Recenze DJI RS 2

Jakub Caha

Jakub Caha • 02. 11. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Váha
 • Nosnost
 • Kompatibilita
 • Automatizované funkce
 • Propojení skrze WiFi

Co se nám nelíbí

 • Neshledal jsem

Představení DJI RS 2

Představení DJI RS 2

Po krátké odmlce od vydání modelů Ronin S a Ronin SC letos DJI představuje nástupce v podobě modelů RS 2 a RSC 2. Ty již na první pohled přináší spoustu změn a zároveň i inovovaný design, který přináší nové prvky jak technologické, co se zpracování týče, tak uživatelské, co se výkonu týče. Nebudeme se zdržovat a jdeme se rovnou podívat na to, co obě novinky umí.

Zpracování, ergonomie a konektivita

Již na první pohled je jasné, že DJI značně zapracovalo. Dynamický trh stabilizátoru, který neustále inovuje, ani jinou možnost nedává. U RS 2 (zkratka Ronin S 2) jsme se dočkali výrazného upgradu i materiálově. Ramena jsou nyní z karbonového monokoku (v místech uchycení potaženého teflonem) s velkým nápisem Ronin, díky čemuž se snižuje neje váha, ale i sjednocuje design a dává jasně najevo, kam tenhle kousek patří.

Zmíněná váha se zastavila na hodnotě 960 gramů, což je skoro o půl kila méně než předchůdce a každý filmař mi dá za pravdu, že tahat v rukou celý den o půl kila méně je sakra rozdíl. Celková velikost zůstala téměř totožná, tam není moc co měnit. Nechybí ani čím dál více rozšířené zámky os, které usnadňují vyvážení kamery na stabilizátoru. Díky tomu všemu je maximální možná nosnost 4,5 kg, a tak bez problému zvládne i velké zrcadlovky.

Změnou prošla i rukojeť s akumulátorem, ten má nyní příjemnější úchyt a vylepšený zámek baterie, který nyní sám zacvakne a máte tak jistotu, že je baterka nasazena správně. Akumulátor v nové verzi vydrží až 12 hodin natáčení, pokud by vám ani to nestačilo, tak díky Fast Charge stačí připojit USBC kabel a za 15 minut máte nabito na další dvě hodiny práce. Samozřejmě ale není problém baterii vyměnit a užít si tak natáčení celý den.

Skvělou vychytávkou je i nová duální destička, která kombinuje standardy Manfrotto a Arca Swiss, díky čemuž dává uživateli obrovskou variabilitu i co se týče použití kamery s dalším příslušenstvím, jako jsou stativy a jiné.
Další fajn novinkou je barevný a plně dotykový, 1,4” displej, který usnadňuje ovládání a nastavení. Všechno je čitelné a jednoduché, tak jak jsme u DJI zvyklí. Ovládání skrze něj je velmi intuitivní. 

Fyzicky se změnilo i rozložení tlačítek a na přední straně se nám objevil roller, který byl u původní verze na straně a skrze něj je možno ovládat Follow Focus. Na první ošáhnutí je to zajímavé a nezvyklé řešení, po čase se s ním ale člověk velmi dobře sžije a funguje skvěle.

Na co ovšem nesmíme zapomenout je otevřená konektivita díky portům RSA a NATO, čímž DJI přináší možnost připojení příslušenství třetích stran a zároveň tak posouvá profesionální funkce do nižší cenové hladiny. S univerzálním úchytem je tak možno připojit Ronina na Auto, Jib, slider či vzdáleně ovládat.

Co ale určitě nesmím zapomenout, to je technologie WiFi Image Transmitter, nazývaná RavenEye, díky které vidíte nejen náhled obrazu, ale můžete i ovládat kameru či další rozšířené funkce, které rozeberu níže.
RavenEye umožní přenos FullHD náhledu až na 200 metrů od stabilizátoru s latencí 60 ms.

Nové uživatelské funkce

Vylepšení nechybí ani v rámci uživatele, i zde se projevuje spousta novinek včetně automatických funkcí. 
Co ocení hlavně influenceři, je možnost otočení a natáčení na výšku, což se hodí pro maximální kvalitu videa pro čím dál více se rozrůstající sociální sítě. Krom již běžných nastavení stability či FPV se zde objevují automatizované funkce Panorama, Timelapsu, Trackování, Roll 360 či například kombinace a vytvoření oblíbeného Time tunnel.

