Recenze DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Pro

Jakub Caha

Jakub Caha • 11. 10. 2018

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • 1” snímač Hasselblad
 • Výdrž baterie
 • 10 bit D-log
 • HDR Video podpora HLG
 • Senzory

Co se nám nelíbí

 • Boční antikolizní čidla jsou aktivní pouze v určitých módech

Představení DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Pro

Představení DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Pro

Do rukou se nám dostala dlouho očekávaná a v posledních dnech diskutovaná novinka DJI Mavic 2 Pro.

Zpracování a vylepšená aerodynamika

 

Klasická skládací konstrukce Mavicu zůstala zachována, ovšem rozdíly jsou patrné již na první pohled. Nový Mavic zmohutněl, rozměrově narostl hlavně do výšky a s hmotností 905 g zapadá těsně do kategorie dronů pod hranici 910 g. Několik rozdílů je viditelných již na první pohled. Elegantnější design, zaoblené hrany, vyšší tělo nebo upravený gimbal, který je teď více schovaný v těle dronu a možnost poškození je tak eliminována na minimum.

Je zde také hromada čidel, která se starají o bezpečnost dronu. Již zmíněná úprava gimbalu, který je zcela nově uchycen a přináší vylepšenou stabilizaci a větší manévrovací možnosti v rámci natáčení.

Obrazová kvalita a výstup

 

Mavic 2 Pro je vybaven novým, 1” snímačem z dílny Hasselbladu s rozlišením 20 Mpx. Senzor je 4x větší, než v původním Mavicu Pro, což je v tomto případě až překvapivě obrovský pokrok i ve srovnání s Phantomem 4 Pro, který je vybaven 1” senzorem starší generace. Velkou přidanou hodnotu bude mít určitě i pro dronaře - fotografy, kteří u předchůdce na toto upozorňovali.

Video natáčí ve standardním rozlišení 4K při 30 fps, avšak nově můžete využít 10 bitový D-log profil, který vám umožní až neuvěřitelné možnosti v rámci následné úpravy videa a barev. Próčko podporuje nově také HDR video a tudíž s kodekem HLG můžete pozorovat velmi kvalitní záběry na velkých televizích. Samozřejmostí je datový tok až 100 Mb/s. Zpomalené záběry lze natáčet v rozlišení Full HD při až 120 fps.

Nově také Mavic 2 Pro nabízí možnost fotit 48Mpx „super-resolution“ fotografie. Dron nafotí sekvenci 9 snímků, které přináší dříve nevídanou kvalitu detailů, navíc při standardní šířce záběru ekvivalentní ohnisku 24 mm. Vylepšeno bylo i HDR, které u tohoto modelu přináší dynamický rozsah až 14 stop.

Kromě výše zmíněného nabízí Mavicy 2 také další nové pokročilé funkce jako například HyperLight. Tato technologie se stará o výrazné zlepšení kvality fotografií za horších světelných podmínek, a to především díky redukci šumu. Novinkou je i hyperlapse. Jedná se o videa zachycující zrychlený svět při pohybu bodu, ze kterého je snímáno, na což jsou drony ideálním nástrojem. Natáčet hyperlapse můžeme buď při volném pohybu, při okružním letu okolo uloženého bodu v záběru, v pohybu určitým směrem, nebo také při přesně naplánované trase.

Podstatnou změnou týkající se videa je také to, že je u Maviců 2 nově možno využít kodeku H.265/HEVC, který při stejném datovém toku jako H.264/AVC nabídne až o 50 % vyšší kvalitu.

Výbava dronu a autonomní systémy

 

Velkým vylepšením prošly u Mavicu 2 také antikolizní senzory, které nyní nabízí kompletní ochranu ve všech směrech - přední, zadní, horní, dolní a boční. Boční senzory fungují pouze v režimech ActiveTrack a Tripod. Samozřejmě ani tyto senzory nenahradí nás jako piloty a je třeba dávat na dron pořád pozor. Nabízí nám však mnohem větší klid a ochranu při letu. Samozřejmostí je integrace systémů APAS a FlightAutonomy 2.0 pro mapování terénu a vyhýbání se překážkám.

 

Díky přepracovanému napájecímu systému a modernějším motorkům byla prodloužena i doba letu na celých 31 minut, to je v této kategorii nadprůměrná výdrž a umožní nám spoustu zábavy i s jedním akumulátorem.

U Mavica 2 se také poprvé objevuje nová generace přenosového systému OcuSync 2.0, díky které jsou dron a ovladač schopné reálně fungovat na vzdálenost až 8 km při přenosu 1080p obrazu. V první fázi mě to až tolik nezaujalo, přeci jen je v Evropské unii norma pro dolet menší. Ovšem je třeba si uvědomit, že nám toto vylepšení umožní stahovat přímo do telefonu fotky v plném rozlišení, což je určitě zajímavá možnost pro další sdílení třeba na sociálních sítích.

 

Hodnocení a závěr

 

Mavic 2 Pro je stejně jako jeho bratříček zcela jednoznačně game changer, který přináší kvalitu, dříve dostupnou pouze u profesionálních a extrémně drahých dronů. Kvalita záznamu je až neuvěřitelná a možnosti, které nám nabízí v rámci postprocesu mile překvapily. Pro mě osobně to je první kompaktní dron, který si bezvýhradně našel místo v mém batohu.

Hodnocení zákazníků (6)

Hodnocení zákazníků (6)

5

Jediné co mě tak nějak zajmá jestli gimbal který je připevněn na dronu , tak jestli jde snim hýbat do prava a do leva páč teď jde pouze nahoru a dolu . A na ovladači obládací prvek pro točení kamerou na pravé straně nereaguje vůbec na nic . Nevím kde je chyba , jinak spokojen

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Vojtěch, 09.02.2020

5

Dron je skvěly , video i fotky jsou vynikající , ovladani je proti Phantomu přesnější

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jarmil, Ostrava - Poruba, 16.11.2019

5

Kamera vyborna, nicmene technicke zpracovani dronu pokulhava vuci Mavic Pro, pri spravnem nastaveni a pouziti ND filtru podava skvely vykon i na delsi expozice a vyssi iso diky velkemu senzoru, pridava funkce, ktere profesional oceni, idealni na kazdou prilezitost, prijemne rozmery a vydrz baterie, skvela podpora, jsem skeptik a neduveruji sklu, ktere nema minimalne 80mm, ale toto je fotograficky luxus.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Matěj, 04.07.2019

5

Absolutní spokojenost! Dron splnil mé očekávání! I s prodejcem jsem spokojený, skvěle vše vysvětlil...

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jan, Ostrava, 23.03.2019

5

Paráda! Úžasný dron. Myslím, že téměř vše je popsáno v této recenzi. Ale třeba jako majitel menšího Mavica Air nabídnu jiný pohled na jeho vlastnosti. Asi nejvíce bych vyzdvihnul jeho Hasselblad kameru s 1 palcovým snímačem. Fotky i videa jsou úžasné. Zkoušel jsem fotit i v noci a opravdu mě fotografie ohromily. Druhá věc, která mě nejvíce zaujala je jeho neuvěřitelně tichý chod oproti ostatním dronům. Je to opravdu obrovský rozdíl! Doba letu je také velmi slušná, cca 27 minut ve vzduchu. Přenos signálu je super. Žádné výpadky… ale už bohužel nejde připojit přímo k telefonu jako u starších dronů. Vždy je potřeba spárovat přes ovladač. Samozřejmě je asi dalších 100 věcí, který by stály za zmínku a nepochybně bych je hodnotil kladně. Chci ale zmínit i par negativních postřehů. Asi nejvíce mě štve kryt gimbalu/kamery. Je to velmi nedomyšlené. Po nějaké době úplně poškrábe vrch kamery. Oproti Mavicu Air je to velký krok zpět. Druhá věc co mi opravdu vadí je taška co je dodávaná společně s příslušenstvím. Vyzkoušel jsem ale nepřijde mi úplně vhodná. Dron se tam opravdu blbě vkládá, a ještě hůře vytahuje. Nepřijde mi ani dostatečně chráněný... Dále automatické 360° panoramata mi připadají na Mavicu Air lepší i když postrádají hloubku. Přijde mi, že Mavic 2 Pro je má neuvěřitelně přeostřené, ale doufejme, že to další aktualizace opraví. Vlastně všechny negativní vlastnosti se dají jednoduše odstranit. Objednal jsem nový kryt gimbalu společně s malým kufříkem na přenášení. Vše tedy vyřešeno. Ale i tak kdybych měl hodnotit Mavic 2 Pro bylo by to bez přemýšlení 10/10 (100%). Dron můžu jen doporučit, a to klidně i pro úplné začátečníky. Ovládaní je snadné a naučí se to téměř každý… A navíc dron má spoustu automatický režimů, kde pilot nemusí dělat vůbec nic. Jen zapne natáčení videa… Cena je také relativní, obdobná kamera v této kvalitě s příslušenstvím by stála podobnou částku…

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jan, Hovězí, 24.01.2019

5

Perfektní hračka! Znatelný rozdíl oproti předchozí generaci DJI Mavic Pro a Mavic Pro Platinum. Famózní kamera, detail fotografií, krásné fotografie za zhoršených světelných podmínek. Nové funkce! Možnost zapnutí přistávacíh LED diod. Síla signálu a přenos dat ???? Nedostatky? Zatím jsem žádné nenašel. Doporučení? ANO 100 %

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
MGR. Martin, Praha 1, 24.11.2018

5

Popis a parametry

Popis a parametry

DJI Mavic 2 Pro - nástupce oblíbené kvadrokoptéry vybavený špičkovou kamerou Hasselblad s 1" snímačem o rozlišení 20 Mpx a variabilní clonou v rozsahu f/2,8 až f/11. Nejvyspělejší kvadrokoptéra DJI současnosti. Umožňuje natáčet video v rozlišení až 4K o datovém toku 100 Mb/s a v režimu 10-bit Dlog-M, nebo také 10-bit HDR video (Hybrid Log Gamma). Kamera dosahuje dynamického rozsahu až 14 stop. Kvadrokoptéra je vybavená funkcemi Hyperlapse, QuickShot, ActiveTrack, nebo také novým způsobem komunikace OcuSync 2.0. 10 antikolizních čidel se stará o bezpečnost před nárazem do překážek ve všech směrech. K dispozici je 8 GB interní paměti a k tomu slot na kartu micro SD. Doba letu až 31 minut.

S větším nadhledem

Mavic 2 Pro s Kamerou Hasselblad

Fotoaparáty Hasselblad, vyráběné ve Švédsku, jsou světově proslulé díky ikonické a ergonomické konstrukci, nekompromisní obrazové kvalitě a díky Švédskému řemeslu. Od roku 1941 fotoaparáty Hasselblad zachytily řadu ikonických fotografií – včetně prvního přistání na Měsíci.

Po dvou letech neúnavného společného vývoje s Hasselbladem přichází Mavic 2 Pro se zcela novou kamerou Hasselblad L1D-20c. Kamera L1D-20C je vybavena unikátní technologií Hasselblad Natural Color Solution (HNCS), (pozn. 5) která uživateli umožňuje zachytit 20-megapixelové fotografie s ohromující barevnou věrností.

1-palcový CMOS snímač

velikosti snimace | Megapixel

Zcela nový 1-palcový CMOS snímač disponuje oproti původnímu Mavicu Pro čtyřikrát větší efektivní plochou snímače. Velký snímač zároveň zvyšuje obrazovou kvalitu za zhoršených světelných podmínek a disponuje vyšším rozsahem ISO, max ISO bylo navýšeno z 3200 na 12800.

