1762-848
zkopírováno do schránky
000994
zkopírováno do schránky
Objektiv
Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon
- Průměr filtru: 82 mm
Sháníte Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon?
„Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 10.07.2017
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 2 071 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon
Alternativy k již neprodávanému Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon
Zeiss Planar T* 50 mm f/1,4 ZE pro Canon
4 (1×)
17 790 Kč

Zeiss Planar T* 50 mm f/1,4 ZF.2 pro Nikon
17 790 Kč

Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZF.2 pro Nikon
30 490 Kč

ProtiúčetBonus 10 %
Pentax SMC FA 50 mm f/1,4
4 (1×)
11 490 Kč


Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon
Hlídat dostupnost Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon použitý objektiv v bazaru
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Objektiv Carl Zeiss Distagon T 21 mm F 2,8 ZE pro Canon je určen především pro fullframe zrcadlovky a na nich teprve oceníme jeho vlastnosti. Je to především ohnisková vzdálenost, která ho řadí do kategorie ultraširokoúhlých objektivů.Kresba je vynikající v celé ploše snímku a to dokonce i při…
Parametry
Vynikající ultraširokoúhlý objektiv se skvělým přenosem kontrastu a vynikajícími výsledky i v přímém protisvětle. Optická konstrukce s plovoucími členy zajišťuje perfektní kvalitu obrazu při všech zaostřovacích vzdálenostech.
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Canon EF |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 21 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 21 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,8 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 16 členů / 13 skupin |
| Délka objektivu | 109 mm |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Street foto |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 22 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 82 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 600 g |
Ostatní
| Číslo produktu | 1762-848 |
|---|---|
| Značka | Zeiss |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Canon EOS 1000D tělo

Canon EOS 100D tělo

Canon EOS 1100D tělo

Canon EOS 1200D tělo

Canon EOS 1300D tělo

Canon EOS 1D C tělo

Canon EOS 1D Mark II N

Canon EOS 1D Mark III tělo

Canon EOS 1D Mark IV tělo

Canon EOS 1D X Mark II tělo

Canon EOS 1D X Mark III tělo

Canon EOS 1D X tělo

Canon EOS 1Ds Mark II

Canon EOS 1Ds Mark III tělo

Canon EOS 2000D + 18-55 mm IS II - Zánovní!

Canon EOS 2000D tělo

Canon EOS 200D tělo

Canon EOS 20D

Canon EOS 20Da

Canon EOS 250D tělo

Canon EOS 250D tělo černý - Zánovní!

Canon EOS 30D

Canon EOS 350D tělo

Canon EOS 4000D tělo

Canon EOS 400D tělo

Canon EOS 40D tělo

Canon EOS 450D tělo

Canon EOS 500D tělo

Canon EOS 50D tělo

Canon EOS 550D tělo

Canon EOS 5D Mark II tělo

Canon EOS 5D Mark III tělo

Canon EOS 5D Mark IV tělo

Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!

Canon EOS 5D Mark IV tělo - zánovní!

Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!

Canon EOS 5D tělo

Canon EOS 5DS R tělo

Canon EOS 5DS tělo

Canon EOS 600D tělo

Canon EOS 60D tělo

Canon EOS 60Da tělo

Canon EOS 650D tělo

Canon EOS 6D Mark II tělo

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo bazar

Canon EOS 6D tělo

Canon EOS 700D tělo

Canon EOS 70D tělo

Canon EOS 750D tělo

Canon EOS 760D tělo

Canon EOS 760D tělo

Canon EOS 77D tělo

Canon EOS 77D tělo - Zánovní!

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo - zánovní!

Canon EOS 7D tělo

Canon EOS 800D tělo

Canon EOS 80D tělo

Canon EOS 80D tělo

Canon EOS 850D + 18-55 mm IS STM - Zánovní!

Canon EOS 850D tělo

Canon EOS 850D tělo bazar

Canon EOS 90D tělo

Canon EOS 90D tělo bazar

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 21 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Související články s Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon
Související články s Zeiss Distagon T* 21mm f/2,8 ZE pro Canon
Vyhlášení výsledků soutěží o nejlepší street foto a reklamní video
O tom, že je street fotografie velmi rozšířeným a populárním žánrem, není pochyb. Nasvědčuje tomu i počet účastníků a fotografií, které jste přihlásili do dubnového kola naší velké fotosoutěže ROK S…
MARTIN LUKEŠ • předevčírem v 9:37

Když jeden filtr nahradí dva: Haida PROII CPL-VND 2v1
Každý se už někdy dostal do situace, kdy nutně potřebuje využít více fotografických filtrů najednou. To ovšem může přinášet celou řadu potíží, jako je třeba vinětace nebo komplikovaná instalace…
MATOUŠ JÍLEK • 12. 5. 2026 v 13:14

Fotenie roklín a potokov
Hneď na úvod sa musím priznať, že pred rokmi som neznášal fotky potokov. Špeciálne od mnohých českých fotografov, keďže česká krajina je bohatá na fotogenické potoky a vodopády. Prišlo mi to všetko…
BORIS MICHALIČEK • 22. 4. 2026 v 10:34

12 fotografických žánrů, kterými si lze vydělat
Když o sobě někdo řekne, že pracuje jako freelancer fotograf, vzbuzuje to často v očích nefotografické veřejnosti obdiv a mnohdy dokonce úžas. Ti nezasvěcení si často představují, že se denně potkává…
MARTIN LUKEŠ • 27. 1. 2026 v 13:48


















Komentáře