Přidejte se! Zúčastněte se naší celoroční soutěže. Přihlásit do soutěže

Téma měsíce Černobílé pokušení

Přesto, že první barevná fotografie spatřila světlo světa více než před 150 lety a od té doby máme možnost zaznamenávat svět pomocí tohoto krásného vynálezu, věrně, tedy včetně barev, stále to táhne nás fotografy k černobílému vyjádření. Březnová soutěž proto bude patřit fenoménu, který nikdy neztratil své kouzlo, tedy černobílé fotografii. Téma je libovolné. Je jedno zda zašlete do soutěže portrét, krajinu, makro, nebo jiný žánr. Jedinou podmínkou je černobílé provedení. O to přísněji ale budeme hodnotit jak obsah, tak techniku převodu do ČB. Neposílejte tedy prosím do soutěže bezvýznamné cvaky. Soutěžte prosím tentokrát jen s fotografiemi, které by Vám stáli za zvětšení, zarámování a pověšení na zeď.

Zdeněk Dvořák, garant měsíce

Fotografii se věnuje od svých devatenácti let. Během svého fotografického vývoje se našel v oblasti dokumentu a reportáže. Dává přednost dlouhodobým…

Číst dál

Technika garanta

Zdeněk Dvořák, garant měsíce

Fotografii se věnuje od svých devatenácti let. Během svého fotografického vývoje se našel v oblasti dokumentu a reportáže. Dává přednost dlouhodobým projektům, se kterými slaví největší úspěchy, jako jsou například dvě nominace na hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo 2016. Ve své volné tvorbě se věnuje jak barevné, tak i černobílé fotografii, která převládá. Rád do dokumentu zapojí i zábleskové světlo, případně fotografuje mobilním telefonem. Fotografie je již pět let jeho plnou obživou a součástí jeho práce je i místo obrazového redaktora v projektu Week of Life, který založil fotograf Adolf Zika. V rámci základní myšlenky projektu zachytil jako první člověk na světě 5 let života formou devíti fotografií denně.

www.zdenek-dvorak.czTechnika garanta


Sbalit

Vhodné vybavení pro focení tématu
Černobílé pokušení

Nevíte si s tématem rady? Pomůžeme vám!

Co můžete tento měsíc vyhrát?

Sbírejte zároveň body do roční soutěže. Vítězové si rozdělí ceny v celkové hodnotě přes 160 000 Kč!

fujifilm logoPartnerem tématu je společnost Fujifilm

Objevte fotoaparáty, objektivy a příslušenství značky Fujifilm

 • Cena uživatelů galerie 2017

  Cena uživatelů galerie

  Fotoobraz - Foto na plátno v rozměru 40 x 60 cm

 • 4. - 6. místo, cena partnera FUJIFILM

  4. - 6. místo, cena partnera FUJIFILM

  Instax mini 8 + film Monochrome

 • 7. - 10. místo, cena partnera FUJIFILM

  7. - 10. místo, cena partnera FUJIFILM

  Tričko Fujifilm X Series

Články k aktuálnímu tématu

Soutěžní fotografie

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 1 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím