Recenze DJI Osmo Mobile 2

Jakub Caha

Jakub Caha • 03. 04. 2018

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Diody značící úroveň baterie
 • Možnost portrétního režimu gimbalu
 • Výdrž baterie
 • Váha

Co se nám nelíbí

 • Nelze měnit akumulátor

Představení DJI Osmo Mobile 2

Představení DJI Osmo Mobile 2

DJI před časem spolu s dalšími novinkami představilo Stabilizátor pro chytré telefony Osmo v druhé, vylepšené edici. Ta se nyní dostává do prodeje a my jsme ji pro Vás otestovali.

Změny jsou viditelné již na první pohled. Přibyly diody o stavu baterie po vzoru dronů, změnila se ergonomie i ovládání. Posuvník pro zoomování se přesunul na druhou stranu, pro lepší egronomii při úchopu pravou rukou, což je dobrá volba. Změny se dočkal i materiál, kdy došlo k váhové úspoře díky využití kompozitního materiálu. Zmizel boční úchyt pro rozšíření či úchyty, který byl nahrazen stativovým závitem na spodní straně.

Rukojeť je také delší díky nové baterii. Ta sice bohužel není výměnná, ovšem výdrž se prodloužila na neuvěřitelných 15 hodin, což je trojnásobek původní hodnoty a nabíjení do plné kapacity je otázkou 2 hodin. Samozřejmostí je možnost nabíjet z power banky.

Novinek se dočkala i gimbalová část, spodní rameno je nyní delší, což je i díky tomu, že nově máte možnost otočit telefon do horizontální polohy. Gimbal zároveň prošel vylepšením pro plynulejší záběry.

Osmo mobile 2 využívá, stejně jako předchůdce, pro spojení Bluetooth a aplikaci DJI GO.
Ta umožňuje několik automatických možností jako Timelapse, který byl rozšířen o Motionlapse, Hyperlapse a slow motion, aby jste jako uživatel měli co nejjedodušší práci. Samozřejmostí je plná a plynulá kontrola zoomu, možnost použití Active Trackingu či využití Osma pro livestream
Vylepšeny byly i funkce panoramatických fotografií, které nabízí možnost nafotit dokonalé panorama.

Update Osma mobile se dá určitě považovat za vyvedený a nabízí řadu vylepšení, které byly první řadě vyčítány. Dále tak zjednodušuje možnosti natáčení mobilním zařízením a díky výdrži baterie se z něj stává skvěly parťák na výlety a cestovaní, hlavně v kombinaci s novými iPhony či dalšímy telefony, které dokáží nabídnout i vysoce kvalitní výstup videa ve 4K.

 

Popis a parametry

Popis a parametry

Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.

Využívejte aktivního propojení s chytrým telefonem přes Bluetooth pro využití všech funkcí - aktivní sledování pohybu, časosběr, časosběr v pohybu, zpomalené záběry, ovládání plynulého zoomu při nahrávání a další. Díky USB rozhraní můžete napájet telefon akumulátorem stabilizátoru a prodloužit tak znatelně dobu nahrávání nebo streamování. Baterie vydrží až 15 hodin provozu. Je vyroben z kompozitního materiálu.

Odhalte větší svět s panoramatickými záběry

Při vašich dobrodružstvích často narazíte na úchvatnou krajinu a ohromující architekturu. Prožívejte znovu tyto okamžiky s panoramatickými snímky ve vysokém rozlišení. Osmo Mobile 2 se automaticky nastaví polohu k zachycení několika fotografií a potom je spojuje, aby se vytvořil celistvý snímek. Můžete také nastavit smartphone do režimu na šířku nebo na výšku, což vám nabízí ideální možnosti pro každý snímek.

Využívejte pokročilé nástroje

 • Timelapse - klasický časosběr na místě
 • Motionlapse - časosběr s pohybem gimbalu
 • Hyperlapse - časosběr v pohybu s plynulým efektem
 • Slow-mo - zpomalené záběry
 • Zoom Control - ovládání zoomu v telefonu

Stabilní a jemné pohyby

Osmo Mobile 2 byl postaven na natáčení na cestách. Stačí vybrat předmět a ActiveTrack jej bude sledovat,pomocí vestavěných snímačů a plynulého motoru k zajištění stability. Ať už to jsou malé vibrace ze skateboardu nebo intenzivnější nestabilita při skákání, tento stabilizátor pro chytrý telefon zůstává plynulý.

Pohyby bez rozmazání. Akční záběry bez otřesů a chvění. Perfektní video i když se pohybujete. Díky vyspělým
technologiím navrženým speciálně ke stabilizaci bez ohledu na pohyb vám DJI OSMO MOBILE 2 pomáhá zaznamenat videa a fotografie jako nikdy předtím. Změňte svůj mobilní telefon na dokonale stabilizovanou kameru, nebo fotoaparát. DJI OSMO MOBILE 2 vám pomáhá tvořit s větší svobodou a své zážitky můžete okamžitě sdílet se svými přáteli.

Osmo Mobile 2 je ruční stabilizátor kamery chytrého telefonu pro vypravěče, kterým může být každý z nás. Ať už je vaše vášeň jakákoliv, kdekoliv na světe a kdykoliv se cítíte inspirováni, můžete takový okmažik zachytit filmovými pohyby s neuvěřitelnou lehkostí. Lehká konstrukce, inteligentní funkce a baterie s dlouhou výdrží, Osmo Mobile 2 vám umožní sdílet svůj příběh.

Nové vylepšené funkce

 • ActiveTrack
 • Motionlapse
 • Zoom Control

Čas v pohybu

Přetvořte každodenní záležitosti v úchvatné momenty pomocí funkce Timelapse. Natočte kvetoucí rostliny a plující mraky a zaznamenejte jejich pohyby do stabilního záběru. Pro dosažení dynamičtějšího efektu použijte funkci Motionlapse, která vám umožní pohybovat kamerou a zároveň pořizovat plynulé video.

Filmové řízení zoomu
Zabudovaný zoom posuvník umožní začínajícím filmařům ovládat kameru chytrého telefonu přímo z rukojeti a vytvářet tak plynulý filmový efekt. Můžete vytvářet dokonce kolejnicový zoom – efekt který mohou vytvořit pouze profesionální filmové ateliéry.

Odhalte větší svět s panoramaty
Cesta za dobrodružstvím nám umožňuje narazit na dechberoucí krajiny. Zpestřete tyto momenty panoramaty s vysokým rozlišením. Osmo Mobile 2 se automaticky posouvá a zachycuje tak sérii snímků, které poté složí do bezešvého obrazu. Chytrý telefon lze také přepnout do režimu na výšku nebo na šířku a dosáhnout tak ideálního nastavení pro danou fotografii.

Hodiny živého přenosu
Vysílejte živě! Baterie s výdrží až 15 hodin může zároveň nabíjet váš telefon a vy tak můžete vysílat celé hodiny živě. S režimem Beautify navíc budete před kamerou vypadat celou dobu skvěle.

Lehké a přenosné
Teď můžete se svým příběhem kamkoliv. Osmo Mobile 2 je vyrobeno z kompozitních materiálů s vysokou pevností a váží tak pouhých 485g, perfektní pro celodenní používání. Upravená konstrukce navíc umožňuje Osmo Mobile 2 kompaktněji složit a snadno jej přenášet. Pohybujte se, natáčejte a sdílejte s Osmo Mobile 2.

Obsah balení:

 • Stabilizátor Osmo Mobile 2
 • Nabíjecí kabel

 

Podporované systémy a zařízení

DJI GO pro iOS v3.1.28: 
Vyžaduje iOS 10.0 nebo novější. Kompatibilní s iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhoneX.

DJI GO pro Android v3.1.27:
Vyžaduje Android 4.4 nebo novější.Kompatibilní s Samsung Note 8, Samsung Note 5, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6, Huawei Mate 10, Huawei Mate 9, Huawei V10, Huawei P10 Plus, Huawei P10, Huawei P9, Huawei P9 Plus, Huawei NOVA 2, Huawei Honor 9, Mi 6, Mi Note 3, Oppo R9m, HTC U-3w, LG V20, Nexus 6 Plus, Google Pixel XL 2, Google Pixel XL, Nut Pro 2.

Podpora dalších dostupných zařízení je ve fázi testování a jejich vývoj pokračuje.

Obecné

Úroveň produktu Začátečník a rodina

Rozhraní a napájení

Rozhraní USB
Výdrž baterie 15 hodin

Stativy a stativové hlavy

Nosnost 400 g

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 72 × 113 × 295
Hmotnost 485 g
Uchycení na stativ Ano

Ostatní

Značka DJI

Zobrazit popis a parametry