1486-395
zkopírováno do schránky
013055
zkopírováno do schránky
Objektiv
Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica černý
- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 43 mm
Sháníte Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica černý?
„Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 29.03.2022
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica černý?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 2 036 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica
Alternativy k již neprodávanému Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica
Voigtlander Nokton 40 mm f/1,4 M.C. pro M-bajonet
13 690 Kč

Voigtlander Nokton 58 mm f/1,4 SL II Asph. AI-S pro Nikon černý
5 (1×)
14 490 Kč

Voigtlander Color Skopar 35 mm f/2,5 Pan cake P II pro M-bajonet
11 690 Kč

Voigtlander Color Skopar 21 mm f/4,0 P-Type pro M-bajonet
12 490 Kč


Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica černý
Parametry
Objektiv Carl Zeiss Tele-Tessar T* 4/85 ZM, disponující ohniskovou vzdáleností 85 mm, je optimální volbou pro portrétní a krajinářské fotografy hledající opticky výtečný objektiv kompaktních rozměrů. Vysoká rozlišovací schopnost a výtečná korekce barev, objektivu Tele-Tessar T* 4/85 ZM, jsou plně porovnatelné v celém rozsahu clonových čísel.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Leica M |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 85 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 85 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 4 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 4 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 5 členů / 3 skupiny |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Délka objektivu | 95 mm |
| Počet lamel clony | 10 |
| Vhodný pro žánr | Portréty, Reportáže, Móda, Street foto, Produktová fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Teleobjektiv |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 90 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 43 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 310 g |
Ostatní
| Číslo produktu | 1486-396 |
|---|---|
| Značka | Zeiss |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Leica M (Typ 240) + 35 mm SET EDITION LEICA 60

Leica M (Typ 240) tělo

Leica M (Typ 262)

Leica M EV1

Leica M Monochrom

Leica M Monochrom (Typ 246)

Leica M-A (Typ 127)

Leica M-D (Typ 262)

Leica M-E (Typ 240) tělo

Leica M-E šedý antracitový

Leica M-P (Typ 240) + 35 mm Set Edition Safari

Leica M-P (Typ 240) tělo

Leica M10 Edition Zagato

Leica M10 tělo

Leica M10-D tělo černé/chrom

Leica M10-P tělo

Leica M10-R tělo

Leica M11 tělo

Leica M11-D

Leica M11-P tělo Safari

Leica M6 tělo

Leica M8.2

Leica M9

Leica M9-P

Leica MP 0.72 silver-chrome

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 85 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Hlídat dostupnost Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica použitý objektiv v bazaru
Související články s Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica
Související články s Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica
Komunikace mezi fotografem a modelkou | Megapodcast s Barborou Biňovcovou
Dnešním hostem Megapodcastu byla modelka, fotografka a budoucí psychoterapeutka Barbora Biňovcová. V rozhovoru nám prozradila, jak všechny tyto role spojuje ve svém umění, jak vzniká nápad na…
5. 3. 2026 v 12:42

Kolik si říct za zakázku aneb Fotograf, ten tvrdej chleba má
V jednom z předchozích článků našeho on-line magazínu Megapixel jsme si povídali o tom, že uživit se v současné době extrémně dravé konkurence a nastupující éry umělé inteligence není vůbec…
MARTIN LUKEŠ • 17. 2. 2026 v 11:04

5 pomůcek pro lepší fotografování jídla
Chtěli byste se zlepšit ve fotografování jídla? Máme pro vás pět zaručených tipů na doplňky a příslušenství, se kterým pracuje každý, kdo se tomuto oboru věnuje. Vyzkoušejte je a uvidíte sami, že…
MARTIN LUKEŠ • 12. 2. 2026 v 8:46

Několik tipů a rad jak fotit jídlo a produktovou fotografii mobilem
Fenomén, který jako „mor“ zachvátil hotely, bistra, kavárny a restaurace. Číšníci, servírky i kuchaři ho nenávidí: fotografování jídla mobilním telefonem. Ono není divu. Díky chytrým mobilům jsme se…
MARTIN LUKEŠ • 9. 2. 2026 v 17:05

Dotazy k Zeiss Tele-Tessar T* 85 mm f/4,0 ZM pro Leica
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.









Komentáře