layout, která je zdarma. Aplikace umožnuje tisknou více fotografií najednou a je možné je editovat či ovlivnit parametry tisku. Nastavit lze například rámeček, vložit do fotografie text nebo různé obrázky. Specialitou je tisk průkazových fotografií, pokud máte fotografii na bílém pozadí, velmi snadno vytisknete fotografie standardních rozměrů 3,5 x 4,5 cm. 

Kvalita tisku

Aktuálně jsou k dispozici náplně pro barevný tisk lesklých fotografií. Kvalita tisku je pro běžného uživatele dostačující. Fotografie jsou bez jakýchkoliv artefaktů s lehkým nádechem do teplých barev, většina uživatelů si toho ani nevšimne. Pokud se na fotografie podíváme trochu blíže, zjistíme lehkou neostrost danou technologií tisku a nepřesným překryvem jednotlivých folií, ale opět nic nestandardního u fotografií určených pro babičku nebo do fotoalba. Gramáž fotografií odpovídá kvalitnějšímu fotopapíru.   

Závěr


Pokud máte malé děti a babičky neustále se dožadující fotek je tato tiskárna ideální. V dnešní době digitální, kdy jednotlivé fotografie zapadnou ve velkém množství dalších ve vašem telefonu je tato tiskárna ideální nástroj k vytvoření vzpomínek a vytvoření fotoalba s důležitými momenty. Tiskárnu rozhodně doporučuji, u mě si místo rozhodně najde. 

Popis a parametry

Popis a parametry

Vytvářejte s touto kompaktní fototiskárnou Canon SELPHY CP1500 nádherné fotografie plné barev, které vydrží až 100 let. Díky bezdrátovému ovládání pomocí mobilní aplikace SELPHY Photo Layout je tisk prostřednictvím širokého výběru zařízení rychlý a snadný. Sublimační tiskový systém s tepelným přenosem na bázi barviva zajistí kvalitní tisk, fotografii o rozměru 10x15 cm navíc vytiskne za pouhých 41 sekund. 3,5” LCD displej s vysokými detaily zajišťuje pohodlné a snadné ovládání tiskárny. Nechybí čtečka paměťových karet SD/SDHC/SDXC a USB-C port.

Nádherné fotografie během pár okamžiků

Vytvářejte fotografie s 16,7 milionu barev oslnivé kvality jako z fotolaboratoře. Pohotová sublimační technologie na bázi barviva vytvoří během 41 sekund fotografie velikosti pohlednice ihned připravené k vystavení.

Fotografie, které vydrží

Pokud jsou fotografie uloženy v albu, speciální vrstva je ochrání po dobu až 100 let. Jsou také odolné proti vodě, poškrábání a otiskům prstů. K dispozici jsou tisky v různých velikostech od pohlednic (100 × 148 mm) po miniaturní samolepky (22 × 17,3 mm).

Jednoduché bezdrátové ovládání

Tiskněte jednoduše a bezdrátově z chytrého zařízení pomocí aplikace SELPHY Photo Layout. Přizpůsobte si výtisky razítky, filtry nebo vzorovými povrchovými vrstvami a sdílejte svůj výtvor vytisknutím QR kódu.

Kompaktní a elegantní design

Toto je tiskárna, se kterou je život a ovládání radost, a to díky kompaktní velikosti, velkému displeji LCD, bezdrátovému připojení a výběrem ze tří elegantních barevných provedení.

Zvolte si svůj způsob připojení

Připojte se bezdrátově k chytrým zařízením pomocí aplikace SELPHY Photo Layout nebo pomocí počítače a fotoaparátu nebo pomocí jednotek USB-C a USB Flash. Nebo jednoduše tiskněte přímo z karet SD, SDHC a SDXC pomocí vestavěné čtečky.

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 182,2 × 57,6 × 133
Hmotnost 850 g

Ostatní

Číslo produktu 5539C002
Značka Canon

Tiskárna

Barevná Ano
Multifunkční Ne
Formát 10 × 15 cm, 54 × 86 mm, 22 × 17,3 mm, 72 × 85 mm
Připojení Wi-Fi
Typ tiskárny Termosublimační
Funkce Čtečka karet, Provoz na baterie
Použití Mobilní fototiskárny

Zobrazit popis a parametry