Magazín

Blog

Červencová soutěž právě odstartovala. Tématem jsou fotografie a videa z dronů

Martin LukešAktualizováno: 8. 7. 2021 v 11:29 • Rubrika: Blog

Červencová soutěž právě odstartovala. Tématem jsou fotografie a videa z dronů

Zatajený dech, oči přilepené k náhledovému displeji nebo k obloze. Bzučení motůrků, svištění vrtulek a prsty, které po paměti jemně korigují páčky dálkového ovladače...Tak přesně tenhle adrenalin zažívají všichni piloti a operátoři dronů a právě ti dostanou šanci předvést své umění v červencovém kole soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2021.

Téma foto soutěže: Svět z ptačí perspektivy

Téma, které jsme si pro vás připravili na první prázdninový měsíc, bude po určité stránce hodně volné. V červenci můžete zasílat do soutěže fotografie krajiny, architektury, cestopisu, reportáže, dokumentu, streetfotografie, wild-life a mnoha dalších žánrů. Nutností však je, aby fotografie splňovaly dvě důležité podmínky. Jednak musí obsahovat exif a také musí být pořízeny z dronu. Tak roztočte vrtule, nažhavte motůrky a vzhůru do oblak…  

Téma video soutěže: Video z dronu

Drony se díky své dostupnosti staly velkým fenoménem nejenom fotografů, ale také filmařů. Klipy, filmové záběry či reklamní spoty z výšky dnes může natáčet téměř každý a nemusí si k tomu pronajímat soukromé letadlo, helikoptéru ani pilota. Téma video soutěže bude tentokrát hodně otevřené. Do červencového kola můžete přihlásit jakékoliv video, které bylo pořízeno právě za pomocí dronu.  

Garant soutěže: Jakub Caha

Od focení k dronům. Tak by se dalo charakterizovat posledních 10 let Jakubova života. Na focení nezanevřel a stále se věnuje sportovní, studiové a komerční fotce. Drony však přebírají otěže čím dál více. Od prvních vzletů, fotek a testů nasbíral řadu zkušeností a s dronem objel řadu zajímavých lokalit.

Ptačí perspektiva nabízí stále spoustu možností a neprobádaných pohledů. S rozmachem videa však fotky z dronu trošku ustoupily stranou a využívá tak drony v rámci komerčních záběrů. V posledním roce pak jeho zájem strhla kategorie FPV, kdy tyto drony (krom běžných modelů od DJI) využívá pro natáčení cinematic záběrů ve vysoké kvalitě.

Technika garanta

Partner červencové soutěže je oficiální zástupce DJI společnost Beryko s.r.o.

Ceny pro vítěze kategorie foto i video:

1. místo (foto): DJI OM 4
1. místo (video): DJI kvadrokoptéra Mini 2
2. místo (foto): Wacom Intuos S
2. místo (video): Velbon Videomate 438
3. místo (foto a video): Kurz létání s dronem
cena diváků (foto a video): Wacom Bamboo folio S

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu, nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji/ho jako soutěžní. Po uplynutí všech dvanácti měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2021.

Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.