Magazín

Blog

Co zabalit pod stromeček od značky Sony

Nikola UlrichováAktualizováno: 12. 1. 2022 v 15:04 • Rubrika: Blog

Co zabalit pod stromeček od značky Sony

Pokud necháváte vánoční dárky na poslední chvíli, nemusíte se stydět. Patříte do statisticky překvapivě početné skupiny. A nemusíte se ani stresovat s výběrem. Protože v tomto článku vám přinášíme pár tipů na dárky napříč značkou Sony. Zkrátka v tom nejste sami.

Obsah

Kompaktní Sony DSC-W830

Tento fotoaparát překvapuje v mnoha ohledech. Na první pohled zaujme cenovka v kombinaci s kovovou, elegantní a kapesní „designovkou”. Takže pokud spěcháte, protože vás čeká ještě řada dárků, můžete pokračovat, tady máte vybráno. 

Pokud sechcete ujistit, že jste vybrali dobře, čtěte dál. Ultraslabý kompakt s nízkou cenou je tak trochu v rozporu s tím, co se skrývá uvnitř. Objektiv s krásným osminásobným zoomem vykrývá ohnisko 25-200 mm. To je ideální na krajiny, interiéry, skupinky na rodinných oslavách a při maximálním přiblížení si můžeme zkusit sport, wildlife a podobně. Komfort takového přiblížení pojistí optická stabilizace obrazu SteadyShot. Pokud by pro zachycení krajiny na dovolené bylo 25 mm ohnisko málo, stačí aktivovat 360° panoramatické snímání. To zdokumentuje absolutní maximum okolí kolem vás.

A pokud je i tohle málo, nejideálnějším lapačem atmosféry bude video (HD 1280 x 720p při 30 snímcích za sekundu). Vedle objektivu Zeiss Vario se o obrazovou kvalitu stará hlavně 1/2,3" Super HAD CCD obrazový snímač s luxusními 20 megapixely. Zadní straně dominuje 2,7" LCD monitor.

Sony ZV-1 ideální pro vlogování

Nabízí stejné rozlišení jako DSC-W830, jen v tomto případě na podstatně větším senzoru. Díky svým parametrům a vlastnostem jde o ideální kompakt pro fotografii, ale to je vedlejší postranní funkce ZV1. Ta byla totiž vyvinutá převážně za jediným účelem - komplexní nástroj pro vlogování. Světelný objektiv z produkce ZEISS s parametry 24-70 mm světelností f/1,8-2,8 zajistí skvělý výstup i v horších světelných podmínkách. Umožňuje také skvělou práci s hloubkou ostrosti. ZV1 si může dovolit video v UHD při 30 snímcích, sledování v reálném čase a autofokus na oči.

Fotoaparát na vlogování | Megapixel

Samozřejmě nechybí celá řada přednastavených nebo volitelných doprovodných režimů jako priorita obličeje, rozostřené pozadí, prezentace produktu, vestavěný ND filtr atd. Takže stačí zapnout, otočit na sebe 3,0" dotykový displej a soustředit se jen a jen na svůj výkon. O zvuk se totiž postará směrový 3kapslový mikrofon a nerozptylujete se tak nastavováním a počítáním expozičních zákonitostí. Ztělesněná svoboda při tvorbě!

Bezzrcadlovka Sony A7 III s 28- 70 mm

Stejnou svobodu při naší realizaci nám může nabídnout v automatických režimech i bezzrcadlovka Sony A7 III. Její největší výhoda je v konceptu expozičních priorit, manuálních nastavení, doplnění bezpočtem příslušenství nejen pro tvorbu videa, ale i fotografie. Rozlišení nám vyrostlo na 24 MPX. Nenajdete nic, co by nás mělo limitovat při tvorbě nebo požadavcích. O ostření se stará 693 bodový hybridní autofokus.

Pokud by se někomu zachtělo snímat ve tmě, SonyA7 III umí 204 800 ISO, pomoci v horších podmínkách může i 5 osá stabilizace SteadyShot. Kontrola a ovládání probíhá skrze hledáček s 2,36 miliony obrazových bodů nebo pomocí 3,0" výklopného dotykového LCD s téměř 1 milionem bodů. Komfort díky výstupům, rozhraním (Wi-Fi, NFC..) a vstupům (duální slot pro SD) umocňuje odolnost a těsnění vůči vodě a prachu, čímž disponuje i univerzální dodávaný objektiv.

Fotoaparát Sony | Megapixel

Ať už si přejete z Vánoc uchovat vzpomínky v podobě fotografií či videí nebo potěšit někoho, kdo bude zážitky zaznamenávat po celý rok s novou technikou, fotoaparátem určitě chybu neuděláte. Na závěr je nutno ještě podotknout, že Sony své fotoaparáty dodává v příjemných malých krabicích, které se krásně balí do vánočních papírů. A pokud skutečně spěcháte, spolehlivě se vejdou do naprosté většiny dárkových tašek! :)

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.