Magazín

Produktové aktuality

Do fotografických vod vyplouvá nová vlajková loď Canon EOS R3

Tom KalousAktualizováno: 23. 9. 2021 v 10:46 • Rubrika: Produktové aktuality

Do fotografických vod vyplouvá nová vlajková loď Canon EOS R3

Srdce sportovních, wildlife i reportážních fotografů plesají! Světlo světa dnes spatřil nový Full-frame fotoaparát Canon EOS R3. Přináší nově vyvinutý systém automatického ostření pomocí fotografova oka, rychlé sekvenční snímaní, velký hledáček, přenos fotek přes 5G síť, stabilizovaný snímač a mnoho dalšího.

Obsah

To nejlepší, co můžete mít

Svojí velikostí a pokročilími funkcemi Canon EOS R3 naznačuje, že to není fotoaparát pro každého a cílí na velmi specifickou kategorii fotografů. Tou jsou především novináři, sportovní reportéři, zpravodajští fotografové a případně fotografové zvířat. Jedná se o nástupce řady 1D X, jen už nemá optický hledáček a zrcátko. Novinka má také vestavěný grip a zdvojené tlačítka pro jednoduché a intuitivní focení jak horizontlně, tak vertikálně. Navíc je o dost menší, lehčí a drží se mnohem lépe než zmiňovaný Canon 1D X.

Chci Canon EOS R3

Kvalita na prvním místě

Bezzrcadlovka R3stabilizovaný snímač s rozlišením 24 Mpx, což je ideální i při focení v horších světelných podmínkách (sportovní haly, atd.). Canon uvádí, že účinnost stabilizace je 8 expozičních kroků v kombinaci se stabilizovaným objektivem! Navíc jde o snímač vlastní výroby. O zpracování jeho dat se stará obrazový procesor DIGIC X, který dává fotoaparátu potřebnou rychlost a obrazovou kvalitu.

Rychlost a zase rychlost

Ta je v této kategorii zásadní. Nový EOS R3 nabízí focení sekvence až 30 snímků za sekundu s elektronickou závěrkou. To vše v RAWu i s automatickým ostřením a sledování objektu! Díky tomu vám neunikne žádný sportovní ani reportážní okamžik. Systém automatického ostření umožní zaostřit až do -7EV, což je v podstatě skoro tma. Fotoaparát vás tedy nebude opravdu v ničem omezovat.

Novinkou v tomto fotoaparátu je také pohybování ostřícím bodem pomocí fotografova oka. Fotoaparát detekuje vaši čočku v hledáčku a pohybuje s ostřícím bodem podle toho, kam se koukáte. Co jsem tak zkoušel, tak to celkem fungovalo. R3 nabízí kalibraci, která ostření okem ještě více zpřesní. Nově také umí sledovat auta a motorky, takže se hodí také na focení motorsportu.

A co video? 

V tom samozřejmě R3 také exceluje! Natáčet můžete do RAWU a to interně na paměťovou kartu CF Express. Novinka nabídne také standardní formáty jako je 4K / 60 fps, které je přepočítáno z 6K, takže je výsledek ještě detailnější a ostřejší a pak také klasické 4K / 120 fps. To vše lze točit v profilu Canon Log3, abyste dostali ten nejvyšší dynamycký rozsah a mohli s videem lépe pracovat při barvení.

Novinku Canon EOS R3 jsme už samozřejmě měli v ruce a pořádně ji otestovali, podívejte se, jak dopadla v naší recenzi.

Chci Canon EOS R3

Využijte akci Restart nebo splátky 

V rámci akce restart vám ke každému výkupu v našem bazaru dáme 15% bonus k výkupní ceně na nákup nového fotoaparátu Canon EOS R3! Takže přineste vaše stará 1D Xka a začněte tvořit s novinkou EOS R3 naplno! 

Megapixel vám ve spolupráci se společností Grenke nabízí financování pro firmy. Máme pro vás dva základní produkty, a to operativní a finanční leasing. Produkty lze sjednat na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě, anebo online pomocí kalkulačky.

Více informací naleznete na stránce Finanční a operativní leasing.

Vyzkoupíme vaší starou techniku

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Podívejte se na naší videorecenzi

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, cena je bez desetikoruny 160 tisíc korun. To nás velmi příjemně překvapilo, protože většina fotoaparátů v této stojí při uvedení na trh o 10-20% víc. Je pravda, že ojete osobní auto by se za tuto cenu pořídit dalo, nicméně autem se fotografovat nedá :)

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 20. 9. 2021 |Reagovat

DK

Dobrý den, už je známa aspoň orientačně cena? Předpokládám, že to však bude raketa v ceně osobního automobilu ...

1

David Korda, 18. 9. 2021 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.