Recenze DJI kvadrokoptéra Mavic Mini

Jakub Caha

Jakub Caha • 05. 11. 2019

Hodnocení

Hodnocení

Létání s ním je příjemné a jednoduché. Reaguje přesně tak, jak jsme zvyklí a na to, jak je maličký, krásně drží na místě. Zvládne poryvy větru až 8 m/s (téměř 29 km/h) což je úctyhodné. Samozřejmě to není na létání při silném větru na pobřeží moře, ale v ostatních situacích bude v 90 % plně dostačující. Osobně velmi oceňuji snahu DJI přizpůsobit se novým pravidlům a připravit tak dron, který v rámci Evropské legislativy bude spadat do nejnižší váhové kategorie. Určitě si najde místo u spousty cestovatelů, kterým nabídne vše, co můžete potřebovat, a navíc zabere minimum místa. Pokud bych sám chtěl dron na cesty a netrval na maximální kvalitě, neváhal bych.

Celkové
hodnocení

95 %


Obrazová kvalita:

95 z 100

Konstrukce a zpracování:

95 z 100

Ovládání:

95 z 100

Funkční výbava:

80 z 100

Poměr cena/výkon:

90 z 100

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Váha 249 gramů
 • Výdrž baterie
 • Skladnost
 • Stabilizace
 • 2.7K video

Co se nám nelíbí

 • Chybí senzory proti nárazu

Představení DJI kvadrokoptéra Mavic Mini

Představení DJI kvadrokoptéra Mavic Mini


O chystané novince, Mavicu Mini, již nějaký čas prosakovaly informace, toto čekání DJI ukončilo na konci října. Mavic Mini - následovatel geniální konstrukce přichází jako nástupce modelu Spark a cílí především na připravovanou, novou Evropskou legislativu. Se sloganem "The Everyday FlyCam" dává jasně najevo, co od něj očekávat.

Zpracování a ergonomie

Klasická, mavicovská konstrukce zůstala zachována, ale celkově je postavena do menšího hávu. Dron je opravdu maličký a ve složeném stavu je v podstatě stejně velký, jako většina dnešních smartphonů. Měří jen 140×82×57 mm a již zmíněná váha se zastavila na 249 gramech. Poprvé se setkáváme s tím, že je baterie umístěna uvnitř těla a není jeho součástí jako u ostatních Maviců. Nové je také uchycení vrtulí, poprvé jsou přišroubovány malými šroubky, a to každý rotor zvlášť. Součástí balení je i malý šroubovák.

Přepracováním prošel také gimbal, u takto malého dronu je poprvé 3osý, což je velké plus oproti Sparku. Rozsah jeho pohybu je pak -110 až 35 stupňů. Bohužel, na úkor velikosti zmizely senzory proti nárazu. Na jednu stranu je to škoda, na druhou, pokud si Mini zachová odolnost větších bratříčků, to až takový problém nemusí být.
Maximální rychlost dronu je 13 m/s, což je přibližně 47 km/h, takže se nejedná o žádného šneka. Maximální rychlost při stoupání je 4 m/s, klesání pak 3 m/s. Výdrž baterie je výborná a v ideálních podmínkách vydrží až 31 minut.

Obrazová kvalita a výstup

Mavic Mini je vybaven 12 Mpx kamerou s přepracovaným 1 ⅔” CMOS BSI snímačem a ohnisko objektivu odpovídá 24 mm se světelností f/2.8. Ostření funguje už od jednoho metru, a tak budete schopni svůj záznam natočit velmi zblízka. Video nabídne v maximálním rozlišení 2.7K při 30 snímcích, ve Full HD pak nabídne i 60 snímků. Datový tok je maximálně 40 Mbps a video Vám uloží v kodeku H.264/MPEG-4 AVC. Fotografie jsou pak ve variantě single shot a intervalové snímání, vše pouze ve formátu JPEG.

Výbava dronu a autonomní systémy

Jak jsem již zmínil, Mavic Mini je posazen do malého těla a tím pádem od něj nelze očekávat stejnou výbavu, jako u modelů Pro či Air.
Chybí senzory a aktivní zůstaly pouze ty spodní
, není zde ani systém APAS či Active Track. Na druhou stranu se jedná o kapesní dron, kde není očekávání nějakých dlouhých letů či profesionálního použití, ale spíše opravdu jako každodenní společník pro zaznamenání zážitků každého z nás.
Přenos obrazu a informací je celý postaven, stejně jako u Mavicu Air, na analogovém přenosu, zlepšena byla latence přenosu nyní dosahující až 240 ms. V rámci určení ale zůstaly režimy QuickShot, Dronie, Circle, Helix a Rocket. Bohužel v rámci zmenšování se nenašlo místo ani pro interní paměť, ovšem standartně jsou plně podporovaný micro SD karty až do 256 GB.

Zhodnocení a závěr

Jaký je a jak se s ním lítá? Je skvělý. Budeme-li ho brát jako malého bráchu Maviců, splní naše očekávání. Budeme-li ho brát, jako nástupce Sparka, je skvělý. DJI se podařilo velmi dobře využít všech svých možností a vytvořit ultimátní kapesní dron. 

Létání s ním je příjemné a jednoduché. Reaguje přesně tak, jak jsme zvyklí a na to, jak je maličký, krásně drží na místě. Zvládne poryvy větru až 8 m/s (téměř 29 km/h) což je úctyhodné. Samozřejmě to není na létání při silném větru na pobřeží moře, ale v ostatních situacích bude v 90 % plně dostačující.

Osobně velmi oceňuji snahu DJI přizpůsobit se novým pravidlům a připravit tak dron, který v rámci Evropské legislativy bude spadat do nejnižší váhové kategorie. Určitě si najde místo u spousty cestovatelů, kterým nabídne vše, co můžete potřebovat, a navíc zabere minimum místa. Pokud bych sám chtěl dron na cesty a netrval na maximální kvalitě, neváhal bych.

Megapixel videorecenze DJI kvadrokoptéra Mavic Mini

Megapixel videorecenze DJI kvadrokoptéra Mavic Mini

Hodnocení zákazníků (4)

Hodnocení zákazníků (4)

4.75

Ověřený zákazník
Jakub Zeman, 02.12.2020

5

Ověřený zákazník
Petr Voith, 03.01.2020

5

Ověřený zákazník
vladimír liška, 27.11.2019

4

Ověřený zákazník
Lukáš Švec, 20.11.2019

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Mavic Mini od DJI je kompaktní dron, který nabízí výsledky v profesionální kvalitě bez omezení. Svoboda letu je kombinována se stabilizovanými 3osým gimbalemi a sofistikovanými letovými režimy, které dokážou nabídnout fotografie až s 12 MPx rozlišením a 2,7 K Quad HD videa. Mavic Mini nabízí až 30 minut doby letu při plném nabití akumulátoru. Dodávaný ovladač je navržen tak, aby vám umožňoval snadné létání s dronem a zároveň udržoval nízko latenční HD video z gimbalu až do vzdálenosti 4km.

MENŠÍ - LEHČÍ - LEPŠÍ

Kompaktní a přenosný
Mavic Mini váží méně než 250 gramů, je tedy téměř stejně lehký jako průměrný smartphone. Díky tomu je výjimečně přenosný a řadí se do nejnižší a nejbezpečnější hmotnostní třídy dronů, což pro mnoho zemí znamená létat bez potřebných povolení a restrikcí. Například ve Spojených státech a Kanadě můžete létat s Mavic Mini, aniž byste museli registrovat dron u vlády.

Snadné použití
Nová aplikace DJI Fly nabízí jednoduchý a intuitivní uživatelský způsob jak efektivně vytvářet filmové záběry pomocí několika klepnutí na displej. Aplikace nabízí také výuku letu, funkci, která vám pomůže začít létat s Mavic Mini rychle a bezpečně.

Bezpečné létání
Mavic Mini je vybaven 360° ochranou vrtulí, která plně chrání vrtule a zvyšuje tak bezpečnost letu. [5] Díky svému systému snímání obrazu a GPS modulu může Mavic Mini létat i stát na místě  jak uvnitř, tak i venku.

