Recenze DJI kvadrokoptéra Mavic Air 2

Megapixel Profesional

Megapixel Profesional • 27. 05. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Nový ½” snímač
 • 48 MPx rozlišení
 • Nový ovladač
 • 4K HDR video
 • Výdrž letu 34 minut
 • 8K Hyperlapse

Co se nám nelíbí

 • Úplně mi nesedla ergonomie ovladače

Představení DJI kvadrokoptéra Mavic Air 2

Představení DJI kvadrokoptéra Mavic Air 2

Udržet v dnešní době něco v tajnosti je pro všechny výrobce téměř nemožné. A tak se nám první leaky o chystaném DJI Mavic Air 2 objevily již před Vánoci. Uběhlo pár měsíců a novinka je s drobným zpožděním tady. DJI Mavic Air 2 v celé své kráse a dle technical sheetu plná zajímavých vylepšení.

Zpracování a technická část

Na první pohled nezůstal kámen na kameni. Redesign se dotkl všech částí tohoto drobka a naznačil jasný směr, kterým se v této oblasti DJI vydalo. Jednoznačné sjednocení designu řady Maviců dává smysl a DJI se rozhodně povedlo. Air 2 se tedy zařadil po boku Mavica Mini, jako větší brácha, tak po boku Mavica 2 Pro/Zoom, jako menší brácha. 
Zachována zůstala sklápěcí konstrukce nohou, která je léty prověřená a funguje. Zcela nový je i gimbal s kamerou a doznal vylepšení už tak velmi kvalitního komba, kdo jste někdy měli první generaci v ruce, určitě víte, že již tam byla stabilizace na velmi vysoké úrovni. 

Air 2 nové váží 570 gramů, oproti první generaci tak došlo k drobnému nárůstu stejně jako do velikosti. To má za příčinu několik faktorů, hlavní je jednoznačně nová baterie s kapacitou 3500 mAh, díky které dron vydrží ve vzduchu až úctyhodných 34 minut, což je nárůst o celých 15 minut letu! Maximální možný dolet se zvedl na 18,5 kilometrů, což je taktéž skoro poloviční nárůst. Co se přenosu obrazu týče, tak maximum je dle norem následující - 10 km (FCC), 6 km (CE), 6 km (SRRC) a 6 km (MIC). 

Zcela nového designu a zpracování se dočkal ovladač dronu. JIž jsme si celkem zvykli na standartní konstrukci provázející Mavicy od první generace. Tomu je teď konec a přivítat můžeme novou přepracovanou verzi. Ovladač jako takový nabobtnal, chytrý telefon se přesunul na horní stranu, zmizely anténky a ovládací prvky doznaly změn taktéž. Z ovladače jsem měl zprvu rozporuplný pocit, protože držení je značně jiné. Ovšem po pár hodinách používání jsem ocenil úpravu ovládacích prvků, ač na držení jsem si stále nezvykl. Věřím ale, že většině uživatelů bude vyhovovat.

Nabitý je OcuSync 2.0 a tudíž je přenos obsahu na zařízení lepší a přesnější díky dvojímu využití frekvencí a tak není problém přenášet FullHD obraz až na 10 km. Zároveň potěšila integrace USB-C konektoru pro napájení a nahradil tak již zastaralé MicroUSB.

Kvalita obrazu a výstup

Mavic Air 2 je vybaven zcela novým, ½” CMOS snímačem s rozlišením 48 MPx. Objektiv zabírá pole o 84 stupních, ekvivalentně se tedy jedná o 24 mm se světelností f/2,8 a účinností ostření od 1 metru do nekonečna. 
Pojdme se ale trošku dopodrobna podívat na nový senzor. Ten dle specifikací nabízí dvě varianty efektivních pixelů při focení - 12 MPx a 48 MPx. V podstatě se jedná o řešení, které známe ze smartphonů s využitím Quad Bayer technologie. Můžete si tedy vybrat mezi 48 MPx fotografií s velkým smyslem pro detail, ale nižším dynamickým rozsahem, či 12 MPx verzí s menším záběrem na drobné detaily, ale s mnohem lepším zpracováním dynamiky snímku. Největšího rozdílu co se obrazu týče si lze všimnout v jasech, kde menší variant rozlišení nabízí o mnoho více. 
 

Zachována zůstala možnost volby formátu mezi JPG a RAW, jakožto i možnost Burst (3,5 a 7 snímků), expoziční bracketing či HDR a HDR panorama. Z větších bratříčků přibyla i oblíbená funkce HyperLight pro kvalitní snímky v horších světelných podmínkách. 
Novinkou je v rámci focení tzv. SmartPhoto, kdy je dron schopen automatického rozpoznání scény a dle toho i následně přizpůsobení hodnot dané expozici. 

A co video? Tady taky nezůstalo nic ponecháno a Mavic Air 2 tak nabízí několik zajímavých variant. 4K HDR až ve 30 sn./s., následně pak 4K v 60 sn./s. či FullHD až při 240 sn./s. Možnost je také využití již známého D-cinelike profilu pro lepší barevné zpracování dat při postprocesu. Datový tok videa se zastavil na 120 Mbps a je podporován dnes již standardně kodek H.264 a H.265. Podpora paměťových karet je až do 256 GB, společně s kombinací 8 GB interní paměti.

Včetně zmíněných variant jsou k dispozici oblíbené Quikshots (Dronie, Circle, Helix, Rocket, Boomerang a Asteroid), ale také vylepšený mód Hyperlapse, který nyní nabídne až 8K (!) rozlišení. Ten navíc umožňuje 4 další varianty - free flight, course lock, waypoint a circle.Autonomní režimy

Podobně jako u Mavica 2 se na Airovi 2 nachází vylepšený systém senzorů, dostupných z přední, zadní a spodní strany. Chybí boční senzory, což je dle mě trošku škoda. Nechybí ale vylepšení APAS systém pro mapování terénu, aktuálně třetí generace, který známe již z první generace a podrobně jsem se mu věnoval v její recenzi. Třetí generace umožňuje senzorům zpozorování překážek vzdálených až 22 metrů.

Mezi autonomní režimy se usadil i nový Focus Track. Co že to je? Pamatujete na režimy ActiveTrack, Spotlight či Point of Interest, které známe ze starších modelů? Všechny tři spojuje právě nový focus track a z každého pilota se tak stane správný Master of skies!

DJI s příchodem Mavica Mini opět změnilo ovládací aplikaci a to se projevuje i u Aira 2, kdy jej ovládáte pomocí zjednodušené varianty DJI Fly.

Závěrem

Je to skvělý! Stejně jako Mavic Air přinesl spoustu skvělých vlastností v malém těle, druhá generace je na tom velmi podobně. Baví mě sjednocení designu, baví mě možnosti ovládání i ochrana pilota a dronu v letu. V dnešní době je třeba být zodpovědný a Air 2 Vám toho při letu hodně usnadní. Obrazově se sice nemůže rovnat Mavicu Pro 2, ale nabízí vysokou kvalitu a velké rozpětí možností při zachování kompaktního těla pro cestování. Pokud vás tedy neoslovil nedávný Mini a Mavic 2 Pro/Zoom jsou už moc velcí, zde je ten pravý kus pro vás.
 

Megapixel videorecenze DJI kvadrokoptéra Mavic Air 2

Megapixel videorecenze DJI kvadrokoptéra Mavic Air 2

Hodnocení zákazníků (1)

Hodnocení zákazníků (1)

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Pavel, 23.06.2020

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Mavic Air 2 je koncipován tak, aby byl všude tam, kde na vás čeká dobrodružství. Je to malý, skládací dron vybavený 4K kamerou umístěnou na 3-osém stabilizátoru, výkonným senzorovým systémem FlightAutonomy 2.0 a dobou letu až 34 minut s možností ovládání pomocí vysílače, mobilního telefonu nebo vašich gest. Hmotnost modelu je 430g.

DJI kvadrokoptéra Mavic Air 2

Mavic Air 2 posouvá hranice díky spojení výkonu, špičkových technologií a kompaktních rozměrů na zcela novou úroveň. Kombinací inteligentních režimů a nekompromisní kvality obrazu jsou pro vás dechberoucí letecké záběry na dosah ruky. Bezpečný a chytrý let vám umožní posunout se na vyšší úroveň a plně vychutnat kreativní tvorbu.

Vlastnosti:

 • 10km 1080p přenos videa
 • 34 minut letový čas
 • HDR video
 • Focus Track
 • 48MB foto a 4K/60fps video
 • 8K Hyperlaps

Klíčové vlastnosti:

 • Ultra čistá kresba - ½“ snímač, 48MP Fotografie a 4K/60fps Video
 • Kontrast, Barva a Řízení - HDR Fotky, Video, a Panoramata
 • Filmové záběry - Hyperlapse a QuickShots
 • Létejte déle - 34 minut max letový čas a dálkový ovladač s výdrží 240 minut
 • Létejte chytře a bezpečně - APAS 3.0 Vyhýbání se překážkám
 • Létejte dál s přehledem - OcuSync 2.0 10km 1080p/30fps Přenos Videa

Posuňte své hranice!

Natáčejte videa ve 4K/60fps kvalitě!

Natáčejte letecké záběry na profesionální úrovni díky plynulému 4K/60fps videu. Barevný profil D-Cinelike zachová více obrazových dat pro následnou postprodukci. HEVC (H.265) video kodek pořídí více obrazových dat, zabírá méně místa v úložišti a uchová dynamický rozsah a detaily záznamu, výsledek se tak posouvá na zcela novou úroveň.

HDR Video

Tajemstvím pro dosažení perfektního HDR videa je použití čipu s čtyřnásobnou Bayerovou maskou. Jeden snímek oddělí expoziční hodnoty v jednotlivých částech obrazu a přesně reprodukuje světla a stíny. Snímky jsou dále skládány a vytváří barevně vyvážený obraz s vysokým dynamickým rozsahem.

Vše je skryto v detailech 

S 1/2“ CMOS snímačem je Mavic Air 2 schopen zachytit až 48MB fotografie. Připravte se posunout vaše letecké záběry na novou úroveň.

Skvělé expozice se SmartPhoto

Optimálních výsledků dosáhnete s Mavicem Air 2 a funkcí SmartPhoto, která kombinuje rozeznávání scén, HyperLight a HDR v jednom. Rozeznávání scén nastavuje všechny expoziční parametry kamery pro celou řadu scén a podporuje inteligentní rozeznávání pěti kategorií: západ slunce, oblohu, trávu, sníh a stromy.

HyperLight

Optimalizuje fotografie pořízené za zhoršených světelných podmínek, HDR výrazně zvyšuje dynamický rozsah a kresbu. Pokročilé algoritmy analyzují každou scénu a upravují expoziční parametry, skládají více fotek do sebe a vytváří propracované vysoce kvalitní kompozitní fotografie. (1)

HDR Panoramata

Mavic Air 2 disponuje tím nejpokročilejším režimem pro panoramata s vysokým dynamickým rozsahem a neuvěřitelně přesnou reprodukcí živých barev.

Maximálně spolehlivý snímač

Mavic Air 2 je osazen snímačem Sony IMX586 se čtyřnásobnou Bayerovou maskou, který zvyšuje dynamický rozsah a barevnou citlivost. Vylepšený 3-osý gimbal stabilizuje každý záběr. Na fotografie a video se tak můžete stoprocentně spolehnout i v silnějším větru a nepravidelných poryvech.

Natáčejte jako profesionální filmař

FocusTrack

Pořídit záběry s profesionální kvalitou je díky FocusTrack hračka. Sada jednoduše ovladatelných inteligentních sledovacích režimů jako je Active Track 3.0, Spotlight a Point of Interest 3.0 vám umožní popustit uzdu fantazii.

ActiveTrack 3.0

Sledování objektů a vyhýbání se překážkám je s novou verzí technologie DJI ActiveTrack plynulejší než kdy dřív. Díky lepšímu vyhledávání tras a rychlejší a přesnější predikci trajektorie je sledovaný objekt stále ve středu záběru, i když se pohybuje například za stromem.

Spotlight 2.0

Létejte zcela volně s kamerou zacílenou na vybraný objekt. Jednoduše označte objekt a létejte, o zbytek se postará Mavic Air 2.

POI 3.0

Vylepšuje možnosti funkce POI 2.0, obzvláště pak rozeznávání rovných povrchů. Tam kde POI 2.0 mohlo ztratit sledovaný objekt, POI 3.0 je nyní schopno dynamicky sledovat objekty jako auta, lodě nebo osoby.

Čas a pohyb s 8K Hyperlapse

Mavic Air 2 podporuje Hyperlapse v 8K, můžete tak deformovat čas a prostor a vytvářet tak ohromující záběry. A nejlepší je, že to zvládnete bez složitého postprocesu. Vyberte si z režimy Free, Circle Course Lock a Waypoint, zvolte vhodné místo pro natáčení a aplikace DJI Fly se postará o zbytek.(2)

QuickShots - Představivost jednoduše

Zachyťte filmové záběry automaticky s funkcí QuickShots. Stačí několik kliknutí a Mavic Air 2 naplánuje a proletí komplikovanou leteckou trasu a zachytí záběr s profesionální kvalitou. Přidejte hudbu, efekty a filtry pomocí intuitivních šablon Story, hotové klipy pak můžete sdílet přímo na sociálních sítích. Režimy: Dronie, Circle, Helix, Rocket, Boomerang, Asteroid

Dechberoucí záběry a bezpečný let

Leťte kam vás nebe pustí

OcuSync 2.0 umožňuje přenos signálu a FHD 1080p živého náhledu na vzdálenost 10 km přímo z kamery dronu. Vychutnejte si tak volnost pohybu a čistější obraz pro pořízení toho perfektního záběru.(3)

Spolehlivý přenos a plynulý let

Mavic Air 2 podporuje komunikaci ve dvou pásmech 2.4/5.8 GHz a automaticky bezešvě přepíná do pásma s nejnižším zarušením.(4) To výrazně vylepšuje schopnost vypořádat se s rušením v náročných podmínkách a zvyšuje bezpečnost letu.

Létejte déle

Díky působivému letovému času až 34 minut můžete zůstat ve vzduchu tak dlouho, dokud nepořídíte vytoužený záběr. Natáčejte rychlé a dynamické záběry díky maximální rychlosti 68 km/h v režimu Sport.(5)

Vyhněte se překážkám

Mavic Air 2 vnímá okolní prostředí ve třech směrech: vpředu, vzadu a pod sebou. Pomocné světlo zlepšuje viditelnost a prvek aktivní bezpečnosti v podobě vyhýbání se překážkám je to co potřebujete při posouvání vašich možností.

 • Vpředu

Obrazové čidlo Přesné do 22 metrů

 • Vzadu

Obrazové čidlo Přesné do 23.6 metrů

 • Pod sebou

Obrazové čidlo Infračervené čidlo Pomocné světlo pro lepší vizuální pozicování, bezpečné přistání a viditelnost ve vzduchu. Lze manuálně vypínat a zapínat.

APAS 3.0

Pokročilé systémy pro pilotní asistenci (APAS) 3.0 (6) využívají pokročilé mapovací technologie pro plynulé a spolehlivé vyhýbání se překážkám v komplexních prostředích. Schopnost vyhýbat se překážkám a automatické plánování letu je dramaticky vylepšeno oproti předchozím generacím, je tak zvýšena bezpečnost letu a otevírají se další možnosti.

DJI Fly App pro stříhání bez námahy

Aplikace DJI Fly umožňuje vytvářet perfektní videa snadněji než kdy dřív. Integrovaný editor videí DJI Mimo nabízí manuální nastavení, pokročilé funkce a intuitivní šablony, můžete tak generovat profesionální kompozice během několika málo vteřin.

Příslušenství pro více kreativity

Dálkový ovladač vytvořen pro piloty

Zcela nový dálkový ovladač se může pochlubit působivou baterií, která vystačí na 240 minut provozu (7) a ergonomickou konstrukcí a pohodlným ovládáním. S novým držákem telefonu je připevňování telefonu rychlejší a integrované antény pilotovi výrazně usnadňují práci.

ND filtry pro ptimální nastavení

Mavic Air 2 nabízí dvě řady ND filtrů, které pomáhají s kontrolou expozice a rozšiřují kreativní možnosti. Set filtrů ND 16/64/256 pomáhá s kontrolou rychlosti závěry v extrémních světelných podmínkách a set ND 4/8/32 umožní pořizovat živé a jasné záběry i při nízkém nastavení ISO. (8)

Obsah balení:

Mavic Air 2
Vysílač
1x baterie
Nabíječka 220V
Vrtule (3 páry)
Připojovací kabel USB-C
Připojovací kabel Lightning
Připojovací kabel Micro USB
Kryt závěsu
Kabel USB/USB-C
Náhradní kniply


1. Fotografie pořízené v režimu SmartPhoto mají rozlišení 12 MP.
2. Hyperlapse v 8K rozlišení je momentálně dostupný pouze v režimech Free a CourseLock.
3. S přímou viditelností, bez okolního rušení a v souladu s FCC. Specifikace maximálního dosahu souvisí se silou přenosového signálu a odolnosti proti rušení. S dronem létejte vždy tak, abyste s ním udržovali přímý vizuální kontakt, pokud to pravidla pro letový provoz nepovolují jinak.
4. Místní nařízení v určitých regionech nepovolují přenos v pásmu 5.8 GHz.
5. Letový čas je měřen při letu pod úhlem 9° při stálé rychlosti 5.1 m/s, v bezvětří.
6. Funkce APAS 3.0 a FocusTrack nejsou dostupné během natáčení ve 4K při 60, 50 a 48 fps a 1080p při 120 a 240 fps.
7. Výdrž baterie je měřena s Android telefonem v prostředí bez okolního rušení.
8. Filtry ND16/64/256 jsou součástí balení Fly More Combo. Sadu filtrů ND4/8/32 lze zakoupit samostatně.

Obrazový snímač

Formát snímače 2/3
Rozlišení snímače 48 Mpx
Rozlišení fotografií 8000 × 6000

Objektiv

Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) 2,8
Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) 2,8

Expozice a fotografování

Paměťové karty

Typ paměťové karty Micro SD

Záznam

Formáty souborů JPEG, RAW, DNG
Maximální rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Video formát MPEG-4, AVC/H.264, MPEG-4 HEVC/H.265

Bezdrátové sítě

GPS Ano

Rozhraní a napájení

Rozhraní microUSB, USB-C, Lightning
Výdrž baterie 0,57 hodin

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 253 × 77 × 183
Hmotnost 570 g

Ostatní

Číslo produktu CP.MA.00000178.01
Příslušenství v balení Mavic Air 2, vysílač, baterie, nabíječka, vrtule (3 páry), kabel USB-C, kabel Lightning, kabel Micro USB, kryt závěsu, kabel USB/USB-C, náhradní kniply
Značka DJI

Drony

Stabilizace kamery Ano
Úhel záběru 84 °
Dosah dálkového ovládání 10000 m
Maximální rychlost 18,88 m/s

Zobrazit popis a parametry