Magazín

Produktové aktuality

Dosáhněte ostrých záběrů a reprodukce barev ve filmové kvalitě díky nové profesionální kameře od Sony

Lucie VořechováAktualizováno: 29. 9. 2022 v 10:38 • Rubrika: Produktové aktuality

Dosáhněte ostrých záběrů a reprodukce barev ve filmové kvalitě díky nové profesionální kameře od Sony

Usnadněte si filmovou tvorbu s profesionální kamerou Sony Cinema Line FX30. APS-C novinka disponuje stejně, jako modely z řady Cinema Line, snadnou ovladatelností, funkčností a kompaktním designem. Společně se širokou nabídkou objektivů pro bajonet E se jedná o skvělého pomocníka pro kreativní výstup. S novinkou byly představeny i dvě nové paměťové karty CFexpress typu A, které podporují vysoký výkon a rychlost čtení či zápisu.

Obsah

Společnost Sony si pro nás dnes připravila novinku ze světa profesionálních kamer pro filmovou produkci. Nový model FX30 doplňuje dosavadní řadu Cinema Line o APS-C kameru, která nabízí vysoký dynamický rozsah a mimořádně výkonný autofokus.

Cinema Line FX30

Kamera FX30 je osazená 26Mpx Exmor R™ CMOS snímačem se zadním osvětlením a disponuje oblíbeným profilem S-Cinetone, křivkou S-Log3 a režimem Cine El. To vše umožňuje tvořit výstupy na profesionální úrovni. V kombinaci se snadným ovládáním a upevňovacími body pro příslušenství se jedná o efektivní řešení pro kreativní tvorbu. 

Sony FX30 | Megapixel

Model podporuje natáčení v rozlišení 4K Super 35 převzorkováním z 6K při rychlosti až 60 snímků za sekundu a také dokáže nahrávat ve 4K se 120 snímky za sekundu nebo Full HD. To je společně s vysokou citlivostí a nízkým šumem výsledkem kvalitní obrazové technologie snímačů Sony, kterou známe již od starších modelů.

FX30 využívá pokročilé možnosti zpracování obrazu pomocí procesoru BIONZ XR. Díky předinstalovanému kinematografického stylu S-Cinetone můžete dosáhnout reprodukce barev ve filmové kvalitě. Při nízkých úrovních jasu jsou tóny vysoce kontrastní a naopak nízké při vysokých úrovních jasu.

S možností importu vlastních uživatelských LUT dosáhnete požadovaných efektů už při samotném nahrávání a zároveň si usnadníte následnou postprodukci, včetně color gradingu. Nesmíme zapomenout na funkci Dual Base ISO, která umožňuje pořizovat kvalitní výstupy i za horších světelných podmínek. 

Přesných a ostrých záznamů docílíte s výkonným autofokusem se širokoúhlým sledováním po celý rozsah záběru. Můžete zaostřit na oči, obličej nebo zvířata. Přeostřování je plynulé i v malé hloubce ostrosti a dokáže sledovat i rychle se pohybující objekty. Pro svou tvorbu využijete i podpůrné funkce jako jsou AF Assist, Focus Map a Breathing Compensation.

Profesionální kamera | Megapixel

Jak už jsme zmínili v úvodu, i model FX30 přichází na trh v kompaktním a lehkém designu. Integrovaná stabilizace umožňuje snímání z ruky, ovšem kdybyste upřednostnili použití gimbalu, oceníte pět závitů pro upevnění příslušenství, díky kterým nepotřebujete použít klec. Můžete tedy zvážit, zda budete cestovat v plné výbavě, nebo si odlehčíte batoh a vydáte se na produkci filmu pouze s kamerou.

V případě, že byste upřednostnili zaznamenávání záběrů z nízkého úhlu, nebo chtěli dosáhnout ještě lepšího zvuku, můžete si FX30 pořídit i s rukojetí XLR, která poskytuje zvukové vstupy, jako jsou XLR či stereofonní 3,5 mm mini konektor pro čtyřkanálový záznam

Chci Sony FX30

Příslušenství pro natáčení | Megapixel

Dotykový LCD displej je flexibilní a pomáhá s kompozicí a nastavením kamery. Zoom můžete na kompatibilních objektivech ovládat pomocí páčky bez ztráty kvality obrazu. 

FX30 disponuje dvěma XLR audio vstupy, USB Type-C, Multi/micro-USB, vstupy pro mikrofon a sluchátka a Multi Interface Shoe s vestavěným digitálním audio rozhraním. Tato konektivita umožňuje širokou rozšiřitelnost a uzpůsobení kamery tak, aby byl výstup přesně podle vašich představ. 

Chci Sony FX30

Nové paměťové karty CFexpress

Společnost Sony společně s kamerou představila i dvě zbrusu nové výkonné SD karty, konkrétně se jedná o Sony Tough CFexpress Typ A 320GB Sony Tough CFexpress Typ A 640GB.

Tyto velkokapacitní karty podporují rychlost zápisu až 700 MB/s a umožňují natáčení videa 4K 120p s vysokou přenosovou rychlostí. Jak už název Tough napovídá, novinky zvládnou i ztížené podmínky. Poradí si vodou a prachem se stupněm krytí IP57

Upgradujte na nový model

Využijte náš program Restart a vyměňte svou starou techniku za novou! Pokud nám prodáte svou stávající funkční fotovýbavu, obdržíte za ní kromě výkupní ceny i výkupní bonus až 20 %, který můžete rovnou uplatnit na nákup nové techniky. 

Vložte do kalkulačky název své kamery, fotoaparátu nebo objektivu a zjistěte, kolik za něj můžete obdržet.

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Komunita Sony | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.