2103-751
zkopírováno do schránky
027810
zkopírováno do schránky
Objektiv
Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E
4.6667 (3×)- Stabilizátor obrazu: Ano
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 67 mm
Carl Zeiss Batis Sonnar 85mm f/1,8 pro Sony NEX bajonet je profesionální objektiv s AF a LED displejem ideální pro použití s full-frame řadou Sony A7… více
32 890 Kč
Zboží je možné objednat jen na prodejnách
Tento produkt není možné objednat přes e-shop a nebo jinými prostředky na dálku (telefon, apod.).
Navštivte, prosím, naše prodejny a rádi ho pro Vás po složení zálohy zajistíme.
Ušetřete ještě více
Užitečné nástroje
Mohlo by vás zajímat
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 77 mm
Jen o 3 100 Kč víc / 35 990 Kč

Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E
Obvykle dostupné do 2 týdnů
32 890 Kč
Hlídat dostupnost Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E použitý objektiv v bazaru
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Objektivy Carl Zeiss ve mne budí vždycky smíšené pocity. Na jednu stranu se těším na špičkový výsledek a na druhou stranu se na takovém objektivu jen velmi špatně hledají chyby. A je nuda všechny objektivy…
Celkové hodnocení
zákazníků
dobrý portrétní objektiv.
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Vladimír, Praha, Staré Město, 02.10.2023
Parametry
Carl Zeiss Batis Sonnar 85mm f/1,8 pro Sony NEX bajonet je profesionální objektiv s AF a LED displejem ideální pro použití s full-frame řadou Sony A7. Autofokus pomůže i amatérům k profesionálním výsledkům. Objektiv je odolný vůči okolním vlivům jako je stříkající voda a prach. Minimální zaostřovací vzdálenost je 70cm. Sluneční clona je součástí balení.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sony E, Sony FE |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 85 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 85 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 85 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 1,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 1,8 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 10 členů / 8 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
| Typ sluneční clony | Ano (součást balení) |
| Délka objektivu | 78 mm |
| Počet lamel clony | 8 |
| Vhodný pro žánr | Portréty |
| Rozdělení podle ohniska | Teleobjektiv |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 80 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 67 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 475 g |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Ostatní
| Číslo produktu | 2103-751 |
|---|---|
| Značka | Zeiss |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Sony Alpha A1 II tělo

Sony Alpha A3000 tělo

Sony Alpha A5000 tělo

Sony Alpha A5100 + 16-50 mm černý-Zánovní!

Sony Alpha A5100 tělo

Sony Alpha A6000 tělo

Sony Alpha A6000 tělo

Sony Alpha A6100 tělo

Sony Alpha A6300 tělo

Sony Alpha A6300 tělo stříbrný

Sony Alpha A6400 tělo černý

Sony Alpha A6400 tělo černý

Sony Alpha A6500 tělo

Sony Alpha A6500 tělo

Sony Alpha A6500 tělo

Sony Alpha A6500 tělo

Sony Alpha A6500 tělo - Zánovní!

Sony Alpha A6500 tělo - zánovní!

Sony Alpha A6600 tělo

Sony Alpha A6600 tělo - Zánovní!

Sony Alpha A6700 tělo

Sony Alpha A7 + FE 28-70 mm OSS - Zánovní!

Sony Alpha A7 II tělo

Sony Alpha A7 II tělo - Zánovní!

Sony Alpha A7 IV tělo

Sony Alpha A7 IV tělo - Zánovní!

Sony Alpha A7 IV tělo - Zánovní!

Sony Alpha A7 tělo

Sony Alpha A7 tělo

Sony Alpha A7 tělo - zánovní!

Sony Alpha A7 V tělo

Sony Alpha A7R II tělo

Sony Alpha A7R II tělo

Sony Alpha A7R II tělo

Sony Alpha A7R II tělo

Sony Alpha A7R II tělo - zánovní!

Sony Alpha A7R tělo

Sony Alpha A7R VI tělo

Sony Alpha A7S II tělo

Sony Alpha A7S tělo

Sony Alpha A9 III tělo

Sony Alpha ZV-E10 II tělo

Sony Alpha ZV-E10 vlogovací fotoaparát

Sony Alpha ZV-E10 vlogovací fotoaparát - Zánovní!

