ID: 000862

Digitální kamera Canon XH A1

 • Optický zoom: 20 x
 • Značka: Canon

Sháníte Canon XH A1?

„Canon XH A1“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

HDTV digitální videokamera, 3CCD s rozlišením 1,67 Mpx, 20x optický zoom, optický stabilizátor, LCD 2,8 palce, kompaktní design s optimálním rozložením ovládacích prvků

Parametry a popis

 • HDV1080i se zpracováním obrazu 3CCD 1,67 megapixelů a záznam 25F pro tvůrce digitálních filmů
 • Objektiv Canon řady L s 20násobným optickým zoomem [ekvivalent 35 mm: 32,5–650 mm] s fluoritovými elementy a elementy Ultra-low Dispersion (UD) a optický stabilizátor obrazu Super Range (typ s posunem objektivu)
 • Úplná výbava vstupů a výstupů včetně výstupu HD-SDI, vstupu/výstupu Timecode, vstupu Gen lock a linkového vstupu XLR audio pro všestranné profesionální použití.
 • Velmi rychlý AF pro okamžité automatické zaostřování; funkce Focus Assist pro ruční ovládání
 • Moderní procesor DIGIC DV II optimalizovaný pro HD
 • Propojitelnost s profesionálním dvoukanálovým audio vstupem XLR: model XH G1 nabízí další výstup HD-SDI, vstup a výstup časového kódu a vstupní zdířky Gen lock pro sestavy více kamer
 • Vyvážený kompaktní design s optimálním rozložením ovládacích prvků
 • Systém interní baterie zvyšuje všestrannost kamery

Uvedením přenosné vysoce výkonné videokamery High Definition (HD) se snímačem 3CCD s rozlišením 1,67 megapixelů určenéh pro natáčení z ruky – Canon HD Video Camera Recorder XH A1 – přináší společnost Canon nové generaci tvůrců video filmů profesionální kvalitu videa 1080i High Definition Video (HDV). Společnost Canon doplňuje svou vlajkovou loď XL H1 řadou všestranných HD videokamer určených pro nezávislé filmové tvůrce, pracovníky pořizující elektronické zprávy (ENG, Electronic News Gathering), produkční firmy a vysílací studia. Nové videokamery pomáhají společnosti Canon stát se významným hráčem v rychle se vyvíjejícím sektoru záznamu HD videa: model XH A1 zaznamenává video rychlostí 25F (25 snímků), což společně se speciálními nastaveními Cine gamma umožňuje získat vzhled a pocit skutečného filmu.

Kvalita záznamu High Definition
Kamery je vybavená obrazovým snímačem 3CCD s rozlišením 1,67 megapixelů, který byl poprvé představen v HD videokameře XL H1, která je vlajkovou lodí společnosti Canon. Výsledkem záznamu HDV1080i je ohromující realistické zachycení videa.

Standard HDV byl vyvinut jako možnost ukládání HD videa na cenově dostupné populární kazety MiniDV – záznam HDV1080i (1440x1080 pixelů) nabízí v rámci tohoto standardu nejvyšší možné rozlišení. Protože videokamera XH A1 zaznamenává obraz na skutečný širokoúhlý formát (16:9) s poměrem stran obrazu 1,333:1, zobrazí se video skutečně v plném rozlišení HD displejů 1920x1080.

Navíc je k dispozici i současné pořízení fotografií: digitální fotografie se ukládají na paměťové karty MMC nebo SD. Záznam fotografií je ideálním nástrojem při tvorbě storyboardu, při vyhledávání filmových lokalit a pro aplikace sledování průběhu filmování.

Objektiv s 20násobným zoomem pro HD
Objektiv řady L s optickým zoomem 4,5–90 mm f/1,6–3,5 je vyroben podle nejvyšších standardů a čerpá ze 48 let zkušeností společnosti Canon v oblasti vývoje objektivů pro kamery. Fluoritové členy objektivu a skleněné členy Ultra-low Dispersion (UD) přinášejí výjimečně jasný obraz. Objektiv obsahuje optický stabilizátor obrazu Super Range, který vyrovnává nechtěné vibrace v celém rozsahu frekvencí, a dva filtry Neutral Density (ND), umožňující pracovat s plně otevřenou clonou i při vysoce jasných světelných podmínkách. Oddělené kroužky pro zaostření, zoom a clonu na těle objektivu umožňují úplné ruční ovládání klíčových proměnných. Pokrytí optických členů několika povrchovými vrstvami prakticky odstraňuje stíny, odlesky a chromatické aberace. Body zaostření a zoomu je možné přednastavit a lze se k nim snadno a rychle vrátit.

Systém Instant AF
Nový systém automatického zaostřování Instant AF je speciálně navržený pro záznam High Definition. Standard HD klade další požadavky na systém automatického zaostřování, protože chyby zaostření jsou nápadnější. Použitím kombinace dvou technik AF (snímače s externím měřením a TV AF) dokáže systém Instant AF rychle identifikovat vzdálenost objektu a přesně a rychle na něj zaostřit.

Při ručním zaostřování je uživatelům k dispozici funkce Focus Assist (zvýraznění zaostřené oblasti, zvětšení).

DIGIC DV II
Obrazový procesor DIGIC II společnosti Canon byl poprvé představen u naší vlajkové lodi, profesionální videokamery XL H1. Procesor je optimalizován pro zvýšené nároky zpracování standardu HD. Procesor DIGIC DV II je vybaven speciálním systémem redukce šumu, který zajišťuje obraz s nízkou hladinou šumu, vynikající reprodukci barev a široký tonální rozsah.

