PN: 3553B005, ID: 000852

Objektiv Canon TS-E 17 mm f/4,0 L – zpětná sleva až 27 000 Kč

 • Vhodný pro formát snímače: Full Frame

Canon TS-E 17 mm f/4,0 L Ukázkový snímek Ukázkové snímky CASH BACK

27 000 Kč
více info

Canon TS-E 17 mm F 4 L

Pořiďte si vybraný fotoaparát nebo videokameru Canon spolu s objektivem, zaregistrujte produkty na stránce akce a získejte zpět až 27 000 Kč! Pro více informací klikněte na kolečko Cashback v obrázku produktu. Model TS-E 17 MM F/4L je určen pro fotografování architektury, neboť nabízí nízké zkreslení a mimořádnou ostrost celého snímku. Nezávislé otáčení naklánějícího a posuvného mechanismu umožňuje univerzální použití. Produktová sekce: Komunita Architektura Canon

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Canon TS-E 17 mm f/4,0 L

Parametry a popis

 • Mimořádně širokoúhlý 17mm objektiv s možností naklonění a posunu
 • Nízké zkreslení a vysoké rozlišení
 • ±6,5° naklonění a ±12mm posun
 • Nezávislé otáčení nakláněcího a posouvacího mechanismu
 • Asférické prvky a prvky UD objektivu
 • Povrchová úprava vrstvami SWC a Super Spectra
 • Kruhová clona

Rozšiřuje možnosti fotografování s nakloněním a posunem
Objektiv TS-E 17 MM F/4L pro naklánění a posun je mimořádně široký a nabízí širokoúhlý záběr jak pro snímače APS-C, tak pro plnoformátové snímače. Jedinečným systémem otáčení Canon pro nasměrování nakloněním a posunem lze otáčet nezávisle na sobě. Tím získáváte oddělenou kontrolu nad perspektivou a hloubkou ostrosti, čímž se zlepšuje flexibilita objektivu.

Celá řada pohybů
Svým 104° diagonálním zorným polem s ±6,5° nakloněním a k tomu ±12mm posunem a ±90° otáčením jak nakláněcího, tak posouvacího mechanismu je objektiv TS-E 17 MM F/4L jedním z nejflexibilnějších modelů na trhu. Objektiv TS-E 17 MM F/4L je dále vybaven zámky nakláněcího a posouvacího mechanismu, které zabraňují nechtěným pohybům.

Vysoce přesné prvky objektivu
Použitím vysoce přesné lisované asférické čočky s velkým průměrem je zaručeno fantastické rozlišení celého snímku a nízké zkreslení. Chromatické aberaci, k níž běžně dochází při širokoúhlém snímání, předcházejí čtyři prvky UD. Díky těmto vlastnostem se tento objektiv hodí obzvláště pro fotografování architektury.

Antireflexní vrstva SWC
Pro potřeby digitálního fotografování byla navržena vrstva patentovaná společností Canon, která napomáhá snižovat míru záblesků a stínů způsobených vnitřními odrazy, takže vaše snímky budou vždy ostré a čisté.

Robustní kvalita
Objektivy Canon řady L jsou zkonstruovány s ohledem na běžné použití pro většinu testovacích prostředí. Dalším ochranným prvkem je těsnění proti nepříznivým vlivům počasí a prachu. Součástí balení jsou dále sluneční clona a pouzdro.

Bezolovnatá optika
V objektivech TS-E 17 MM F/4L se používá pouze bezolovnaté sklo, které je šetrné vůči životnímu prostředí.

Objektiv
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Minimální ohnisková vzdálenost: 17 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 17 mm
Světelnost pevného objektivu: 4
Maximální clona (F): 22
Konstrukce objektivu: 18 členů / 12 skupin
Délka objektivu: 106,9 mm
Počet lamel clony: 8
Vhodný pro žánr: Krajina, Interiéry, Architektura , Tilt/Shift
Rozdělení podle ohniska: Širokoúhlý
Vhodný pro formát snímače: Full Frame
Typ bajonetu: Canon EF
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 25 cm
 
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 821 g
 
Ostatní
Číslo produktu:3553B005
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Šířka záběru objektivu Canon TS-E 17 mm f/4,0 L


Crop faktor fotoaparátu: -
Skutečná ohnisková vzdálenost: 17 mm
Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: -
Typ objektivu: pevné ohnisko
Diagonální úhel záběru: -
Přepočteno na filmové políčko: -

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon TS-E 17 mm f/4,0 L v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon TS-E 17 mm f/4,0 L, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon TS-E 17 mm f/4,0 L

Nahoru

Nejčastěji zvažované varianty

Ke zboží Canon TS-E 17 mm f/4,0 L naši zákazníci nejčastěji zvažují následující alternativy:

Nahoru

Související články s Canon TS-E 17 mm f/4,0 L

 • Jak fotit digitální zrcadlovkou (DSLR) a bezzrcadlovkou: 19. díl - HYPERFOKÁLNÍ VZDÁLENOST Jak fotit digitální zrcadlovkou (DSLR) a bezzrcadlovkou: 19. díl - HYPERFOKÁLNÍ VZDÁLENOST

  V našem seriálu, jak správně fotit zrcadlovkou a bezzrcadlovkou, jsme si už povídali o tom, co je CLONA, jak funguje režim PREFERENCE CLONY, a minulý díl patřil tomu, co clonové číslo ovlivňuje a tím je HLOUBKA OSTROSTI. S tou souvisí ještě jeden pojem, kterým je HYPERFOKÁLNÍ VZDÁLENOST. Přestože to zní trochu vědecky, tak se nemusíte bát. Jde o poměrně jednoduchý princip ostření, který vám může v praxi udělat ohromnou službu, zvláště pak, pokud se zaměřujete na statické žánry.

