Magazín

Krátce

Chcete vyhrát NIKON Z6? Zapojte se do naší červnové soutěže na téma NA VLNĚ HUDBY

Martin LukešAktualizováno: 14. 6. 2019 v 13:34 • Rubrika: Krátce

Chcete vyhrát NIKON Z6? Zapojte se do naší červnové soutěže na téma NA VLNĚ HUDBY

Každý, kdo pravidelně sleduje naše stránky zřejmě zachytil, že letos pořádáme již šestý ročník fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM. Každý měsíc je vyhlášeno jedno soutěžní téma a tomu se v daném období věnujeme. Červnová soutěž bude ale v mnoha ohledech zcela výjimečná. Partner soutěže NIKON věnoval totiž do soutěže dvě exkluzivní ceny. Tou první je účast na profesionálním focení koncertů s renomovaným fotografem MARKEM MUSILEM a druhou je parádní, funkcemi nabušená bezzrcadlovka NIKON Z6. Pokud chcete vyhrát jednu z těchto skvělých cen, přečtěte si následující pravidla a zapojte se do soutěže!

Obsah

NA VLNĚ HUDBY

V červnovém kolem se bude vše točit o propojení obrazu s hudbou. V letošním roce ale došlo k rozšíření soutěžních kategorií, takže se mohou zapojit nejen fotografové v oblasti FOTO, ale také kameramani, režiséři, animátoři a střihači ve VIDEO soutěži a ilustrátoři, grafici, kreslíři i retušéři v soutěži GRAFICKÉ.

 


FOTO SOUTĚŽ - Na vlně hudby

Blíží se léto, čas zábavy a volnočasových aktivit, ale také čas hudebních festivalů, a právě proto se bude červnové kolo naší celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2019 točit právě kolem hudby. Do soutěže můžete přihlásit fotografie z koncertů a vystoupení, a to bez ohledu na hudební žánr a věhlas hudebníka. Zaměřte se na to, aby z fotografií čišela dynamika a emoce, které jsou s poslechem hudby spojené. Garantem soutěže a hlavním porotcem je Marek Musil, profesionální fotograf koncertů a ambasador značky Nikon. Právě ta věnovala do soutěže jednu speciální a exkluzivní cenu, vítěz se totiž bude moci zúčastnit jednoho prestižního focení koncertu právě s Markem Musilem. Určitě je tedy o co hrát!

 


VIDEO SOUTĚŽ - Hudební videoklip

V červnovém kole soutěže si tentokrát přijdou na své milovníci natáčení hudebních produkcí, videoklipů nebo reportáží z koncertů, festivalů a dalších hudebních vystoupení. Do soutěže můžete přihlašovat videa, která nějak souvisí s hudbou. Mohou to být medailonky hudebních skupin, reportážní videa, záznamy z koncertů, nebo například amatérské i profesionální videoklipy. Ambasadorem této kategorie je Martin Přívratský, jehož film z prostředí závodů FMX motocrossu "Tomorrow Will Be Better" získal Českého lva. Partnerem kola je společnost Nikon, která do soutěže věnovala naprosto exkluzivní a bombastickou cenu v podobě špičkové digitální bezzrcadlovky NIKON Z6. Ta může být už příští měsíc vaše!

 


GRAFICKÁ SOUTĚŽ - Hudba v obrazech

Pro výtvarníky, grafiky, kreslíře a ilustrátory tu máme velmi zajímavé téma, kterým je spojení hudby a obrazu. Necháme na vás, zda nakreslíte hudební nástroj, portrét muzikanta, nebo třeba navrhnete plakát k nějakému koncertu nebo festivalu, a to bez ohledu na to, jestli je reálný, nebo fiktivní. I styl necháme čistě na vás, jedinou hranicí je v tomto případě vaše fantazie. Jen upozorňujeme, že musí jít skutečně o grafickou nebo výtvarnou práci. Za tu nepovažujeme fotografie, ke kterým je pouze přidaný rámeček, nebo která byla prohnána nějakým automatickým filtrem. Tato část soutěže je věnována opravdu čistě výtvarníkům a grafikům.

 

Těšte se na červnové Nikon Z Days | Megapixel
Doprovodný program -  DNY S NIKONEM

V rámci soutěže jsme si pro vás společně s partnerem připravili celou řadu zajímavých aktivit v podobě besed, kurzů a workshopů. Na DNY S NIKONEM se tentokrát můžete těšit na všech našich pobočkách, tedy jak v Praze, tak i v Brně a v Ostravě. Kapacita jednotlivých akcí programu je omezena, takže se v případě zájmu nezapomeňte v čas REGISTROVAT.