Stejně jako jeho předchůdce nabízí i procesor DIGIC DV II oddělené cesty zpracování videa a fotografií: při natáčení lze současně zaznamenávat fotografie s rozlišením 2 megapixely.

Profesionální připojení používaných standardů
Videokamera je vybavena standardním dvoukanálovým audio vstupem XLR pro připojení externích mikrofonů.

Kompaktní a mobilní
Rozměry kamer řady XH jsou výrazně kompaktnější než rozměry srovnatelných modelů konkurence. Všechny ovládací prvky jsou umístěné na těle kamery, lze je snadno ovládat a maximálně využívají prostor. Vestavěný širokoúhlý displej LCD 2,8” lze vyklopit z horní strany těla kamery a otočit o 180°. K dispozici je i rozměrný elektronický hledáček 0,57” (EVF) s rozlišením 269 tisíc pixelů.

Interní baterie
Nový systém interní baterie izoluje zdroj napájení od extrémních venkovních podmínek. Výsledkem je, že videokamera je při natáčení více všestranná: může pracovat za nízkých teplot, kdy jiné videokamery již nemusejí být schopné provozu. To je užitečné zejména pro filmaře natáčející video v terénu.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/3
Obrazový snímač: CCD
 
Objektiv
Optický zoom: 20 x
Světelnost objektivu zoom: 1,6
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 1,6
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 1,6
Typ stabilizátoru: Optický
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 1/3
Nejkratší expoziční čas: 1/16000
 
Fotografování
Scénické režimy: Plně automaticky, Automaticky, Reflektor, Slabé osvětlení, Tv, Av, Ruční
 
LCD
Velikost displeje: 2,8 "
Rozlišení displeje: 207000
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, DV
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 163 x 189 x 350
Hmotnost: 2030 g
 
Ostatní
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (10 - 1)

 • 10

  Avatar
  Dobrý den pane Bouška,jestli si můžu oba modely vyzkoušet,tak to určitě přijedu.Děkuji Malík

  Bohouš, 27.08.2009 | Reagovat

 • 9

  Bouška
  Reaguje na 8 | Dobrý den, špičkové jsou oba dva modely. Nejlepší by bylo, kdybyste zašel do naší prodejny v Lidické ulici http://www.megapixel.cz/kontakt a oba modely si vyzkoušel.

  Luděk Bouška - Megapixel, 24.08.2009 | Reagovat

 • 8

  Avatar
  Dobrý den,potřebuji dobrou kameru na svatby,kamera by měla zvládat špatné světelné podmínky,HD záznam,širokoúhlý objektiv,možnost připojení dalšího mikrofonu,výstup zvuku do sluchátek a fotit, když porovnám Sony HDR-FX 1000 a Canon XH A1, tak nevím která je vhodnější, pomůžete mi?

  Bohouš, 23.08.2009 | Reagovat

 • 7

  Avatar
  Prezentace snimku, ktery byl porizen prave touto kamerou na www.heligontimes.live.spaces.live.com video ff fi muni, IX. rocnik, dokument

  Beruch, 02.06.2009 | Reagovat

 • 6

  Avatar
  Reaguje na 4 | Dobrý den, kamera nahrává 1440px * 1080px. Tj. skutečně nahraný obraz je v klasickém TV poměru 4:3. Aby se ve výsledku dosáhlo 16:9, nemá pixel tvar čtverce, ale obdelníku a to právě v poměru 1,333:1 - proto je označení HDV a ne HD. To ale nemění nic na tom, že kamera snímá skutečný poměr 16:9, pouze jej zpracovává a zaznamenává "jednodušším" způsobem. Jinak kameru vřele doporučuji a nezapoměňte k ní koupit pořádný stativ. ;-)

  Richard Machát, 30.01.2009 | Reagovat

 • 5

  Bouška
  Reaguje na 4 | Dobrý den, bohužel detailnější informace nemám k dispozici, zkuste kontaktovat technickou podporu, kontakt je na stránkách www.canon.cz.

  Luděk Bouška - Megapixel, 16.06.2008 | Reagovat

 • 4

  Avatar
  Dobrý den, nerozumím trochu rozlišení videa HDV je 1440/1080 tomu odpovídá i poměr 1,333:1 tedy využítí 3x 1,56 Mpix nicméně dále uvádíte, že jde o pravou širokoúhlou kameru pracující v poměru 16:9 a zobrazující FULL HD 1920:1080. Děkuji za odpověď

  Radim, 11.06.2008 | Reagovat

 • 3

  Bouška
  Reaguje na 2 | Dobrý den, běžnou cenou je myšlena cena doporučená dovozcem...

  Luděk Bouška - Megapixel, 03.03.2008 | Reagovat

 • 2

  Avatar
  běžná cena 111 000, dělejte si prosím srandu z někoho jiného

  Anonymní, 02.03.2008 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Viděl jsem jak to točí na youtube a je dosti citlivá.Jinak jsem viděl že jsi jí někdo koupil a měla pak mrtvé pixely..Citlivost 0,4 Lux je užasná.Snad je i kvalitní...Doporučuji se podívat na youtube a vyhledat si tam jak to točí za šera...

  Jan Šíma, 06.09.2007 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc
Rozumím