Magazín

Produktové aktuality

Dopřejte si ultraširokoúhlý záběr s novými kompaktními objektivy od Canonu RF 24 mm f/1,8 a RF 15-30 mm f/4,5-6,3

Lucie VořechováAktualizováno: 12. 7. 2022 v 11:59 • Rubrika: Produktové aktuality

Dopřejte si ultraširokoúhlý záběr s novými kompaktními objektivy od Canonu RF 24 mm f/1,8 a RF 15-30 mm f/4,5-6,3

Pro majitele full-frame bezzrcadlovek s bajonetem RF máme dobrou zprávu! Společnost Canon přichází na trh s dvěma novými ultraširokoúhlými objektivy v kompaktním těle, které skvěle pokryjí jak krajinářské fotografie, tak i detailní makro. Přivítejte RF 24 mm f/1,8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm f/4,5-6,3 IS STM.

Obsah

Objektivy řady RF pro fotoaparáty EOS R nabízí svým uživatelům skvělou optickou technologii, rychlé záběry a snadný provoz. Jejich klíčovou vlastností je kompaktní velikost a praktické ovládací prvky. Nové objektivy RF 24 mm f/1,8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm f/4,5-6,3 IS STM využijete pro různé fotografické žánry i vloggování. Díky jejich širokoúhlému ohnisku můžete zaznamenávat snímky s širším okolím a zároveň zaostřit zblízka na snímaný objekt, což se hodí jak při vytváření videí, tak detailních fotografií. Pojďme si tyto novinky více představit. 

RF objektiv Canon | Megapixel

RF 24 mm f/1,8 MACRO IS STM

Objektiv s pevným ohniskem RF 24 mm f/1,8 pro full-frame bezzrcadlovky nabízí usnadněné ostření pomocí ovládacího prstence. Upravovat můžete i citlivost nebo clonu a přepínat mezi automatickým a manuálním ostřením. Pokud byste objektiv použili na APS-C bezzrcadlovku, bude jeho ohnisková vzdálenost efektivních 35 mm.

RF 24 mm | Megapixel

Světelnost objektivu f/1,8 umožňuje tvořit i ve zhoršených světelných podmínkách. Zároveň devítilamelová clona vytváří příjemný kruhový bokeh a nechá focený objekt vyniknout od svého pozadí. Dodá snímkům měkké vykreslení a hloubku. Minimální zaostřovací vzdálenost 14 cm oceníte při detailních fotografiích i video nahrávkách

Jeho váha je pouhých 270 g. Se svým motorem typu STM umožňuje rychlé a tiché ostření, které oceníte při focení neopakovatelných zážitků. Díky svému ohnisku se hodí jak na focení krajin, tak i na street foto nebo makro. Tento lehký objektiv rozhodně využijete při cestování. Úprava povrchu Super Spectra eliminuje závoj a odlesky, dosáhnete tak snadno kvalitních záběrů za každých okolností. Navíc vám díky své délce 63,1 mm nezabere příliš místa ve fotobatohu. Jedná se o lehkého a spolehlivého společníka s všestranným využitím. 

Chci RF 24 mm

RF 15-30 mm f/4,5-6,3 IS STM

Pokud jste si plánovali na dovolenou nebo výlet pořídit cenově dostupný a zároveň lehký zoom objektiv, osloví vás RF 15-30 mm f/4,5-6,3 IS STM. Ohnisková vzdálenost 15-30 mm pokrývá oblíbené hodnoty, na které zaznamenáte jak kvalitní video vlogy, tak krajinu nebo architekturu kolem sebe. 

RF 15-35 mm | Megapixel

Pokud nemáte při ruce stativ, potěší vás optická stabilizace obrazu o 5,5 EV, která umožňuje snímat a filmovat z ruky i při delší expozici. Díky motoru typu STM je ostření, stejně jako u RF 24 mmpohotové a zvládne zaostřit i rychle se pohybující objekty. Pokud rádi experimentujete a do svého portfolia byste chtěli zařadit i makro fotografie, maximální zvětšení 0,52x při ohniskové vzdálenost 15 mm v režimu manuálního ostření vám to umožní. 

S délkou 88,4 mm a váhou příjemných 390 g ho na zádech takřka nepocítíte. Optická konstrukce se speciální povrchovou úpravou čočky v kombinaci s ovládacím prstencem pro ostření vám umožní zachytit každý detail. Popusťte uzdu fantazii a objevujte svět z nové perspektivy.

Chci RF 15-30 mm

Canon RF | Megapixel

Rádi byste obnovili svou fototechniku? 

Využijte našeho programu Restart a pořiďte si novou výbavu s výkupním bonusem. Chcete vědět, kolik za svou stávající funkční techniku můžete obdržet? 

Vložte název objektivu nebo fotoaparátu do naší kalkulačky, kde vám vypočítáme hodnotu.

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Svět Canon | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.