Magazín

Blog

Deváté kolo naší foto a video soutěže právě odstartovalo. Tentokrát se můžete těšit na téma ARCHITEKTURA

Martin LukešAktualizováno: 25. 9. 2023 v 17:08 • Rubrika: Blog

Deváté kolo naší foto a video soutěže právě odstartovalo. Tentokrát se můžete těšit na téma ARCHITEKTURA

Blíží se podzim, dny se začaly pomalu zkracovat, a to je přesně ta příležitost vyrazit se stativem do ulic, počkat si na to nejkrásnější světlo a nafotit si nějakou hezkou budovu, stavbu nebo jiné architektonické dílo. A přesně to bude tématem naší zářijové foto a video soutěže. Tak si pečlivě přečtěte zadání a přejeme hodně štěstí v dalším kole naší foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM.

Obsah

Fotografická soutěž - Architektura v modré hodince

Fotografování staveb, budov a architektury obecně patří k čím dál populárnějším tématům. Ani v letošním ročníku soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2023 proto nechybí tento velmi oblíbený žánr. Abychom zadání zářijové soutěže trochu specifikovali, musí být vaše soutěžní fotografie pořízeny během tzv. modré hodinky. Co to je a kdy vzniká  tato krásná světelná atmosféra se můžete dočíst například v našem Magazínu Megapixel. Takže si nachystejte stativy zkontrolujte východy a západy slunce a hurá do ulic.

 

Ceny pro vítěze měsíční foto soutěže - Architektura v modré hodince

  • 1. místo - poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Nikon
  • 2. místo - poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Nikon
  • 3. místo - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Nikon
  • Cena uživatelů - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Nikon

Partner měsíčního kola a foto soutěže Nikon
Fotoaparát Nikon | Megapixel

Čtvrtletní kolo videosoutěže -Krajina s architektonickými prvky
(červenec - září)

Třetí kolo letošní video soutěže Rok s Megapixelem bude patřit především dronům a jejich pilotům nebo operátorům. Nejen v naší krásné zemi, ale i za jejími hranicemi existuje mnoho úchvatných míst, která získají úplně jiný rozměr, pokud jsou snímány z ptačí perspektivy. Stejně jako v kategorii foto bude i video téma spojené s cestováním. V něm nám půjde o letecké záběry krajiny. Ale pozor! Aby to nebylo tak jednoduché, musí ve videu dominovat nějaký výrazný architektonický prvek. Půjde tedy o dva žánry sloučené do jednoho.

Toto letní cestovatelské kolo bude probíhat od 1. 7. 2023 do 30. 9. 2023, takže budete mít dost času ulovit nějaké zajímavé záběry, klipy a videa z cest. Protože na soutěžní příspěvek máte 3 měsíce, budeme posuzovat nejen obsahovou kvalitu, ale také zpracování, práci se zvukem, střihem světlem a samozřejmě také celkovou atmosféru vašich soutěžních videí.

Ceny pro vítěze čtvrtletní video soutěže - Krajina s architektonickými prvky

  • 1. místo - poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky DJI
  •  2. místo - poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky DJI
  •  3. místo - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky DJI
  •  Cena uživatelů - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky DJI

Partner čtvrtletního kola a video soutěže DJI

Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu, nahrát jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit snímek jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a videomaker Galerie Megapixel za rok 2023. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

titulní foto: Sergiy Melnychenko

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.