 • Objektivy Zeiss s letním cashbackem až 450 € Objektivy Zeiss s letním cashbackem až 450 €

  Jaro je v plném proudu, všechno kolem nás kvete, včelky se probudily a poletují po lukách. Podívejte se na krásy jara skrz objektivy Zeiss, které vykreslí všechny detaily.

 • Jak fotit digitální zrcadlovkou (DSLR) a bezzrcadlovkou: 17. díl - JAK SPRÁVNĚ POUŽÍVAT STATIV Jak fotit digitální zrcadlovkou (DSLR) a bezzrcadlovkou: 17. díl - JAK SPRÁVNĚ POUŽÍVAT STATIV

  V minulém díle našeho seriálu jsme si vysvětlili, proč je stativ tak důležitý, v jakých situacích se s ním vyplatí vláčet a jaké výhody nám poskytuje. Mnoho fotografů si ho tedy pořídí, nebo už ho dokonce vlastní, ale pokud nevědí, jak ho správně použít, bude jim často k ničemu. Je proto nutné také znát i pár základních pravidel a triků, které byste neměli opomenout, když už fotoaparát ke stativu připevníte. A přesně o nich bude řeč v následujícím článku.

 • Vítáme v rodině stativy Benro Vítáme v rodině stativy Benro

  Je vůbec nutné používat při focení stativ? Vždyť je to velká a těžká věc, se kterou se nechce nikdo tahat. Pokud se přes tuto negativní myšlenku přenesete, můžou vaše fotky prorazit i ve světových galeriích. Stativy Benro přináší do této kategorie nový vítr a my bychom vám rádi představili 3 základní stativy, díky kterým budete mít lepší fotky i videa.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (9)

Zobrazeny komentáře (9 - 1)

 • 9

  Bouška

  Reaguje na 8 | Dobrý den, je mi líto, ale tento objektiv neumožňuje použít žádné filtry.

  Luděk Bouška - Megapixel, 19.01.2012 | Reagovat

 • 8

  Avatar

  Dobrý den, pane Bouško, objektiv Canon TS-E 17 mm F 4 L je již takřka 3 roky na trhu. Dotaz na filtr k němu byl tady již před 3 roky položen. Za tu dobu je již jistě známo, jaký filtr 82 mm (určitě nějaký speciální) lze k němu použít a kde by bylo možné jej zakoupit. Jedná se mi o UV a CPL filtry. Byl byste tak laskav a mohl mi poradit?

  František, 18.01.2012 | Reagovat

 • 7

  Bouška
  Reaguje na 6 | Dobrý den, na prodejně pravděpodobně běžně nebude, ale na architekturu není nic lepšího k dispozici.

  Luděk Bouška - Megapixel, 27.07.2009 | Reagovat

 • 6

  Avatar
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, vzhledem k ceně předpokládám, že nebude objektiv běžně na obchodě. Je už v prodeji ? Je možné si ho už objednat, a jak dlouho by trvalo dodání k vám na prodejnu? Hodně přemýšlím o zoom objektivu se širokým ohniskem 16-35 L nebo 17-40 L, ale přijde mi že tohle by pro kvalitu obrazu a možnost fotit lépe archytekturu a nejen ji, za cenu větší investice byla lepší volba?

  Jirka, 25.07.2009 | Reagovat

 • 5

  Bouška
  Reaguje na 4 | Dobrý den, kdy bude k dispozici zatím nevím. Běžné filtry pokud vím bohužel používat nejde.

  Luděk Bouška - Megapixel, 18.05.2009 | Reagovat

 • 4

  Avatar
  Dobrý den, je nějaký odhad kdy bude objektiv k dispozici? Dále by mě zajímalo jak je řešeno nasazení filtrů třeba polaryzák, čočka mi prejde na obrazku dost vypuklá.

  Jirka, 17.05.2009 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Reaguje na 2 | Dobrý den, děkuji za odpověď. Naštěstí to vypadá, že jste se výjimečně mýlil a výrobce trochu podcenil - viz http://www.dpreview.com/lensreviews/canon_24_3p5_tse_c10/page2.asp. Podle animace to vypadá, že směr posuvu a osu naklánění lze opravdu nastavit zcela nezávisle, což je proti starším TS objektivům obrovský pokrok. Škoda jen, že Canon neposkytuje svým zákazníkům (aspoň tedy v Česku) žádnou technickou podporu ani informace, je vidět, že jsou si svou pozicí světové jedničky neotřesitelně jisti a podle toho se chovají.

  Zdeněk Matúšek, 17.03.2009 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, objektiv zatím není v prodeji, takže těžko říci. Osobně bych si ale dovolil odhadnout, že mechanizmus bude stejný, jako u ostatních TS objektivů. Uvidíme, zatím jsou to jen dohady.

  Luděk Bouška - Megapixel, 09.03.2009 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Dobrý den, prosím o info, zdali je osa naklánění fixována vůči směru posuvu, jako tomu bylo u starších TS objektivů Canon, nebo lze-li jejich vzájemnou polohu opravdu nastavit zcela libovolně (nezávisle), jak uvádí výrobce. Mechanismus se mi podle fotografie zdá stejný. Také mi není jasné, jak se na objektiv našroubuje 77mm filtr, když vstupní čočka zjevně výrazně vyčnívá z tubusu.

  Zdeněk Matúšek, 09.03.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím