Recenze DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Pro

Zpět na detail

Jakub Caha

Recenzoval:
Jakub Caha Další recenze

DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Pro máme Skladem 3 ks za 38 990 Kč
Koupit

Hodnoceni
zakazniků:
5 z 5

Nahoru

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • 1” snímač Hasselblad
 • Výdrž baterie
 • 10 bit D-log
 • HDR Video podpora HLG
 • Senzory

Co se nám nelíbí

 • Boční antikolizní čidla jsou aktivní pouze v určitých módech

Nahoru

Snímky zachycené s pomocí DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Pro od členů naší Galerie

Přejít do Galerie

 • Cesta mezi ročními obdobími
  Exp. čas:1/60Clona:5.6ISO:100Ohnisko:10.3 mm Objektiv:
  Hasselblad
 • Čaachtice
  Exp. čas:1/120Clona:6.3ISO:100Ohnisko:0 mm Objektiv:
  -
 • Hlušina
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:0 mm Objektiv:
  -
 • Jelenec a Velká Javořina
  Exp. čas:1/800Clona:7.1ISO:100Ohnisko:0 mm Objektiv:
  -
 • Bezděz v oku slunce
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:0 mm Objektiv:
  -
 • Tajemný most
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:0 mm Objektiv:
  -
 • První paprsky světla
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:0 mm Objektiv:
  -
 • Hřejivý podzim u vyhlídky máj
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:0 mm Objektiv:
  -
 • Terapie sluncem
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:0 mm Objektiv:
  -
 • Liberec v bouři
  Exp. čas:-Clona:-ISO:-Ohnisko:0 mm Objektiv:
  -

Nahoru

Představení DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Pro

Do rukou se nám dostala dlouho očekávaná a v posledních dnech diskutovaná novinka DJI Mavic 2 Pro.

Zpracování a vylepšená aerodynamika

 

Klasická skládací konstrukce Mavicu zůstala zachována, ovšem rozdíly jsou patrné již na první pohled. Nový Mavic zmohutněl, rozměrově narostl hlavně do výšky a s hmotností 905 g zapadá těsně do kategorie dronů pod hranici 910 g. Několik rozdílů je viditelných již na první pohled. Elegantnější design, zaoblené hrany, vyšší tělo nebo upravený gimbal, který je teď více schovaný v těle dronu a možnost poškození je tak eliminována na minimum.

Je zde také hromada čidel, která se starají o bezpečnost dronu. Již zmíněná úprava gimbalu, který je zcela nově uchycen a přináší vylepšenou stabilizaci a větší manévrovací možnosti v rámci natáčení.

Obrazová kvalita a výstup

 

Mavic 2 Pro je vybaven novým, 1” snímačem z dílny Hasselbladu s rozlišením 20 Mpx. Senzor je 4x větší, než v původním Mavicu Pro, což je v tomto případě až překvapivě obrovský pokrok i ve srovnání s Phantomem 4 Pro, který je vybaven 1” senzorem starší generace. Velkou přidanou hodnotu bude mít určitě i pro dronaře - fotografy, kteří u předchůdce na toto upozorňovali.

Video natáčí ve standardním rozlišení 4K při 30 fps, avšak nově můžete využít 10 bitový D-log profil, který vám umožní až neuvěřitelné možnosti v rámci následné úpravy videa a barev. Próčko podporuje nově také HDR video a tudíž s kodekem HLG můžete pozorovat velmi kvalitní záběry na velkých televizích. Samozřejmostí je datový tok až 100 Mb/s. Zpomalené záběry lze natáčet v rozlišení Full HD při až 120 fps.

Nově také Mavic 2 Pro nabízí možnost fotit 48Mpx „super-resolution“ fotografie. Dron nafotí sekvenci 9 snímků, které přináší dříve nevídanou kvalitu detailů, navíc při standardní šířce záběru ekvivalentní ohnisku 24 mm. Vylepšeno bylo i HDR, které u tohoto modelu přináší dynamický rozsah až 14 stop.