8.6. Megapixel Ostrava

  • 10:00 – 11:00 - Beseda s Markem Musilem o fotografování koncertů
  • 11:30 – 12:30 - Přednáška Naučte se s Nikon Z
  • 13:00 – 15:00 - Video workshop s Filipem Bartákem

15.6. Megapixel Brno

  • 10:00 – 11:00 - Beseda s Markem Musilem o fotografování koncertů
  • 11:30 – 12:30 - Přednáška Naučte se s Nikon Z
  • 13:00 – 15:00 - Video workshop s Filipem Bartákem

22.6. Megapixel Praha

  • 10:30 – 11:30 – Přednáška Naučte se s Nikon Z
  • 12:00 – 13:00 – Beseda s Markem Musilem o fotografování koncertů
  • 13:30 – 17:30 – Video workshop s Martinem Přívratským
  • 18:00 – 19:00 – Beseda s režisérem Martinem Přívratským a projekce filmu


Garant FOTO a GRAFICKÉ soutěže, Nikon ambasador - Marek Musil

Marek Musil (1974) je současný český vizuální umělec. Během svého fotografického působení si vytvořil velmi osobitý styl, který svou působivostí inspiroval mnohé reklamní agentury. Po pobytech na Blízkém Východě a v New Yorku se rozhodl vrátit do Čech a s čerstvým portfoliem se začít naplno věnovat kariéře fotografa. První placené zakázky získal v tuzemských módních magazínech, kam fotil hlavně módní story a české osobnosti. Postupně se jeho fotografie začaly objevovat v magazínech Elle, Esquire, Harper´s Bazaar, Proč Ne?!, Cosmopolitan, Marie Clarie, In Style, Dolce Vita, Muži v Česku...

Jeho komerční portfolio tvoří jména velkých klientů, jako jsou například Birell, České Dráhy, Komerční banka, Auto Škoda, T-Mobile, Adidas, ČEZ, Czech Tourism, Pilsner Urquell, Raiffeisen bank...

Momentálně prokládá svou komerční tvorbu reportážními cestami po celém světě, ve kterých tvoří dokumentární cyklus pohledu na svět svým okem. Při focení koncertů a hudebních osobností se zase symbolicky vrací ke svému aktivnímu působení v rockové kapele.     

Veřejnost mohla zaznamenat jeho obsáhlý podvodní projekt Underwater emotion, který vznikal na Floridě, kam si Marek jezdil odpočinout od reklamního světa. Dalším výrazným souborem je časosběrné mapování zákulisí pražského týdne módy, kterému se autor věnuje už osmý rok. Černobílé fotografie byly pod názvem Backstage of Prague Fashion Week představeny veřejnosti například v pražské Leica Gallery café.

Do širokého povědomí se dostal svým souborem The Burning Man Collection, jehož součástí byla Markova první fotografická publikace vydaná pod záštitou pražské Leica Gallery. Obsáhlý soubor zachycující atmosféru festivalů uprostřed pouště sklidil velký ohlas médií i veřejnosti.

Je Ambassadorem značky Nikon pro Českou republiku

V roce 2018 byl finalistou Czech Press Photo a mimo jiné je i členem APF (asociace profesionálních fotografů). V současnosti Marek žije a pracuje převážně v Praze.

Oficiální web: www.marekmusil.com
Facebook: Marek Musil
Instagram: Marek Musil

Garant VIDEO soutěže, držitel Českého lva - Martin Přivrátský

V roce 2007 dokončil Martin Přívratský svůj první dokumentární film – BMX roadmovie s názvem Berlin Trip ’07 o cestě BMX jezdců do Německa. O pět let později (v roce 2012) se dočkal premiéry celovečerní dokument Tomorrow Will Be Better, který mapuje boj FMX jezdce Libora Podmola o titul mistra světa ve freestyle motokrosu. Film byl oceněn na několika festivalech, obdržel diváckou cenu na Českých lvech a prodal se v Hollywoodu do americké distribuce. V roce 2013 natočil portrét o životě v Los Angeles, nazvaný L. A. People.

Martin je autorem řady virálních videí a reklam pro Škoda Auto, Snickers, Nikon, Red Bull, Toyota, Siemens a další. Aktuálně se věnuje natáčení krátkých spotů a "making of...", s fotografem Danem Vojtěchem pak provozuje studio "Tomorrow 55" a vydává nový dokument. Ten nese název "Vypsaná Fixa - Ztracený film" a zachycuje jednu etapu známé české hudební skupiny.
FB: /martin.privratsky

 

Partner soutěže - renomovaný výrobce fototechniky NIKON

Partner grafické soutěže - BENQ specialista na grafické monitory


 

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii, video či grafiku, která odpovídá danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen ten nejvšestrannější fotograf, grafik a videomaker Galerie Megapixel za rok 2019. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie, videa a grafiky s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií - FOTO, VIDEO a GRAFIKA.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.