2103-750
zkopírováno do schránky
027809
zkopírováno do schránky
Objektiv
Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E
5 (3×)- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 67 mm
Carl Zeiss Batis Distagon 25mm f/2 pro Sony NEX bajonet je profesionální objektiv s AF a LED displejem ideální pro použití s full-frame řadou Sony A7… více
35 590 Kč
Zboží je možné objednat jen na prodejnách
Tento produkt není možné objednat přes e-shop a nebo jinými prostředky na dálku (telefon, apod.).
Navštivte, prosím, naše prodejny a rádi ho pro Vás po složení zálohy zajistíme.
Ušetřete ještě více
Užitečné nástroje

Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E
Obvykle dostupné do 2 týdnů
35 590 Kč
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Výrobce optiky Carl Zeiss netřeba příliš dopodrobna představovat, patří už desítky let k absolutní špičce. Zeiss dnes vyrábí objektivy pro různé fotoaparáty, nás ale nejvíc zajímají…
Luděk Bouška, 27.05.2016

Celkové hodnocení
zákazníků
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Ales, 29.10.2020
Parametry
Carl Zeiss Batis Distagon 25mm f/2 pro Sony NEX bajonet je profesionální objektiv s AF a LED displejem ideální pro použití s full-frame řadou Sony A7. Autofokus pomůže i amatérům k profesionálním výsledkům. Objektiv je odolný vůči okolním vlivům jako je stříkající voda a prach. Minimální zaostřovací vzdálenost je 20cm. Sluneční clona je součástí balení.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sony E, Sony FE |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 25 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 25 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 25 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 10 členů / 8 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Typ sluneční clony | Ano (součást balení) |
| Délka objektivu | 92 mm |
| Počet lamel clony | 9 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Sport, Reportáže, Street foto, Koncerty |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 20 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 67 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 335 g |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Ostatní
| Číslo produktu | 2103-750 |
|---|---|
| Značka | Zeiss |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Sony Alpha A1 II tělo

Sony Alpha A3000 tělo

Sony Alpha A5000 tělo

Sony Alpha A5100 + 16-50 mm černý-Zánovní!

Sony Alpha A5100 tělo

Sony Alpha A6000 tělo

Sony Alpha A6000 tělo

Sony Alpha A6100 tělo

Sony Alpha A6300 tělo

Sony Alpha A6300 tělo stříbrný

Sony Alpha A6400 tělo černý

Sony Alpha A6400 tělo černý

Sony Alpha A6500 tělo

Sony Alpha A6500 tělo

Sony Alpha A6500 tělo

Sony Alpha A6500 tělo

Sony Alpha A6500 tělo - Zánovní!

Sony Alpha A6500 tělo - zánovní!

Sony Alpha A6600 tělo

Sony Alpha A6600 tělo - Zánovní!

Sony Alpha A6700 tělo

Sony Alpha A7 + FE 28-70 mm OSS - Zánovní!

Sony Alpha A7 II tělo

Sony Alpha A7 II tělo - Zánovní!

Sony Alpha A7 IV tělo

Sony Alpha A7 IV tělo - Zánovní!

Sony Alpha A7 IV tělo - Zánovní!

Sony Alpha A7 tělo

Sony Alpha A7 tělo

Sony Alpha A7 tělo - zánovní!

Sony Alpha A7 V tělo

Sony Alpha A7R II tělo

Sony Alpha A7R II tělo

Sony Alpha A7R II tělo

Sony Alpha A7R II tělo

Sony Alpha A7R II tělo - zánovní!

Sony Alpha A7R tělo

Sony Alpha A7S II tělo

Sony Alpha A7S tělo

Sony Alpha A9 III tělo

Sony Alpha ZV-E10 II tělo

Sony Alpha ZV-E10 vlogovací fotoaparát

Sony Alpha ZV-E10 vlogovací fotoaparát - Zánovní!

Sony ILCE-QX1 tělo

Sony NEX-3N tělo

Sony NEX-5R tělo

Sony NEX-5T tělo

Sony NEX-6 tělo černý

Sony NEX-7 tělo černý

Sony NEX-F3 tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 25 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Hlídat dostupnost Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E použitý objektiv v bazaru
Související články s Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E
Související články s Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E
12 fotografických žánrů, kterými si lze vydělat
Když o sobě někdo řekne, že pracuje jako freelancer fotograf, vzbuzuje to často v očích nefotografické veřejnosti obdiv a mnohdy dokonce úžas. Ti nezasvěcení si často představují, že se denně potkává…
MARTIN LUKEŠ • 27. 1. 2026 v 13:48

Vybavte svůj foťák na focení krajiny
Podzim a zima nejsou jen o krátkých dnech a zimě. S pár kousky příslušenství může krajina získat úplně nový rozměr.
TOMÁŠ BELAJ • 22. 12. 2025 v 13:05

Vyhodnocení soutěže na téma krajina a street video
Za sebou máme další kolo naší velké foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2025. V listopadu jsme se věnovali fotografickému pohledu na devastace krajiny a videoklipům z ulice. Vítěz kategorie…
MARTIN LUKEŠ • 9. 12. 2025 v 12:40

Čo si zbaliť na fotenie krajiny (a prečo to nie je len o foťáku)
Pre mnohých je najväčšou dilemou výber objektívu. Pre profesionála je to ale bezpečnosť a komfort. Ako fotograf, ktorý sa pohybuje v rizikovom teréne, musíte myslieť na viac než len na fotoaparát.…
BORIS MICHALIČEK • 5. 12. 2025 v 15:48

Dotazy k Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.












































Komentáře
Dobrý den, Zeiss je rozhodně ostřejší v krajích snímku, má jemnější bokeh. Zeiss je pak oproti Sigmě utěsněn proti vlhosti a vnikání prachu. Další výhodou Zeissu oproti sigmě je váha a velikost.
Prodejce Megapixel.cz, Václav Králík, 16. 12. 2019 |Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E |Reagovat
O
Dobrý den, rozhoduji se mezi Zeiss Batis 25mm f/2,0 a Sigma 24mm f/1,4 DG HSM Art. Zajímal by mne Váš názor na obrazovou kvalitu těchto objektivů. Sigma je na tom lépe se světelností, ale zajímalo by mne jaká je obrazová kvalita na f/1,4 jestli není nutné trochu zaclonit, aby se vyrovnala kvalita obrazu Zeissu.
Děkuji za odpověď.
O.Halbich, 15. 12. 2019 |Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E |Reagovat
Dobrý den, pokud chcete využívat dva filtry na takto širokém ohnisku tak Vám nezbyde nic jiného než jít cestou systémových filtrů.
Prodejce Megapixel.cz, Václav Králík, 8. 11. 2018 |Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E |Reagovat
LM
Dobrý den,
jaké filtry /polarizační + ND1000/ pro focení krajiny lze na Batis 25/2 použít současně.
Vyzkoušel jsem tyto 2 a oba vinetují a v kombinaci téměř neodtranitelně i když použijí v Lightroom redukci vignetace v Lens Correction i Effect panelu.
https://www.megapixel.cz/haida-sedy-filtr-slim-nd1000-67mm?backlink=jwojo
https://www.megapixel.cz/marumi-polarizacni-filtr-dhg-c-pl-67-mm
děkuji
L. Mertlík, 8. 11. 2018 |Zeiss Batis 25 mm f/2,0 pro Sony E |Reagovat