Kromě výše zmíněného nabízí Mavicy 2 také další nové pokročilé funkce jako například HyperLight. Tato technologie se stará o výrazné zlepšení kvality fotografií za horších světelných podmínek, a to především díky redukci šumu. Novinkou je i hyperlapse. Jedná se o videa zachycující zrychlený svět při pohybu bodu, ze kterého je snímáno, na což jsou drony ideálním nástrojem. Natáčet hyperlapse můžeme buď při volném pohybu, při okružním letu okolo uloženého bodu v záběru, v pohybu určitým směrem, nebo také při přesně naplánované trase.

Podstatnou změnou týkající se videa je také to, že je u Maviců 2 nově možno využít kodeku H.265/HEVC, který při stejném datovém toku jako H.264/AVC nabídne až o 50 % vyšší kvalitu.

Výbava dronu a autonomní systémy

 

Velkým vylepšením prošly u Mavicu 2 také antikolizní senzory, které nyní nabízí kompletní ochranu ve všech směrech - přední, zadní, horní, dolní a boční. Boční senzory fungují pouze v režimech ActiveTrack a Tripod. Samozřejmě ani tyto senzory nenahradí nás jako piloty a je třeba dávat na dron pořád pozor. Nabízí nám však mnohem větší klid a ochranu při letu. Samozřejmostí je integrace systémů APAS a FlightAutonomy 2.0 pro mapování terénu a vyhýbání se překážkám.

 

Díky přepracovanému napájecímu systému a modernějším motorkům byla prodloužena i doba letu na celých 31 minut, to je v této kategorii nadprůměrná výdrž a umožní nám spoustu zábavy i s jedním akumulátorem.

U Mavica 2 se také poprvé objevuje nová generace přenosového systému OcuSync 2.0, díky které jsou dron a ovladač schopné reálně fungovat na vzdálenost až 8 km při přenosu 1080p obrazu. V první fázi mě to až tolik nezaujalo, přeci jen je v Evropské unii norma pro dolet menší. Ovšem je třeba si uvědomit, že nám toto vylepšení umožní stahovat přímo do telefonu fotky v plném rozlišení, což je určitě zajímavá možnost pro další sdílení třeba na sociálních sítích.

 

Hodnocení a závěr

 

Mavic 2 Pro je stejně jako jeho bratříček zcela jednoznačně game changer, který přináší kvalitu, dříve dostupnou pouze u profesionálních a extrémně drahých dronů. Kvalita záznamu je až neuvěřitelná a možnosti, které nám nabízí v rámci postprocesu mile překvapily. Pro mě osobně to je první kompaktní dron, který si bezvýhradně našel místo v mém batohu.

Nahoru

Hodnocení zákazníků

 • Jediné co mě tak nějak zajmá jestli gimbal který je připevněn na dronu , tak jestli jde snim hýbat do prava a do leva páč teď jde pouze nahoru a dolu . A na ovladači obládací prvek pro točení kamerou na pravé straně nereaguje vůbec na nic . Nevím kde je chyba , jinak spokojen

  Ověřený zákazník
  Vojtěch Macke, 09.02.2020
  5 z 5

 • Dron je skvěly , video i fotky jsou vynikající , ovladani je proti Phantomu přesnější

  Ověřený zákazník
  Jarmil Bandola, 16.11.2019
  5 z 5

 • Kamera vyborna, nicmene technicke zpracovani dronu pokulhava vuci Mavic Pro, pri spravnem nastaveni a pouziti ND filtru podava skvely vykon i na delsi expozice a vyssi iso diky velkemu senzoru, pridava funkce, ktere profesional oceni, idealni na kazdou prilezitost, prijemne rozmery a vydrz baterie, skvela podpora, jsem skeptik a neduveruji sklu, ktere nema minimalne 80mm, ale toto je fotograficky luxus.

  Ověřený zákazník
  Matěj Kříž, 04.07.2019
  5 z 5

 • Absolutní spokojenost! Dron splnil mé očekávání! I s prodejcem jsem spokojený, skvěle vše vysvětlil...

