Recenze Ryze Tech kvadrokoptéra Tello

Jakub Caha

Jakub Caha • 03. 04. 2018

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Kompaktnost
 • Jednoduché ovládání
 • Přednastavené módy včetně flipů
 • Možnost programování pomocí SDK
 • Možnost připojení ovladače

Co se nám nelíbí

 • Pouze HD výstup
 • EIS nezvládá záznam při flipech

Představení DJI kvadrokoptéra Tello

Představení DJI kvadrokoptéra Tello

Již začátkem roku rozvířily DJI a Intel vody světa dronů informací, že spolupracují na vývojí nového, malého a levného dronu v režii společnosti Ryze Tech. Ten se nyní stává skutečností a my se společně na tuto dostupnou novinku podíváme.

Výrobce Tella, společnost Ryze Tech robotics, která využívá technologické podpory Intelu a DJI. Už toto značí poměrně velké předpoklady dvou zvučných firem.

Dron sám o sobě překvapí svou velikostí a i když z útržků a představení víte, že se jedná o malý dron, je menší, než čekáte. Celkově se velikost zastavila na 80 gramech a rozměrech 98 x 92,5 x 41 mm.

Využívá technologii Intel Movidius Myriad 2 VPU, kterou najdeme ve větších dronech od DJI. To umožní, aby se Tello udrželo na jednom místě a přistál na natažené dlani.

Po vzoru Sparka se ovládá přes chytrý telefon či tablet, v aplikaci máte dva virtuální joysticky nastavitelné ve dvou módech. Ryze Tech oficiálně ovladač (remote controler) vůbec nenabízí, ale k dispozici jsou momentálně produkty třetích firem s certifikací MFI (Made for iPhone/Made for iPad), podpora dalších variant by měla postupně přijít s dalšími updaty.

Tello využívá zabudovanou 5 MPx kameru, která zvládne nahrávat HD video při 30 fps společně s úhlem záběru 82,6°. Chybějící gimbal je nahrazen elektronickou stabilizací obrazu (EIS), což pro účely tohoto dronu je plně dostačující. Přenos videa je možný až na 100m vzdálenost při ideálních podmínkách.

Ovšem kamera a kvalita záznamu videa nejsou tou hlavní věcí, na které má Tello upoutat. Je jimi hlavně skladnost, jednoduché ovládání a softwarové možnosti. Dron Vám umožní množství automatických režimů, na které jsme zvyklí od DJI, ale jsou pozměněné a upravené pro funkčnost tohoto prcka.

V předprogramovaných režimech jsou známe módy jako oblétání předmětu dokola, 360° otočení, ale i novinky jako bounce, kdy se dron pohybuje na místě nahoru a dolů, Up & Away, kdy začne pomalu couvat a stoupat do výšky či mód Throw&Go, kdy na odpočítání můžete dron vyhodit do vzduchu a on se ustálí a čeká na další pokyny. Toto může přijít vhod v situacích, kdy není příliš mnoho prostoru na start a přistání, či nechcete dron pouštět z ruky.

Pro spoustu uživatelů bude největší novinkou mód 8D flips, na který Tello láká již od začátku. Dron dokáže dělat otočky na všechny směry a tím přinést mnoho zábavy. Bohužel v tomto režimu kamera nezvládá zaznamenávat co se děje před ní a záběry jsou nepoužitelné. Další nevýhoda, kterou jsem zaznamenal je, že pokud baterie dosáhne pod 50%, tak již Tello mód flipu neumožní spustit.

Ryze Tech Tello flips from Jakub Caha on Vimeo.

Samozřejmostí jsou automatický vzlet a přistání, které jsou možné jak ze země, tak z ruky. Tello využívá pouze dvou vizuálních senzoru na spodní straně. Dále využívá známé ochrany vybití baterie, kdy tello hlásí, že je čas na přistání.

Co mě osobně oslnilo a přišlo jako výborná deviza je to, že Tello nabízí možnost programovaní letu pomocí SDK, případně pro amatéry možnost programovat let dronu pomocí programu Scratch. Toto otevírá úplně nové možnosti, co se týče ovládání a letu celkově. Z mého krátkého testování dron reaguje přesně podle zadaných příkazů. Jak toto funguje v praxi se můžete podívat na přiloženém videu ze zahájení zimních olympijských her, kde Intel s pomocí naprogramovaných dronů předvedl neskutečnou světelnou show.

Co říci závěrem? Startup Ryze Tech přináší svěží vítr do segmentu levných dronů. Svým určením Tello neohromí vyznavače maximální kvality videozáznamu. Ohromí ale spoustu uživatelů, kteří si chtějí udělat neobvyklou momentku, či vyzkoušet jaké to s dronem je, ale nechtějí investovat větší částku. Velké využití určitě najde u mladých a jedná se o skvělého společníka na výlety a zábavu.

Hodnocení zákazníků (2)

Hodnocení zákazníků (2)

4

Tento produkt jsme zakoupili jako vánoční dárek pro čtrnáctiletého vnuka. Jsme s kvadrokoptérou spokojeni, plně splnila účel, kterým bylo umožnit šikovnému chlapci bezpečné seznámení se s touto technikou.

Ověřený zákazník
Hana Kubalová, 29.12.2021

5

Ověřený zákazník
Jana Hricová, 28.06.2019

3

Popis a parametry

Popis a parametry

Dji ve spolupráci se společností Intel vytvořilo malou kvadrokoptéru Tello se záměrem bavit, vzdělávat, Její malé rozměry a inteligentní procesor umožňuje pěkné letové triky, vše za použití chytrého telefonu jako ovladače. Stačí si pouze stáhnout Tello app. Na jedno nabití 13 minut letu.

Podívejte se na svět z oblohy.

Ať už jste z parku, v kancelář nebo doma, můžete vždy vzlétnout a užívat si svět z nové perspektivy. Tello má 2 antény, které umožňují velice stabilní přenos videa a baterie vzhledem ke svým malým rozměrům a vysokou kapacitou poskytuje dlouhý čas letu.

 • 13 minut
 • dosah ovládání 100m
 • HD video přenos 720p
 • 2 antény

Fantastické funkce pro nekonečnou zábavu.

Díky technologiím, které Tello obsahuje, jako letový ovladač DJI, můžete ohromit kamarády skvělými triky pohým dotykem na obrazovce. Létání nebylo nikdy snazší a zábavnější.

Vyhoď do vzduchu a létej!

odstartuj let tím, že Tello vypustíš do vzduchu.

8D flipy

Přejetím prstu na obrazovce performuj skvělé letové triky.

Skákací mód

Tello vzlétá a přistává automaticky na tvé ruce.

Foťte a nahrávejte skvělá videa

Vybavený vysoce kvalitním obrazovým procesorem Tello nahrává úžasná videa a fotky. i když neumíte létat můžete narhávávat profesionální videa s EZ Shots a sdílet je na sociálních sítích ze svého telefonu.

EZ Shots: nahráváa koordinovaně krátká videa v kruhu, 360, a "nahoru a pryč"

elektronická stabilizace: zachytávejte čisté snímky bez otřesů

intel procesor: profesionální a kvalitní zpracování obrazu pomocí 14 jádrového procesoru

5mp fotky: zachovejte své vzpomínky pomocí kvalitních fotek

Uvolněte se! Tello je super bezpečný

Automatické vzlétání a přistávání.

Ochrana proti vybití baterie - alarm tě upozorní, že dochází energie.

Ochrana před zničením při ztrátě signálu - automaticky přistane.

Přesný let pomocí vizuálních senzorů

Uč se a tvoř

Hra je důležitou složkou učení, takže jsme vyrobily Tello programovatelné pomocí Scratch aplikace, kterou vyvinulo MIT pro děti a dorostence, aby se naučily základy programování zatímco se baví. Pokud jsi pokročilejší uživatel, můžeš vyvíjet software pro Tello za použití Tello SDK.

 • Scratch: Jednoduché, blokové vizuální programování.
 • SDK: Odblokujte nové možnosti vývojem softwaru.
 • DIY Příslušenství: Vytvořte přizpůsobené příslušenství Tello.

Obsah balení:

 • Dron Tello
 • 8x vrtule
 • 1x ochranné oblouky (sada)
 • 1x beterie

Obrazový snímač

Rozlišení 5 Mpx
Rozlišení fotografií 2592x1936

Záznam

Formáty souborů JPEG
Rozlišení videa HD ready (1280×720)

Rozhraní a napájení

Typ akumulátoru 1100 mAh / 4.1 Wh

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 98 x 92.5 x 41
Hmotnost 80 g

Ostatní

Číslo produktu CP.TL.00000040.01
Značka DJI

Kvadrokoptéry

Počet motorů 4
Stabilizace kamery Ne
Úhel záběru 82,6 °
Výdrž baterie 13 minut
Maximální rychlost 8 m/s
Řada dronu DJI Tello

Zobrazit popis a parametry