Recenze DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Zoom

Jakub Caha

Jakub Caha • 07. 09. 2018

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Dvojnásobný optický zoom
 • Maximální doba letu
 • Množství antikolizních čidel
 • Datový tok videa až 100 Mb/s
 • Nové kreativní technologie pro záznam videa
 • Super-resolution a HDR fotografie
 • Velmi tichý provoz

Co se nám nelíbí

 • Boční antikolizní čidla nejsou aktivní vždy

Představení DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Zoom

Představení DJI kvadrokoptéra Mavic 2 Zoom

Dlouho očekávanou novinkou z dílny DJI je bezesporu DJI Mavic 2 Pro. Zároveň s tímto modelem byl ale představen méně očekávaný, ale neméně zajímavý model, DJI Mavic 2 ve verzi Zoom. A na ten se v recenzi podíváme.

Zpracování a vylepšená aerodynamika

Klasická skládací konstrukce Mavicu zůstala zachována, ovšem rozdíly jsou patrné již na první pohled. Nový Mavic zmohutněl, rozměrově narostl hlavně do výšky a s hmotností 905 g zapadá těsně pod hranici 910 g. Několik rozdílů je viditelných již na první pohled. Elegantnější design hned udeří do očí. Zaoblené hrany, vyšší tělo nebo upravený gimbal, který je teď více schovaný v těle dronu a možnost poškození je tak eliminována na minimum.

DJI Mavic 2 Zoom (1) | Megapixel

V neposlední řadě je zde také hromada čidel starajících se o bezpečnost dronu. Již zmíněná úprava gimbalu, který je zcela nově uchycen, přináší vylepšenou stabilizaci a větší manévrovací možnosti v rámci natáčení.

Obrazová kvalita a výstup

Mavic 2 Zoom, jak už název napovídá, má jednu a velice podstatnou novinku. Tou je 12Mpx kamera s přepracovaným 1 ⅔” snímačem, ale hlavně možností až čtyřnásobného zoomu. Optický zoom je v tomto případě dvojnásobný (ekvivalentně se jedná o rozsah 24-48 mm) což není mnoho, ale dává to pilotovi zcela nové možnosti. Při natáčení ve Full HD je navíc k dispozici i čtyřnásobný bezztrátový zoom. Já osobně jsem si na tuto fíčuru velice rychle navyknul, ačkoliv jsem si nikdy nemyslel, že by zoom u dronu byl důležitý, protože má pilot vždy možnost se s dronem přiblížit nebo oddálit.

Díky zoomu se vám otevírají při natáčení zcela nové možnosti a jednoznačně se jedná o jednu z nejzajímavějších věcí, kterou DJI letos představilo. A ačkoliv na první pohled netáhne tak jako vyspělejší sourozenec Mavic 2 Pro, tak po vyzkoušení možná ani nebudete chtít jinak. Vylepšením prošlo také ostření, kdy nově kombinace fázového a kontrastního ostření napomáhá zachovat maximálně ostré snímky i při průběžném přibližování.

DJI Mavic 2 Zoom (2) | Megapixel

Již zmíněný snímač prošel vylepšením a nabízí kvalitnější výstup než u prvního Mavicu Pro. Video natáčí ve standartním rozlišení 4K při 30 fps, avšak nyní je možno využít datového toku až 100 Mb/s a dosáhnout tak ještě vyšší kvality. Zpomalené záběry lze natáčet v rozlišení Full HD při až 120 fps.

Nově také Mavic 2 Zoom nabízí možnost fotit 48Mpx „super-resolution“ fotografie, kdy dron nafotí sekvenci 9 snímků, které přinesou dříve nevídanou kvalitu detailů a navíc při standardní šířce záběru ekvivalentní ohnisku 24 mm. Vylepšeno bylo i HDR, které u tohoto modelu přináší dynamický rozsah až 13 stop.

Krom výše zmíněného nabízí Mavicy 2 také další nové pokročilé funkce. První mohu zmínit například HyperLight. Tato technologie se stará o výrazné zlepšení kvality fotografií za horších světelných podmínek, a to především díky redukci šumu. Novinkou je i Hyperlapse. Hyperlapse je typ videí, které asi nemusím příliš představovat. Jedná se o videa zachycující zrychlený svět při pohybu bodu, ze kterého je snímáno, na což jsou drony ideálním nástrojem. Natáčet hypelapse můžete buď při volném pohybu, při okružním letu okolo uloženého bodu v záběru, v pohybu určitým směrem, nebo také při přesně naplánované trase. Nový prvek se objevil také v záložce QuickShots, kde krom asteroidu a boomerangu, převzatých z Mavica Air, přibyl i velice zajímavý Dolly Zoom, který při oddalování dronu přibližuje pomocí zoomu zaměřený objekt a mění tak perspektivu fotografie.

