Magazín

Od čtenářů

Představujeme členy Galerie Megapixel: „Díky členství v Galerii jsem nasbíral spoustu rad, které mě posunuly,“ říká Jiří Páv

Martin LukešVydáno: 28. 5. 2018 v 10:02 • Rubrika: Od čtenářů

Představujeme členy Galerie Megapixel: „Díky členství v Galerii jsem nasbíral spoustu rad, které mě posunuly,“ říká Jiří Páv

Fotit začal už jako malý kluk, ale teprve v roce 2014 se do focení vrhl naplno. Jiří Páv, člen naší Galerie Megapixel, je dalším z řady autorů, kteří nás uhranuli svou tvorbou, a právem tak náleží do naší rubriky „Od čtenářů“. Pojďme se společně podívat na jeho příběh, fotky i techniku.

Obsah

Jiří Páv - člen Galerie Megapixel

Fotografovat jsem začal v jedenácti letech na černobílý kinofilm a postupně jsem přecházel na barevnou fotografii - přes první digitální kompakt až k zrcadlovce Canon EOS 600D. Víc vážně a hlavně mnohem aktivněji fotím od roku 2014, to jsem vystavil první snímky v Galerii Megapixel. Tady jsem díky diskuzím s ostatními nasbíral spoustu rad a odborných informací, což mě myslím hodně posunulo.

Berounka v podzimním hávu

Nejčastěji fotím krajinu, převážně při východu a západu slunce v tzv. zlatých hodinkách. Obecně mě baví mysteriózní, dramatická atmosféra, se kterou se častou setkáte v horských oblastech, v údolí řek nebo u vodopádů. Přitahují mě i středověká stavení a zříceniny podobného charakteru. Na druhou stranu se ale neomezuji pouze na toto, rád fotím i zátiší, zvířata nebo sociální dokument.

Bílá Desná. Autor používal stativ jako oporu při cestě zpět :-)

Jedlový potok

Fototechnika Jiřího Páva

Fotoaparáty:
Kodak EasyShare LS743

Olympus SP-570 Ultra Zoom
Canon EOS 600D tělo

Objektivy:
Canon EF 50mm f/1,8 II

Tamron AF 18-270mm f/3,5-6,3 Di II VC PZD pro Canon

Filtry:
ND JYC PRO 1-D ND 4 62 mm
Přechodový GREEN L 62 mm
Hoya polarizační cirkulární filtr HMC 62 mm

Blesky:
Canon blesk Speedlite 430 EX II

Stativy:
Hama star 62

Pod Medníkem

Listopadové mlhy

Na Tetíně mlha v klíně

Svítání na Chalupské slati

Dolský mlýn

Sdílet na


Komentáře k článku

MK

Dobrý den,

Vaše krajinné fotky jsou parádní. Pohladí na duši.
Přeji dobré světlo.

1

Miroslav Komárek, 12. 11. 2019 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.