Čištění čipů digitálních fotoaparátů

Naše Centrum služeb zákazníkům nabízí též profesionální čištění snímačů téměř všech typů zrcadlovek, ale i kompaktů s výměnnými objektivy (bezzrcadlovek). Tato služba je zpoplatněna a poskytujeme ji pro přístroje značek Nikon, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Samsung, Sony a Fujifilm.

Jak poznáte nutnost vyčištění čipu?

Stačí k tomu jednoduchý test – vytvořte si bílou jednolitou plochu (například list papíru), nasviťte ji dostatečným množstvím světla, nebo lépe použijte stativ a vytvořte snímek při zaclonění minimálně clonou 11. Veškeré fleky, které se zobrazí na snímku, jsou usazeniny na vašem čipu. Pokud budete fotografovat s malou hloubkou ostrosti, nic nepoznáte. Pokud ale budete fotit ve studiu, nebo pořizovat prokreslenější snímky – například krajinu, tento neduh se projeví.

Jak k tomuto jevu dochází? Je to závada fotoaparátu?

Nikoliv, je to jev, kterému nelze prakticky zabránit. Nečistoty vnikají do šachty při výměně objektivů, ať již dodržíte sebeopatrněji všechna pravidla. Můžete však tento jev značně eliminovat, zejména dodržením několika bodů:

  1. Pokud je to možné, vyměňujte objektivy mimo prašné prostředí
  2. Pokud měníte objektiv venku, při větrném počasí – obraťte se zády
  3. Objektiv okamžitě při sejmutí z fotoaparátu uzavřete krytkami
  4. Pokud ztratíte zadní krytky, opatřete si neprodleně nové
  5. Nenoste nezakrytkovaný objektiv v brašně
  6. Pokud navštívíte prašné prostředí, vyčistěte po návratu veškeré vybavení, které jste používali a to včetně brašny

A hlavní pravidlo nakonec – pokud si nejste 100% jisti tím, co děláte, svěřte čištění profesionálům! Ta jistota za tu cenu určitě stojí! Nezapomeňte prosím, že pro čištění snímače je důležité mít plně nabitou baterii.

 

Ceník:   
Canon 900 /1 400 Kč*
Nikon 700 /1 100 Kč*
Sony 700 /1 100 Kč*
Samsung 700 Kč
Fujifilm 700 Kč
Olympus 700 Kč
Panasonic 700 Kč
Pentax 700 Kč
   
 

*APS-C/Full Frame

Vyčištění snímače vašeho fotoaparátu pro vás zajistíme na každé naší prodejně do druhého pracovního dne.  Expresní čištění nabízíme po dohodě a s příplatkem 500 Kč ke standardní ceně, každý pracovní den do čtyř hodin od předání.  


Kontakty