Panorama - díky přesné stabilizaci můžete vytvářet gigapixelová panoramata skrze svůj fotoaparát
Timelapse - časosběrné snímání, které ve stabilním záběru zachycuje plynutí času
Tracking - s využitím Active Track 3.0 vytvořte opakovatelný pohyb kamery pro přesné zachycení snímku
Time Tunnel - Kombinací Roll 360 s hyperlapsem můžete vytvářet až nadpřirozenou strukturu prostoru a času

Novinkou spolupracující s RavenEye je funkce Force Mobile, díky které můžete ovládat telefonem či tabletem pohyb Gimbalu (gyroskop), a tak si přesně nasměrovat záběr, který chcete.
Opomenout nesmím ani Titan, nový algoritmus stabilizace, který je schopen udělat vaše záběry mnohem plynulejší, a to až do ohniska objektivu 100 mm! Díky tomu dosáhnete krásně smooth záběru i s delšími ohnisky.

Shrnutí závěrem

Nabušený technologiemi a funkcemi! DJI připravil razantní odpověď na všechny své konkurenty a přineslo svěží vítr do katerogie jednoručních stabilizátorů a jasně dokazuje, že na tomto poli je jedničkou. Upgrade první verze přichází po 2 letech a přináší vše, o čem jen každý filmař může snít. V DJI vyslechli výtky a prosby uživatelů a vše dané zakomponovali do nové verze. Osobně mě spousta těchto vychytávek oslovila a porozhlédnu-li se po konurenčních modelech, kde támhle mi chybí to a támhle ono, tady mám vše v jednom. Bez debat se řadí mezi to nejlepší, co je momentálně na trhu dostupné.

Megapixel videorecenze DJI RS 2

Megapixel videorecenze DJI RS 2

Popis a parametry

Popis a parametry

Nový stabilizátor od DJI, který je dokonalým nástrojem pro dynamickou kinematografii. Koncipován pro CSC a DSLR fotoaparáty. Díky robustní konstrukci z uhlíkových vláken zvládne zatížení až 4,5 kg. Disponuje 1,4“ barevným dotykovým displejem a integrovanou baterií s možností rychlo-nabíjení, která vydrží až 12 hod v provozu. Přenáší video v rozlišení 1080p až do vzdálenosti 100 m s prodlevou jen 50 ms. Spolehlivě pracuje s ohnisky objektivů až do 100 mm. Disponuje dvěma porty RSA / NATO a tak lze využít široké spektrum příslušenství. Vychutnejte si výhody aplikace ActiveTrack 3.0. Lze kombinovat se značkou Manfortto + Arca Swiss. Se systémem 3D Focus, který využívá senzory ToF dosáhnete ostrého obrazu i při slabém světle. Dále vám nabídne spoustu kreativních funkcí jako například Timelaps, Roll 360, Panorama atd. Konektivita Wifi. Váha 1 kg.

DJI RS 2

Nejedná se pouze o stabilizátor, celkově jde jednoznačně bezkonkurenční řešení pro dynamickou kinematografii. Celkový design, každá část a funkce, jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální stabilizaci vašeho fotoaparátu. Zkrátka DJI RS 2 je vytvořen tak, aby s vám bez problému zvládl všechny oblasti filmové tvorby.

Méně zátěže, více materiálu

Díky nízké váze 1 kg a celkové nosnosti až 4,5 kg můžete vzít RS 2 prakticky kamkoliv, kam berete svou techniku. Konstrukce z uhlíkových vláken dodává ramenům opravdu neuvěřitelnou sílu, ale zároveň i lehkost.

LCD

Přehlednost 1,4“ dotykového displeje, vám umožní maximální kontrolu nad natáčeným záznamem. 

ActiveTrack 3.0

Aplikace, která vám umožní připojení přímo z dotykové obrazovky. Tato zabudovaná technologie umožňuje sledovat objekt díky zdrojovému signálu z kamery. Dejte více prostoru svoji kreativitě.

Stabilizace od DJI 

Snad nikdo nevyrábí takové stabilizátory jako společnost DJI. Stabilizační algoritmus Titan umožňuje zachytit mnohem plynulejší záběry než bylo dříve možné. A pokud to stále není dost, tak Super Smooth vám zajistí kompenzaci mikro pohybů a zvýší točivý moment. Dokáže stabilizovat dokonce i 100mm zoom objektivy.

Multi-Shooting

Vychutnejte si nespočet možností s DJI RS 2. Tento stabilizátor profesionální úrovně, je koncipován pro pohodlné ovládání v jedné ruce. Získáte tak více prostoru pro manipulaci a záznam výjimečných snímků bez ohledu na jeho náročnost.

