1677-838
zkopírováno do schránky
001000
zkopírováno do schránky
Objektiv
Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon
- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 72 mm
Sháníte Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon?
„Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 07.01.2025
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 5 044 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon
Alternativy k již neprodávanému Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon
Zeiss Planar T* 50 mm f/1,4 ZE pro Canon
4 (1×)
17 790 Kč

Nikon 35 mm f/1,8 AF-S NIKKOR G DX
4.65 (140×)
4 990 Kč

Pentax DA 55 mm f/1,4 SDM
22 890 Kč

ProtiúčetBonus 10 %
Pentax SMC FA 50 mm f/1,4
4 (1×)
11 490 Kč


Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon
Parametry
Malá hloubka ostrosti při plné světelnosti dává plnou kontrolu a dovoluje oddělit fotografovaný subjekt od popředí a pozadí. Precizní ostřící mechanizmus umožňuje dokonale zaostřit a vystihnout hlavní myšlenku snímku. Konstrukce objektivu zajišťuje brilantní fotografie bez jakéhokoliv zkreslení a optických vad v celé ploše snímku. Ideálně použitelný jako klasický portrétní objektiv.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Canon EF |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 85 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 85 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 85 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 1,4 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 1,4 |
| Maximální clona (F) | 16 |
| Konstrukce objektivu | 6 členů / 5 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Délka objektivu | 85 mm |
| Počet lamel clony | 9 |
| Vhodný pro žánr | Portréty, Reportáže, Móda, Street foto, Produktová fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Teleobjektiv |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 100 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 72 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 700 g |
Ostatní
| Číslo produktu | 1677-838 |
|---|---|
| Značka | Zeiss |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Canon EOS 1000D tělo

Canon EOS 100D tělo

Canon EOS 1100D tělo

Canon EOS 1200D tělo

Canon EOS 1300D tělo

Canon EOS 1D C tělo

Canon EOS 1D Mark II N

Canon EOS 1D Mark III tělo

Canon EOS 1D Mark IV tělo

Canon EOS 1D X Mark II tělo

Canon EOS 1D X Mark III tělo

Canon EOS 1D X tělo

Canon EOS 1Ds Mark II

Canon EOS 1Ds Mark III tělo

Canon EOS 2000D + 18-55 mm IS II - Zánovní!

Canon EOS 2000D tělo

Canon EOS 200D tělo

Canon EOS 20D

Canon EOS 20Da

Canon EOS 250D tělo

Canon EOS 250D tělo černý - Zánovní!

Canon EOS 30D

Canon EOS 350D tělo

Canon EOS 4000D tělo

Canon EOS 400D tělo

Canon EOS 40D tělo

Canon EOS 450D tělo

Canon EOS 500D tělo

Canon EOS 50D tělo

Canon EOS 550D tělo

Canon EOS 5D Mark II tělo

Canon EOS 5D Mark III tělo

Canon EOS 5D Mark IV tělo

Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!

Canon EOS 5D Mark IV tělo - zánovní!

Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!

Canon EOS 5D tělo

Canon EOS 5DS R tělo

Canon EOS 5DS tělo

Canon EOS 600D tělo

Canon EOS 60D tělo

Canon EOS 60Da tělo

Canon EOS 650D tělo

Canon EOS 6D Mark II tělo

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo - Zánovní!

Canon EOS 6D Mark II tělo bazar

Canon EOS 6D tělo

Canon EOS 700D tělo

Canon EOS 70D tělo

Canon EOS 750D tělo

Canon EOS 760D tělo

Canon EOS 760D tělo

Canon EOS 77D tělo

Canon EOS 77D tělo - Zánovní!

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo - zánovní!

Canon EOS 7D tělo

Canon EOS 800D tělo

Canon EOS 80D tělo

Canon EOS 80D tělo

Canon EOS 850D + 18-55 mm IS STM - Zánovní!

Canon EOS 850D tělo

Canon EOS 850D tělo bazar

Canon EOS 90D tělo

Canon EOS 90D tělo bazar

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 85 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Další kusy Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon použitý objektiv v bazaru
Další kusy Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon použitý objektiv v bazaru
Související články s Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon
Související články s Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon
Komunikace mezi fotografem a modelkou | Megapodcast s Barborou Biňovcovou
Dnešním hostem Megapodcastu byla modelka, fotografka a budoucí psychoterapeutka Barbora Biňovcová. V rozhovoru nám prozradila, jak všechny tyto role spojuje ve svém umění, jak vzniká nápad na…
5. 3. 2026 v 12:42

Kolik si říct za zakázku aneb Fotograf, ten tvrdej chleba má
V jednom z předchozích článků našeho on-line magazínu Megapixel jsme si povídali o tom, že uživit se v současné době extrémně dravé konkurence a nastupující éry umělé inteligence není vůbec…
MARTIN LUKEŠ • 17. 2. 2026 v 11:04

5 pomůcek pro lepší fotografování jídla
Chtěli byste se zlepšit ve fotografování jídla? Máme pro vás pět zaručených tipů na doplňky a příslušenství, se kterým pracuje každý, kdo se tomuto oboru věnuje. Vyzkoušejte je a uvidíte sami, že…
MARTIN LUKEŠ • 12. 2. 2026 v 8:46

Několik tipů a rad jak fotit jídlo a produktovou fotografii mobilem
Fenomén, který jako „mor“ zachvátil hotely, bistra, kavárny a restaurace. Číšníci, servírky i kuchaři ho nenávidí: fotografování jídla mobilním telefonem. Ono není divu. Díky chytrým mobilům jsme se…
MARTIN LUKEŠ • 9. 2. 2026 v 17:05

Dotazy k Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.





















Komentáře
MU
Dobrý den, v podstatě takto rozostřit pozadí umí každé pevné sklo s vysokou světelností. Na této fotce se domnívám, že je ohnisko kolem 50-85 mm.
Prodejce Megapixel.cz, Michal Unar, 24. 4. 2018 |Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon |Reagovat
Dobrý den. Řeším otázku, který Zeiss objektiv a s jakou clonou (nejmenší) udělá takovéto rozostření-bokeh: https://www.facebook.com/zeisscameralenses.cz/posts/1225620657591327 Můžete mi poradit?
Jaroslav, 23. 4. 2018 |Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon |Reagovat
RN
Za mnohem nižší cenu volte raději Canona 100mm f/2. Udělá stejnou službu + AF.
Radim Nytl, 29. 4. 2016 |Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 21. 1. 2011 |Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon |Reagovat
MD
Marijan D, 20. 1. 2011 |Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 25. 6. 2010 |Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon |Reagovat
PB
Pavla B., 24. 6. 2010 |Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 1. 4. 2010 |Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon |Reagovat
J
nevíte jaké má výsledky obrazové kvality v kombinaci s canonem 5D Mark II, byla by to cenově zajímavá alternativa namísto originálu od canonu 85mm/1,2.
Jirka, 1. 4. 2010 |Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon |Reagovat
H
Huky, 14. 9. 2009 |Zeiss Planar T* 85 mm f/1,4 ZE pro Canon |Reagovat
Všechny dotazy (16)