Den zpracování fotografií v Megapixelu proběhl na jedničku Blog

Den zpracování fotografií v Megapixelu proběhl na jedničku

Michal KřenekAktualizováno: 12. 12. 2014 v 15:38 • Rubrika: Blog

Minulou sobotu na pražské prodejně proběhla celodenní akce s tématikou zpracování fotografie. Na každého čekaly 4 odborné prezentace, praktické fotografování a vášnivé diskuse se specialisty na slovo vzatými, kteří byli na prodejně celý den. A tak bylo na prodejně od rána do večera víc, než “fotograficky” rušno. Na pražskou prodejnu totiž dorazilo 358 nadšených fotografů a fotografek. Díky všem za jejich návštěvu.

Focení modelky s Nikonem

Hned za vstupními dveřmi "číhali" specialisté Nikonu s novinkami a hlavně s nalíčenou modelkou. Vyzkoušet a porovnat. To byla hlavní výzva pro každého fotografa. Nikon D810 a D750 šel z ruky do ruky. V kombinaci s objektivy a externími blesky. Specialista Nikonu Filip Barták uvedl hned na první prezentaci celý sál do problematiky a šlo se na prezentaci hlavních výhod, drobných odlišení a především nastavení fotoaparátu pro získání maximální kvality fotky z pohledu rozlišení, šumu, detailu, prokreslení a podobně.

Vidět barvy, jaké jsou

Správa barev a nastavení monitoru je mnohdy velkou neznámou. A tak i na prezentaci odborníka Ing. Antonína Charváta ze společnosti EIZO bylo plno. Ten představil novinky značky EIZO a poukázal na nové trendy a funkce grafických monitorů, určených nejen pro fotografy. Práce s ICC profilem, kalibrace, rekalibrace a především rozlišení a barevný rozsah, byla hlavní témata následné diskuse v ateliéru, ale i na dolním stanovišti, kde po celý den probíhaly miniprezentace a individuální diskuse. Každý mohl najít ten svůj vysněný monitor.   

Kouzla, čáry a magie

Tak by se dala zjednodušit prezentace evangelisty Wacom, pana Michala Řeháka DiS, který při své famózní show ukázal fotografie před a po úpravách v aplikací Adobe Photoshop. Jak snadné, lehké a inspirativní. Na konci nešlo jinak, než zatleskat. Takto by chtěl pracovat s grafickým tabletem každý. Stačí jen začít a udělat tak ten nejdůležitější krok.  Pro začátek doporučujeme grafické tablety Wacom intuos Pro (velikosti S, M, L) a Wacom Intuos Pen&Touch.

Poprvé v ČR: Samsung NX1

Poslední prezentace Davida Šnajdra ukázala novinky z dílny Samsung, které musí nadchnout snad všechny fotografy. Tím prvním byl fotoaparát Samsung NX1. Video v rozlišení 4K, šikovné ovládání. Prostě nadšení, které je i v samotné recenzi této novinky. Druhou novinkou byl monitor UHD UD970 s rozlišením (jak jinak) 4K. Příjemným osvěžením bylo osvěžení fotografických aplikací pro android. Ty jsou na dosah ruky, podporují kreativitu, doplňují focení fotomobilem či tabletem. Super připomenutí a ukázky. Mnohé překvapí, jak je Samsung daleko před konkurencí.

Až do kuchyně tiskového centra

Během celého dne bylo otevřeno tiskové centrum Megapixel v prvním patře. Tiskli jsme opravdové zakázky a mohli jste se utvrdit v našem zaměření na tiskovou kvalitu a maximální spokojenost každého fotografa. U nás platí za samozřejmé, že pokud nebudete spokojeni, vytiskneme zakázku znova.   

Brzy zase na viděnou

Děkujeme všem, co dorazili na prodejnu Megapixelu a utvořili báječnou atmosféru. Těšíme se na další setkání, mezitím se můžeme potkat na některé z našich fotodílen nebo kurzů. Ještě jednou díky.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím