Recenze DJI OM 5

Jakub Caha

Jakub Caha • 21. 09. 2021

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Váha a velikost
  • Výsuvné rameno
  • Magnetický úchyt
  • Přednastavené režimy
  • Výdrž baterie víc jak šest hodin
  • jednoduché ovládání v aplikaci

Co se nám nelíbí

  • Neúplná funkčnost bez nativní aplikace

Představení DJI OM 5

Představení DJI OM 5

Rok se s rokem sešel a DJI nám představilo další novinku. V pořadí jíž pátou verzi stabilizátoru pro telefony Osmo mobile 5. A jak říká samo DJI, je to „Master every shot!"

Stabilizátor DJI OM 5 | Megapixel

Konstrukce a zpracování

Stabilizátor prošel odtučňovací kůrou a na první pohled je opět trochu křehčí. To ovšem nic nemění na funkčnosti. Váha se zastavila na 290 gramech. To je spolu s interní baterií, která má výdrž přes šest hodin a výsuvným ramenem skvělá hodnota. Ano, OM 5 má zabudované výsuvné rameno, které vám umožní změnit perspektivu vašich selfíček. 

Ve složeném stavu je opravdu kapesní verzí a vejde se vám téměř všude. Rozložení je pak podobně, jako u předchůdce rychlé a jednoduché. Novinkou, která mě rozhodně zaujala, je magnetický systém úchytu telefonu. Ten se skládá z držáku, který nacvaknete na mobilní zařízení a magnetu na samotném stabilizátoru. Pokud jste tedy na cestách, na výletě či kdekoliv a zrovna stabilizátor nechcete používat, můžete si úchyt nechat přidělaný na telefonu a kdykoliv jej tak rychle nacvaknout. Osobně se mi to hodně líbí a dost to usnadní manipulaci se stabilizátorem. Přeci jen, nasazovat telefon pokaždé do roztahovacího úchytu je občas otravné.

Tento úchyt si také volitelně můžete dokoupit ve verzi s led světlem. Pokud tedy budete vlogovat, určitě se jedná o super věc, protože světlo se hodí vždycky! Nově zde máme také na výběr ze dvou barev, standardní šedou doplnila bílá verze, nazvaná Sunset White.

Automatické funkce a režimy

Čemu musíme věnovat pozornost jsou rozhodně automatizace, možnosti natáčení a focení. OM 5 v tomto postupuje zase o krok dál a jak už jsme zvyklí z předchozích modelů, pomocí nativní aplikace se dá vytvořit spoustu skvělých, automatizovaných záběrů.

V OM 5 najdeme tzv. ShotGuides, tedy zjednodušeně řečeno přednastavené režimy pro konkrétní prostředí tak, aby vaše video bylo dokonalé. Režimy můžete spustit jak manuálně, tak vám je aplikace nabídne automaticky, když rozpozná prostředí. Následně vás provede několika záběry včetně návodu ve zmenšeném okně a automaticky je pak poskládá za sebe. V aplikaci můžete také zvolit možnost retake a natočit vše znovu.

Na výběr je několik variant, například Park, Beach, City, Lifestyle, Food či Home. Volit můžete také mezi možnostmi, kdy jste sami, v páru či s partou kamarádů. 

Režimy pro natáčení | Megapixel

Další vychytávkou je všeobecně známý Tracking, který je v OM 5 ve verzi 4. Jednoduše kliknete na subjekt, který chcete sledovat (někdo z vašich kamarádů, domácí mazlíček či třeba auto) a stabilizátor se bude otáček tak, aby zůstal vybraný subjekt vždy v záběru. 

Nechybí ani inteligentní módy, jako je například panorama či video módy ve variantách Story, Dynamic Zoom, Timelapse či moderní Spin Shot, kdy stabilizátor naklání obraz z jedné strany na druhou. V kombinaci se zmíněným výsuvným ramenem docílíte o mnoho lepších záběrů než kdykoliv předtím. 

Závěrem

Ač se může sekce stabilizátorů pro mobily zdát trošku za zenitem, nebo neinovativní s tím, jaký vývoj nabízí samotné odvětví mobilních zařízení, OM 5 zase posouvá hranice. Nejen velikostí, na kterou se v DJI zaměřili, ale i funkcemi a uživatelskou přívětivostí. Fotky a videa z výletů a poznávacích cest tak dostávají nový rozměr a oblíbí si jej jednoznačně i vlogeři. Spolu s přednastavenými funkcemi a režimy může každý z vás dosáhnout skvělých výsledků s minimem zkušeností.


 

Megapixel videorecenze DJI OM 5

Megapixel videorecenze DJI OM 5

Popis a parametry

Popis a parametry

DJI OM 5 je všestranný pomocník, který vám dovolí využít kompletní potenciál chytrého telefonu. Pořizujte bezchybná selfie, užijte si plynulá a stabilní videa, automatické sledování objektů a spoustu dalšího. Nová funkce ShotGuides dokonce poskytuje kreativní tipy, díky kterým dokážete zachytit oslňující záběry kdekoliv. Připravte se, s DJI OM 5 zvládnete každý záběr.

Natáčejte jako profesionál

Funkce ShotGuides automaticky rozpozná Vaše prostředí a dá Vám užitečné tipy. Dokonce Vám navrhne kreativní šablony. Od natáčení až po upravování - tato nová funkce dovolí i úplným začátečníkům vytvářet ohromující videa.

Režim pro každý okamžik

Každý moment může být mistrovské dílo. A díky OM 5, který nabízí širokou škálu chytrých režimů, budete vždycky připraveni kreativně zachytit všechny.

Panorama

Natočte ještě vice ze svého okolí pomocí funkce Panorama.

CloneMe Panorama

Chtěli jste někdy být na více místech najednou? Toto je Vaše šance.

Story Mode

Vyberte si šablonu, následujte pokyny a vytvořte úžasné krátké video snadno, i když nemáte žádné zkušenosti s natáčením nebo střihem videí.

DynamicZoom

Přidejte svým výtvorům umělecký šmrnc pomocí funkce DynamicZoom.

Timelapse

Zachyťte pulz vašeho okolí pomocí Timelapse videa.

SpinShot

Pořiďte jeden z těch stylových otáčejících se záběrů, které vídáte v hudebních klipech. Pomocí funkce SpinShot to je hračka.

Stabilizační technologie 

DJI OM 5 dává uživatelům možnost natáčet s bezchybnou stabilizací, díky které každý záběr oslní. Tři silné motory zajistí, aby Váš telefon byl vždycky tam, kde být má, a to dokonce i při dynamických pohybech a při používání větších telefonů.

Váš chytrý telefon bude teď ještě chytřejší

OM 5 se adaptuje na Vaše pohyby při filmování. A to už ať jedete na kole nebo používáte ovládání gesty. To znamená ultra-hladké záběry. Kdykoliv. Kdekoliv.

Nový design, lepší výsledky

Skládací a lehký, OM 5 byl vyvinutý tak, aby se vešel do Vaší dlaně. To znamená, že ho můžete jednoduše vzít s sebou na jakékoliv dobrodružství. Nově zabudovaná i prodlužovací tyč, díky které se Vám na selfie vejde vice kamarádů nebo pomocí ní můžete zachytit věci z neobvyklých úhlů.

Padne Vám jako rukavice

Rukojeť DJI OM 5 je ergonomicky navržená tak, aby perfektně zapadla do dlaně.

 

Rozhraní a napájení

Rozhraní USB-C
výdrž baterie (hod) 6,4 hodin

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 264,5 × 111,1 × 92,3
Hmotnost 290 g
Určení pro mobilní telefon

Ostatní

Číslo produktu CP.OS.00000167.01
Příslušenství v balení magnetický držák na telefon, tripod, nabíjecí kabel, pouzdro, poutko
Značka DJI

Zobrazit popis a parametry