10-bit Dlog-M Barevný Profil

Dlog-M | Megapixel

Mavic 2 Pro podporuje 10-bit Dlog-M barevný profil s vyšším dynamickým rozsahem pro větší flexibilitu při postprodukci. Systém rozeznává rekordní 1 miliardu barev (oproti 16 milionům barev zachycených tradičními 8-bitovými profily) a uchovává více detailů ve světlech a stínech. Nyní můžete zachytit i ty nejjemnější přechody během východu či západu slunce, zároveň máte větší prostor při postprodukci.

HDR Video

Díky podpoře 4K 10-bit HDR lze Mavic 2 Pro zapojit pomocí HLG k 4K TV a okamžitě přehrávat záznam se správnými barevnými tóny. Jasnější světla a vyšší kontrast jsou vlastnosti HDR, které jej činí tak přitažlivým.

Bez názvu | Megapixel

Nastavitelná Clona

Upravitelná clona v rozsahu od f/2.8 do f/11 podává špičkovou obrazovou kvalitu za dobrých i snížených světelných podmínek. Během natáčení za snížených světelných podmínek nastavte clonu na f/2.8 tak, aby na snímač dopadalo více světla, a mohli jste tak zachytit jasné a čisté fotografie. Při natáčení za dobrých světelných podmínek nastavte clonu na f/11 tak, abyste snížili rychlost závěrky a mohli natáčet plynulá videa.

Expresivnější Středně Dlouhé Záběry

48mm teleobjektiv oproti 24mm širokoúhlému objektivu komprimuje perspektivu a zdůrazňuje efekt paralaxy pro dosažení filmového vzhledu. (pozn. 4) Nyní se otevírá zcela nový svět letecké fotografie, který nabízí ještě velkolepější a filmovější záběry.

Kamerový Systém

Natáčejte Jako Profesionál
Obě kamery Mavica 2 využívají nejnovější technologii 3-osé stabilizace DJI, (pozn. 4) která zajišťuje plynulé, stabilní záběry téměř za jakýchkoliv podmínek.

Hyperlapse

Rozlučte se komplikovanou postprodukcí. S funkcí Hyperlapse letoun automaticky natáčí a postprodukuje stabilní letecké záběry a umožňuje vám tak vytvářet profesionální časosběrná videa, která můžete okamžitě sdílet na sociálních sítích, vše pomocí jednoduchého stisknutí tlačítka. Letovou trasu si uložte v Task Libary (knihovna úkolů) (pozn. 7), Mavic 2 po ní může letět kdykoliv budete chtít. Fotografie lze současně ukládat ve formátech JPEG a RAW, máte tak více prostoru pro postprodukci.

HyperLight

Rozjasněte svůj svět s funkcí HyperLight, která vylepšuje fotografie pořízené za snížených světelných podmínek a zároveň výrazně snižuje šum.

Kodek H.265 pro Vyšší Kvalitu Obrazu

Obě verze natáčí 4K video s vyšším datovým tokem pomocí pokročilé komprese H.265. (pozn. 8) Videa kódovaná v H.265/HEVC tak zachycují o 50% více informací než videa kódovaná v H.264/AVC, videa tak mají vyšší kvalitu a zachovávají více detailů.

OcuSync 2.0 Systém Přenosu Videa

Proslulé Technologie
Výkon technologie přenosu videa OcuSync 2.0 je výrazně navýšen díky zlepšení přenosové vzdálenosti, kvality videa a díky ochraně proti rušení a nabízí vám tak nevídanou kontrolu.

Vznášejte se s Jasným Výhledem

Zcela nový OcuSync 2.0 poskytuje 1080p video přenos až na neuvěřitelných osm kilometrů (pozn. 1), umožňuje vám tak létat dál bez omezení. Editujte a nahrávejte Full HD videa na sociální sítě přímo z cache. Původní soubory pořízené za letu lze automaticky uložit na vaše mobilní zařízení bez potřeby manuálního stahování.

