Workshop

Co dokáží fotografické filtry

Během středečního odpoledne si můžete vyzkoušet kompletní sortiment fotografických filtrů Schneider B+W, Haida, Lee Filters a novinky na našem trhu - exkluzivního držáku systémových filtrů Wine Country Camera na modelu vodopádu speciálně zkonstruovaném pro tyto účely. Názorně si ukážeme mnoho situací z reálné krajinářské fotografie, ve kterých fotografické filtry dodají snímkům tu správnou atmosféru, výhody a nevýhody použití polarizačního filtru, jak se zvyšuje objem dat ve snímku při správném použití filtrů K dispozici budou filtry polarizační, přechodové, šedé neutrální, makropředsádky a systémy formátových filtrů 100x100mm od všech výrobců.

Termíny

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Témata přednášky:

  • Vše o filtrech B+W a jejich výrobě ve firmě Schneider Kreuznach
  • Čím jsou tyto filtry odlišné od ostatních výrobců
  • Názorné ukázky použití těchto filtrů
  • Bude také představen systém filtrů 100x100mm, který je díky špičkovým antireflexním vrstvám použitelný i pro fotoaparáty s nejvyšším rozlišením.

Můžete se také seznámit s nejširším sortimentem filtrů od firmy Lee Filters, které se staly legendou mezi krajináři po celém světě, velmi kvalitní filtry Haida a exkluzivní držák filtrů Wine Country Camera zkonstruovaný fotografy pro fotografy.

Použití různých typů filtrů si vyzkoušíte na unikátním modelu vodopádu.

Radek Plíhal

Profesionální fotograf architektury, krajiny a zvířat, filmař, cestovatel, potápěč, mořeplavec.

V analogových dobách fotografoval na velký formát až do formátu 8x10“, nyní používá digitální zrcadlovky. Kromě krajin fotografuje pod vodou nebo ve vzduchu z dronu v rozlišení 50 Mpix.

Od roku 1996 zastupuje německou firmu Schneider Kreuznach vyrábějící mimo jiné filtry B+W. Je ambasadorem LEE Filters. Jeho fotografie krajin s fotografickými filtry se používají po celém světě jako názorné ukázky jejich použití.

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.