Sony ILCE-QX1 tělo

Sony NEX-3N tělo

Sony NEX-5R tělo

Sony NEX-5T tělo

Sony NEX-6 tělo černý

Sony NEX-7 tělo černý

Sony NEX-F3 tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 85 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Související články s Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E
Související články s Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E
Představujeme nové foto/video bezzrcadlovky Canon EOS R6 V a Sony Alpha A7R VI
Tak jako každé jaro, i to letošní je ve znamení novinek. Jednotliví výrobci foto a videotechniky postupně představují nové přírůstky do svých stájí a pozadu nezůstávají ani přední hráči, jimiž jsou…
MARTIN LUKEŠ • 13. 5. 2026 v 16:01

Komunikace mezi fotografem a modelkou | Megapodcast s Barborou Biňovcovou
Dnešním hostem Megapodcastu byla modelka, fotografka a budoucí psychoterapeutka Barbora Biňovcová. V rozhovoru nám prozradila, jak všechny tyto role spojuje ve svém umění, jak vzniká nápad na…
5. 3. 2026 v 12:42

12 fotografických žánrů, kterými si lze vydělat
Když o sobě někdo řekne, že pracuje jako freelancer fotograf, vzbuzuje to často v očích nefotografické veřejnosti obdiv a mnohdy dokonce úžas. Ti nezasvěcení si často představují, že se denně potkává…
MARTIN LUKEŠ • 27. 1. 2026 v 13:48

Vyměňte starý model za nový a získejte 15% bonus při výkupu a extra slevu až 5 000 Kč na objektivy Sony
Přineste nám starou funkční techniku a nakupte vybrané objektivy Sony výhodně. Pokud si při upgradu pořídíte vybraný objektiv Sony dáme vám k až 15% výkupnímu bonusu navíc i slevu v částce až 5 000…
1. 9. 2025 v 13:43

Dotazy k Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.













































Komentáře
ŠK
Dobrý den, ano objektiv je vhodný na použití s Sony A7R IV
Prodejce Megapixel.cz, Štěpán Kačaba, 18. 11. 2021 |Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E |Reagovat
RV
Dobrý den, je tento objektiv vhodný i na tělo Sony alpha A7R IV?
Roman Vojtík, 17. 11. 2021 |Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E |Reagovat
Dobrý den, tento objektiv stabilizací nedisponuje.
Prodejce Megapixel.cz, Václav Králík, 17. 8. 2018 |Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E |Reagovat
AK
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jestli tento objektiv má optickou stabilizaci? zde na stránkách uvádíte že Ano ale na různých fórech a jiných obchodech uvádějí že nemá optickou stabilizaci.
děkuji za odpověď
Antonín Kysela, 17. 8. 2018 |Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E |Reagovat
OM
Dobrý den, ano bude fungovat.
Prodejce Megapixel.cz, Ondřej Mašek, 9. 5. 2018 |Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E |Reagovat
JM
Dobrý den, zvládá tento objektiv EYE FOCUS, který nabízí A7 iii.
Děkuji
Jana Mocková, 7. 5. 2018 |Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E |Reagovat
JV
Dobrý den,
jestli uvažujete o portrétní fotografii, tak je tohle ideální volba.
Prodejce Megapixel.cz, Jiří Vacek, 16. 2. 2018 |Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E |Reagovat
Dobrý den, uvažuji pořízení SONY A7R II a vybírám i vhodný objektiv.
Díky
Martin Fabián, 16. 2. 2018 |Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E |Reagovat
MU
Dobrý den, a na jakém konkrétním těle? Můžeme to vyzkoušet.
Prodejce Megapixel.cz, Michal Unar, 12. 2. 2018 |Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E |Reagovat
MF
Dobrý den,
existuje nějaké srovnání skla Zeiss Batis 85mm f/1,8 pro Sony E a skla Sony 85mm f/1,4 ZA Planar T. Pomiňme fakt, že se musí řešit nějaká redukce bajonetů.
Děkuji
Martin Fabian, 12. 2. 2018 |Zeiss Batis 85 mm f/1,8 pro Sony E |Reagovat