Podstatnou změnou týkající se videa je také to, že je u Maviců 2 nově možno využít kodeku H.265/HEVC, který při stejném datovém toku jako H.264/AVC nabídne až o 50 % vyšší kvalitu.

DJI Mavic 2 Zoom (4) | Megapixel

Výbava dronu a autonomní systémy

Jak jsem již zmínil, velkým vylepšením prošly u Mavicu 2 také antikolizní senzory, která nyní nabízí kompletní ochranu ve všech směrech, tedy přední, zadní, horní, dolní a boční. Boční senzory fungují pouze v režimech ActiveTrack a Tripod. Samozřejmě ani tyto senzory nenahradí vás jako pilota a je třeba dávat na dron pořád pozor. Nabízí vám však mnohem větší klid a ochranu při letu. Samozřejmostí je integrace systémů APAS a FlightAutonomy 2.0 pro mapování terénu a vyhýbání se překážkám.

DJI Mavic 2 Zoom (3) | Megapixel

Díky přepracovanému napájecímu systému a modernějším motorkům byla prodloužena i doba letu na celých 31 minut, což je ve své kategorii nadprůměrná výdrž a umožní vám spoustu zábavy i s jedním akumulátorem.

U Mavica 2 se také poprvé objevuje nová generace přenosového systému OcuSync 2.0, díky kterému jsou dron a ovladač schopné reálně fungovat na vzdálenost až 8 km při přenosu 1080p obrazu. V první fázi mě to až tolik nezaujalo, přeci jen je v Evropské unii norma pro dolet menší. Ovšem je třeba si uvědomit, že vám toto vylepšení umožní stahovat přímo do telefonu fotky v plném rozlišení, což je určitě zajímavá možnost pro další sdílení na sociálních sítích.

DJI Mavic 2 Zoom (5) | Megapixel

Hodnocení a závěr

Mavic 2 Zoom zůstal po představení poněkud schován ve stínu svého vyspělejšího sourozence s 1“ Hasselblad snímačem, ovšem musím uznat, že trošku neoprávněně. Oba modely přináší spoustu nových věcí a technologický vývoj v této kategorii nabírá až neskutečné tempo. Mavic 2 Zoom je takzvaný game changera nabízí něco nového, dříve nepoznaného a zcela úchvatného, co bylo dříve dostupné pouze u profesionálních a extrémně drahých dronů, které bylo navíc třeba ovládat ve dvou lidech. Jak jsem již zmínil, natáčení spolu se zoomem si vás absolutně podmaní a uvědomíte si, že vlastně nechápete, jak jste bez tohoto mohli žít. Stejně, jako já. Samozřejmě, pokud vám jde o maximální obrazovou kvalitu, bude pro vás cestou verze bez zoomu. Určitě však Mavicu 2 Zoom dejte šanci a myslím si, že budete velmi mile překvapeni.

Hodnocení zákazníků (1)

Hodnocení zákazníků (1)

5

Zařízení překonalo očekávání, která byla velmi vysoká. Dron funguje skvěle. Největší obavy byly z přistávání a nutno říct, že ovladatelnost je taková, že přistávání je hračka. Dále bych pak vyzdvihl zoom, jelikož pro natáčení videíí je to úžasný pomocník

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Anonymní zákazník, 15.06.2019

5

Popis a parametry

Popis a parametry

DJI Mavic 2 Zoom - nástupce oblíbené kvadrokoptéry vybavený špičkovou kamerou s 1/2,3" snímačem o rozlišení 12 Mpx a dvojnásobným optickým zoomem (rozsah 24 až 48 mm). Nejvyspělejší kvadrokoptéra DJI současnosti. Umožňuje natáčet video v rozlišení až 4K a o datovém toku až 100 Mb/s. Kamera dosahuje dynamického rozsahu až 13 stop. Kvadrokoptéra je vybavená funkcemi Hyperlapse, QuickShot, Dolly zoom, ActiveTrack, nebo také novým způsobem komunikace OcuSync 2.0. 10 antikolizních čidel se stará o bezpečnost před nárazem do překážek ve všech směrech. K dispozici je 8 GB interní paměti a k tomu slot na kartu micro SD. Doba letu až 31 minut.

10-bit Dlog-M Barevný Profil

Mavic 2 Pro podporuje 10-bit Dlog-M barevný profil s vyšším dynamickým rozsahem pro větší flexibilitu při postprodukci. Systém rozeznává rekordní 1 miliardu barev (oproti 16 milionům barev zachycených tradičními 8-bitovými profily) a uchovává více detailů ve světlech a stínech. Nyní můžete zachytit i ty nejjemnější přechody během východu či západu slunce, zároveň máte větší prostor při postprodukci.

Mavic 2 Zoom

Dynamické perspektivy, o tom je Mavic 2 Zoom, který je poháněný 1/2.3-palcovým 12-megapixelovým s 2x optickým zoomem (24-48 mm). (pozn. 4) Zachycuje vše od širokoúhlých po středně dlouhé záběry a nabízí tak ještě více kreativních možností.

Expresivnější Středně Dlouhé Záběry

48mm teleobjektiv oproti 24mm širokoúhlému objektivu komprimuje perspektivu a zdůrazňuje efekt paralaxy pro dosažení filmového vzhledu. (pozn. 4) Nyní se otevírá zcela nový svět letecké fotografie, který nabízí ještě velkolepější a filmovější záběry.

Bezstarostná Cesta za Záběrem

Během natáčení FullHD videa vám 4x bezeztrátový zoom (včetně 2x optického zoomu) umožňuje bližší pohled na vzdálenější subjekty, unikátní záběry tak lze pořídit z větší vzdálenosti. Tato možnost pomáhá udržet bezpečnou vzdálenost od budov, vozidel, zvířat a lidí.

Rychlé a Přesné Ostření

Hybridní automatické ostření Mavica 2 Zoom kombinuje fázovou a kontrastní detekci pro vyšší přesnost ostření a o 40% zvýšenou rychlost ostření oproti předchozímu modelu. Sledovací systém automatického ostření zajišťuje, aby byly subjekty jasné a ostré při zvyšování a snižování ohniskové vzdálenosti.

Zoomování Během Letu

Dolly Zoom (kolejnicový zoom) je novou funkcí QuickShot Mavica 2 Zoom a nabízí zcela novou perspektivu plně zabudovanou v dronu. Dolly Zoom automaticky ostří za letu, dodává tak vašemu videu intenzivní efekt deformace. Při manuálním řízení můžete sami nastavit vhodnou rychlost ostření pro dosažení ještě kreativnějšího záběru.

Fotografie Super Resolution

Mavic 2 Zoom disponuje zcela novou funkcí Super Resolution – přednost kterou si krajinářská fotografie s živými detaily zaslouží. Během fotografování s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 24mm, (pozn. 4) kamera svým teleobjektivem zachytí a složí devět fotografií, výsledkem je 48-megapixelová fotografie s vysokým rozlišením. V porovnání s běžnými panaramaty si fotografie Super Resolution zachovávají původní vzhled subjektů s přesnější kompozicí.

Kamerový Systém

 • Natáčejte Jako Profesionál

Obě kamery Mavica 2 využívají nejnovější technologii 3-osé stabilizace DJI, (pozn. 4) která zajišťuje plynulé, stabilní záběry téměř za jakýchkoliv podmínek.

Hyperlapse

Rozlučte se komplikovanou postprodukcí. S funkcí Hyperlapse letoun automaticky natáčí a postprodukuje stabilní letecké záběry a umožňuje vám tak vytvářet profesionální časosběrná videa, která můžete okamžitě sdílet na sociálních sítích, vše pomocí jednoduchého stisknutí tlačítka. Letovou trasu si uložte v Task Libary (knihovna úkolů) (pozn. 7), Mavic 2 po ní může letět kdykoliv budete chtít. Fotografie lze současně ukládat ve formátech JPEG a RAW, máte tak více prostoru pro postprodukci.

HyperLight

Rozjasněte svůj svět s funkcí HyperLight, která vylepšuje fotografie pořízené za snížených světelných podmínek a zároveň výrazně snižuje šum.

Normální režim

HyperLight

Kodek H.265 pro Vyšší Kvalitu Obrazu

Obě verze natáčí 4K video s vyšším datovým tokem pomocí pokročilé komprese H.265. (pozn. 8) Videa kódovaná v H.265/HEVC tak zachycují o 50% více informací než videa kódovaná v H.264/AVC, videa tak mají vyšší kvalitu a zachovávají více detailů.

OcuSync 2.0 Systém Přenosu Videa

Proslulé Technologie
Výkon technologie přenosu videa OcuSync 2.0 je výrazně navýšen díky zlepšení přenosové vzdálenosti, kvality videa a díky ochraně proti rušení a nabízí vám tak nevídanou kontrolu.

Vznášejte se s Jasným Výhledem

Zcela nový OcuSync 2.0 poskytuje 1080p video přenos až na neuvěřitelných osm kilometrů (pozn. 1), umožňuje vám tak létat dál bez omezení. Editujte a nahrávejte Full HD videa na sociální sítě přímo z cache. Původní soubory pořízené za letu lze automaticky uložit na vaše mobilní zařízení bez potřeby manuálního stahování.

2.4 až 5.8 GHz

Automatické Přepínání v Reálném Čase (pozn. 9)
Mavic Pro spoléhá na přenos na frekvenci 2.4 GHz; frekvenci běžně zarušenou celou řadou bezdrátových zařízení. Mavic 2 je však díky automatickému přepínání mezi pásmy 2.4 GHz a 5.8 GHz schopen vysílat ten nejkvalitnější signál – nezbytná funkce pro let v prostředí s vysokým zarušením. (pozn. 9)

Rychlé Stahování, Nízká Prodleva

OcuSync 2.0 nabízí teoretickou rychlost stahování až 40 Mbps a minimální prodlevu 120 ms, přenos videa je tak plynulejší a zážitek z pilotáže je celkově lepší.

Letová Bezpečnost

 • Výkonný, Ale Bezpečný
  Po bezpočtu hodin vývoje a testování byl Mavic 2 optimálně přestavěn a dosahuje tak vyšší rychlosti, nižší spotřeby a hluku. Tyto jemné ale významné úpravy společně se systémem FlightAutonomy zaručují plynulejší a tišší let s vyšší bezpečností.
 • Rychlejší
  72 kmh Max. Rychlost (pozn. 10) 
  Přepracované tělo letounu disponuje vylepšenou aerodynamikou. Činitel odporu Mavica 2 je při plné rychlosti o 19% nižší než u Mavica Pro.
 • Delší
  31-Min Max. Letový Čas
  Delší letový čas nabízí více kreativních možností.
 • Tišší
  Tichá konstrukce
  Sinusoidní FOC pohonné regulátory a tiché vrtule neuvěřitelně ztiší váš let a zbaví vás obav z vyrušení vašeho okolí.

Všesměrové Vnímání Překážek

Systém FlightAutonomy byl vylepšen a nyní zahrnuje všesměrové vnímání překážek. Poprvé se tak na dronu DJI vyskytují překážková čidla na všech stranách letounu pro zvýšení bezpečnosti letu. LSEP * Systém FlightAutonomy pouze poskytuje určitou ochranou ve specifických prostředích a není schopen kompenzovat chybný úsudek pilota během letu. Z bezpečnostních důvodů proto dávejte během letu s Mavicem 2 pozor na vaše okolí a dbejte pokynů a upozornění aplikace.

 • Dopředu
  Duální obrazová čidla umožňují přesné měření vzdálenosti až na 20 metrů. Detekovatelný rozsah je 20-40 metrů (o 33% širší než Mavic Pro). Duální obrazová čidla jsou také schopna detekovat překážky a letoun včas zastavit při letu do 50.4 kmh (o 40% efektivnější než Mavic Pro).
 • Dolu
  Duální obrazová čidla umožňují přesné měření vzdálenosti až na 11 metrů. Detekovatelný rozsah je 11-22 metrů. Infračervený systém pro vnímání umožňuje přesné měření vzdálenosti až na 8 metrů. Letoun přesně visí do výšky 50 metrů a bezpečně přistane na detekovanou zem. K čidlům byla doplněna přídavná světla, která pomáhají přistát za zhoršených světelných podmínek.
 • Doleva a Doprava
  Systém vnímání překážek je schopen detekovat překážky v rychlosti do 28.8 kmh, zvyšuje tak bezpečnost letu jak v režimu ActiveTrack tak Tripod.
 • Dozadu
  Duální systém vnímání překážek je schopen přesně měřit vzdálenosti až na 16 metrů a je schopen detekovat překážky a letoun včas zastavit při letu do 43.2 kmh. Detekovatelný rozsah je 16-32 metrů.
 • Nahoru
  Infračervený systém pro vnímání překážek. Přesné měření na vzdálenost až 8 metrů.

Inteligentní

 • Snadné Ovládání
  S výkonnými kamerami a jednoduchými inteligentními režimy pro natáčení je Mavic 2 schopen vytvářet kreativní letecké záběry a je dostupný uživatelům všech úrovní.
 • ActiveTrack 2.0
  Díky vylepšením v oblasti hardwaru a softwaru ActiveTrack 2.0 posune váš zážitek ze sledování na zcela novou úroveň.
 • Přesné Rozeznávání
  Dříve se ActiveTrack primárně spoléhal na 2D obrazy z hlavní kamery, aby mohl sledovat subjekt. Mavic 2 nyní s ActiveTrack 2.0 mapuje 3-rozměrný obraz okolního prostředí pomocí hlavní kamery a předních duálních obrazových čidel, zvyšuje tak přesnost rozeznávání.
 • Predikce Trajektorie
  Algoritmy pro predikci trajektorie pomáhají subjekt sledovat i když je dočasně skrytý za překážkou.
 • Sledování ve Vysoké Rychlosti
  V otevřených prostorách bez překážek může Mavic 2 sledovat rychle se pohybující subjekty, jako jsou například auta nebo lodě, do rychlosti 72 kmh. (pozn. 11)
 • Vnímání Překážek

Během sledování subjektu si Mavic 2 plánuje cestu ve své 3D mapě okolního prostředí. Zátímco Mavic 2 bez přerušení natáčí, vnímá, rozeznává a vyhýbá se překážkám před a za sebou.

Panoramata

Mavic 2 podporuje čtyři panaramatické režimy Sphere, 180°, Horizontal a Vertical.

Letecká Fotografie Jednoduše


K dispozici je řada intuitivních režimů pro více kreativních možností.

POI 2.0

Point of Interest (POI) 2.0
Díky technologiím pro měření vzdáleností pomocí obrazu a GPS, je přelet do středu kruhu před natáčením po kružnici minulostí. POI 2.0 zvyšuje efektivitu workflow jako nikdy dřív, a umožňuje vám subjekty oblétat a natáčet snadno a jednoduše.

Waypoint 2.0 (pozn. 7)

Díky Waypoint 2.0 letoun nepotřebuje létat na přesný bod natáčení pro označení bodů. Zvolením požadovaných bodů na mapě si můžete naplánovat letovou trasu snadno a rychle a uložit si ji pro další let.

Kompatibilita s DJI Goggles

Brýle řady DJI Goggles (pozn. 13) se s Mavicem 2 propojují bezdrátově pomocí OcuSync. Uživatelé si nyní mohou vychutnat vylepšený zážitek s nižší prodlevou a čistším 1080p přenosem na vzdálenost až 8 km. (pozn. 1) V režimu Head Tracking je ovladatelný rozsah osy otáčení stabilizovaného závěsu kamery -75° až +75° pro ještě více pohlcující zážitek z létání.

Obsah balení:

 • Mavic 2 Zoom
 • Výsílač
 • 1x baterie Li-Ion 3850mAh/15,4V
 • Naníječ 220V
 • Napájecí kabel 220V
 • 3x sada (1pár) vrtulí
 • Kabel na propojení telefonu Lightning
 • Kabel na propojení telefonu Micro USB
 • Kabel na propojení telefonu typ-C
 • Kryt gimbalu
 • Kabel USB/typ-C
 • USB adaptér
 • Náhradní kniply (1pár)
 • CZ manuál

Obrazový snímač

Rozlišení 12 Mpx
Rozlišení fotografií 4000x3000

Objektiv

Optický zoom 2 x
Digitální zoom 2
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 48 mm
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 2,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 3,8

Záznam

Typ paměťového media Micro SD
Formáty souborů MP4, JPEG, MOV, DNG
Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Velikost interní paměti 8192 MB
Integrovaný GPS Ano
Video formát MPEG-4, AVC/H.264, H.264, H.265, MPEG-4 HEVC/H.265

Rozhraní a napájení

Nabíječka a akumulátor v ceně Ano
Rozhraní microUSB, USB-C, Lightning
Typ akumulátoru Lithium-ion polymer 3850 mAh
Výdrž baterie 0,52 hod

Fyzikální specifikace

Hmotnost 905 g

Ostatní

Číslo produktu DJIM0256
Příslušenství v balení ovladač, akumulátor, nabíječka, náhradní vrtulky, kabely pro připojení telefonu, USB-C kabel, USB nabíjecí adaptér
Značka DJI

Kvadrokoptéry

Počet motorů 4
Stabilizace kamery Ano
Živý přenos obrazu Ano
Maximální rychlost 20 m/s
Řada dronu DJI Mavic 2

Zobrazit popis a parametry