2.4 až 5.8 GHz

Automatické Přepínání v Reálném Čase (pozn. 9)
Mavic Pro spoléhá na přenos na frekvenci 2.4 GHz; frekvenci běžně zarušenou celou řadou bezdrátových zařízení. Mavic 2 je však díky automatickému přepínání mezi pásmy 2.4 GHz a 5.8 GHz schopen vysílat ten nejkvalitnější signál – nezbytná funkce pro let v prostředí s vysokým zarušením. (pozn. 9)

Rychlé Stahování, Nízká Prodleva

OcuSync 2.0 nabízí teoretickou rychlost stahování až 40 Mbps a minimální prodlevu 120 ms, přenos videa je tak plynulejší a zážitek z pilotáže je celkově lepší.

Letová Bezpečnost

 • Výkonný, Ale Bezpečný
  Po bezpočtu hodin vývoje a testování byl Mavic 2 optimálně přestavěn a dosahuje tak vyšší rychlosti, nižší spotřeby a hluku. Tyto jemné ale významné úpravy společně se systémem FlightAutonomy zaručují plynulejší a tišší let s vyšší bezpečností.
 • Rychlejší
  72 kmh Max. Rychlost (pozn. 10) Přepracované tělo letounu disponuje vylepšenou aerodynamikou. Činitel odporu Mavica 2 je při plné rychlosti o 19% nižší než u Mavica Pro.
 • Delší 
  31-Min Max. Letový Čas
  Delší letový čas nabízí více kreativních možností.
 • Tišší
  Tichá konstrukce
  Sinusoidní FOC pohonné regulátory a tiché vrtule neuvěřitelně ztiší váš let a zbaví vás obav z vyrušení vašeho okolí.
 • Všesměrové Vnímání Překážek
  Systém FlightAutonomy byl vylepšen a nyní zahrnuje všesměrové vnímání překážek. Poprvé se tak na dronu DJI vyskytují překážková čidla na všech stranách letounu pro zvýšení bezpečnosti letu. LSEP * Systém FlightAutonomy pouze poskytuje určitou ochranou ve specifických prostředích a není schopen kompenzovat chybný úsudek pilota během letu. Z bezpečnostních důvodů proto dávejte během letu s Mavicem 2 pozor na vaše okolí a dbejte pokynů a upozornění aplikace.
 • Dopředu
  Duální obrazová čidla umožňují přesné měření vzdálenosti až na 20 metrů. Detekovatelný rozsah je 20-40 metrů (o 33% širší než Mavic Pro). Duální obrazová čidla jsou také schopna detekovat překážky a letoun včas zastavit při letu do 50.4 kmh (o 40% efektivnější než Mavic Pro).
 • Dolu
  Duální obrazová čidla umožňují přesné měření vzdálenosti až na 11 metrů. Detekovatelný rozsah je 11-22 metrů. Infračervený systém pro vnímání umožňuje přesné měření vzdálenosti až na 8 metrů. Letoun přesně visí do výšky 50 metrů a bezpečně přistane na detekovanou zem. K čidlům byla doplněna přídavná světla, která pomáhají přistát za zhoršených světelných podmínek.
 • Doleva a Doprava
  Systém vnímání překážek je schopen detekovat překážky v rychlosti do 28.8 kmh, zvyšuje tak bezpečnost letu jak v režimu ActiveTrack tak Tripod.
 • Dozadu
  Duální systém vnímání překážek je schopen přesně měřit vzdálenosti až na 16 metrů a je schopen detekovat překážky a letoun včas zastavit při letu do 43.2 kmh. Detekovatelný rozsah je 16-32 metrů.
 • Nahoru
  Infračervený systém pro vnímání překážek. Přesné měření na vzdálenost až 8 metrů.