Snadno použitelné šablony
Aplikace DJI Fly nabízí celou řadu střihových šablon, které vytvářejí úžasná videa pouhým klepnutím. Dokonce i začátečníci, kteří nemají žádné střihové zkušenosti, se z kteréhokoli okamžiku mohou stát známým filmařem na sociálních médií.

Vytvářejte hladké a živé snímky
Proměňte každou chvíli v umělecké dílo. Mavic Mini podporuje 12MP letecké fotografie a 2,7K Quad HD video. Tří-osá stabilizace vyrovná veškeré chvění dronu a kamery a zajišťuje jasné a velmi plynulé záběry.

Dálkový ovladač
Dálkový ovladač s vyhrazenou frekvencí udržuje přenos videa s nízkou odezvou a ve vysokém rozlišení až do vzdálenosti 4 km. Odnímatelné řídící páky lze snadno uložit do dálkového ovladače pro větší přenositelnost.

Prodloužená doba letu
Právě díky hmotnosti lze zůstat ve vzduchu mnohem déle než jiné konkurenční drony. Užijte si až 30 minut letu s plně nabitou baterií.

Filmování je jednoduché

QuickShots
Složité záběry jsou snadnější než kdy jindy. Záběry, které vypadají, jako by pocházely z hollywoodského filmového plátna, jsou vytvořeny jen díky režimu QuickShot Mavic Mini, mezi něž patří Dronie, Circle, Helix a Rocket. Stačí si vybrat váš QuickShot a Mavic Mini provede během nahrávání propracovaný přednastavený pohyb. Vezměte si Vaše automaticky vygenerované krátké video a okamžitě jej sdílejte s přáteli na sociálních sítích.

Režim CineSmooth
Zpomalte letovou rychlost a pohyby Mavic Mini a zvyšte tak úroveň přesnosti a stability. Tento režim je užitečný zejména při létání v úzkých nebo složitých prostorách.

Objevte oblíbená místa
Najděte scénická místa pro fotografování ve vašem okolí. Aplikace DJI Fly poskytuje uživatelům integrovaný přístup k SkyPixel, platformě sociálních médií , aby mohli sdílet své letecké fotografie a videa. Prohlížejte si fotografie a videa ostatních a sdílejte své vlastní, nebo objevujte oblíbená místa pro zajímavou leteckou fotografii ve vaší oblasti.

Obsah balení:

 • DJI Mavic Mini
 • Dálkový ovladač
 • 1x akumulátor
 • Nabíječ s kabelem 220V
 • 8x vrtule
 • 3x kabel pro připojení mobilního telefonu (Lightning, Micro USB, USB Type-C)
 • Kryt stabilizátoru
 • Komunikační kabel USB 3.0 Type-C
 • USB adapter
 • Přepravní pouzdro
 • Ovladací kniply (2x pár)

Obrazový snímač

Rozlišení 12 Mpx
Rozlišení fotografií 4000x3000

Objektiv

Optický zoom 1 x
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 24 mm
Světelnost pevného objektivu 2,8

Záznam

Typ paměťového media Micro SDXC
Formáty souborů JPEG
Rozlišení videa 2.7 K (2720×1530) 25/30 p
Integrovaný GPS Ano
Video formát MPEG-4, AVC/H.264

Rozhraní a napájení

Nabíječka a akumulátor v ceně Ano

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 140×82×57
Hmotnost 249 g

Ostatní

Číslo produktu CP.MA.00000121.01
Příslušenství v balení Dálkový ovladač, 1x akumulátor, 8x vrtule, 3x kabel pro připojení mobilního telefonu (Lightning, Micro USB, USB Type-C), Kryt stabilizátoru, Komunikační kabel micro USB, Ovladací kniply (2x pár), Náhradní šrouby, Šroubovák
Značka DJI

Hodnocení zboží

Celkové hodnocení 95 %
Obrazová kvalita 95 %
Konstrukce a zpracování 95 %
Ovládání 95 %
Funkční výbava 80 %
Poměr cena/výkon 90 %

Kvadrokoptéry

Počet motorů 4
Stabilizace kamery Ano
Živý přenos obrazu Ano
Úhel záběru 83 °
Výdrž baterie 30 minut
Dosah dálkového ovládání 4000 m
Maximální rychlost 13 m/s
Řada dronu DJI Mini

Zobrazit popis a parametry