RSA

Oba porty RSA jsou kompatibilní s NATO a nabízí tak s DJI RS 2 využití velkého množství příslušenství.

 • RSA / NATO s ostřícím kolečkem

Nabízí jemné ovládání ostření a zoomu fotoaparátu.

 • RSA / NATO s dvojitou rukojetí Twist Grip

Rozšiřuje možnosti držení fotoaparátu.

 • RSA / NATO s univerzálním držákem

RS 2 umístěte například do auta, ramene nebo slideru a pohodlně vše ovládejte na dálku.

 • RSA / NATO s příslušenstvím třetích stran

Více možností s NATO standard.

 • RSA / NATO s připevněnou ovládací rukojetí

Ostření filmařské úrovně

Pro co nejpřesnější ostření a zoom přímo z rukojeti RS 2, je zde integrovaný přední regulátor nad spouští, který celkově vylepšuje funkce ostřícího kolečka. Senzory ToF využívané stémem 3D Focus slouží k měření vzdálenosti mezi objektivem a zaznamenávaným objektem. Touto cestou dosáhnete maximálně ostrého obrazu i při menší hladině osvětlení. Díky tomuto systému budete moci používat rychlé automatické zaostřování na manuálních objektivech s velkou clonou.

Důmyslná konstrukce

 • Dvouvrstvá montážní deska fotoaparátu je kompatibilní s oblíbenými značkami a systémy (Manfrotto + Arca Swiss).
 • Absolutně perfektní vyvážení vašeho nastavení získáte pomocí dolaďovacího vyrovnávacího knoflíku (Fine-Tune Balancing Knob)
 • Stačí jedno klepnutí a můžete fotografovat v režimu Portrét a ihned vše sdílet na vašich stránkách a sociálních sítích.
 • Axis Locks - Tato funkce slouží pro snazší vyvážení a skladování a to tím, že udržuje ramena stabilizátoru na místě.
 • Teflonová rukojeť - Pro plynulejší pohyb v průběhu změn nastavení.
 • Wi-Fi Přenos obrazu 
 • Díky RavenEye budete moci přenášet video a ovládat dálkově i parametry kamery.
 • Výkon - Přenáší video v rozlišení 1080p až do vzdálenosti 100 m s prodlevou pouhých 50 ms.

Force Mobile

RavenEye je vylepšen pomocí tzv. Force Mobile (kopírování pohybu telefonu), což zvyšuje odezvu a snižuje prodlevu.

Baterie

Doposud nejlepší baterie, která využívá DJI RS 2 využívá kazetového designu pro její bezpečnou istalaci a rychlejší výměnu. Grip BG30 s 12hod výdrží provozu lze nabíjet odděleně od DJI RS 2.

Přepravní pouzdro 

Nově vylepšené přepravní pouzdro vám nabídne voděodolný povrch a důmyslně navržené přihrádky pro všechny díly DJI RS  2.

Kreativní funkce

Ještě více tvůrčích možností získáte díky kreativním funkcím jako jsou: 

 • Timelapse - Tzv. Časosběr, který ve stabilním záběru zachycuje plynutí času.


 • Roll 360 - Pro vytváření tzv. rolovacích záběrů.

 • Časový tunel - Kombinací Roll 360 s hyperlapsem můžete vytvářet až nadpřirozenou strukturu prostoru a času.

 • Panorama - Pomocí stabilního posuvu stabilizátoru budete moci vytvářet gigapixelová panoramata.

 • Force Mobile - DJI RS 2 s touto funkcí sleduje pohyby vašeho chytrého telefonu a pomáhá tak vytvořit ještě plynulejší záběry.

 • Track - Pomocí této funkce vytvoříte opakovatelnou cestu pohybu kamery.

Klíčové vlastnosti

 • Nosnost 4,5 kg
 • Váha 1 kg 
 • Konstrukce z uhlíkových vláken
 • 1,4” barevný dotykový displej
 • Profesionální možnosti montáže
 • Perfektně vyvážený
 • 12 hod provozu s možností rychlo-nabíjení baterie
   

Rozhraní a napájení

Typ stabilizátoru aktivní
Typ akumulátoru integrovaný
výdrž baterie (hod) 12 hodin

Stativy

Pouzdro v ceně Ano
Nosnost 4,5 kg

Fyzikální specifikace

Materiál těla Uhlíková vlákna
Hmotnost 1000 g
Určení pro DSLR digitální zrcadlovka, CSC systémový kompakt

Ostatní

Číslo produktu CP.RN.00000093.02
Značka DJI

Zobrazit popis a parametry