Inteligentní

 • Snadné Ovládání
  S výkonnými kamerami a jednoduchými inteligentními režimy pro natáčení je Mavic 2 schopen vytvářet kreativní letecké záběry a je dostupný uživatelům všech úrovní.
 • ActiveTrack 2.0
  Díky vylepšením v oblasti hardwaru a softwaru ActiveTrack 2.0 posune váš zážitek ze sledování na zcela novou úroveň.
 • Přesné Rozeznávání
  Dříve se ActiveTrack primárně spoléhal na 2D obrazy z hlavní kamery, aby mohl sledovat subjekt. Mavic 2 nyní s ActiveTrack 2.0 mapuje 3-rozměrný obraz okolního prostředí pomocí hlavní kamery a předních duálních obrazových čidel, zvyšuje tak přesnost rozeznávání.
 • Predikce Trajektorie
  Algoritmy pro predikci trajektorie pomáhají subjekt sledovat i když je dočasně skrytý za překážkou.
 • Sledování ve Vysoké Rychlosti
  V otevřených prostorách bez překážek může Mavic 2 sledovat rychle se pohybující subjekty, jako jsou například auta nebo lodě, do rychlosti 72 kmh. (pozn. 11)
 • Vnímání Překážek
  Během sledování subjektu si Mavic 2 plánuje cestu ve své 3D mapě okolního prostředí. Zátímco Mavic 2 bez přerušení natáčí, vnímá, rozeznává a vyhýbá se překážkám před a za sebou.

Panoramata

Mavic 2 podporuje čtyři panaramatické režimy Sphere, 180°, Horizontal a Vertical.

Letecká Fotografie Jednoduše

K dispozici je řada intuitivních režimů pro více kreativních možností.

POI 2.0

Point of Interest (POI) 2.0
Díky technologiím pro měření vzdáleností pomocí obrazu a GPS, je přelet do středu kruhu před natáčením po kružnici minulostí. POI 2.0 zvyšuje efektivitu workflow jako nikdy dřív, a umožňuje vám subjekty oblétat a natáčet snadno a jednoduše.

Waypoint 2.0 (pozn. 7)

Díky Waypoint 2.0 letoun nepotřebuje létat na přesný bod natáčení pro označení bodů. Zvolením požadovaných bodů na mapě si můžete naplánovat letovou trasu snadno a rychle a uložit si ji pro další let.

Kompatibilita s DJI Goggles

Brýle řady DJI Goggles (pozn. 13) se s Mavicem 2 propojují bezdrátově pomocí OcuSync. Uživatelé si nyní mohou vychutnat vylepšený zážitek s nižší prodlevou a čistším 1080p přenosem na vzdálenost až 8 km. (pozn. 1) V režimu Head Tracking je ovladatelný rozsah osy otáčení stabilizovaného závěsu kamery -75° až +75° pro ještě více pohlcující zážitek z létání.

Obrazový snímač

Formát snímače 2/3
Rozlišení snímače 20 Mpx
Rozlišení fotografií 5472x3648

Objektiv

Minimální ohnisková vzdálenost 28 mm
Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) 2,8
Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) 2,8

Expozice a fotografování

Paměťové karty

Typ paměťové karty Micro SD

Záznam

Formáty souborů MP4, JPEG, MOV, DNG
Maximální rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Video formát MPEG-4, AVC/H.264, H.264, H.265, MPEG-4 HEVC/H.265

Bezdrátové sítě

GPS Ano

Rozhraní a napájení

Rozhraní microUSB, USB-C, Lightning
Výdrž baterie 0,52 hodin

Fyzikální specifikace

Hmotnost 907 g

Kapacita paměti

Kapacita úložiště 8 GB

Ostatní

Číslo produktu CP.MA.00000013.01
Příslušenství v balení ovladač, akumulátor, nabíječka, náhradní vrtulky, kabely pro připojení telefonu, USB-C kabel, USB nabíjecí adaptér
Značka DJI

Drony

Stabilizace kamery Ano
Úhel záběru 77 °
Maximální rychlost 20 m/s

Zobrazit popis a parametry