Magazín

Blog

Dnes na den dětí startuje další kolo naší FOTO / VIDEO soutěže, tentokrát na téma RODINA

Martin LukešAktualizováno: 6. 6. 2021 v 18:43 • Rubrika: Blog

Dnes na den dětí startuje další kolo naší FOTO / VIDEO soutěže, tentokrát na téma RODINA

První červnový den patří dětem, a jelikož dnes startuje další kolo naší celoroční fotografické soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2021, rozhodli jsme se tuto soutěž věnovat tomu nejcennějšímu, co člověk v životě má, a tím je RODINA. Počasí už se konečně trochu "vyletňuje", tak vyrazte na rodinný výlet a kromě svačiny si do batůžku nezapomeňte zabalit také foťák nebo kameru ;)

Obsah

Foto soutěž na téma - Rodinný výlet
FOTO / VIDEO soutěž na téma RODINA | Megapixel

Bez nadsázky lze říci, že jsme národem výletníků. Zvláště pak výlety rodinné přináší zcela určitě spoustu radostných, ale také komických a mnohdy bizarních situací. Ostatně tento fenomén se promítl i do mnoha literárních a filmových děl. Stačí vzpomenout například na film Výlet režisérky Alice Nellis s Ivou Janžurovou a její dcerou Theodorou Remundovou či na ságu o trampotách rodiny Homolkových, případně na rodinný výlet Směr Karlštejn, který vedl David Vávra a Eva Holubová v legendárním projektu Pražská pětka.

Pochlubte se nějakou zajímavou nebo vtipnou fotkou, na které bude hrát hlavní roli rodina na výletě. Ostatně červen je pro takové akce jako stvořený.

Video soutěž na téma - Ode to my family
FOTO / VIDEO soutěž na téma RODINA | Megapixel

Název červnové soutěže jsme si tentokrát vypůjčili z písně irské hudební skupiny The Cranberries. Témata naší video soutěže jsou často velmi těžká a troufnou si na ně leckdy jen ostřílení videomakeři. Proto jsme si tentokrát vymysleli zadání, které může zkusit opravdu každý. Ostatně právě rodina je patrně tím nejčastějším námětem klipů a nahrávek většiny amatérských kameramanů po celém světě. Navíc jde často o nejcennější památku pro naše děti a budoucí pokolení.

Zkuste dát dohromady klip či krátké video, které by bylo důstojnou vizitkou právě té vaší rodiny. Posuzovat budeme především nápad, vtip, kreativitu a vzhledem k tématu samozřejmě i emoce, které by měly být v takové tvorbě na prvním místě. Koneckonců, kdy jindy odstartovat podobnou soutěž, než právě na dnešní Den dětí.

Garant soutěže - Dušan Zapalač #zipáček

FOTO / VIDEO soutěž na téma RODINA | Megapixel

Aka @zipacek je primárně sportovec, kterého lákala fotka a později přičuchl i k videu. Postupně si na focení našel více času a snaží se v něm pomalými kroky zdokonalovat. Fotí především dvě své srdeční záležitosti, a to jeho rodinu a českou přírodu. Nové příležitosti Dušanovi dává zařazení do skupiny #ZCREATORS od Nikonu, který mu v téhle cestě ukázkově pomáhá a dopřává mu možnosti, o kterých si ještě nedávno nechával jen zdát. 

Své "úlovky" sdílí primárně na Instagramu pod přezdívkou @zipacek, kde se snaží být aktivní tak, jak mu volný čas mimo věnování se rodině a sportu dovolí. Tam můžete často vidět, jak vypadají jeho běžné dny. Jako sportovec má Dušan za sebou pár sportovních úspěchů, účastnil se mistrovství světa v běhu do vrchu, opakovaně závodil na mistrovství světa ve Spartan race v Kalifornii a dvakrát zvítězil v Českém poháru v běhu na lyžích. Za největší fotografický úspěch považuje to, že může být součástí Nikon rodiny v již zmíněném projektu #ZCREATORS.

Partner soutěže renomovaný výrobce fototechniky - NIKON

https://cdn.megapixel.cz/images/article-w880h5000/6/271246.webp?v=1602667470 | Megapixel

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech dvanácti měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2021.

Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.