Recenze Canon SELPHY Square QX10

Štěpán Kačaba

Štěpán Kačaba • 22. 06. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Rychlost tisku
  • Kvalita tisku
  • Velikost
  • Váha
  • Barvy
  • Trvanlivost výtisku

Co se nám nelíbí

  • Výdrž baterie

Představení Canon SELPHY Square QX10

Představení Canon SELPHY Square QX10

Canon Selphy Square QX10

Společnost Canon přestavila horkou novinku ve vodách mobilních tiskáren Canon Selphy Square QX10. Jak už název tiskárny napovídá, tiskne čtvercové výtisky o rozměrech 2,7×2,7 palců, u kterých je možnost popisovat okraje.

Tato tiskárna, stejně jako tiskárny od Canonu z řady Selphy, používá k tisku metodu termosublimačního tisku. Tiskárna váží pouhých 445 gramů bez inkoustové cartrige. Rozměry tiskárny jsou 143,3×102,2×31,0 mm, takže se jedná o velmi kompaktní tiskárnu.
Je možné ji zakoupit ve čtyřech různých barevných provedeních, a těmi jsou bílá, růžová, zelená a černá. Na tento test jsem měl zapůjčenou bílou tiskárnu. Aby bylo možné tisknout, je potřeba zakoupit fotopapíry, jejichž součástí je inkoustová kazeta. Já jsem v době testu měl sadu papírů Canon Colour Ink Label Set XS-20L.

V první řadě je před začátkem potřeba si stáhnout do mobilního telefonu aplikaci Canon  SELPHY Photo Layout. Aplikace je dostupná jak pro Android, tak i pro iOS. Spárovaní s telefonem je extrémně jednoduché, stačí otevřít boční dvířka a načíst QR kód. Z boku tiskárny se také vkládá i inkoustová kazeta, dále se zde nachazí i micro USB konektor, přes který se celá tiskárna nabíjí. Na jedno nabití tiskárny je možné vytisknout zhruba 20 fotografií.

V mobilní aplikaci se vám zobrazuje stav nabití takže víte kolik toho ještě přibližně můžete vytisknout. Vzhledem k tomu, že výrobce sáhl po možnosti řešení nabíjení přes micro USB, není problém tuto tiskárnu nabíjet ať už jste kdekoliv třeba z powerbanky nebo v autě.
Když tiskárnu otočíte vzhůru nohama, najdete zde dvířka, která slouží po jejich otevření na vkladaní fotopapíru. Po vložení papírů a inkoustové kazety a otevření aplikace  v telefonu se již můžeme pustit do tisku.

V mobilní aplikaci je možné vybírat více fotografií najednou, vkládat různé filtry, uspořádaní, razítka a texty, takže se můžete kreativně vyřádit. Tiskárna při zaslaní požadavku na tisk z mobilu začne tisknout na fotopapír okamžitě. Tisk fotky trvá pouhých 43 sekund. Byl jsem velmi mile překvapen rychlostí tisku a celkovým barevným podáním fotografií.

Závěrem:

Vždy jsem byl zastáncem názoru, že dobrá fotografie by měla skončit na papíře. Pokud chceme využít možnost okamžitého a rychlého mobilního tisku s tiskárnou, kterou můžete brát všude s sebou, nezabere skoro žádné místo a skoro nic neváží. Doporučuji o pořízení této tiskárny velmi vážně zapřemýšlet.

Popis a parametry

Popis a parametry

Tato kompaktní fototiskárna vážící pouhých 445 g je dimenzována pro maximum vašeho pohodlí. Tisknout můžete kdekoliv. Produkuje rychleschnoucí čtvercové výtisky 68 × 68 mm, které mohou vydržet až 100 let (Metoda suchého sublimačního tisku). Pomocí aplikace SELPHY Photo Layout můžete přidávat kreativní šablony, nálepky, filtry a další (fotopapír je opatřen popisovatelným okrajem). Konektivita je zajištěna prostřednictvím Wi-Fi. Nabíjení přes micro USB.

Canon SELPHY Square QX10

Foťte, sbírejte, tiskněte a sdílejte kreativně své cenné vzpomínky. Žádné kabely, žádné problémy. Vše si jednoduše vytiskněte s radostí prostřednictvím připojení Wi-Fi. Díky této možnosti můžete fototiskárnu SELPHY Square QX10 použít kdekoli.

Uchovávejte své zážitky i na papíře

Čtvercové výtisky o rozměrech 68 × 68 mm přímo z vašeho smartphonu. Díky technologii sublimačního tisku s bohatými, zářivými barvami a detaily, přetrvají vaše fotografie až 100 let. Užijte si tu jedinečnou kvalitu snímků archivní kvality.

SELPHY Photo Layout

Využijte bezplatnou aplikaci SELPHY Photo Layout od společnosti Canon. Díky které můžete upravovat své výtisky pomocí různých prvků, jako jsou razítek, filtrů, ohraničení, textů, překryvů a uspořádání (fotopapír je opatřen popisovatelným okrajem).

Čtyři skvělé barvy

SELPHY SQUARE QX10 je vyráběna ve čtyřech barevných variantách (černá, bílá, růžová a zelená). Vyberte si svou oblíbenou barvu, která odpovídá vašemu stylu i zálibám, a vezměte si svojí fototiskárnu s sebou na cesty.

Inkoustové kazety a papír

Jednotlivé sady inkoustových kazet a papíru SELPHY jsou dodávány s množstvím inkoustu a papíru, které přesně odpovídá počtu fotografií, které chcete vytvořit. A tak lze inkoust i papír kdykoliv snadno vyměnit.

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 102 × 143 × 31
Hmotnost 445 g

Ostatní

Číslo produktu 4107C003
Značka Canon

Tiskárna

Barevná Ano
Formát 6,8 × 6,8 cm
Připojení Wi-Fi
Funkce Provoz na baterie
Použití Mobilní fototiskárny

Zobrazit popis a parametry