Recenze Casio EXILIM FH100 černý

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • 10x opt. zoom
  • 24mm ohnisko
  • CMOS senzor
  • vysokorychlostní snímání
  • manuální nastavení
  • HD video
  • velikost LCD

Co se nám nelíbí

  • nízké rozlišení LCD
  • nelze opticky zoomovat při videu

Ukázkové snímky

Představení Casio EXILIM FH100 černý

Představení Casio EXILIM FH100 černý


FH 100 představuje současný vrchol v nabídce malých ultrazoomů. Základ zde tvoří CMOS senzor, který produkuje menší množství šumu při vyšších citlivostech, než běžně používané CCD snímačé. Objektiv jakožto nejdůležitější část každého fotoaparátu zde disponuje rozsahem začínajícím na luxusním ohnisku 24mm s desetinásobným přiblížením. Specialitou tohoto přístroje je funkce vysokorychlostního snímání, pomocí které je možno zachytit konkrétní okamžik při snímání velmi rychlých dějů. Příznivci natáčení videa ocení možnost záznamu ve vysokém rozlišení, škoda jen, že nelze při natáčení opticky zoomovat. Manuální nastavení expozičních hodnot a možnost ukládat snímky v nekomprimovaném RAW formátu je pak jen třešničkou na dortu zejména pro zkušenější fotografy.

Hodnocení zákazníků (1)

Hodnocení zákazníků (1)

5

Jsem velmi spokojen.. Jedina chyba je nemoznost zoomu pri nataceni:(

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Daniel, Stramberk, 07.09.2011

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Tento vysokorychlostní fotoaparát s 10,1 efektivních megapixelů se pyšní širokoúhlým objektivem 24 mm s 10x optickým zoomem ukrytým v kompaktním těle, tudíž si ho můžete vzít kamkoliv s sebou.

HIGH SPEED EXILIM EX-FH100

Tento vysokorychlostní fotoaparát s 10,1 efektivních megapixelů se pyšní širokoúhlým objektivem 24 mm s 10X optickým zoomem ukrytým v kompaktním těle, tudíž si ho můžete vzít kamkoliv s sebou. Nabízí uživateli možnost maximální sekvenční expozice s rychlostí až 40 snímků za sekundu v případě fotografií (maximální rozlišení snímku je 9,0 megapixelů a maximálně je možné pořídit 30 snímků), kterou lze díky vysoce výkonnému zoomu nyní používat i k fotografování vzdálených objektů. Také nabízí možnost pořídit až 1 000 snímků za sekundu v rámci vysokorychlostního záznamu videosekvence, která tak zachytí i pohyb příliš rychlý na to, aby ho bylo lidské oko schopné zaregistrovat.
Fotoaparát EX-FH100 poskytuje všem uživatelům, od pokročilých amatérských fotografů až po začátečníky, možnost užívat si vysokorychlostní sekvenční expozice. Je vybaven otočným ovladačem režimu, kterým je možné vybrat ruční sekvenční expozici. Také je možné zvolit režim usnadňující vysokorychlostní sekvenční expozici, při kterém je rychlost sekvenční expozice nastavena na optimální hodnotu na základě výběru typu scény. V tomto modelu vám značka Casio zaručuje pořízení jasných, vysoce kvalitních fotografií i při slabém osvětlení v interiéru, a to díky použití vysoce citlivého snímače CMOS.

Vysoce citlivý a rychlý digitální fotoaparát s výkonným zoomem v kompaktním těle.

Širokoúhlý objektiv 24 mm s 10X optickým zoomem v kompaktním těle

Fotoaparát EX-FH100 je vybaven vysoce výkonným objektiven se zoomem v kompaktním těle, který na šířku měří jen 105,0 mm, na výšku má 63,2 mm a je 29,9 mm silný.* Objektiv poskytuje veškerou svobodu pro fotografování se zoomem -- od širokoúhlého 24 mm k 10X optickému zoomu, který přenáší vzdálené objekty na dosah ruky.
* V souladu se standardy Asociace pro fotoaparáty a snímací zařízení (CIPA)

Velmi rychlá sekvenční expozice zachytí nejdůležitější momenty rychlostí 40 snímků za sekundu

V rámci sekvenční expozice je tento model schopen pořídit až 30 snímků s rozlišením 9,0 megapixelů při maximální rychlosti 40 snímků za sekundu. Navíc, pokud je tento fotoaparát přepnutý do režimu kontinuální závěrky s předuložením, nezmešká jeho uživatel svůj nejdůležitější okamžik, ani když stiskne tlačítko spouště o něco později, protože fotoaparát začne pořizovat snímky, už když je tlačítko stisknuté jen do poloviny.