  Ověřený zákazník
  Jan Zavadil, 23.03.2019
  5 z 5

 • Paráda! Úžasný dron. Myslím, že téměř vše je popsáno v této recenzi. Ale třeba jako majitel menšího Mavica Air nabídnu jiný pohled na jeho vlastnosti. Asi nejvíce bych vyzdvihnul jeho Hasselblad kameru s 1 palcovým snímačem. Fotky i videa jsou úžasné. Zkoušel jsem fotit i v noci a opravdu mě fotografie ohromily. Druhá věc, která mě nejvíce zaujala je jeho neuvěřitelně tichý chod oproti ostatním dronům. Je to opravdu obrovský rozdíl! Doba letu je také velmi slušná, cca 27 minut ve vzduchu. Přenos signálu je super. Žádné výpadky… ale už bohužel nejde připojit přímo k telefonu jako u starších dronů. Vždy je potřeba spárovat přes ovladač. Samozřejmě je asi dalších 100 věcí, který by stály za zmínku a nepochybně bych je hodnotil kladně. Chci ale zmínit i par negativních postřehů. Asi nejvíce mě štve kryt gimbalu/kamery. Je to velmi nedomyšlené. Po nějaké době úplně poškrábe vrch kamery. Oproti Mavicu Air je to velký krok zpět. Druhá věc co mi opravdu vadí je taška co je dodávaná společně s příslušenstvím. Vyzkoušel jsem ale nepřijde mi úplně vhodná. Dron se tam opravdu blbě vkládá, a ještě hůře vytahuje. Nepřijde mi ani dostatečně chráněný... Dále automatické 360° panoramata mi připadají na Mavicu Air lepší i když postrádají hloubku. Přijde mi, že Mavic 2 Pro je má neuvěřitelně přeostřené, ale doufejme, že to další aktualizace opraví. Vlastně všechny negativní vlastnosti se dají jednoduše odstranit. Objednal jsem nový kryt gimbalu společně s malým kufříkem na přenášení. Vše tedy vyřešeno. Ale i tak kdybych měl hodnotit Mavic 2 Pro bylo by to bez přemýšlení 10/10 (100%). Dron můžu jen doporučit, a to klidně i pro úplné začátečníky. Ovládaní je snadné a naučí se to téměř každý… A navíc dron má spoustu automatický režimů, kde pilot nemusí dělat vůbec nic. Jen zapne natáčení videa… Cena je také relativní, obdobná kamera v této kvalitě s příslušenstvím by stála podobnou částku…

  Ověřený zákazník
  Jan Václavík, 24.01.2019
  5 z 5

 • Perfektní hračka! Znatelný rozdíl oproti předchozí generaci DJI Mavic Pro a Mavic Pro Platinum. Famózní kamera, detail fotografií, krásné fotografie za zhoršených světelných podmínek. Nové funkce! Možnost zapnutí přistávacíh LED diod. Síla signálu a přenos dat ???? Nedostatky? Zatím jsem žádné nenašel. Doporučení? ANO 100 %

  Ověřený zákazník
  MGR. Martin Sadílek, 24.11.2018
  5 z 5

Nahoru

Parametry

Obrazový snímač
Rozlišení: 20 Mpx
Rozlišení fotografií: 5472x3648
 
Objektiv
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Světelnost pevného objektivu: 2,8
 
Záznam
Typ paměťového media: Micro SD
Formáty souborů: MP4, JPEG, MOV, DNG
Rozlišení videa: 4K UHD (3840x2160)
Velikost interní paměti: 8192 MB
Integrovaný GPS: Ano
Video formát: MPEG-4, AVC/H.264, H.264, H.265, MPEG-4 HEVC/H.265
 
Rozhraní a napájení
Nabíječka a akumulátor v ceně: Ano
Rozhraní: microUSB, USB-C, Lightning
Typ akumulátoru: Lithium-ion polymer 3850 mAh
 
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 907 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: ovladač, akumulátor, nabíječka, náhradní vrtulky, kabely pro připojení telefonu, USB-C kabel, USB nabíjecí adaptér
Značka: DJI
 
Kvadrokoptéry
Počet motorů: 4
Stabilizace kamery: Ano
Živý přenos obrazu: Ano
Úhel záběru: 77 °
Výdrž baterie: 31 minut
Maximální rychlost: 20 m/s

Kompletní parametry Sbalit parametry

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Pro

DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Pro DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Pro máme Skladem za 38 990 Kč Koupit

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 1 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím