Recenze DJI kvadrokoptéra Mavic Air Fly More Combo černý

Jakub Caha

Jakub Caha • 01. 02. 2018

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Vysoký výkon v malém těle
 • Rozšíření možností kvality videa a vylepšená stabilizace
 • Nové inteligentní režimy vylepšené ovádání gesty
 • Nové senzory a mapování terénu
 • Interní paměť

Co se nám nelíbí

 • Nemožnost uchytit do ovladače tablet

Představení DJI kvadrokoptéra Mavic Air Fly More Combo

Představení DJI kvadrokoptéra Mavic Air Fly More Combo

DJI Mavic Air. Nový dron, který parametry nasazuje opět vysokou laťku konkurenci v rámci své cenové kategorie.

Dalo by se říci, že jde o upgrade modelu Mavic Pro, ale Air si v podstatě opět vytvořil vlastní pozici někde mezi Mavicem Pro a Sparkem.

12 Mpx kamera s 1/ 2,3” snímačem je již celkem standardem, objektiv 24mm f/2.8 (ekv. 35mm) nepatrně ubírá na světelnosti. Co je určitě zajímavé jsou vylepšení v oblasti nahrávání videa. 4K zůstalo na 30 fps, každopádně nabídne nově 100 Mbps datový tok. Vylepšením prošly ale i další rozlišení, 2.7K dokáže nahrávat již i v 60fps a FullHD nabídne vynikající slowmotion parametry při 120 fps. Fotografie jdou již standartně do JPG i RAW.

Přenos do mobilního zařízení probíhá již klasicky v HD kvalitě, která je pro toto plně dostatečná.

Konstrukčně je velice podobný většímu a staršímu bratříčkovi, Mavicu Pro, je ovšem menší a kompaktnější, zabere méně místa a celková konstrukce je dle DJI i odolnější. Na výběr máte ze tří barev horního krytu - bíla, černá a červená. Nové jsou i vrtule, které už nejsou skládací, naopak jsou ale velmi pružné. V přední části sklopných nohou s vrtulemi se nově nachází dvě antény pro příjem signálu z ovladače pro lepší přesnost dosah signálu. Ovladač převzatý ze sparka, tudíž bez stavového displeje, je příjemný do ruky, ovšem bohužel opět chybí možnost využití větší zobrazovací plochy, např. tabletu. Toto je DJI vyčítáno, spousta uživatelů řeší adaptérem a prozatím se nezměnilo.

APAS (Advanced Pilot Assistance Systems) je výsledkem rozsáhlého výzkumu výpočtu letů s drony DJI. Uživatelé mohou pokračovat v letu dopředu a dozadu, APAS v realném čase plánuje vhodnou cestu letu pro automatické oblétnutí překážek.

Díky pokročilé technologii VIO (Vizuální interciální odometrie) je výkonný senzorový systém tvořen primární kamerou, přední, zadním a spodním duálním senzorem infračerveného snímání a IMU. Společně shromažďují a přenášejí informace z okolního prostředí do vysoce výkonného procesoru s více jádrovým výpočtem. Kombinace technologie VIO a nového polohovacího algoritmu zdvojnásobila přesnost polohování Mavicu Air. Tato technologie vyhodnocuje rychlost a pozici dronu v reálném čase a kontroluje duálními seznory výšku letu a polohu za jakékoliv rychlosti. Pracovní rozsah systému je nyní 0,5 až 30 metrů. Díky technologii VIO se Mavic Air pohybuje přesněji uvnitř a lépe reaguje na složité prostředí pro jemnější a přesnější ovládání, ale hlavně kombinací zaručuje bezpečnější, přesnější a jednodušší let!

Stejně jako nepatrně starší verze modelu Mavic Pro Platinum, i Mavic Air je vybaven dalšími redundantními systémy pro zvýšení úrovně bezpečnosti Mavica Air. Vizuální kompas pomáhá navigačnímu systému pro odhadnutí směru letu. Dron je schopen polohování i v případě, že správně funguje pouze část vizuálních systémů. Dva typy algoritmů spojují čidla ze dvou platforem a při výskytu chyby dron plynule přejde na záložní systém a vy můžete pokračovat plynule v letu.

Co se týče bezpečnosti, je tady ještě jeden uprade. Při RTH (Return to home) po ztrátě signálu nebo manuáílním spuštění RTH, dron mapuje v reálném čase okolí a přistání je pak tedy přesnější a zvládne ho plně sám. Z mé zkušenosti, pro uživatele jiných DJI dronů, teré toto nemají, může být v prní chvíli překvapivé kterým směrem se dron vydá, ovšem přistíná je je následně naprosto přesné s mnohem menší odchylkou než například u Mavicu Pro.

 

3-osý gimbal už je vcelku zažitý systém, stabilizace byla vylepšena pro maximální funkci a plynulost záběrů s redukcí vibrací sníženou na 0,005°. Již zmíněná kamera má kromě uvedených vylepšených video parametrů i novinku převzatou od Sparka, což je sférické panorama, neboli česky planetka. Bystrý uživatel jistě již ví, čr drony DJI umožňují nafotit a rovnou složit několik variant panoramatických fotografií. Mavic Air již také nabízí sférické panorama, tedy panorama složené do tvaru zeměkoule a to v rozlišení 32 Mpx, které získá nafocením 25 fotek. Jedinná neduha tohoto systému je, že při ukládání na kartu či exportu přes WiFi se fotka uloží jako klasické panorama a je třeba ji upravit do podoby planetky. Změna proběhla i u HDR fotografie, která má teď mnohem lepší výstup, přehody jsou mnohem lépe zpracovány a měření expozice je přesnější. Podpora fotografií je ve formátech JPG a RAW (DNG), video je ve formátech mp4(H.264) a mov(MPEG-4 AVC).

Doba letu dosahuje 21 minut (baterie 2970 mAh) a maximální rychlost je 68,4 km/h ve sportovním režimu (s vypnutými senzory), čímž se vyrovnává Mavicu Pro a získává nepoměrnou výhodu nad nepatrně menším a řádově pomalejším Sparkem. Ve standartním režimu se pohybuje rychlostí 30 km/h. Maximální výška letu je 5000m, dolet je omezen na max. 4000 metrů s ovladačem a na 80 metrů bez ovladače s kontrolou pouze pomocí telefonu.

 

Již naťuknuté režimy jsou ve standartním schématu - GPS mode, ATTI mode a Sport mode. Již dle názvu je celkem jasné o co jde. V GPS módu jde o nejběznější a nejbezpečnější způsob letu. ATTI je mód letu bez GPS, například v interiéru, kdy je dron schopen udržovat výšku, ale ne pozici, tedy pokud foukne vítr, jde s ním. Tento mód je díky novým senzorům mnohem bezpečnější a zajímavější, než doposud.

Ve sportovním režimu dosáhnete maxímálních rychlostí, ovšem musíte počítat s tím, že senzory nereagují, neboli jsou vyřazeny. Jednáte tudíž na vlastní pěst a kromě GPS pozice dron nesleduje vůbec nic.

Vylepšením prošla také kompletně celá nabídka Inteligentních režimů, kde přibyly dva nové a velice zajímavé kousky.

Krom standartní nabídky obsahující Tripod, ActiveTrac, Point of Interest, TapFly, Cinematic Mode, QuickShots a SmartCapture. Nejdříve si rozebereme QuickShots, který prošel upgradem a základ ze Sparku byl kromě Dronie, Circle, Helix a Rocket rozšířen o Asteroid a Bomerang. Co tyto dva režimy umí najdete v přiloženém videu.

Dále byl vylepšen ActiveTrack mód a nyní můžete v tomto režimu sledovat až 16ti členou skupinu najednou. Stejně jako zmíněný Spark umožňuje ovládání gesty SmartCapture, které prošlo rovněž upgradem a je mnohem přesnější. A je to zábavné. Gesta jsou jednoduché a dron reagoval excelentně. Potvrzení snímání zablikáním je jen již jako skvělý informativní doplněk. Mnoho tohoto gestově řízeného letu je možné díky automatizovaným schopnostem Mavicu Air.

 V rámci konektivity nabídne podporu Lightning, Micro USB a nově i USB-C. Přes USB-C probíhá i připojení dronu k PC pro aktualizaci či stažení dat z vnitřní paměti. Ehm, cože? Mavic Air totiž nabízí jako první dron DJI interní paměť 8 GB, což Vás může zachránit v situaci, kdy si zapomenete paměťovou kartu. Věc, kterou nejeden uživatel ocení. Co se týče paměťových karet, nyní jsou i díky většímu datovému toku podporovány karty do kapacity 128 GB.

Hodnocení zákazníků (9)

Hodnocení zákazníků (9)

4.1111

S kvalitou fotek, videa a ovládáním dronu jsem velmi spokojen, výdrž baterie je reálně kolem 15 minut,ale možná je to tím že se teprve seznamujeme ,tak zkouším různá nastavení a taky většinou dost fouká vítr.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Daniel, Ostrava Stará Bělá, 03.06.2020

3

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Karel, Karlovy Vary, 07.05.2020

5

Není český návod.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Zuzana, Příbor, 31.08.2019

1

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Tomáš, Pelhřimov, 13.05.2019

4

Je to můj první dron. Ještě nikdy jsem s ničím nelétala. Ale první let úplně super, ono to létá skoro samo. Trošku zápasím s aplikací na mobilu, ale to jen díky absenci angličtiny. Ale tím se prokoušu. Těším se na filmování i fotografování!!!!

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Andrea, Náchod, 09.02.2019

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jiří, Žatec, 14.12.2018

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Radek, Žďár nad Sázavou, 04.06.2018

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Marek, Brno, 27.05.2018

4

S dronem jsem spokojený, vzhledem k velikosti dronu jsou fotografie i video překvapivě slušné. S ovládáním je to zatím horší, na to je potřeba více času a cviku. Výdrž baterie je dostačující pro běžné použití ale celovečerní film s tím nepůjde udělat. Kabel na propojení vysílače a telefonu (ACER ) nejde použít, telefon má opačně zásuvku, kabel bych musel překroutit o 180 stupňů a na to je krátký. Všechny funkce a možnosti nemám zatím ověřené, je potřeba více času.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Vladimír, Benešov, 25.04.2018

5

Popis a parametry

Popis a parametry

DJI kvadrokoptéra Mavic Air Fly More Combo - obsahuje navíc cestovní tašku, 2 náhradní baterie a nabíječku pro více baterií. Vybavená 1/2.3 CMOS senzorem a novým obrazovým procesorem, VPS - vizuální poziční systém, senzory proti překážkám vepředu, vzadu a vespod, bezpečně můžete létat i v interiérech. Podporuje ovládání gesty, Nahrává 4K video v 30fps, pořizuje panoramatické snímky o celkovém rozlišení 32 MP.

 • Je poloviční velikosti než Mavic Pro
 • 45% hmotnosti Mavic Pro
 • vejde se do kapsy
 • 4K video 30fps s datovým tokem 100Mbps
 • 7 kamer pro navigaci prostorem ve třech směrech
 • 1/2.3 Cmos
 • objektiv 24mm F2.8 ekvivalent 35mm formátu
 • 12MP fotografie
 • 32MP panoramatický sférický komposit, složením 25 fotografií v různých pozicích dronu a kamery
 • 1080p 120fps
 • 8GB interní paměti pro případ, že nemáte SD kartu připravenou
 • USB-C pro přenos dat
 • HDR režim
 • ActiveTrack
 • Funkce ActiveTrack může vnímat až 16 volitelných subjektů současně, umožňuje vám tak vybrat ten správny subjekt pro sledování. S vyšší sledovací přesností a většími možnostmi pro použití může ActiveTrack sledovat cíle když běží, skácí nebo při jízdě na kole.
 • QuickShots
 • Zvolte si z šesti režimů QuickShots – Rocket, Dronie, Circle, Helix, Asteroid a Boomerang. Všechny jsou na dosah ruky a pořídí vám bechberoucí záběry, aníž byste museli přemýšlet jak takový záběr natočit. Svá videa můžete okamžitě sdílet na sociálních sítích pomocí aplikace DJI GO 4.
 • SmartCapture
 • Zábavná, jednoduchá a intuitivní, taková je funkce SmartCapture, která nabízí nový a interaktivní způsob řízení Mavicu Air pomocí rukou. S dronem vzlétněte a pilotujte jej pomocí gest, videa a fotografie tak můžete pořizovat jaká budete chtít.
 • TapFly
 • Pokud se chcete soustředit na jeden záběr, v aplikaci DJI GO 4 zvolte funkci TapFly, která vás nechá letět kamkoliv budete chtít, aniž by jste museli řídit dron. Stačí jen klepnou do místa, kam chcete letět a dron poletí zcela bezpečně sám.
 • Fly autonomy 2.0
 • Advanced Pilot Assistance Systems - vypočítává cestu kolem překážek
 • může létat do výšky 4 876 mnm

Maximální dosah bez překážek a rušení:

2.400 - 2.4835 GHz:
FCC: 4000 m
CE: 2000 m
SRRC: 2000 m
MIC: 2000 m
5.725 - 5.850 GHz:
FCC: 4000 m
CE: 500 m
SRRC: 2500 m

 

Obsah balení:

Mavic Air
Dálkový ovladač
inteligentní baterie 3x
nabíječka
napájecí kabel
6 párů vrtulí
obchrana vrtulí
konektory pro propojení ovladače s telefonem pro Lightning, USB-C a micro USB
ochrana gimbalu
kabel USB 3.0 USB-C
USB adaptér
Velký posuvník kabelu pro ovladač
malý posuvník kabelu pro ovladač
obal pro přenos
náhradní ovládací páčky
nabíjecí stanice
Adaptér pro nabíjení z powerbanky
cestovní taška

Obrazový snímač

Rozlišení 12 Mpx

Objektiv

Záznam

Typ paměťového media Micro SD
Formáty souborů MP4, JPEG, DNG
Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Integrovaný GPS Ano
Video formát H.264, MP4, H.265

Rozhraní a napájení

Nabíječka a akumulátor v ceně Ano
Výdrž baterie 0,35 hod

Fyzikální specifikace

Hmotnost 2500 g

Ostatní

Číslo produktu DJIM0254C
Značka DJI

Kvadrokoptéry

Počet motorů 4
Stabilizace kamery Ano
Živý přenos obrazu Ano
Maximální rychlost 20,11 m/s
Řada dronu DJI Mavic Air

Zobrazit popis a parametry