Záznam velmi rychlých videosekvencí rychlostí až 1000 snímků za sekundu

Fotoaparát EXILIM EX-FH100 je schopen zaznamenávat velmi rychlé videosekvence pohybů, které jsou tak rychlé, že je lidské oko není schopné zaregistrovat. Uživatel si může vybrat z rychlostí záznamu 1000, 420, 240 nebo 120 snímků za sekundu. Tento model je také vybaven režimem, který umožňuje uživateli přepnout na záznam vysokou rychlostí (240 nebo 120 snímků za sekundu) stiskem jediného tlačítka v průběhu normálního pořizování videosekvence (rychlostí 30 snímků za sekundu). Vysokorychlostní záznam umožňuje, aby si uživatelé tohoto fotoaparátu užívali vzrušujícího, velmi pomalého přehrávání pohybu.*
* Například jednu sekundu trvající videosekvence zaznamenaná rychlostí 420 snímků za sekundu může být přehrávána rychlostí 30 snímků za sekundu po dobu 14 sekund.

Vysoce citlivý snímač CMOS

Firma Casio stále pokračuje na své cestě za vyšší kvalitou snímků, protože ji považuje za základ výkonnosti každého fotoaparátu. Tento model je vybaven zezadu osvětleným snímačem CMOS, který se pyšní téměř dvojnásobně vyšší citlivostí než obvykle. To umožňuje uživatelům pořizovat překrásné fotografie v exteriéru, ale také vysoce kvalitní, ostré fotografie v interiéru nebo za podobných podmínek s nedostatečným osvětlením. A samozřejmě je tento model také opatřen stabilizací obrazu posunem snímače CMOS.

Vysokorychlostní noční scény a portrét

S fotoaparátem EX-FH100 mohou uživatelé pořizovat překrásné snímky -- a to dokonce i lidí v noci -- aniž by si museli dělat starosti s rozmazáním. Při jediném stisknutí spouště fotoaparát pořídí v rámci vysokorychlostní sekvenční expozice s bleskem několik snímků, které pak uvnitř zkombinuje do jediného, křišťálově čistého snímku.

Vysokorychlostní osvětlení

Při jediném stisknutí spouště fotoaparát EX-FH100 pořídí tři snímky v rámci vysokorychlostní sekvenční expozice, přičemž upraví expozici pro normální (standardní), jasné a potemnělé objekty. Tyto tři snímky jsou pak uvnitř fotoaparátu zkombinovány do jediného obrazu, takže je dosaženo plného jasu na celé ploše fotografie a nevznikají fotografie s přesvícenými nebo příliš tmavými místy tam, kde je scéna silně osvícená zezadu.

Velmi rychlá sekvenční expozice BEST SHOT / Velmi rychlé videosekvence BEST SHOT

Fotoaparát EX-FH100 je také vybaven režimy „Velmi rychlá sekvenční expozice BEST SHOT" a „Velmi rychlá videosekvence BEST SHOT", které optimalizují nastavení sekvenční expozice nebo velmi rychlých videosekvencí jednoduchým výběrem typu snímané scény -- například scéna s dítětem, zvířetem nebo sportovní scéna -- v důležitém okamžiku nebo v pomalém pohybu.

Funkce HD video s vysokým rozlišením

Fotoaparát EX-FH100 je také vybaven funkcí HD video. Stačí stisknout speciální tlačítko a můžete pořizovat překrásné video s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Fotoaparát je vybaven výstupem HDMI™ a stereo mikrofonem, tudíž si uživatelé mohou užívat překrásného obrazu a realistického zvuku, když si fotoaparát připojí k televizi s velkou obrazovkou.

Obrazový snímač

Formát snímače 1/2,3
Rozlišení 10,1 Mpx
Rozlišení fotografií 640x480, 1600x1200, 3072x2304, 3456x2592, 2303x1728, 3648x2736, 3648x2432, 3648x2048
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače Ano

Objektiv

Optický zoom 10 x
Digitální zoom 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 24-240
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 240 mm
Typ stabilizátoru Mechanický

Zaostřování

Minimální zaostřovací vzdálenost 15 cm
Makro od 7 cm

Nastavení expozice

Korekce expozice ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 3200

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/2000

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)

LCD

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje v bodech 230400

Blesk

Vestavěný blesk Ano

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I)
Formáty souborů AVI, JPEG, RAW
Rozlišení videa VGA (640×480)
Audiozáznam Ano
Velikost interní paměti 89,5 MB

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 104 x 60 x 28
Hmotnost 181 g

Ostatní

Značka Casio

Zobrazit popis a parametry